Rama flet për Albin Kurtin: Ndryshe nga ai, unë nuk bëj politikë me marrëdhëniet personale

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Novi Sad i Serbisë, për marrëdhëniet e tij me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Në një intervistë për Idro Seferin, Rama është shprehur se me Kurtin ka pasur komunikim të vazhdueshëm, por sipas tij, lideri i Vetëvendosjes bën politikë përmes marrëdhënieve personale dhe biseda që ata kanë shkëmbyer mes tyre.

“Unë me Albini kam pasur në vijimësi komunikim, kur s’kam qenë dakord ia kam thënë, kur s’ka qenë ma ka thënë, por ndryshe nga ai, unë nuk bëj politikë me marrëdhëniet personale dhe me bisedat që shkëmbejmë më njëri-tjetrin.

Më vjen mirë që ai të marrë përgjegjësin e kryeministrit dhe t’i jap Kosovës energjinë dhe freskinë që kanë kërkuar prej tij ata që e kanë votuar”,-tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Rama flet për Albin Kurtin: Ndryshe nga ai, unë nuk bëj politikë me marrëdhëniet personale”

 1. lisi says:

  Ule pak hunden o k.r/minisrter se ty ta pame marifen kaq vjet kurse Albinin nuk ev kemi p[rovuar akoma Po qe si ti mos befte prokopi.

  1. Rebel says:

   Po ti vetem me maredheniet personale perdor fjalorin me rrugac te mundur!
   Di gje kush e ka thene ne seancen e Kuvendit kete gje:
   _Ju t’i hani ate qe nuk tregohet gruas time”!
   Ja kaq rrugac je ti o mavri!

   1. am says:

    Nuk ka në Shqipëri për momentin njëri , përfshirë ty o harabel ,figurë politike që shprehet në publik, më të përmbajtur dhe gjuhë më të pastër se kryeministri Rama. Të gjithë pa perjashtim nga doktorët tek nevojtorët kanë thënë gjëra të tmerrshme në publik. Ky, siç po e tregon edhe ti vetë , ka raste që numërohen në gishtat e njërës dorë, dhe që është pergjigjur çthurjes publike të atyre që i japin gojës kundër tij pa kufi për të fituar pak famë. Përshëndetje

  2. Adi says:

   Per shume gjera nuk jam dakort me Albinin, po ndryshimi me i madh mes Albinit dhe ketij legenit eshte se Albini beson te ato qe thote, kurse legeni yne eshte nje oportunist foshnjarak qe mbijeton vetem si eshte nje me gjithe llumin politik ne Shqiperi (nga saliu te iliri e lulushi)

 2. Lona says:

  GJIGANDE JE EDVIN RAMA NJERI I KULTURUAR

 3. blerta says:

  Nuk mund te krahasohet Albin Kurti me Edi Ramen, Kurti eshte nje koqe kandari….

  1. Albi_I says:

   Po Edi cfare arritjesh ka ne jete?!

  2. Raimond v;pnjati says:

   Ndersa Rama eshte nje koqe gomari–dhe hajdut

  3. Dori says:

   Kurse Rama eshte nje kandar me koqe!

 4. Adi says:

  Rama ne fakt ben politike me principe dhe ide qe i qendron ne menyre konseguente, nuk ben politike me marredhenie personale me doshin, roshin, batonin, frangajn, thacin, erdoganin etc

 5. hannah says:

  njeri pa ideologji te majte pa asnje ideologji pa etike pa parime cdo exportosh vlla ne serbi etj si e ke zhvilluar ekonomie shqiptare? i paafte deri ne rrenje

 6. mik says:

  Rama asht taman si nje GARIP ne nje grup shokesh, dhe kaq.
  Se ku e gjeti kete te ” mete ” te Kurtit, vetem ai e di.
  Intektualisht, Kurti asht shume ma i pregatitur se Rama, e ai e ndjen inferioritetin karshi Kurtit.

 7. Dash says:

  Rama mund te kete shume difekte , si dhe shume gjera jane bere , pavaresisht qe shqiptar eshte dhe ai (te gjithe nje mut jemi) , por deklaratat e Albin Kurtit jane shprehje e nje foshnjerie politike , ne rastin me te mire….do e kuptojme me tutje por skishim nevoje per percarje te metejshme…

 8. TIRANA says:

  Rama ka shitur dhe grate per politike, tepsira dhe pazare! Ska ça thote, Albini i fut cermen!!
  Ec perpara Albin Kurti, rrofshin kosovaret qe e votuan, se katundaret tane duan Lulin , Ramon, Meten, dhe kuçkat e tyre!!!

 9. ramushi says:

  Lere Albinin po na thuaj me c’fare dhe si ti, Likja, Saliu dhe gjithe plerat qe ju ndjekin i bete ‘Surrelet” , Lalezat e millionat e eurove neper banka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *