Nuk ka humbur asnjë moment Serie A, Thomas Strakosha lojtari me më tepër minuta në elitën e Italisë

Plot 3330 minuta i takojnë futbollistit shqiptar, që gjendet në majën e renditjes në këtë aspekt, së bashku me portierin Musso të Udinezes.

Strakosha numëron 37 përballje të zhvilluara me fanellën e Lazios deri më tani dhe nuk ka pushuar në asnjë moment.

90 minuta të plota çdo ndeshje janë rezervuar për portierin kuqezi, që ka qenë i pazëvendësueshëm dhe mjaft thelbësor në këtë sezon për klubin Italian.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *