Vrasje, drogë, aksidente e oferta prej eskorte: Çfarë po ndodh me vajzat “VIP” të Tiranës

Ato janë “yjet” e rrjeteve sociale.

Bëjnë jetë luksoze dhe këtë gjë e ekspozojnë me krenari.

Por, së fundmi gjithmonë e më shumë, me apo pa vetëdije, janë duke u përfshirë me radhë me skandale të shumta.

Filloi, ose më saktë vijoi, me Elvana Gjatën, artisten më të suksesshme dhe të njohur shqiptare, e cila u përfshi në një skenë të përgjakshme, ku pati edhe të vdekur.

U tha se gjithçka ndodhi për të, por askush nuk e di ended he sot të vërtetën.

E vetmja gjë që dihet, është fakti se Elvana është e lidhur me një personazh të botës së krimit dhe të gjithë pyesin, se si ka mundësi që një vajzë e tillë, e cila i ka të gjitha, përfundon në një histori të tillë.

Pastaj kemi rastin e Kejvina Kthellës, që gjithashtu u përfshi në një histori kriminale, falë lidhjeve me një personazh të botës së krimit.

Së fundmi, pak ditë larg njëra-tjerës, dy vajza të tjera të njohura, Oriola Marashi dhe Ilda Bejleri, përfundojnë në polici.

Njëra për drogë e tjera për aksident, dhe më pas largimin nga vendngjarja.

Para tyre janë edhe historitë e Viola Spiros apo Trejsi Sejdinit, të përfshirë gjithashtu në marrëdhënie intime me personazhë të botës së krimit.

Për të mos përmendur Armina Mevlanin, e lidhur me një personazh problematik si Shkëlzen Berisha.

Duket se “yjet” nuk po shkëlqejnë këto kohë për vajzat “VIP” të Tiranës, të cilat njëra-pas tjetrës po përfshihen në histori vrasjesh, droge, aksidentesh, apo edhe seksi.

Vetë një prej tyre, Redona Koçi, e pranoi se merr oferta për të shkuar me meshkuj.

Ajo tha se i kanë ofruar deri në 100 mijë euro, dhe si ajo, thuhet se marrin oferta shumica e vajzave “VIP” të Tiranës.

Dhe, “bëmat” e tyre, duket se nuk i ndihmojnë shumë, për të menduar të kundërtën.(TemA)


42 komente në “Vrasje, drogë, aksidente e oferta prej eskorte: Çfarë po ndodh me vajzat “VIP” të Tiranës”

 1. Nivel mesjetar says:

  Skandale te panumerta eshte e vertete ,por ka te beje edukata dhe kultura familjes.
  Po qe i shikon te gjitha keto debile, madje dhe gra te martuara me fuoristrada sa me te medhaja , dhe me e forta eshte se nuk e komandojne dot makinen , me zor i japin.
  Dhe te gjitha keto fshatare me fuoristrada…!!!

  1. Me pas goje Fuoristrada ,
   c’i kishte bo ktyne zuskarve 😉

   E para fjali qe me shkon nneper mennd do ishte :
   Zbrit shpejt e dil jashte ,se me ndote Marken cop (…….)

   1. ''kurre mos'' luftoni'' me derrat[sunitet],sepse ju leroseni ndersa derrat[sunitet] zbaviten......''[G.B. Shaw] says:

    keta jane arabet kshq edhe hanemet nuk kane ndryshim nga hasonet,pis miliet…………………

    1. me ken shaban ,tana i ban.

     Shaban -et e Kadrijt -Prokurora nga hici ,
     dikur lopcar sot Prokurore ,Gjykates ,Politikane ,Doktor Profesore ,
     paguajn kurverine VIP -n’Shqypni lol .
     Te tana kto ,
     i kalojn Tanget Ligjit .
     Eh mer shpellar gjurme varri mos te ngelte Halen e Bordellos Politike
     do dewrtojme mbi varrin e shpellarit

 2. Ani says:

  Nuk mund te besh krahasime midis Elvana Gjates, Ilda Bejlerit dhe Armines me te tjerat sepse kanr 10 vite be media ose tregun e kenges dhr per me teper Mevlani la 10 vite qe eshte ne lidhje me Shkelzenin.

  Oriola dhe Kejvina pastaj jane kurva dhe per me teper kjo Redona Koci qe eshte prostitute e deklaruar.

  1. Aleks Xinxo says:

   Te krahasueshme qe cke me te. Jane kokrra … qe per dije konsiderojne vetem cicat dhe bythet dhe per mérite njohin vetem banditet. Ne fakt te gjitha bashke nuk jane kurva por mantenuta te fortesh e trafikantesh. E para eshte Alketa e Sanremos, e dyta Armina, e treta diva Elvane mantenute e Bolit, e me pas vijne mantenutat e tjera qe permend shkrimi…
   OFL te pakten ska nevoje ti pyese per burimin e pasurise se keto e kane siguruar me cica, bythe, lengje e djerse…
   Turp per modelin qe krijuam ne 30 vjet « kapitalizem ».

 3. Dee albaner says:

  100 000 euro per keto!!
  Po zeni(pja) sa e ka naten valle!!

 4. Vipipipi says:

  V.I.P. ….very ignorant person!!!!

  1. Shqip says:

   Vip Vendi i Putanave. Osé Very important Putan.

 5. Alban says:

  Po keto a do jene objekt i OFL?

 6. Ilir says:

  Kuptuam qe eshte rritur nje brez I cthurur, pergjithesisht femijet e viteve te tranzicionit. Imagjinoni klimen e shoqerise shqiptare te viteve 90, 97-a sidomos ka pasojat e veta. Po korrim ate qe u mboll ne ato vite, dhe kultivuesit I kemi neper kembe akoma. Problemi me i madh eshte te femijet, vajzat e vogla, qe rriten duke pare ekraneve keto “modele”, dhe djemte e vegjel qe shohin si modele te fortet e lagjeve, lacat me fuoristrada dhe me keto… “escortat” si kukulla te fryra. Kjo eshte ajo qe do te korrim neser.

 7. FATMIRI says:

  ÇA PO NA DEGJOJN VESHET ÇA BEHET KESHTU VAJZAT VIPE KETO JAN KARAKURVA QE I PERDORIN PER VEPRIMTARI KRIMINALE KETO NUK NJOHIN PUNENEN DHE JAN TE PA ARSIMUARA PAMVARSISHT SE KAN MAR DIPLOMA SHKOLLE ME LEKE KETO DO DJEGUR ME BENZINE FARE E KEQE KETO JAN ME KEQ SE KURVAT

 8. labi says:

  O tema pse beni sikur nuk e dinit se keto jane pallu me pare,ne Tirone dihet se dhe kush i organizon udhetimet per wecend drejt Italise,nuk po flitet per Berlinin ose Romen,ne Tirone nji pordhe ta besh te blloku per 5 minute i shkon era te fresku.

 9. PERSE SI JETOJNE KTO ?
  NGA DALIN GJITH KTO PARE ?
  MENDONI JU SE VETEM NGA GANGOT E KATUNDIT TE FITUARA NGA DROGAT E PROSTITUCIONI ?
  SHUMICA E KTYRE I KAN DHURATA MAKINAT NGA POLITIKANET SHQIPTARE
  KTA QE BEJN GJASME I INTERESON SHQIPERIA DHE TJERA POSHTERSIRA QE QISIN MEDIEVE
  E GJITHA ESHTE NJI LOJE
  KU PARA CDO FJALE -ESHTE FJALA GJASME PO BOJM LUFTE PER SHQIPEERINE –
  NDERKOHE LUFTOHET SI QEN I TERBUAR NGA OPOZITA PER TE FIANCUAR
  VIP-et PRA ESCORTAT E TYRE
  ME I PERDOR PER SEX ETJ QELLIME -PRA KTO JANE PRODUKT I P O L I T I K A N E V E
  ATA I FINACOJN TE GJITHE KTE MASKARADE SHQIPTARE

 10. Çoban Qinani says:

  Der ktu,mir gocat.
  Perparim i math.
  Tash,kur do i shofim neper filma me t q… se ka ardh koha.
  Pasketaj,europa s do i thot me jo shqipnis.
  E kush nuk e don ate vër te mjaltit?

 11. Kollodoku says:

  Çfar yjesh flet ti more??????
  Çfar jane këto me profesion këngetare, bisnesmene, aktore, sportiste, avokate, doktoresha, inxhinjere çfar???
  Asnjë nga kto më lart.
  Ato jane parazite qe gjejnë nje drogaxhi dhe jetojn me parat e atij.
  Kur te bëj njera nga kto video porno do e bëjn te gjitha të tjerat. Ështe moda e vipave trendi. Shif kurva kurvën dhe qihet.

 12. anticensurë25642654 says:

  çkanë këto VIPet për të cilat flisni ju për të qënë VIP??
  trupin e tyre??
  tjetër gjë nuk shoh!!
  mëdjen e tyre e shqh me kilometra larg!!
  që nuk egziston!!
  një njeri që nuk është i zoti të japë diçka që e ke krijuar vetë,ai është i mbaruar!!trupin dhe bukurinë i ke fat nga natyra!!
  këto zemrat vip janë si puna e parasë”i jepet atij që paguan më shumë”!!

 13. H says:

  Këto janë forma e sheqerosur e semaforit.

  1. Star says:

   Te gjitha KURVA me patente pamvarsisht se a dine apo jo ta drejtojne makinen. Por dijne ne prefeksion se si drejtohet ai miku para dhe mbrapa.
   Kurva deri ne ekstaze,injorante deri ne lemeri,o zot ku ka mberritur ai vend.

 14. Shqiptari says:

  Është shumë i dyshimtë etiketimi VIP,pēr personazhet që tregohen,dhe një aradha tjetër e pafund që shfaqen pērnatë në ekranet e TV -ve,në gazeta,revista,dhe në mënyrë tejet banale,perverse dhe seksiste,nëpēr portale.Askush nuk i merr seriozisht këto “ VIP”, të pērgojuara apo të pranishme nē kronikat rozē apo nē komunikatat e Policisë së shtetit nē Kronikat e Zeza.Kēto VIP-e,së pari,nuk kanē ndonjë arritje në biznes,art,sport,mjekësi ,arsim,shkencë,apo nē ndonjē fushē thetër tē jetës.Së dyti,nuk kanē ndonjë arsim apo kualifikim nē ndonjē fushë që i bën tē famshme,përveç ndonje,dy,tre diplomave të”marra me djersën e… ballit”. Së treti ato nuk janë:Monika Beluçi,Scarlett Johansson,Penelope Cruz,Angelina Joli,Maraja,Britny ,CharlizeTheron,Jessika Alba.apo Nina Dobrev dhe shumē gra e vajza të famshme në botë.Duke dalë nga njē izolim i gjatë dhe i egër,shumē vajza me ëndërra për t’u bërë të “fashme”,pa ndonjē talent,pa ndonjë veçori,porvetëm duke ekspozuar trupin,pjesë intime,shpesh të silikonizuara,përdoren në mënyrë abuzive nga mediat,herë si figurante,si prezantuese,moderatore,modele dhe plot pozicione të tjera joshëse,seksiste madje jo rrallë dhe si perverse.Pa dyshim,pēr shkak të “urisë seksuale”,hamshorë tē politikës,të biznesit,te sportit dhe të artit,dhe për “fat të mirë” ato bien në dorë të ustsllarëve që kanë para,duke u shëndërruar në autoshkolla për bosēt e parasë.Dhe kēto vioe,bashkē me bjē tufë tjetër djemshë me orientim tjetër seksual,u sërviten minorenēve,adoleshentēve,të rinjve,ose jo dhe të tjerëve,si,VIP-a VIP-e.Ēshtë një perversitet,kurvëri dhe pornografi legale që helmon dhe shkatërron mijēra të rinjē dhe adoleshentë, që i kanē”model”nē çdo minute tē jetës sē tyre,me teknologjinē që kanē tërē ditën nē dorë,TV,internet,botime e reklama.A e ndalon dot shteti kētë llumhane legale,këtë pornografi banale! Besoj që jo,po disa filtra dhe mada parandalurse mund ti marrë.Ndërkohe,ekraneve dhe studiove që promovojnē kēto VIPE,mund tu vihen barriera ligjore.

 15. vlora.vlora says:

  dava putanash shqiptare ,,,ca prisni

 16. Vk says:

  Gjithe bota ka kurva, pastaj se i quani vipa ju, eshte tjeter muhabet

 17. elton says:

  Ca prisni ju? Te punojne me rroge 300 euro dhe te q… me mua pa leke? Te behen si une qe cdo muaj me date 20 kerkoj borxh njerzve dhe gjith rrogen me date 3 pastaj laj borxhet.ky eshte sistemi, kte do bejne ato.

 18. sb says:

  Dhe pas ca kohesh perfundojne ne kanale te vrara ose te droguara . U rrofshin parate qe jua japin kriminelat ku edhe ato siç thashe me lart si kriminelat perfundojne . Prandaj vazhdoni ashtu se nje kriminele ose nje kriminel me pak do kete populli se u bene shume prandaj keshtu si e kan nise duhet ta vazhdojne .

 19. Tirona says:

  OFL duhet ti dergoje ketyre shurave fotmularet, per ti plotesuar se si i kane fituar pasurit qe kane. Jam i sigurte qe kete pasuri qe disponojne keta shurra jane te botes se krimit, te disa prokuroreve dhe gjyqtareve te korruptuar, si dhe te disa politikaneve.?‍✈️

 20. babagjyshi dixhital says:

  O impotentat komentues lini te qeta zanat shQiptare ,kjo eshte kartolina jone per BE-BE. Ne krenohemi me to ..Kujtoni pak ne France se ishte pikerisht fale ketyne princeshave (fale cicave te tyne , dhe jo marrshimit per tolerance fetare) qe pushtuam zemrat dhe mediat nderkombetare

 21. Kapedani says:

  Pune kurvash

 22. Ben says:

  Baxhedha me shumic ballkan hesapi si rromunet bullgaret sllavet 1.mut jan per 1 pjat pilaf ngrefen kurvat

  1. Vlonjati says:

   E kane bere pidhin si kuti votimi.

 23. Atdhetari says:

  Asgjë e Re nuk ndodhë. A thua s’e sot doli ky problem? Thjeshtë është Realiteti shqiptar ku ” Kultura” e Politikës dhe e Media-ve Vizive apo e Shkruar që i bëjnë këto Femra (Porno-Trup) deri dhe Vip. Pra HIP e Zbrit! I Forti i Politikës dhe i Media-ve ua Servis Shqiptarëve sipas Oreksit në Tavolinën e Mbrëmjes (TV). Dhe një Ditë të ” Bukur” këto “ËNGJËJ” shkojnë tek Geni i Tyre. Pastaj kur fillojnë të “bien” dhe Politika dhe Media-t Fillojnë Sulmin. MËSOJENI FORT Mirë s’e Ju Media Vizive dhe Shkruar në Pjesën Dërmuese rreth kësaj teme JANË TË PARËT FAJTORË. Ju Lutemi Mjaft më më IMPONIME për vHIP-a të tillë. Qoftë Femër apo Mashkull. Nqs ju dha mundësia që të Drejtoni një TV apo Gazetë kjo NUK DO TË THOTË që ta ktheni më BAXHELLË.

 24. Agim Rinushi says:

  keto ishin kurva te bukura ndaj vune para. Pastaj paraja te ngre ne qiell pa kuptuar kush eshte jeta. Keta prinderit,dashnoret,bashkeshortet i kane fallco.

 25. arriff says:

  …. paç fatin e kurves . Kot nuk I thone .

 26. Lani says:

  Vajza VIP?! ?. Perse jane VIP keto?

 27. Ardjan says:

  Kurva nuk janë këto por gozetarët dhe media me pronarēt e tyre që reklamojnë kurvêri, injorrancê dhe krim ! Një politikan sado i keq dhe i korruptuar të jetē nuk i bënë dēm të ardhmes së vendet mê shumē se sa një pronar i medias që vjen nga krimi !. Politikani na vjedh taksat, kurse media na “helmon” fëmijët , shkatërron të ardhmen, vlerat kombëtare .

 28. Ben says:

  Cfare VIPash Jane keto prostituta? Keto vetem se ushtrojne.professionin me te vjeter ne bote. Paska marre fund shoqeria ne Shqiperi kur I thure laude kurverise. MJere ai komb qe i ka rezistuar shekujve dhe po.merr fund nga korrupsioni, kurvlleku, dhe droga..Eshte komb I vogel ti.mbijetoje ketyre dukurive.

 29. floriri i krrabes me vule presidenciale says:

  E vetmja aresye qe keto femra konsiderohen personazhe te rendesishem, pra VIP, eshte se thithin akulloret e kriminit e te politikes 7 ditet e javes. E lepijne hajdarin lar pa lar boll qe te vozisin range rovering e katunarit te radhes.

  1. kush nga kto VIP e ka Futin me te thell ?
   jo se du me e ftu ne kryeministri ,
   ne Kabinetit e ri ,
   por m’bone kurjpoz me e dit 😉
   jooo nuk eshte si medon Opozita jooo
   thjesht ashtu kot me e dit me e ftu per noj Party Privat

 30. PO CA VAJZAT VIP…NDERRONI TITULLIN.KURVAT VIP..SE EDHE KURVAT JAN TE NDARA NE KATEGORI..SE NUK JAN VETEM ATA TE SEMAFORIT…

 31. Grigor says:

  E Zeno nje dore ne bakllava tjetren ne revani. Jepi ha, pij dhe qij se per ty qenka kjo Shqiperi dhe kjo bote. Pa punuar asnje dite jete sheiku o simbol traplliku!

 32. Fredi says:

  Mire e ka thene njeri aty lart.Kurva ka ne te gjithe boten po tjeter pune se ju i quani vipa.Te lumte per komentin.

 33. zigur qarri says:

  Këto janë të sëmura psiqike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *