Ilir Meta kërcënon Komisionin e Venecias: Mos fut hundët në lojrat politike të Shqipërisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një intervistë për emisionin “Open” ka komentuar raport vlerësimin e Komisionit të Venecias teksa tha se për të ky raport  nuk ka fare rëndësi.

Sipas Metës komisioni i Venecias ka tejkaluar kompetencat duke u futur në lojra politike.

Komisioni i Venecias ka zero rëndësi për mua. Për mua ka rëndësi Kushtetuta e vendit tim.

Komisioni i Venecias të mos fusë hundët ne lojrat politike të Shqipërisë. Ti qëndrojë kompetencave të tij. Të mos fusin hundët në çështjet e OSBE/ODHIR.

Ata kanë tejkaluar kompetencat.  Nuk janë një institucion i specializuar për çështjet e sigurisë”, theksoi Meta, i cili disa javë më parë deklaroi se do jepte dorëheqjen në rast se Komisioni i Venecias, konstatonte shkelje të Kushtetutës. Meta tani nuk largohet, por sulmon Venecian
REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ilir Meta kërcënon Komisionin e Venecias: Mos fut hundët në lojrat politike të Shqipërisë”

 1. h says:

  Hajdut dhe palaço i paftyrë.
  Mjafton ky degjeneratë për të mos pranuar shqipërinë në evropë.

 2. Xeni pa qime says:

  KY ESHTE I CMENDUR GJYNAH DERGOJENI NE SPITALE PER KURIM .
  AI DUKET NGA SHIKIMI LEVIZJET E FOLURA ESHTE I SEMURE MENDORE JETONE ME ENDREN E BURGUT E KA FRIKE SHUME

 3. Tomori USA. says:

  Parlamenti nje ore e me pare, duhet te mlidhet urgjentisht, ta shkarkoi kete sharlatan president qe sdi cthote e cnuk ben, per te mbrojtur vehten dhe kariken e presidentit se ja ka ngrohur mire te ndenjurat dhe qesen.
  Sa te meret me komisjonin e venecjes , le te meret me vehten e tije, familjen dhe pasurin e tij, femjet qe i shkollon me150 mije Paund ne vit ne Angli, njelloi si sheiket e naftes.
  Ka dy vjet qe eshte ne unison me opoziten, duke ju kundervene qeveris dhe parlamentit, me mosdekretime, kethim ligjesh, sharje e fyerje ndaj nderkombetareve per rreformen ne drejtesi. etj.
  . GJate keti viti kemi degjuar gjithfare prockullash; Dote vras vehten si Salvador Alendja ne Kili, Jam Avni Rustemi, MIc Sokoli, Isa Buletini, aron qe esht nje kameleon, qe di te dridhet e perdridhet, per te ruajtur interesat personale e familjare.
  Nese komisjoni i Venecjes konstaton shkelje te kushtetutes do jap doreheqjen pa vajtur ne kushtetuse. Ndersa tani tejkalimin e kopetencave , se quan shkelje te kushtetutes, por shan e fyen komisjonin e Venecjes, duke i bere edhe te cmendur, inkopetent etj marezira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *