FOTOT/ Macron me pushime mes pandemisë në jug të Francës: Shpërthejne kritikat në rrjetet sociale

13 Gusht 2020, 19:01Lifestyle TEMA
FOTOT/ Macron me pushime mes pandemisë në jug të Francës:

Edhe pse thirrjet për kujdes maksimal dhe paralajmërimet për një valë të dytë të përhapjes së Covid-19 janë refreni çdo dite në mediat franceze, duket se presidenti Emmanuel Macron sheh vetëm punën e tij.

Këto ditë, ai kalon pushime tepër zbavitëse, sikur të mos ishte situatë pandemie me bashkëshorten e tij Brigitte në rezidencën qeveritare Fort de Bregonso në brigjet jugore të Francës.

Dhe kjo nuk ka kaluar jashtë vëmendjes së paparacëve dhe pushuesve, të cilët kanë postuar në media e rrjete sociale, pamjet e Macronit që bën xhiro herë me motorë uji e herë me jahte.

Presidenti francez kishte deklaruar më herët se këtë verë nuk do të kishte pushime për të, por do të qëndronte në shtëpi gjatë këtij sezoni për të studiuar situatën e koronavirusit.

Në rrjetet sociale kanë shpërthyer kritikat, për Presidentin, i cili mesa duket nuk e ka mbajtur fjalën. Në disa komente thuhet se rregullat e pandemisë janë të ndryshme për njerëz të ndryshëm.

13 komente në “FOTOT/ Macron me pushime mes pandemisë në jug të Francës: Shpërthejne kritikat në rrjetet sociale”

 1. Laberia ime says:

  Paska shkuar gjyshen per pushime,,,…gjej nje qe ta kenaq k…n o derezi se me ate eshte njesoj sikur ja fut ndonje bujashke ulliri..

 2. Labi says:

  Pushime me azilin e pleqve. Mbaj gruan o mavri se po e zuri Covid-19 e palos shume shpejt teton qe ke per grua.

  1. abc says:

   O Burraaaaa te gjithe Arnautet ne sulm kunder Macronit, te gjithe ne ndihm te Sulltanit, se po na Evropaizojn Ballkanin keta Francezet mesjetar.

 3. SHQIPTAR says:

  Ky duhet urryer nga te gjithe shqiptaret sepse eshte nder antishqiptaret me te eger.

  1. abc says:

   Ku e pe ant-Shqiptarizmin e Markonit o Shqipo … mos e pe tek kercenimi qe i ben Turqis ??
   A per kete ke te drejte o Turkosperm, qe fshihesh pas identiteti Shqiptar, gjaku nuk behet uj.

 4. Sulltan says:

  Ku gjen ky shtet kto politikan pa shtylle kurizore
  Po te shikosh dy te tjeret para ketij jan njelloj
  Krijesa politike kurva duke evoluar drejt tranvestllekut
  Me shum mundesi edhe napoloni i till ishte
  Mirpo madmazelat i kan te mira

  1. !! says:

   Napoleoni ne origjine nuk ka qene francez.

 5. Ilir i Vjeter says:

  Ky mut nuk eshte antishqiptar por eshte inferior ndaj cdo udheheqesi tjeter dhe ben idene e te kundertave per tu dukur pak si gjel , eshte i dhjere megjith mamane si ka ne krah

 6. adi durres says:

  Paska shku me pushime me mamin e vet,cun per shtepi eshte,ej po badigardet nuk i ka rreth e qark ne uje me syze ky si ai .ari i ora news nga Ndroqi?

 7. Emma says:

  S’po merret vesh kush eshte gruaja e kush burri nga keto foto ?

 8. Eiffel says:

  OK me ju “Ilir i Vjeter”, shume analize e mire nga ana juaj. Ky nuk eshte vetem anti-shqipetar por eshte para se gjithash ANTI-Francez. Ky u vu president nga miliarder te Frances per ti bo ligjet kapitaliste sipas deshirtes se tyre. Macron, me ane te gruas se tij-plake nxori fotot me Paparaci te Fransoi Holande me Scooter per ta diskretituar para presidencialeve, dhe te njejten gje beri kunder FIlln kandidati i se djathtes qe e kishte te sigurte fitoren ne 2017 (pou u akuzu per kostume dhurate dhe ca historira te kota qe Macron ia pat manipuluar).
  Prandaj Macron eshte shum i urryer ne France, dhe ne 2022 ka per te ikur ne bishtin ndershale sepse ka bo shume pislliqe ne France. Ka zera qe thone qe edhe Notre-Dame ai ia vuni flaken me ane te dashnorit te tij, arabi Aleksandre Benala (Abdulla Ben Allah) per te terheq vemendjen e publkut dhe revoltes popullore franceze (Gilets Jaunes). Ky tipe eshte eshte nje monster dhe asnje francez nuk e don. Eshte i papjekur dhe eshte perdhunu nga Gruaja e tij plak qysh ne moshen 14 vjeç. Ai eshte nje turp per Francen dhe Evropen si president.

 9. Trotski says:

  Ndro Maqinen Z.Makron “Nuk i Hypet Sharabajkes”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje