Julian Deda: Anonimët (Ndrenika, Zhusti, Paja) do kenë një vend nderi në tabelën e turpit, vetëm kështu mund të hynin në histori

Humoristi koordinator i Partisë Demokratike, Julian Deda ka sulmuar aktorët që mbështetën ngritjen e një Teatri të ri, tek ai i vjetri.

“Të gjithë ne e duam një Teater të ri, por vetëm disa prej nesh donim të mos prishej i vjetri.

Ata që e shkatërruan Teatrin kanë kryer një krim të tmerrshëm, ndërsa për ata që e mbeshtetën do ketë gjithmonë një vend nderi në tabelën e turpit në historinë e Teartit shqiptar.

Për disa nga këta bashkëpunëtorët në krim, për të mos ngelur përjetë anonim, kjo ishte e vetmja mënyrë për të hyrë në histori”, shkruan Deda.

Ai nuk përmend emra, por ndër aktorët që ishin pro ngritjes së Teatrit të ri, janë emra të tillë si Ndrenika, Zhusti, Paja, Kadri Roshi etj.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

68 komente në “Julian Deda: Anonimët (Ndrenika, Zhusti, Paja) do kenë një vend nderi në tabelën e turpit, vetëm kështu mund të hynin në histori”

 1. Afrim says:

  Ti mor kari shkoderes i ke marre leket e tua per kete punen e teatrit?
  Se luli e mori pjesen e vet nga rama, po juve loqeve te shqupit ju ka ndare gje?
  Apo gishtin ne bythe se keshtu ju pelqen juve shqupistave.

  1. Cudia says:

   Deda i vogel nuk ka vleren edhe te nje pjese te jashteqitjes te Dedes se madh. Do te beje figure duke u dalluar si fyes i nderit te kombit. Injorance e tepruar! Sa turp!

  2. vang says:

   paska qene me te vertete budalla ky.

 2. TORI says:

  o jul dobici,me kete zgjuarsi te ka zili dhe gomari

 3. Trotski says:

  Ti je Klloun i PD

  1. Zigur Qarri says:

   DOLI DHE KY ZAGARI, NUK MUND TE RRINTE PA NXJERRE ATE SURRAT MUTI. AKTOR LESHI.

 4. Lulushi says:

  O Deda ! Ti nuk je as sa bibiloshi i Ndrenikes ,Zhuztit , e te madhit per humorin Pajes, Ti je nje idot ,por ke perfituar nga babi yt ,eshe te cilit nuk i afrohesh as te maja e thojt.. “C/humorist je ti ,mor idiot ? Po nuk e di pse nuk te keshillom paj o mirenjuri Zef , babi yt, Te te thot : ” Mbylle gojen ,mor idot, dhe ha ate buken se po e ha nga merita ime. Humori yt s’ka asnje vlere…

 5. zoga e vodices says:

  Me mire do te shkonte te mbaje tabelen UNE JAME LOQE.

  1. Roberto says:

   Po pse loqe dhe jo koqe???

   1. Lala says:

    Po pse jo të dyja bashkë?

 6. Durres says:

  O bo bo kush flet ,po ku kemi arritur valle nje cilimi perpara figurave te medha,eshte kulmi.

 7. pjeter says:

  O zot i zot çe ka gjet Zefin e shkret.Rrotkarizmi eshte gje e ndyre,te ben te ndiesh si Juli.

 8. Andon says:

  Ti je tamam si teatri ke krijues të mire por të ka bërë vetëm suva dhe brenda je tallash.

 9. tuti says:

  Pse kjo fytyra beka art ?????
  Ca eshte ky more aman.
  Une di qe eshte gastor i nivelit te ulet.

 10. Edi says:

  Sa per te qeshur.ky kllouni matet me te madhin NDRENIKA ,ZHYSTI APO PAJA

 11. Agron says:

  Seç nu kujtua nje varg i poemes se Shefqet Musarait
  ….. do ngrihen kembet ti bien kodes!
  Ti je hia e tyt eti dhe asgje me shume.

 12. kasem gahinji says:

  Po çprisni nga nje artist qe vetem artist nuk eshte.eh sa larg te medhejve te skenes eshte.do ti duhen 3 jete dhe nuk do ngjise shkallet as te koqet e robert ndrenikes.po le te ngjitet deri atje se do gjeje dicka per te lepire.

 13. kasemi says:

  TI JE NJE KOKERR MUTI.

 14. Astrit says:

  Vetem ti nuk je aktor por vetem nje idiot ,nje klloun.Ngaterron artin me politiken.Te thuash qen bir qeni te vjen keq…

 15. artur says:

  tE RRNOFTE BABA SE TI VETEM AKTOR NUK KE PER TU BERE NDONJEHERE,,GAZTOR ME PARE NGA HALLI PO.

 16. Dee says:

  Perveç emrit rrugaç, asnje emer tjeter me te mire nuk gjej. Siç duket edhe i madhi Zef Deda qenka i nje mendje me rrugaçin.

 17. Sheko says:

  O tyci i lalit ,po ty cte ka lidh me Teatrin Kombetar.Ti i ngjan gaztorit te Nata e dymbedhjete e Shekspirit,me nje ndryshim se personazhi i Shekspirit ishte i zgjuar ,edhe kendonte edhe hidhte romuze.

 18. leonidha says:

  Ky vetem si teater nuk ishte. As ka qen programuar si teater dhe as na bente nder te kishim nje teater te tille. Ai ishte programua te ishte nje fyerje per popullit tone. I bere nga nje ideolog fashist per nje vend te dores se dyte qe duhet te ishte vasal i Perandorise Italiane. Kaq jane kaq meritojne: mos te kene dicka qe te ngrene koken lart. Pikepyetjes sesi nuk i prishi Enveri: nuk i donte artistet, se teatri ishte vend i ideve . Edhe ai ishte si fashist: leri se kaq meritojne ata artistet, qe ti neperkembte.

 19. Beni says:

  Sa gjunah me vjen per ty mor Jul Deda . Sa larg Zefit je . Po te sjell ne vemendje thenien e bukur shkodrane ” te hipte vetja ne qejf ” dhe ti ne keto ujra ke hyre. Respekt per gjithe plejaden e aktoreve tane te medhenj . Ata jane krenaria jone kombetare

 20. shqip says:

  Pamja e jashtme nuk lë vend për interpretime. Nën efektin e vizave fytyra merr një pamje të mjerë. Truri nuk e ka aftësinë e mëparshme. Shkurt njeriu i shkretë ikën për lesh. Të tillë si ky apo Stresi me kallash, i kanë thënë me kohë lamtumirë jetës normale.

 21. Jim says:

  Cfar teatri je ti more karagjoz qe ke dale vetem ne portokalli dhe quan anonime kollozet e skenes. Turp militante injorante

 22. Ardi says:

  Na korite Shkodren mos u ben legen e servil ato jane ne fund te karjeres si inkonat e teatrit.

 23. qazim says:

  Teatri i ri do te ngrihet,i vjetri mund te kujtohet per tallashin e eren e minjeve e te urines. Se bashku me te vjetrin do te kujtoheni dhe ju o filiza te PD+LSI megjithe teatrin e ndyre qe luajtet per rreth tre vjet ne te.

 24. Xhuliano says:

  Ne ka vlera plerash eshte vetem ky karikature, ku me gojen e piste qe ka, ze ne gojen e piste vlerat e kombit te artit shqiptar. I them ketij debili, qe artist nuk te ben sekretari i partis seLSIse, te ben populli ku sekretari eshte i detyruar ta finalizoje me nje shkrim si ajo ku ti cilesohesh si artist. Plere, ti nuk e mendon se sa urrejtje krijon tek qytetaria, ti vetem ben sherbimin per ate certifikate si puna e arsimimit te kursit te plepave. Ndyresire, kurr mbare s’ka per ta bere zoti.

 25. lesheli says:

  ik ore pithrobi se nuk ngele ti te marresh vendimet

 26. saliu says:

  Mos u merrni me kete te ashtuquajtur aktor humori sepse ky te ben te qajshe dhe jo te qeshesh me lojen e tij prej amatori.
  Nejse arysyeja se perse nuk duhet te merreni me te eshte se ai edhe ne horoskop ka shenjen e “GOMARIT”.

 27. Kam Respekt per te Madhin Zef says:

  Un Jam shkodran i vjeter mor djali i te madhit Zef Deda qe je aq i vogel sa nuk i afrohesh babes As Te koqet jo ma Ndrenikes, Roshit Me shoke . Ti je nje palaco qe vetem humor sdin Me ba . Kuku medet per PD Ku ka perfundue Me aharlatane si ti , servila e medioker e tuj largu njerez me reputacjon ne Shkodër e Shqipri . Ti je nje hiq.

 28. Lush berbali says:

  Fol o nderi i kombit,fol…
  Nderoje gojen tende te qelbur.
  Nuk thone kot ne Shkoder…
  Goja e keqe nuk nxjerr kurre fjale te mira.
  Po ,more nder i kaperr nishanziut.
  Emri i Robert Ndrenikes lartesohet ,kur gija jote e ndyre guxin ta shaje
  E kunderta do te ishte e vertete.
  Jo Ndrenikes,por edhe mua do te me vinte turp po ta levdoje.
  Prandaj shaje prap o i pander,se vetem atehere je ti,krejt i vertete ,i pavlere sikunder je.
  Jo pordha ,po edhe ajo e pazhurma e Robert Ndrenikes ka me shume vlere se ti e nishanziu bashke.

 29. Shqiperiaeshqiptareve says:

  Po kur e mban veten per artist edhe ky trapi qe atyre qe pergojon deri tek koqet nuk ju afrohet

 30. Pim Ceka says:

  Po ku ka me anonim dhe shkerdhate se rraca jote,ti b.q,po zaten mbetesh i biri babes,nqf se je,po ti legen pa yndyre,qe pretendon ti rrot kari,qe te na behesh dhe udheheqes,a ke testu ndonjehere veten se sa i shkerdhy je,mor legen,pa gen,ti artist dhe poliotin

 31. Daku says:

  Kti gomari nuk ja lexoj kurr çfar shkruan , se nuk e ul nivelin me shkrimet e kti dallkauku pa tru e klloun , por i lexoj vetem komentet posht .

 32. Popiuli says:

  Te madhit Luftar Paja dhe Sovranit Popull me 75 deputete te PSocialiste , ti po se po o karagjoz aktor , por edhe baba jot aktor i ndetuat , i ha MUTIN !

 33. KUSUREMADHI says:

  ky eshte humorist SMART WORKING..dmth e thene ne shqip eshte si te shkosh te besh shurren me perservativ.kur shef performancat e ketij te KLANIFORNIA…cohesh dy here nga divani.heren e pare fik televizorin kur del ky kokerrocka..dhe heren e dyte e ndez kur ka mbaruar ky.

 34. Inna says:

  Turp per Burimin e kesaj pacavure, ishte si nje shuplake kur e pashe, e peshtire kur e lexova. I thuaj falemnderit tet eti te cilit ia ke ulur shume vlerat se me kapacitetin moral dhe artistic qe ke, vetem kanace mund te mblidhje sot. Iu kerkojeme te falur artisteve we permend.

 35. Inna says:

  Kjo eshte shakaja e vetem we ke bere ne keta vite qe ke genjyer veten nen hijen e babes. Legen.

 36. Roja i bastonit says:

  O Jul Deda ty te ka pjerdhur gomari trute. Ti as per roje bastoni nuk ben.

 37. Ky Juliani e felliqi te jatin fare duke bere kllounin e PD says:

  Sipas dokumentit te hershem italian, ana e djathte e kompleksit zbavites, pra salla e madhe e teatrit ishte ballroom ose salle vallzimi. Ana e majte, ku ishte teatri eksperimental sherbente si teater dhe kinema per fashistet, te cilet ketij vendi zbavites i kishin vene emrin Klubi italo-shqiptar Skenderbej. Nuk eshte habi qe aktoret jane ankuar se kjo salle nuk kishte akustike, pasi ishte projektuar si salle vallzimi.
  http://dspace.epoka.edu.al/bitstream/handle/1/1272/517-1441-1-PB.pdf?sequence=1&isAllowed=y)

 38. emigrante says:

  Ka ka dal ky derk manash te na shaje gigandet e artit qe do te rrijne ne kujtesat tona si monumente . O zot cfare na shofin syte

 39. Zylo says:

  Po na mbulojne plehrat e tokes,po ngrihen kembet qe ti bien kokes.Te te beje dhe Julka vleresime pupupu.Na falmi se Julken e kena mjeshter,pasi e nderiti me gomarlleqet qe ben ne tv Klan dhe i ngeli poolttika.Deri dje te therisnin erdhi kerrici ndersa sot u be gomar.Keta kane ngelur

 40. Kollodoku says:

  Baba jot me mire te kishte ber nji mut se ty.
  Ki kujdes more djal se baba jot eshte legjenda e humorit Shqiptar si kta qe shan ti.

 41. Pranvera says:

  Mbylle halen pecikllas kur flet per ato figura.Ju ini akoma tek germa A .

 42. Labi says:

  Spiun i sigurimit i jati mut i biri,shkurt familje muti, te arrij ky te marri ne goje ata njerez te nderuar, edhe ky derezi e mban veten artist.

 43. Dy fjale per te madhin NDRENIKA says:

  Vertete njerez, krejt normale qe aktoret duan nje teater modern e te denje por nuk mund ta kutoj se si nje KOLOS I AKTRIMIT si Robert Ndrenika te “KERKOJE” me Firme shembjen e teatrit ekzistues. Atij Teatri ku ka luajtur me mijera ore ,ku ka djersitur e eshte duartrokitur per dhjetera vjecare. Po te ishte ne nje moshe te re mbase do e kuptoja, por ne moshen qe ai ka, dmth se nuk eshte e sigurt nese do kete ymer te arrije te luaje ne teaatrin e ri , kjo eshte njecike me dyshime se perse e beri.
  Gjithsesi mendoj se nuk i ka bere nder vetes me kte veprim, veperim te cilin po e perdorin aq shume ata qe e shemben teatrin saqe duket sikur TEATRIN E SHEMBI ROBERTI.

  1. TIRONA says:

   Dy fjale per te madhin Ndrenika:
   1)Ndrenika eshte vazhdim dhe mermer i murrit te ndertuar nga mermeret e tjere:Naim Frasheri,Sander Prosi,Kadri Roshi etj.
   2)Ai eshte i forte dhe ne ,dota shohim te luaje ,dhe monument me koleget e tij!
   3)Mjerr per ata shpellare,qe u dynden ne TIRONE, ,qe jane vetem corbe,por Tironas nuk behen kurre!

 44. Truma e Madhe says:

  Ti more Jul Deda duhet te lutesh zotin çdo dite qe lind se je djali i Zef Dedes, se per tjeter gje ti je nje palaço i pavlere qe me te marre fale dije se ta kane fut. Çfare artistesh jeni ju te zeni ne goje, Ndreniken, Zhustin, Zef Deden, Gezim Krujen etj etj. Nje episod te vogel i dhate Zef Dedes ne programet e vitit te Ri 2020 dhe ja shumezuat me zero karrieren e tere jetes te madhit Zef Deda. E nxoret si klloun dhe e turperuat. Kjo eshte vepra juaj artistike. Nje shprehje e juaja ne Shkoder thote me mire djepin bosh se dreqin brenda. I atille djale je edhe ti.

 45. Edi says:

  Ti qek koqe kanari u bone ti te flasesh per nje nga aktoret
  me te mir turp o koqe kanari mylle halen se te vjen ere kur flet
  per ty rroft portokallia qe te dha nje rrol e te njohin njerzit
  po te ishte per ty sot e 100 vjet se kishe pa skenen me sy
  Pranej mylle halen se te vjen ere m.. sa here qe e hap.

 46. Shqipetari says:

  Na dole komplet trape te na fali babaj yte por ti mor djal ke ikur komplet nga kjo hapesir e njerzimit ke goje dhe shane aktoret me te mire ? Turp nga vetj je 0000000000 te pa fundme?????????

 47. iksi says:

  O ftyr e ndyt , a ke hy ndonjehere ne teater , se ma thot mendja nuk ke hyre asnjehere se ithu vehtes artist ti pra ja ban qefin vehtes se per te qene je nje rrot . O shurran ke goj ti me fol per artistat qe jane te kalibrit kolifej , te paarritshem . Ndersa artista si ti une bej çdo dite ne mengjes .

 48. Nje kritik arti says:

  Nga nje spurdhjak si ty ne mendime e ne profesion, , dhe prej
  nje spermatozoidi , qe vetem sillet verdalle skenave , nuk mund te linde kurre ndonje gje e hajerit. Ti mor klloun as per te fshire pluhurin e kepuceve te ikonave te mesiperme nuk do te ishe i afte dhe do te ishte nje ofendim qe nje njeri i pa formuar e I pa fytyre te artikuloje emerat e tyre.

 49. Preshevari says:

  “ti je djalli”
  “Ti je: bini bakra tenxhere tepsia fertere kusia une po kallais”
  Bertiste neper rruget e fshatrave nje zejtar rom per t’ua riparuar enet e demtuara fshatareve ne trojet shqiptare.
  I mjeri ti o gjysmak, qe paraqitesh si nje protogjer serb.
  Turpi te te shoqeroje ne jete…

 50. Johani says:

  Thone se nga i miri del i keqi dhe e kunderta,e ky qe as artist nuk u ba kurre eshte prova me e mire se nga i miri dhe i madhi Zef Deda ka dalur nje aq i keq,i ndyre,i poshter sa ka njollosur shume te atin, mjer Zef Deda qe i ka rene hise tia paguaj taksat e shtetit si te ishte “insan” ky hajvan, e kur vjen puna deri ketu sa zhulli te shaje e fyen edhe Ndreniken per se gjalli apo edhe tmadhin Kadri Roshi pas vdekjes ateher eshte pak te rrezohet nje tetater por duhet bombarduar dhe me qiftat e zhullit mbrenda.

 51. Fredi says:

  Shkodranet ka nje fjale kane nje fjale te arte zoti te rrit mendjen HUMORIST ti sje vec nje sharlatan nen hijen e ty teti nje legjend e humorit shkodran prit dhe ca ndoshta te vjen radha per ndonje drejtoruc qeni leh ku i hedhin ndnje koc

 52. Siç duket e ka ngjize ket nevojtore me mut jo me sperme

 53. Shqiptari says:

  Eh,Julian,hej ty t’raft pika/ Që se din kush asht Ndrenika. Kokorroç si shumê shakaxhij,po hedh baltê mbi gjenij. Mallkon Zhustin,mallkon Pajen/se kështu e gjen uzdajën. Se kështu t’thotë krytari,/po gabon,mor zok gomari. A se din ti mor lum djali/Se nuk rrzohet me gozhge mali. Mos harro mor i marre,/s’shemben malet kurr me fjalë. Po njê ditë kur vjen e vërteta/Ku do futesh,ti Jul Deda. Po ata jan lisa,more pallë/Ti nderojmë sa jan gjallë. Kerkou falje,o djal per s’mari/mos u bëj zog gomari.

 54. vajza e robert ndrenikes says:

  AHA
  JAU KA DHJERE TE GJITHA KOMENTET VAJZA E ROBERT NDRENIKES SOT.
  Me duket se u be me LUL DEDEN edhe ajo

 55. llumi voton says:

  Epo nqs nuk ju bindi postimi i vajzes se robertit , vaj halli per ju o TIFOZE TE RILINDASIT.
  Jo se po na dhimbseni por e keqja eshte se keni te drejte vote , ky eshte problemi

 56. Tiku says:

  Po ngele ti bythqir te flasesh e te shah ikonat e shqiperuse ?nuk te vjen turp for fuci djathi qe meresh me kete pune o pd ist i qelbur .Mbylle ate hale se turperove dhe ate qe te ka bere koken dhe eshte ikone gjithashtu.Turpi i ketij kombi je ti bashke me sahanlepiresit e tjere dhe nuk dini cfare thoni mor plerat e ketij kombi.HALE HALE HALE ky je ti.

 57. Spar says:

  Ti je me rob q……..i

 58. ceni boston says:

  po ik o RK…ti je nje bufon, ske lidhje fare me artin!

 59. Deshmitari. says:

  Çfare i duket vetja ketij spurdhjaku qe matet e rri pas boleve te te jatit? Sa gje e trashe!

 60. TIRONA says:

  Lulushi:Mos ja rrit mendjen ,ai nuk eshte as sa shurra e artisteve te mirrefillte!
  Kur te mbaroje corben e salehbisturidocikaraxhic-it do ta kuptoje : si aktor nuk vlen 1grosh! Mjerr yt ate ,qe te ka!
  RRI SHQIPONJA NE MAJE TE MALIT,
  RRI DHE julian ded-miza ne bythe te kalit !
  ???????????

 61. iliri says:

  Vetem aktor qe nuk je or ti cuni i Zefit, aaaa, po je nje karagjoz qe dhe aty nuk ke vlera, dhe yt ate nuk kaqene kushedi, aktor qe ste jepte asnje emocion por ama ti je ZERO

 62. Shkodrani says:

  O Zot kur flet edhe nje KAVIE si ky , ky qe ka meriten me te madhe se eshte RROT KARIT e nje bythe lepires si ati i tij biologjik .
  Sot ne Shkoder njerzit gajasen me ” humorin ” e tij patetik qe vetem humor nuk eshte , gjithcka mund te jet por vetem humor jo ajo qe ben ky njeri . Dikur ne kohen e xhaxhit babai i tij bente humor dhe ishte i kerkuar por me vdekjen e Paulin Selimit e shume te tjerve qe shkruanin skece e parodi kta humoristet e medhej u kthyen ne pijaneca ordiner , dhe treguan se nuk jan asgje ma shume se pijaneca e te rendomet , sepse paraditeve shohin babain e tij te dehur e te jargavitun neper Shkoder e ne darke ne tv del i biri Rrot Karit duke fol edhe per politik sepse humorin e qan fare , se Jari ish presidenti i ka dhen edhe titullin Mjeshter i Madh ketij fare mjeshtri ?
  Imagjino tani nje KAVIE si ky te flas e te marre neper goje figurat e kinematografise Shqiptare qe kan ba histori , o Zot cfar ditesh po jetojme keshtu , nje grup horrash qe duan vec dhimbje e asgje te bukur e cilsore te pengojne e te marrin peng zhvillimin e nje qyteti te tere , pa le pastaj kur del ne mbeshtetje edhe teatri Migjeni me ” Drejtoreshen LAVIRE ” Rita BAXHELLA Gjeka o Zot nuk kam fjale .
  Po si ka mundesi qe gjithe fundrrinat e ketij vendi jan mbledh ne PD , si ka mundesi qe aty ku ka mrapambetje gjithmone te dalin para syve vetem kto fytyra qe vetem dem i kan bere ketij vendi me paditurin e dashakeqsin e tyre .
  Jam pa fjale !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *