Tërmeti në Shqipëri, Boris Johnson: Edi Rama na tregoi historitë e tmerrshme, ramë dakort që të veprojmë kolektivisht për të ndihmuar

4 Dhjetor 2019, 18:56Sociale TEMA

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka reaguar për tërmetin që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, duke shprehur mbështetjen dhe gatishmërinë për të ndihmuar.

Johnson tha se ka dëgjuar nga kryeministri shqiptar Edi Rama t’i tregojë – gjatë samititi të NATO në Londër – historitë e tmerrshme të tërmetit që goditi Durrësin e Tiranën dhe se shtetet anëtare të Aleacës do të veprojnë kolektivisht për të ndihmuar Shqipërinë.

“Ne gjithashtu u pajtuam që, pasi dëgjuam historitë vërtet të tmerrshme për tërmetin në Tiranë në Shqipëri nga Edi Rama, gjithashtu u pajtuam që të veprojmë kolektivisht për të ndihmuar njerëzit e Tiranës dhe Durrësit të ringrihen në këmbë”, tha Johnson.

8 komente në “Tërmeti në Shqipëri, Boris Johnson: Edi Rama na tregoi historitë e tmerrshme, ramë dakort që të veprojmë kolektivisht për të ndihmuar”

 1. Endri says:

  Ku e tha moj aman se askund nuk raportohet! Apo agjensia e lajmeve Fuganews!
  Pirdhni pirdhni se liroheni

  1. fran says:

   po ti koqe pse merzitesh? apo je nga muti saliut?

  2. Tironsi says:

   o monster qe po te mbyt ligesia,ne vend te thuash shyqur e ke mendjen te shashe

 2. Kim été says:

  Turistët Anglez janë në dijeni në ndërtimet pa technology.

 3. Njerez koti says:

  Sa negativ Jeni. Asgje nuk besoni. Vetem shani, o ye pjerdhur.

 4. Toni says:

  E kom nigju un live qe ne mjes ne radio duke thon gjerat ekzakt si artikulli.

 5. Lira says:

  Po ti Endri di te lexosh apo te erren syte per gjera qe jane ne interes te vendit dhe jo te partise tende.Pastro shpirtin nga ligesite se partite vine e ikin ,ndersa populli dhe vendi jane te perjetshem.

 6. Eri says:

  Ne termetin e 1979 vendi yne e pati dinjitetin te mos lypte si lafarak neper bote.Gjeti forcen brenda vetes shteti dhe per 4 muaj i zhduku pasojat e termetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje