Bardhi sfidon Ramën: Kush i mori 75 milionë eurot e inceneratorëve

Çështja e inceneratorëve është tema më e nxehtë e ditëve të fundit ku qeveria dhe mazhoranca janë përfshirë.

Opozita akuzon mazhorancën se ka kryer korrupsion me dhënien e inceneratorëve ku mbrapa firmave qëndron një person i vetëm.

Mbrëmjen e sotme, sekretari i Përgjithshëm i PD-së në vijim të këtyre debateve ka sfiduar kryeministrin Edi Rama të përgjigjet se kush qëndron pas inceneratorëve dhe kush i ka marrë 75 milionë euro.

Pas çdo klithme, pas çdo shantazhi fshihet vetëm frika për përballjen me drejtësinë! Kush janë pronarët e inceneratoreve? 

Një pyetje që e sfidoj Edi Ramën të përgjigjet. Njerëzit kanë të drejtë të dine, kush i ka marrë 75 milionë euro”-shkruan Bardhi.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Bardhi sfidon Ramën: Kush i mori 75 milionë eurot e inceneratorëve”

 1. Roberto says:

  Bardhi sfidon kete timin.

  1. Inceneratori Rama says:

   Vertete, sh.Kryeminister, kush i morri milionat?
   =
   Po pyetjen qe duhet te bejne cecent e tu eshte: “Sa te paguan mafja per te ricikluar mbetjet e botes”?…dhe a ka byth Shqiperia e perdhjere te laje mutin me shurre?…..Pas shitjes se detit ky eshte krim akoma me i madh dhe mallkimi i popullit do te ndjeke per jete…sado te fshihesh ne Bunker apo ne Cadren e Bashes.

  2. Jo po tja jepte kunatit te Lulit qe ti zhduknin dhe avullonin ne bankat Caymane says:

   Pronaret e incineratoreve jane te sat eme. Po perse ore kokebosh dhe laro, ti mendon se inceneratoret Edi Rama do tja jape kunatit te Lulzim Bashes qe ti beje maf sic i bene gjate viteve te Bashes ne pushtet? Perse nuk e pyet Lul Bashen ti more zarbo qe kush ja ka dhene vilat ne cdo zone luksi te Tiranes dhe ne Hollande, dhe kush ja ka dhene makinen 200 mije euro? Perse ky person u be kaq i pasur xhanem? Ka shume shqiptare qe jane shkolluar ne Perendim por nuk jane bere me 5 vila dhe me miliona ne bankat e tyre. Ku i gjeti ky hajdut gjithe keto para? Po parate e rruges se kombit ku vajten? Se kush i zoteron inceneratoret nuk ka rendesi fare. Ata jane shqiptare apo edhe te huaj qofshin, rendesi ka qe po djegin plehrat tona qe ju te PD na i kishit lene rrugeve dhe fushave si kafshe qe jeni. Madje inceneratoretv jane ndertuar edhe me lire dhe plehrat do ti djegin edhe per me lire. E perse duhet z. Rama te pergjigjet ty more spurdhjak qe shikon erresiren dhe jo driten qe i ka ardhur Shqiperise nga ndertimi i incineratoreve (djegesve te plehrave) ne te gjithe qytetet kryesore te vendit.

 2. pyetje teper Histerike e Pederastit te radhes
  Babalja mire ?
  Ta ja njom ndo pak fytin ?
  Po lylin more aman ,si e kemi u permbend mbasi humbi ndjenjat 🤣😂😅✌✌
  🥒´´´´´´´´👹

 3. Teuta says:

  75 milion eurot jane tek 230 milion eurot e rruges se kombit. Kur te dalin 230 milion eurot,pa tjeter qe do te dalin dhe 75 milion eurot e plherave. Pse nuk vdesim ne per JU,por u lem te torturoheni per ne . Ju sa me zi hani buken e ne rrim rehat duke ngrene dreka e darka ne Rogner, por edhe jashte shtetit. Na falni se u morem me qafe.

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Jo Teuta kjo nuk është përgjigje. .mos shani kot por shikoni të jepni një përgjigje transparente dhe bindëse për atë pak elektorat ,këtë lloj llogjike nuk e kuptoj dot dhe natyrisht që s’mund ta pranoj. .’kur të dalin 230 mln eurot e rrugës së kombit atëherë do dalin edhe këto 75 mln ‘..joo kjo nuk është llogjikë me një fjalë shqiptaret duhet te votojnë hajdutin që vjedh shuma më të vogla sipas jush? Nuk ju dolën 8 vite qeverisje për ta vënë PD-në me shpatulla pas murit dhe t’u tregonit shqiptarëve se ku shkuan ato 230 mln? Apo ishit të paaftë ta bënit? Apo jeni bashkëpunëtor të PD dhe LSI-së në shkatërrimin e Shqipërisë? Kjo lloj llogjike dhe kjo lloj edukate duhet me patjetër të çrrënjoset nga mentaliteti shqiptar sepse po i bëni një dëm të pallogaritshëm atij vëndi. .edi rama duhet të zhduket së bashku me sali berishën dhe ilir metën sepse kanë bërë dëme të pallogaritshme dhe janë të përbuzur në popull. .keni 30 vjet që vidhni vrisni shantazhoni jeni zhytur në zullum keni zbrazur Shqipërinë , nuk arrini të kuptoni se jeni shumë të neveritshëm dhe të dalë boje me kulturën tuaj te dalë mode. .shqiptarët anembanë botës kanë ndryshuar janë integruar dhe të japin ujë me bishtin e lugës. .janë shumë herë më të aftë dhe më të zotët se ju aty në shqipëri prandaj i hapni rrugën reformimit të shtetit me politika transparente dhe largpamëse dhe mos mbyllni dyert për gjakun e ri që kërkon të vijë dhe të ndihmojë vëndin e tij. .ajo loja ‘ hajde ti sali se po iki unë’sikur është bërë shumë bajate. .ikni të gjithë të shporreni përpara se tju ndjekin shqiptarët sepse loja juaj tashmë dihet kështu që mos kërkoni ta zhysni më keq këtë vënd. .
   Edi rama përpara se t’u kërkojë mandatin e tretë shqiptarëve duhet të tregojë se si është ajo puna e 50 mln eurove të akorduara nga ministria e jashtme greke për të mbajtur nën kontroll politikën shqiptare median si dhe kishën ortodokse shqiptare. .boll bëri sikur nuk di gjë. .jetojnë mbi 700 000 shqiptar këtu në greqi që panë se si u dorëhoq Niko Koxhias për punën e atyre 50 mln eurove. .turp e kthyet Shqipërinë në vasalë të greqisë nuk keni lënë gjë pa shitur dhe shkatërruar. .keni fytyrë dhe kërkoni mandat të tretë. .

 4. Lanabregesi says:

  Ky pederasti i pd po,ky ta kap dhe nuk ta leshon me,sidomos ne Kavaje.

 5. vokshi says:

  Kush po e qin kete bardhin ne pd
  perpara e ka qire paloka
  tani me duket
  flamur ndoka

 6. Lik says:

  Byth q.. ky Gazi, nuk besohet edhe kur mund te jete te vertete.
  Prandaj politikanet duhet te respektojne me te vereteta qytetarin gri,te djathte apo te majte.Ata kujtojne se I gjithe populli eshte si ato militantet qe I rrethojne.

 7. kujdes says:

  KJo eshte sfida?! Po une sfidoj: Kush e vrau Remzi Hoxhen, kush shkaterroi Shqiperine, kush e vodhi gjithe pronat e shqiptareve, kush vdes njerzit?

 8. Trotski says:

  Pyet njehere Lul-Sumkapucin se ku i coi 220 milione Eurot e rruges se Kombit!!!!

 9. Ideali says:

  Taborri i lepiresve te paguar nisi sulmin te mbroje hajdutin.Shan muti kaken.Klase politike e degjeneruar pa dallim, po keta te fundit s kane asnje skrupull. Klase politike e degjeneruar.Fundi i mbeturinave te komunizmit shqiptar brekegrisur , kthyer brenda nates ne miliardere.Interesante ditet qe vijne.Do te vrasin njeri tjetrin, Mos thote kush qe edhe keto bema i ka kryer armiku u ikllases.Perpara per fitorje te reja o hafdute pa cizme.

 10. likja says:

  Po more mender bardhi, investimet behen pa leke, keshtu na meson basha e likja, te cilet vetem te vjedhin e vrasin dine, por me sa duket edhe ti nuk je larg. Ashti si basha qe thote se 7×7=42, apo 9 kompani nga 4 kane falimentuar. Te huajt kane ardhur te investojne ne shqiperi per hater te bashes e sales. Ashtu sic ndodhi me rrugen e kombit ku, jo vetem u pagua investmi 100% por basha mori edhe 230 milion euro te tjera, apo sic kerkonte per plhrat e tiranes, para te cilat sipas shkencetarit basha nuk do ti paguante qytetari por buxheti!!! A ka te zgjuar te tjere si ky pd???, per fat te keq me sa duket po.

 11. Shqiptari says:

  Nuk eshte e nevojshme te besh avokatine e politikaneve dhe shtetareve,pasi kushdo ta qeverise kete vend,edhe sikur te jane 24 ore ne dite nen survejimin e kamerave,korrupsion dhe rryshfet do kete.Kjo ndodh ne Amerike,ne Azi,ne Europe dhe kudo.Por te ndrydhur dhe te tmerruar nen nje regjim qe e denonte personin qe pervetesonte padrejtesisht,vetem per 2000 lek(200),sot ky fenomen haset rendomte te tere individet qe kane ne dore para publike.
  Por ka nje problem te madh,hileqar dhe te rrezikshem me te cilin politika luan per te sulmuar kundreshtarin.
  Çdo dite flitet per vjedhjen e qindra milion eurove nga qeveria,ne çdo rruge,objekt,fabrike,hidrocentral,autostrade,shkolle ,spital,incerenator,ure dhe sidomos sherbime jetike qe qeveria i jep me koncesion.
  Se pari:Nje pjese e madhe e ketyre parave i bien investitore te huaj dhe ata nuk vjedhin parate e tyre,por mund te rrisin marrzhin e fitimit me fondin limit te tenderit.Dmth,nese do fitoje 10% ,fiton 12%,pasi objekti,autostrada,spitali fi ndertohet me 200 milion euro qe nuk i ka shteti,dhe ai qe ka para do fitoje jo 20 milion euro,por 22 milion euro.Pra ir Bardh eksperti,ne kete tallavane tende kjo rruge nuk behet me gogla por me makineri te renda,me germime dhe zbankime dherash,me betonr,ura,tombina,mbikalime,mure mbajtese,kanale kullimi,çakull,zhavorr,asfaltbeton,hekur,çimento,armatura,barriera mbrojtese,vijezime,tabela horizontale dhe vertikale,mjete germuese,betoniere,skreper,ekskavatore,fadroma,fabrika dhr makina betoniere,eksploziv,çimento,gelqere,çakull,rere,derrase,dhe staf inchinierik,punetore,kantiere,drejtues,projektues,staf mbeshtetes,mjeke,ekonomiste,juriste,dokumenet,korrespondence,gjyqe,taksa dhe dogsnat,makineri transport,tvsh dhe njemije e nje proçedura,or trap,or femerush dhe tredhak!
  Nuk jam me tere aradhane se nuk vidhet,por te besh nje autostrade Durres-Morine,ta masakrosh dhe ta leshe pergjysem,te spenzosh 1.2 miliard euro,te mos ndertosh 1/3 e saj,gjysmen e urave dhe te akuzohesh per vjedhjen e 230 milion eurove dhe te akuzosh,kjo eshte poshtersi.
  Se dyti ;ka investime me para publike nga buxheti,me te cilat ndertohen vepra publike dhe i paguan shteti me fondet nga buxheti.Keshtu ,keto para,sipas jush vidhen 300-.400 milion euro dhe incerenatoret ndertohen me urdhet te peshkut,
  Po mire ,more ekspert,nuk kane toke,mure,hekur dhe beton,çati dhe themele,makineri dhe punetore,administrate dhe makina qe bien plehra keto inceneratore?
  Or,ekspert ekonomik dhe politik.Fshati qe duket nuk do kallauz,or bardhish i eksituar per nje karrige me para.Tere stani yt dhe i Lulushit tend,i Berishes,Lulit,Rulit dhe stanit te Metes dhe hajnave me tendera qe e bene Shqiperine lope qe e molen dhe e pine sa deshen,nuk besoj qe do e beni prone prap qe ta milni si doni ju.
  Uluni me kembe ne toke dhe tregoni se do vidhni me pak se keta hajnat qe vjedhin çdo gje.
  Po te jap nje shembull nga Amarika
  Rusveltit,presidenti qe u zgjodh disa here ne ate post,pra ne shume se dy here,i thane:Zoti president,administrata po vjedh me te madhe.
  -Si po vjedhin,-pyeti presidenti
  -Po vjedhin me tendera,-z,President
  -Vjedhja brenda tenderit,eshte vjedhje brenda ligjit,-u pergjigj,Rusvelti.
  -Ne nuk kemi problem me ara qe vjedhin,por me ligjin mbi tenderat.Rregulloni ligjin dhe i çoni para drejtesise ata qe bejne tenderin,dhe problemi zgjidhet,
  Ketu qendron lepuri,Bardh djali,si ai tenderi i rruges se Kombit qe vajti dyfish i tenderit dhe nuk ka mbaruar.
  Nese dini ta beni me mire kete pune,dilni para shqiptareve me program,jo si ai i keshilltarit anonim,dilni me ide dhe zgjidhje konkrete,fitoni besimin e popullit dhe jepni shprese dhe besim se keni ndryshuar.Duhet ta dini se populli u njeh mire,pasi ju dhe hajnat tuaj,te Berishes,Mediut,Fariut dhe Balliut,e vodhet,e ropet,e hodhet ne ere dhe e vrat kete popull vetem qe te mbushnit xhepat tuaj,Dakord ?!
  Nuk jane incerenatoret,or ekspert,problemi kryesor per shqiptaret.Ata jane loja idiote dhe marrezia e Lulit qe flet nga mengjezi ne darke per ta.Shqiptaret kane u1000 e 1 halle te tjera,shtepite e shembura,Kovid-i,puna,parate,femijet,shendeti,uji,prodhimi i tokes,buka e gojes,veshja,rruget,dritat,mjeku dhe infermieri,tregu,femijet ne emigracion dhe hallet e perditshme,qe ju nuk doni te dini pasi e kaloni fundjaven jashte shtetit apo ne LALZ,Tung!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *