“Zoti Luli” ose sindroma e çunit të mirë

Nga Andi Bushati 

Lulzim Basha nuk shkëputet dot nga sindroma e çunit të mirë, që do t’u pëlqejë më të mëdhenjve. Reagimi i tij i sotëm, pas atentatit që Edi Rama dhe një grusht deputetësh karagjozë i bënë marrëveshjes politike të 5 qershorit, përparimit të vendit drejt BE-së dhe rregullave të përbashkëta për garën elektorale, mund të justifikohet vetëm me frikën naive se mos i prish qejfin ambasadorëve, që e kanë këshilluar të vazhdojë të dialogojë edhe pasi Kryeministri ka përmbysur tryezën.

Ajo mund të përligjet vetëm me kompleksin fëminor për të mos u sharë nga Yuri Kim, e cila bëri dje një nga deklaratat më qesharake që ndonjë diplomat i huaj ka lëshuar në këtë vend: “… fillimisht ndryshoni kushtetutën, pastaj bisedoni’.

Po të dëgjoje Lulzim Bashën, pas ndryshimit brutal të kushtetutës, ai foli për dhunim, për prishje të njëanshme të marrëveshjes, për Ramën që po i del boja para të huajve, por ai u shmang të thoshte thelbin: ç’do të bëje opozita pas këtij atentati të radhës?

Një lider nuk vlerësohet nga logoreja e fjalëve që rendit, as nga sa bukur di të qajë apo të ankohet, ai është i tillë nga pesha e akteve që ndërmerr.

Lulzim Basha pas kësaj prerje në besë, pas shkeljes së nenit të marrëveshjes që sanksionon se s’duhet të ketë ndryshime unilaterale, pas përdhosjes së faktit se 5 qershori i njeh dhe i pranon koalicionet, pas prishjes së precedentit 30 vjeçar, për të mos i shkruar vetëm njëra palë regullat e lojës, duhet të ishte më i qartë.

Ai duhej të deklaronte pa ngurim se nuk ulet më në atë tryezë të reformës zgjedhore, ku e trajtuan si lolo bashkë me ambasadorët që kishte me vete.

Ai duhet të shpallte se nuk e njeh më marrëveshjen e 5 qershorit si një produkt konsensual.

Ai duhet të thoshte se një nga 15 kushtet e BE për fillimin e negociatave tashmë ka rënë dhe të bënte thirrje publike që hapja e tyre të ngrinte deri sa Edi Rama të qe në kryeministri.

Kjo e fundit duket shumë e fortë, por ndoshta me këtë regjim nuk ka rrugë tjetër. Sepse po të sakrifikojmë demokracinë për negociatat, nuk do të kemi as të parën as të dytën dhe aq më pak zgjedhje normale.

Por Basha, nuk bëri asgjë nga këto. Ai e la të hapur se mund t’i bindet apelit të ndërkombëtarëve për të vijuar dialogun, nuk e mbylli përfundimisht vijimin e tryezës dhe u kompleksua se mos i mbetet mbi shpinë imazhi i atij që po pengon integrimin.

Ashtu si para 30 qershorit të vitit të shkuar, ashtu si në 14 janar të këtij viti edhe tani, ai po përpiqet të bëjë figurë të mirë tek ambasadorët, duke tradhëtuar vokacionin e masës së madhe opozitare.

Dhe me këtë vijë sjellje, ne do të vazhdojmë të kemi me Bashën një çun të mirë, por gjithashtu dhe një bandit që atij i grabit gjithmonë gjithçka. Ndërsa diplomatët do të jenë të kënaqur me të urtin dhe xhentilin “zoti Luli”, por zgjedhjet në fund do t’i vjedhë prapë Rama.

REMOTE_ADDR:[]

54 komente në ““Zoti Luli” ose sindroma e çunit të mirë”

  1. Tony uk says:

   Ky Bushati ishte nje nga ata qe e keshillonte te digjnin mandatet!!
   Me idiot se ky palo analist sben nena.

   1. Bureto says:

    Si gjysh Husniu, që i shkruante Enverit që t’ua bëjmë kinezëve si ua bëmë sovjetikëve. Ta marrë vesh gjithë bota se kush jemi, që në ua mbajtë bytha le të kruhen me ne etj etj. Dhe kështu ua bënë, vajtën për lesh Husniu e gjithë të tjerët dhe, bashkë me ta shkoi në zgrip, edhe Shqipëria.
    Dhe ky Husniu i vogël në atë rrugë po shkon, dmth për lesh bashkë me lehsin, qimin e co.

   2. Katraps says:

    Jam shum dakord me opinion in tuaj për analistin që ka kaluar një pjese të jetës në “bllok”. Si nipi i shokut Hysni Kapo, ka qënë I privilegjuar nga
    sistemi i kaluar dhe tani i lëpin atë që ka bështyrë dikur.

  2. vang says:

   O BUSHAT IDIOTI: Ti bashke me ndonje koqe tjeter e shtyte LULIN NE DORZIMIN E MANDATEVE..TI JE SI KENGA E CIRCES per PD.Besoj se keto thirrje i ben jo se ti do te shkatrrosh PD por e ben se ashtu je brumosur. Nuk eshte prishur 5 Qershori, nuk jane hequr koalicionet ,prandaj ti i bie tenxheres kot .Koalicionet janesi ne gjithe Europen dhe jo si Made in SALI.Ne se fiton opozita ,ne zgjedhjet e tjera pas ketyre qe po vijne Rama do jete para ketyre kushteve.Sa per vjedhje votash ju jeni etaloni pastaj mund te vije PS. Keshtu djalosh revolucionar anarkist?/

  3. Plugu says:

   Gomar komplet.O Andi! Opo ç’kujton ti se Rama do punoi per te fituar te tjeret dhe te humbas vete? Ke tru ne koke? A te kujtohet Sali Berisha qe vidhte hapur votat dhe tallej me opoziten, me Ramen? Ai thoshte do behet si them une se kame gurin dhe arren.Por sot Berisha ka vetem pidhin e Lirise ne dore dhe t’a shterngoi forte dhe pushtetin t’a shikoi me dylbi.Apo nuk te kujtohen keto ty more bastard.

   1. Demokrati i vërtetë says:

    Berisha në 3 Mars 1997, u rizgjodh president në një situatë të jashtëzakonshme, me një parlament të rrethuar nga Garda e Republikës! Një trim i çartun si Salehu nuk i vjen ma Shqypnisë. Jo si ai gjatoshi spurdhjak që i rrujti leshtë Ilir Mutes, s’e shkarkoi dot si president. E pra burra si Brisha nuk i vjen ma ktij veni. Mos i bini ma n’qaf ktij artistit, çunit të tij të adoptum. Jo ati t’Liries, alias sypeshkaqeni, se ai nuk turbullon ujra, ai vetëm ban lek me sekserllëqe, e tash s’fundi dhe me borinica Tropojet … në Gërdec!

 1. vlora says:

  Bravo Bushat qe e keshillon si te veproje.Edhe kur lane parlamentin ti me ca ANAL-iste e keshilluat dhe e pe sa mire i doli.Tani vjen verdalle si qen i terbuar.Ti je keshilltar exelent natyrisht bashke me Lubonjen

  1. Labi Vlore says:

   Andi nipcja duhet falenderuar sepse ai e nxorri jashte loje PD-ne qekur keshilloi Lulin te digjte mandatet.

 2. Nipi dictatorit kapo says:

  Ketij debili ka nxori mendjen Rama e ka bere budalla fare edhe kur fle shikon endra si do DIGJET shqiperia si do vritet Edi Rama eshte komplete i semure .
  O karabushi Kysni Kapos gjigandi Rama ka 800 mije nga mbrapa po pate bythe dile e protesto mos fole si miu i studiosh po dil me gruan ne shesje o palloshe bllokmene i qelbur

 3. qytetari says:

  Si mund te vazhdohet te tolerohet ky funderine,qe ka dale nga prehri i hysniut dhe i enverit(ku ne prehrin e enverit dikur loste me lodra ameikane) dhe ka nje urrejtje per perendimin,me shume se ajo e gjyshit hysni,mbasi e zbriten nga prehri i tij.
  Megjithate bushatuci, kjo vemje e ndyre,vazhdon te jetoj ne liri dhe te ushqehet si dikur duke share dhe mallkuar Perendimin.

 4. Coli says:

  Sa rende eshte ky I shkreti
  Ska vaksine qe e shpeton Andushken nga lajthitja

 5. Nipce jam Hysniu says:

  Hahahahahah ti o Bushat je anal-isti qe me shkakton me shume humor se te gjithe analet e tjere. E ke marre ne qafe opoziten jashteparlamentare me analizat dhe keshillat e tua prej kalamani inatci!

 6. qazim says:

  E more Lei Feni i bllokut,po ben thirrje perseri per revolucion? Nuk mund te dalesh jashte parimeve te gjyshit. Lufte,shkaterrim,zjarr,revolucion keshtu permblidhet fjalori yt, mender gazetar.

 7. Rrok Cubi says:

  Cuni i mire Luli,Cuni i shkerdhyer,ky shkerdhata qe u ba kaq vjet qe ben si gore,qe nuk ka asnje vlere,qe leh simbas programit,pa asnje lloj kontributi,qe nuk ja ven pullen kush,qe akoma nuk e moren vesh se Rama tall koqet me ta,se nje nga avantazhet e Rames eshte se sa me teper shajne e mallkojne ky kallep,aq ma teper urrehen ne opinion dhe bonuset i mer Rama,prandaj sa te jeni ne treg ju keshilli i kukuvajkave,Rama do jete aty deri sa te merzitet,po e sigurt eshte qe 2025 plus,po,po na moret ne qafe ne qe duam dicka me te mire,se me keta u ngopem

 8. saliu says:

  Te beje cfare te doje Basha vetem ty Bushat mos te degjoje me kurre, sepse ti me shoke e cuat Bashen ne kete derexhe.

 9. Fadili. Malesi e Madhe says:

  Lidheni qenushin e Hysniut, mbasi tashme asht çmende plotesisht. Nuk e kuptoj se pse i jep kaq hapsine Mero ,ne gazeten e tij, mbasi nuk kane asgje te perbashket . Andi mbetet neveria e gazetarise, monster e barasvlereshme me Lubonjen e Qimin e pekajve

  1. Titvasil shkollëshumi says:

   Mero i boton, që të marrë vesh opinioni se sa e si leh, dhe nga ana tjetër, t’u japë mundësi të lexuesve komentojnë. Janë komentet ato që kanë vlerë dhe jo inatçillëqet e andushit, por edhe koneve të tjetë si ai, Ramës nuk ia ndjen.

 10. uskania says:

  Se dëgjoi nipin e Hysni Kapos përfundoi politikisht Luli këtë ku është, në rrugë.

 11. Niazi says:

  Andushka i mbushët brekët se mbeti Lulushi pa Monën dhe do i humbasi zgjedhjet prapë ! Në një valë është dhe Lirushi që po sillet si i handakosur se ju shuan shpresat për të përmbysur me dhunë rendin kushtetues dhe Leshelinë të fundosur ! Me kaq mori fund dhe ëndërra e tij për të qënë kryetar i opozitës !

 12. Martin says:

  O bushat vitin tjeter je pa pune do rrish si mut hahaaaaa. Deri para zgjedhjeve do shtyhesh pastaj me pith te ropve do vesh se nuk ka kush te mbaj me kocka

 13. cipini says:

  o sperma e qelbur e Hysni Kapos.

 14. Zigur Qarri says:

  Nuk ka And Bushtra apo ndonje bushter tjeter nga kopeja e shqupisave qe ta shpetoj kete Lulshalngjiturin nga humbja e radhes….

 15. mali cikes says:

  cfare turpi eshte ky analist. si nuk i vjen keq per femijet – nese ka – sepse ky vetem pallohet nga cdo njeri.

 16. Gri says:

  Ish-bllokmen! Vuan nga sindroma se duhet te jete perjete ne pushtet!

 17. Plugu says:

  Gomar komplet.O Andi! Opo ç’kujton ti se Rama do punoi per te fituar te tjeret dhe te humbas vete? Ke tru ne koke? A te kujtohet Sali Berisha qe vidhte hapur votat dhe tallej me opoziten, me Ramen? Ai thoshte do behet si them une se kame gurin dhe arren.Por sot Berisha ka vetem pidhin e Lirise ne dore dhe t’a shterngoi forte dhe pushtetin t’a shikoi me dylbi.Apo nuk te kujtohen keto ty more bastard.

 18. XHH says:

  Ik pirdhu o Andi Bushkali Pirdhu me gjykimin tend eshte turp cfare flet eshte shume turp Nuk e mbani dot shqiperin peng

 19. Ky me men dhe me trup,as ke koqet si vje Rames. says:

  Sa me shum bertet qe Luli te degjoj ty or Byth-that,aq me shum te hollohet zeri,e me shum kurve e qire behesh.
  Ska me moter qir,do zhdukesh ti dhe ca bythqira si puna jote,qe duke I dhone nen Lulit,kerkoni destabilizim dhe lufte vllavrasese mes popullit.Sa men keni ju te gjith,tu fillu me president,e opozita jasht-qitje e rruges,ka Rama vetem ke koqet.Do vi shpejt koha qe as ne rruge sdo dilni dot,sepse do beshtyheni cdo hap nga ai popull.

 20. Mali says:

  Po kush i ka faj Lulit Po qe se do ishte ne parlament nuk kishte c’te bente Rama Tani le ti paguan ata Molotovet qe perdorte

 21. Timi says:

  Andi te paska levizur truri me dridhje dhe nuk di cfare flet….po keshtu vazhdo se ja cimentoni fitoren Edin per 5 mandate.

 22. xhoxhi says:

  Ore kopuk çfarë do bëjë Basha?Basha të shkojë stodhiallo bashkë me ty.Çfarë analisti je ti mor tutkun kur flet pa ditur se përsë flitet.Marëveshja e e korikut u votua si ishte vendosur bashkërisht ndërsa ndryshimet kushtetuese i ka parlamenti i cili sot i votoi me 106 deputetë.Pra ka ligje dhe duhet ti dish dhe mos flasësh se çdo bëjë Bbasha.Opozita që kërkon rëmujë nuk është në parlament dhe duhet ti bindet parlamentit.Nuk e di po të dalësh dhe të flasish broçkulla ti i biri i degaxhiut është më shumë se turp.

 23. Lul Mjekerpidhi says:

  Cilen demokraci mbron ti, ate te sumes besnikut te Partise apo te dollapit satome!?

 24. Arturi says:

  Tufa e idioteve në këtë portal është mbresëlënëse.

  1. Zigur Qarri says:

   @Arturi
   Ke folur vetem per vetveten. Tregon qe e njihke shume mire….

 25. niko says:

  kte budallain deghon luli i shkret dhe eshte jashte parlamentit

  1. Loni says:

   Degjon edhe sali kriminelin dhe Meta hajdutin hahaha

 26. Trotski says:

  Vazhdon me Kompleksin “LEJ FEN” -karagjoz i Bllokut Vazhdimisht i Peshtire.Sa del Emri tend O karafil e dime se cfare ke shkruar.

 27. iksi says:

  O injorant Bushati , Luli te gjitha humbjet i ka vetem se ju degjon ju , si naiv qe duket ai kujton se ju e ndihmoni ndersa ju ne fakt ja fusni dhe kush ju qe gjoja i doni te miren si ti , Bejtja me qe jemi tek emri jot , Zhej , Rakipi , Rakipllari , Lesi , Lubonja , Balliu , Shkullaku , Fevziu dhe i shume dituri Peka . Ju e patet keshillu per tu fut ne çader (megjithese futjen ne çader e ka patur me shume qejf ) ” ngaqe eshte punetor i gjalle ” Pastaj e kritikuat . I thate kerko qeverine para zgjedhjeve , ja dha Rama e prap humbi , ju perseri e kritikuat , I thate digjeni Shqiperine prap asgje perseri ju e kritikuat . I thate dil nga parlamenti doli perseri e kritikuat . I thate mos u fut ne zgjedhje nuk u fut prap e kritikuat . Bravo u qofte se bukur po e ndihmoni .Ti more injorant Bushati ti qe po thua votuan nje tuf deputetesh , a mund te na thuash gjate ketyre 30 vjeteve a ke pase ndonjehere kaq shume vota ne miratime ligjesh duke kaluar pothuajse gjithmone shumicen e cilesuar mbi 94 vota . Ky parlament jo vetem qe ndryshon disa nene te kushtetutes , por e rrezon edhe te gjithe kushtetuten ben e miraton nje kushtetut te re , po te duan ndryshon edhe sistemin politik ne Shqiperi . Pastaj çfare detyrimi ka mazhoranca te merret me njerezit e rruges pra qe nuk jane ne parlament ajo merret vetem me ata qe jane ne parlament . Por Rama e P.S ja don me mbajt fjalen qe kan premtu qe do bashkepunojme edhe me ju si opozit e bashkuar e mbetur rrugeve dhe keto po e marrin sikur mazhoranca e ka per detyre me u marr me to . Ja keto jane more pis Bushatit , por kur gi shan te kaluaren tande çfare nuk pritet nga tipat si ju qe u parmenda me lart .

 28. Hessen says:

  Bravo o nipce!
  Ke meritën me te madhe ne shkatërrimin e PD!
  Amanetin nuk e tret as dheu!

 29. kalciani says:

  Si nuk foli njehere te verteten ky tip gazetari. Ky dhe Zheji, e kane thjeshte personale me Ramen, jo se ju hap barku per demokracin dhe popullin.
  Kane kaq vite qe mundohen te mbjellin revolucionin per te rrezuar diktaturen demokratike te Rames, bashke me ca te tredhur te tjere politik, por deri tani, nje vere ne uje dhe prap ha m…

 30. Gëzim Voda says:

  O zoti Andi Bushati! Po u lodhe mor djale, u rraskapite pej kohesh duke e keshilluar Lulzim Bashen si kryeopozitar, si te sillet, me shumicen qeverisese dhe me amabasadoret e akredituar ne kete vend, si te ndertoje taktike e strategji dje ne parlament e sot ne rruge, si te shprehet burrerisht ne situatat qe “i imponon Rama”, si te sillet me ata rreth vetes etj. E verteta eshte se edhe te ka degjuar. Fjala vjen ti ishe vjet “mesuesi” me i mire per te ne lenien e mandateve te deputetit dhe braktisjen e parlamentit, ishe sygjeruesi kryesor qe opozita qe ai drejtonte te mos futej ne zgjedhjet lokale,, ishe per nje distancim te tij prej amasadoreve te huaj etj. Dhe tani po i thuaj: 1-Te mos njohij marveshjen e perbashket te 5 qershorit, 2-T’ thote Europes te ngrije hapjen e negociatave me Shqi[perine, dhe 3- Te mos degjoje trupin e huaj diplomatik ne vendin tone se “ai eshte me Ramen”, etj. Po mire mor djale, m,base je largpame per tre pikat e fundit dhe kushedi te del fjala, po me ato qe i sygjerove vjet dhe ai te degjoi e beri si the ti, fitoi apo humbi Luli dhe gjithe shpura opozitare qe ai drejton? Dhe nuk eshte zor te kuptohet se tek kjo opozite perfshihesh edhe ti. Pra fitoi apo humbi ai si politikan? Nese mendon se ka fituar, do jesh ne mos i vetmi, nder fare te paktit qe mendojne keshtu, sepse tashme jasht e brenda ketij vendi, madje edhe vete Luli e ka kuptuar se çfar gafash ka bere duke te degjuar ty dhe ndonje tjeter si ty. Ndonse prej urrejtjes qe ke per Ramen si person por edhe si Kryeminister, kujton se i ben mire Lulit qe e shyun ne rruget ekstreme, duke u shfaqur me petkun e gazetarit te papajueshem stigmatizues, druaj se ke misjon shkaterrues per te, kerkon qe ta fundosesh keq e me keq. Dhe besoj se e ke nje arsye. Vete prejardhja jote e rrethuar nga pjesa me elitare e regjimit komunist dhe i brumosur teresisht me ideologji marksiste shembullore qe mund te te kish ziline kushdo qe e ka jetuar ate kohe (perfshire edhe mua qe po te flas), zor te te ndryshoje ty si qenie njerezore e politike. Madje jo vetem ty, por edhe femijet e tu e me tej, nuk mund te mohojneprejardhjen, rrenjet nga kane dale. Mesa i kane harruer familjet mbreterore e princerore. Nuk ndryshim as ti nga ky lloj realiteti. Ty mbase ta do puna sot te sillesh si ‘nje opozitar i zjartrte”, por nuk besoj ta tradhetosh te kaluaren tende e sidomos prejardhjen qe une nuk po i permend me emra kush kane qene ata sepse kam pak namuz, nga qe edhe mua me ka lidhur dikuir puna me ta. Prandaj, behu pak djale i mire dhe mos harbo kot me kot se gjyshet e tu nga nena kane qene njerez te respektuar ne kohen time. po ashu edhe yt at., Largoje mllefin dhe cinizmin per ata qe nuk te pelqejne (te pakten keshtu dukesh), behu me njerezor, me me kembe ne toke, dhe mos kujto se nje dite nuk do te ti thohe keto qe mendoj une. Ashtu sikurse une, edhe ti e ke pas “bishtin e qenit”. Nuk mund ta duash ti te djathten dhe kryeopozitarin e saj sa trashegimine tende nga ke dale dhe nga rrjedh. Edhe nese vertete je opozitar me bindje, zor te jesh i besueshem per shkak te atij “bishtit…” Nuk mund te jesh ti nje me Gjekmarkajn, Fevziun, Zogajn e ndonje tjeter qe kane patur te kaluar ndryshe nga e jotja. Lere Lulzim Bashen ne punen e vet, se pavaresisht qe nuk eshte nje me bindjet e mija, eshte politikan i ri dhe mbase nje dite doe drejtoje Shqiperine. Boll e ka Saliun (qe ti e njeh fare mire), i cili i rri si ferra neper kembe. Mos e huto me ekstremizmat e tua dale boje. Sikur te me degjonte, do bente mire te te tregonte vendin, ate vend qe lidhet me ato qe te shpreha me lart. Nuk je i detyruar te me mirekuptosh nese i lexon, por une bej timen dhe po shprehem me emrin qe kam realisht,duke te thene ca te verteta pa te ofenduar.

  1. Bureto says:

   Ke shumë të drejtë zoti apo shoku Voda, ç’rëndësi ka, me ato ç’ka i drejtohesh bastardit të Hysni Kapos. Për të mund të mjaftonte shkurt çfarë ka thënë i famshmi Vaslav Havel, për këtë soj kameleonësh: ” Nuk mund të jesh njëherazi edhe komunist, edhe antikomunist, edhe demokrat” , dhe tjetra: “komunisti më i zi është komunisti antikomunist”. Se ku është Bushati i vogël në to, pak rëndësi ka. Për të kuptuar më mirë tipin përfaqësues të atyre citimeve ke Sali Berishën, i cili mjafton dhe tepëron për të gjithë, pra mjekun e gjyshit të Bushatit, të cilit ai si një servil i pështirë, i lëpinte bythën nga mëngjesi në darkë. Ke dëgjuar ndonjëherë këtë nipçen të shajë, kritikojë apo anatemojë atë që e ka mbajtur në prehër? Kurrë! Me dhimbje, po duhet ta pranojmë, kjo është në fund të fundit, ironia e posdiktaturës që na e la peshqesh Ramiz Alia.

 31. Jari says:

  Luli ka sindromen e frikes, ne te gjitha rastet jane trequr vetem nga frika, se te kishte per opoziten e kishin djegur ate çfar ka ngelur nga ajo Shqiperi qe e ropen kur ishin ne pushtet.

 32. qytetar says:

  Ja dhe ANAL -isti miu i arave.

 33. Gipa says:

  He bre Bushat analist i leshit qe kurre nuk ia ke qelluar po pse more burre qe je kaq i menqur nuk po te bajn president e me hajduteri do te vijsh ne pushtet pa kurrfar idesh po lej njerzit se kurre nuk ia ke qelluar.

 34. GJINI says:

  O zot ! Çfar Budalli ky keshilltari i L,Bashes !Esht me mire me marr keshilla
  Ngaujku i cerrikut se nga Andi !

 35. Vendi i qelbesirave says:

  Vetem ketij beqirit ordiner te Kapojve i duket çun i mire pederasti hajdut e vrases Basha, toçkuklla e Berishajve.
  Po kur u be “kryetar bashkie” me 10 votat qe nxori berisha nga koshi i plehrave ishte çun i mire? [email protected]@re gazetar. Vend palaçosh.

 36. Mihali says:

  Pjes nga një diskutimi “për çun i mir nuk kam asnjë diskutim për këtë une e bera dhender, por për këtë punë nuk bën”; “gjeni një tjetër.”

 37. Saras says:

  Vertet nuk e njeh veten ky liliputi ???

 38. Kaçi says:

  Bushati kërkon revolucion se ka mbaruar shkollë e Partisë.
  Sipas Bushatit, molotovi duhet përdorur si një instrument i ri i “demokracisë” ku pakica duhet ti imponojë me dhunë interesa e saj ndaj shumicës . Do isha shumë kurioz të dija se sa paguhet ky luftë nxitës që kërkon ti vë zjarrin Sqipërisë, nga disa struktura të disllokuar në presidencë. Si gazetari me shumë flamuj, sot ka ngritur të Presidentit, dmth. të LSI-së.

 39. Katraps says:

  Jam shum dakord me opinion in tuaj për analistin që ka kaluar një pjese të jetës në “bllok”. Si nipi i shokut Hysni Kapo, ka qënë I privilegjuar nga
  sistemi i kaluar dhe tani i lëpin atë që ka bështyrë dikur.

 40. Dy banda ka shqiperia,PD-ja dhe LSI-ja says:

  O Bushat mendja!Meqenese sa here flet e shkruan nxjerr dhe idera te medha nga ajo mendja e ndritur qe ke dhe qe cdo mengjez te duket vetja si Ainshtajni,ben mire qe te vesh kandidaturen per deputet ne zgjedhjet e ardheshme me partine e Lylit apo te Sheikut te flooririt te Krrabes etj etj.Besoj se me sherbimet e vazhdueshme qe u ben do te ta bejne kete nder dhe aty do duket se sa populli shqiptar do te te vleresoje duke te dhene mandatin e deputetit.Mendoj se dhe parlamentit te ardhshem do ti sherbesh me gjenialitetin e mendimeve te tua.Vetem duhet te besh kujdes, per mendimin tim ,qe te mos perseritesh e te nxjerresh nga mendja jote e madh disa ide e mendime qe e cuan mikun tend Lili Bashen per lesh,duke e keshilluar te djegin mandatet.Ajo ide brilante jotja jo vetem qe nuk funksionoi por beri qe dhe mikesha jote e cmuar Monika kriemadhja te cfazohet jo pak.Sa per liken e presidences c’te te themi…Keshtuqe do besh mire te vendosesh mbase merr ndonje vote e te te shohim ne parlament te na ksehasesh se sic duken bathet dhe Nard Shakaxhiu Ndoka do parkohet ne shtepi dhe do duhet dikush ta zevendesoje.Dje i madhi humorist i parlamentit (perpara se te digjte mandatin) dukej i pakenaqur me Lylken dhe deklaronte se po te ishte i madhi dhe azgani (kryebandit ende i pandeshkuar) nga Vicidoli me vendimin e djeshem te parlamentit do e digjte parlamentin!!!Dhe kishte te drejte Nardoshi,sepse Vicidolasi i mallkuar e provoi ne 1997-ten…,e dogji Tropojen nje vit me vone dhe jo vetem,”s’vodhi” asnjehere zgjedhjet i varferi dhe” s’vrau” asnje socialist te vetem qe e pengonte te vidhte zgjedhjet…Sa per bemat e tij ne parlament dhe jo vetem…ishte i paharruar kopili i vicidolit!Bravo Andi,pa shikoje pak kete ceshtje!

 41. Velo says:

  Pse i hani hakun gomarit duke e krahasuar me këtë debil. Gomari është kafshë e urtë dhe punëtor. Po ky debili???

 42. Tuk Tuk says:

  Klani I Kapove kelyshet e UDBse,hanin me xhaxhin hane dhe sot ,fisi i peshtyre si nga Kapot ashtu dhe nga bushatllinjte,ky qe kur Shqiptaret vriteshin telave ky hante akullore ne Paris me parate qe Gjyshi I vidhte kombit.o bushat ti dukesh qe je gruaqire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *