VIDEO: Shkullaku, Lulëzimi, plehrat dhe Opinioni

Nga Edi Rama

Parmbrëmë tek Fevziu Armand Shkullaku ishte në krye të luftës së panelit të armatosur me gjysëm të vërteta (që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha), për t’i bërë jehonë sulmit sharjeshpifës të Lulëzimit mbi impiantet moderne të përpunimit të mbetjeve në Tiranë, Elbasan e Fier ose siç i quan Luli, me atë fodullëkun përbuzës të gjumashit kur bën sikur s’ka gjumë, “inceneratorët”.

Analisti arriti të mohonte sy për sy edhe fjalët e veta edhe vetë provën materiale, e cila rrëzoi në sy të të gjithëve gënjeshtrën ulëritëse se në impiantin e Elbasanit nuk është prodhuar kurrë energji!

Por e vërteta e plotë lidhur me këtë episod, ku analisti u vu këmbëngulësisht në shërbim të Lulit, është se Shkullaku jo vetëm nuk gënjeu nga padija, po ai vetë, në cilësinë e drejtuesit të prodhimit të TV KLAN, ka bërë edhe një goxha film për inceneratorin dhe për prodhimin e energjisë nga plehrat në Elbasan disa vite më parë!

Nuk e di nëse filmi në fjalë është bërë dhe shfaqur kundrejt pagesës apo ka qenë thjesht entuziazmi për impaktin e madh pozitiv mbi mjedisin të inceneratorit të Elbasanit, por materiali të cilin mund ta gjeni të plotë në youtube ➡️ youtu.be/_nk9-3Av39Y duket se i ka pëlqyer aq shumë drejtuesit të atëhershëm të prodhimeve sa që e ka shfaqur edhe në ABC News edhe në TV KLAN!

Kush do të mësojë ca më shumë se ç’i panë sytë e ç’i dëgjuan veshët tek Fevziu gjatë atij debati haluçinant, le të ndjekë 4 minutat bashkëngjitur…

SHKULLAKU LULËZIMI PLEHRAT OPINIONIParmbrëmë tek Fevziu Armand Shkullaku ishte në krye të luftës së panelit të armatosur me gjysëm të vërteta (që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha), për t'i bërë jehonë sulmit sharjeshpifës të Lulëzimit mbi impiantet moderne të përpunimit të mbetjeve në Tiranë, Elbasan e Fier ose siç i quan Luli, me atë fodullëkun përbuzës të gjumashit kur bën sikur s'ka gjumë, "inceneratorët". Analisti arriti të mohonte sy për sy edhe fjalët e veta edhe vetë provën materiale, e cila rrëzoi në sy të të gjithëve gënjeshtrën ulëritëse se në impiantin e Elbasanit nuk është prodhuar kurrë energji! Por e vërteta e plotë lidhur me këtë episod, ku analisti u vu këmbëngulësisht në shërbim të Lulit, është se Shkullaku jo vetëm nuk gënjeu nga padija, po ai vetë, në cilësinë e drejtuesit të prodhimit të TV KLAN, ka bërë edhe një goxha film për inceneratorin dhe për prodhimin e energjisë nga plehrat në Elbasan disa vite më parë! Nuk e di nëse filmi në fjalë është bërë dhe shfaqur kundrejt pagesës apo ka qenë thjesht entuziazmi për impaktin e madh pozitiv mbi mjedisin të inceneratorit të Elbasanit, por materiali të cilin mund ta gjeni të plotë në youtube ➡️ youtu.be/_nk9-3Av39Y duket se i ka pëlqyer aq shumë drejtuesit të atëhershëm të prodhimeve sa që e ka shfaqur edhe në ABC News edhe në TV KLAN! Kush do të mësojë ca më shumë se ç'i panë sytë e ç'i dëgjuan veshët tek Fevziu gjatë atij debati haluçinant, le të ndjekë 4 minutat bashkëngjitur…

Publiée par Edi Rama sur Samedi 17 octobre 2020

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “VIDEO: Shkullaku, Lulëzimi, plehrat dhe Opinioni”

 1. Trebeshina says:

  Dirigjentet e ketyre vemjeve te ndyta jane Sali Berisha dhe Ilir Meta,kurse keta fevzinj,shkullaker frangajt,raqipllaret,qimepeket,canet,vasilet,sonilet jane thjesh mjeranet e radhes,por shqiptaret ne 25 Prill 2021 do ja u tregojne vendin me vote.

  1. z. Rama nuk ke nevoje per komente te tilla - Populli ju beson dhe ju ndjek says:

   Z. Rama, me vjen keq qe merresh me njerez te tille. Keta jane te paguar ne menyre te majme qe te flasin ashtu sic i urdherojne pronaret. Ne e dime qe ju po punoni per Shqiperine dhe per popullin tone. Nuk ka nevoje te ulesh ne nje studio me keta maskarenj dhe genjeshtare profesionist te paguar dhe Faqeziun qe paguhet direkt nga Lul Basha dhe Berisha. Ju lutem qendroni larg ketyre mashtruesve. Erion Veliaj e beri cope Lul Bashen me fakte ne videon qe ju postuat pas ketij emisioni. Duhet ta kishit bere ju ne ate emision. Per fat te keq ju nuk keni nje skuader keshilluese qe t’ju ndihmoje per te shkuar i pergatitur ne emision. Ato qe tha Erioni ne videon qe ju keni postuar ne Facebook ishin derrmuese. Lul Basha me kunatin e tij do te fitonin ne nje afere korruptive per incineratorin (djegesin e plehrave) e Sharres 3 milion euro ne vit. Dhe ne 20 vjet qe kishin nenshkruar kontraten per incinatorin te Tiranes do te fitonin, ulur ne bythe, 60 milion euro. Kjo eshte vetem nje nga shume aferat korruptive te Lulit me Kunatin e tij. Kete duhet te kishe thene ne emisionin “Opinion”, po t’a kishin sqaruar skuadra e juaj. Por ju nxorret nje dokument qe tregoj nje cmim me te larte dhe asgje. Publiku nuk kuptoj asgje nga dokumenti qe ju nxorret. Une e kuptova sepse kisha pare videon e Erionit. Hilja ishte qe cmimi per ton plehra ne kontratetn e Lulit ishte 30% me i larte se ky i juaji dhe kjo do ti sillte Lulit, Berishes, dhe Kunatit te Lulit 3 milion euro ne vit ose 60 milion euro ne 20 vjet kontrate. Ju lutem shkoni me i pergatitur ne emisione te tilla. Nje lider i forte te djeg vetem me shikim dhe pranine e tij. Nuk ke nevoje te ngresh zerin. Nuk ke nevoje ti nderpresesh hijenat. Nuk ke nevoje te ngrihesh ne kembe. Qendro si lider qe qente i le te lehin sepse ka force ti shkaterroje. Kur qente te kene mbaruar se lehuri jep pergjigje. Po te nderprene, nderprit te foluren dhe qendro si burre derisa te vendoset qetesia ose ngreu dhe ik. Emisionin e Fevzi Toptanit duhet ta drejtonit ju dhe jo langot. Trego force. Ju nuk jeni njeri i zakonshem dhe me pasione, sic thate ne emision. Ju jeni nje lider i forte. Ke kaq vite qe drejton PS, Bashkine e Tiranes, dhe Shqiperine. Lexo pak se cfare eshte nje lider qe te pervelon vetem me pranine e tij dhe me forcen qe ka. Beji te shurren ne breke kur te shohin dhe jo te leshohen me lehje si hijena. Keni nevoje per keshilltare me te mire. Jeni nje orator i shkelqyer ne Parlament, por caloni ne emisione te tilla. Duhet te lexosh me shume per liderin dhe rolin e tij dhe si te sillesh me varesit dhe qytetaret dhe hijena te tilla. Lexoni disa libra te Dale Carnegie-t si psh libri i mirenjohur: ‘How to Win Friends and Influence People’, ose ‘The Leader in You’, ose ‘The 5 Essential People Skills’, ose ‘The Art of Public Speaking’ dhe shume te tjera. Nuk ja kane vene emrin salles se Teatrit ne New York emrin ‘Carnegie Hall’ per asnje aresye. Ja kane vene sepse ishte psikologu me i madh i te gjitha koherave dhe njohes i shkelqyer i natyres njerezore. Ose ne fund te fundit perse i mbeshtesni emisione te tilla dhe nuk i lini qe te vete-shkaterrohen dhe te humbasin publikun, shikuesit. Ky ishte nje promovim qe ju i beni televizioneve plehra dhe me fake news. A mendoni qe z. President Trump do te shkonte per interviste tek CNN? Kur publikisht ju that qe jeni nje TV qe fabrikoni fake news. Largohu nga Faqezi Fevzi Toptani.

 2. Shqiptar says:

  Shko perseri te Fevziu cdo jave. Se me sa duken bathet, juve z. Kryeminister ju pelqen te poshteroheni. Por mos harro se ata nuk te urrejne ty me shume se ne qe te votojme ty dhe Partine Socialiste. Sa here qe pranon poshterimin e Fevziut humbet me qindra vota. Dje pershembull, humbe voten time.

  1. Eni says:

   Une jam dakord me commentin e shqiptar. Mbas emisionit qe mezi po prisja te mbaronte u ndieva e lodhur dhe e zhgenjyer.
   Zoti Kryeminister Ju ishit atje per popullin dhe per mua qe jam nje pjese shume e vogel e jetij populli, nuk je atje as per Fevziun,Shkullakun apo gazetaret e tjere. Une doja tedegjoja vetem qe ato qe fliste Shullaku te na thoje qe jane e gjithe genjeshtra dhe se ata i sjellin keto te paverteta ne menyre te qellimshme per te disinformuar populln . Dhe njekohessht te thoje se neser do nxjerrim faktet per keto diskutime dhe te move on ….,Nuk meritojne vemendje dhe aq me shume kohen tone te vyer keta gazetare monstra.
   Shkullaku e realizoi planin e tj te ndyre perseriste dhe sterperseriste duke lexuar ato letra te felliqura ato letra higjenike qe mbante ne duart e tij te ndyra .
   Po ashtu Fevziu mepjesmarrjen tende e realizoi numrin e audiences qe asnjehere nuk eshte pare me pare.
   Po ne populli qe duam te votojme You dhe PS cfare perfituam nga ky emision …,,,,,,,.,,,, . Kjo pyetje eshte per ju Z. Kryeminister.
   Edhe sikur ju te vendosni te vini again ne keto emisione You dhet te bini dakort me disa rregulla qe duhet te zbatohen ashtu sic behen ne te gjthe boten, Drejtuesi i emisionit ka pergjegjesi per emisionin qe ta drejtoj emisionin me profesionalzem dhe Jo te lejoj gazetaret te bejne si qente e rrugeve.Eshte detyrim ndaj audiences.
   Dhe kete e vendisni vetem You Z.Kryeminister.
   Ne kete emmision You i sherbyet vetem Fevziut dhe bete te mundur te realizonit planin e Shullakut i inskenuar nga Ilir Meta.
   Ju lutem edhe njehere atje dhe ne cdo emmision qe shkoni jeni per mua dhe shume e shume te tjere si mua, per popullin tend qe te mbeshtet , te suporton dhe te beson.
   Me shume respekt dhe shume besim.

 3. drita says:

  duhet te ket denime shume te ashpra per keta superplera qe kan pushtuar ekranet,per keta Tv qe disinformojen publikun kaq hapur e kaq paturpesisht,por ne kete vend nuk ka denime dhe ndaj nuk ka shprese te behet ky vend…sa te mesohet e vertete genjeshtar e beri efektin e saj..Mbylle ketet kanal per 2 vjet dhe do te shikoni si do ti therasin mendjet gjithe te tjeret…

  1. Rrumpalla says:

   Një fakt interesant, fefziu pyetjet me sa duket i merte nga sali kërma. Emisionin e kthehu, në nga i ftuar Edi Rama, në fjala e lirë e lulush kaposhit, kriminelit hajdutit dhe servilit deri në poshtërim të sali kërmës.

 4. Kiki says:

  Nje Bravo te Madhe Zoti KM. Thyuja hundet me fakte ketyre mbetjeve toksike qe Po ndotin per dite ambjentin mediatik shqiptar👍👍👍

 5. enver dino says:

  BRAVO EDI RAMA VETEM KESHTU
  MUND TI PESHTYME NE KOR KETO HIJENA
  QE JANE LESHUAR PER TE PERDHOSUR ATE VEND
  BRAVO BRAVO BRAVO ME FAKTE
  NGELEN FIX KAZAN
  DHE ARMIQ TE SHQIPERISJ

  1. Mal Cori says:

   Kush merret me budallane, eshte budalle vete.
   Prape me te shkalluarin ti. Po shko ne studio te kulturuara, pse shkon te Fevzo dhe budallat e tjere.

 6. amerika. says:

  Bravo Kryeminister..Ti po e modernizon Shqiperine..ndersa plerat si Lulezim Basha, Sali Berish Ilir Meta, dhe plerat e gazetarise me ne krye Fefziun..do ngelen fekalet e shekullit qe jemi..I lumte Gazetes Tema, I lumte Mero Bazes, qe sikur te ishte ,nje SPAK,po ju cjer Masken,ketyre krimineleve, Po spaku, cfar po ben?Po mban sehir..Une si qytetar,jam i indinjuar, edhe nga kjo drejtesia e re..Ata i dine shume mire krimet qe kane bere keta plera..Me qindra krime..Te faktuara, dhe nuk po Guxojne ti ndeshkojne..Une do jem i pari qe do ngre popullin ne proteste, dhe do jem i pari qe keto krime ,do tja drejto qykates nderkometare..ku te denohen edhe Spak..per mbulimin e krimeve..Por kete se pari duhet ta beje Partia socialiste, qe populli i besoj voten..

 7. matrapiku says:

  Emisoni Opinion eshte nje qender dizinformimi per publikun dhe per me teper ngjason me helmin e kobres, kaq mjafton qe per aq sa zgjat ky emision te mashtoje nje duzine shikuesish, ptuuuu fare keqe o fevzo debili dhe kokra e mashtruesit qe puth edhe buthen e pd per ca para me shume

 8. Iliria e bashkuar says:

  Keta « gazetar » as nje minute nuk do te gjenin pune ne Europe me kete mendje te trashe dhe shperdoruese te rendit.

 9. Kazani says:

  e pamundur te besohen jo vetem genjeshtrat e Shkullakeve qe jane me shumice, te krijuar dhe mbeshtetur, financuar dje dhe sot gjithe diten nga kjo klase politike, po edhe qe inceneratoret si te gjitha koncensionet nuk kane para, ne mes dhe pas tyre vete Ramen. KM i kane rene te gjitha alibite per hajdutet qe e myten ate edhe ne mes te qeverise se ai vete eshte i kulluar. KM tani nuk ka me turp te pranoj se eshte deshtak dhe mbrohet vetem duke na treguar se ai nuk eshte aq hajdut sa Luli, Meta, Berisha dhe Nano dhe ndryshe prej Berishes ky te pakten nuk na vret. KM nje karagjos me shum ne teatrin tragjiko-komedik shqiptar.

 10. Z. Kryeministër komplimentet më të sinqerta, për gjithë impenjimin tuaj, dhe të stafit që ju drejtoni, në procesin e ndryshimit të vendit tonë.
  Jetoj prej shumë vitesh larg atdheut por diçka që unë e shohë përditë është merita juaj në përmbysjen dhe betejën me shprehjen e dëshpërimit shumë vjeçar “hë mo se të gjithë njësoj janë”
  Asnjë tentativë mediatike për tju tërhequr e futur në kopenë e mediokërve 30 vjeçar nuk arrinë të zhvlersojë ndryshimet e këtyre viteve.

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Yeap.. Lufte ball per ball me shprehjen “te gjith njesoj jane”..

 11. vlora says:

  Z k/minister ne emision ne momentin qe Fevziu lexoi mesazhin e Berishes,mesazh pa lidhje me temen e diskutimit,duhet te ishit cuar dhe ikur nga emisioni .Do kishit fituar shume pike sepse mesazhi u lexua per ti bere qefin Berishes e per te fyer juve seleximi i tij ishte keqdashes njelloj si ai qe e shkroi

 12. Kavajsi says:

  O Edo,problemi eshte se keto emisionet e mbremjes jane kthyer ne emisione karagjozesh profesionist.Çdo gje dihet,Fevziu,Çani,Vasili, therrasin disa kundershtare te tu,personalisht kunder teje,dhe pastaj ja mshojne.P.sh. Rakipllari,monster per tu studiuar,se si nje fshatar,i kane veshur kostum,ja ble Fania,dhe fillon e flet idiotizma,shpif,nderhyn etj etj.Kete pune ben edhe fshatari tjeter Shkullaku,ku dita dites,po i kthehet fizionomia e surratit ne indetitet,fshatar complet,se ç’kane me Fahri Balliun nje primitivitet te perbashket nga pamja e kokes dhe fytyres.Pastaj,si qershia mbi torte,nderhun Fevziu.Ky eshte monster me vete.I duket vetja shume i zgjuar dhe gjithollog i liçensuar,kur ne fakt eshte super karabush.
  Keto formate dhe drejtues emisionesh vetem vjellin vrer,gjithmone pro interesave te pronareve,d.m.th. te Sales, Lulit etj.sepse per 8 vjet keto bene fitime marramendese,u bene ndertues,shtruan rruge,miniera etj.Nga pronare mediash u bene me shume businesse te tjera.Tani duan prap ato,edhe ti Edo,i perkedhel pak,ato ne rregull jane,por dun dum Baben me teper,rrumpall hesapi.
  Bejini mutin ketyre studiove ,mos i shkoni ne tv,te rri Sala,Luli etj etj,te flejne aty po deshen.

  1. Pedro i ri says:

   Z. KM
   Duke vajtur ne studio serioze respektoni votuesin tuaj qe ju don.
   STOP pseogazetarise

 13. Belgjika.. says:

  Mero ..Me qindra komente kane ardhur..per te mbeshtetur te verteten e kryeministrit..Perse spo i botoni,??

 14. Lasgushi says:

  Pse cuditeni per kete Shkullakun,pervers me vila banimi.Ska faj,fajin e ka Rama TE GJITHE ULOKET MENDOJNE SE ATA JANE OK ECIN DREJT NORMALISH,NDERSA GJITHE TE TJERET CALOJNE E JANE ULOKE.
  Keshtu edhe me plehrat.

 15. Ed says:

  BRAVO ZOTI KRYEMINISTER
  JU VETE ATJE NE SHPELLEN E TYRE DHE JA U TREGON SE KUSH JANE
  QE JANE NJE COPE MUTI E NGJITUR NE KEPUCEN TONE
  E SI MUND TE JESH KAQ KAFSHE E TE VOTOSH KETA PLEHRA PD LSI ….LULRA METRA BERISHRA
  E SI MUND TE HAROSH QE KETA NJEREZ PRISHEN NJERIUN.NE SHQIPERI
  KRIMINELI BEHEJ GJYQETAR MINISTER …

  EDI RAMA THE GREAT

 16. AD says:

  MARIONETAT

  Opinione

  MARIONETAT ….

  – Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ata dine gjithcka… Gjithcka e per gjithcka… Jane mjeshter e specialiste, eksperte e njohes te shkalles me te larte, fjala e fundit e politikes e ekonomise , artit e mjekesise , kultures e arsimit, te financave e ceshtjeve ushtarake, te shkences e te teknikes … te armeve kimike edhe atyre termoberthamore… Ata dine e njohin gjithcka. Enciklopedi e gjalle e cdo fushe
  Shume pak…. Nuk do te jete e larget dita kur do te na shpikin ndonje arme te re… apo mrekulli te tete te njerezimit.
  Te njejtat fytyra. Te njejtat fjale. Te njejtit persona… Kurdo e kudo. Tek Topchanal e tek Klani. Ne Vizion Plus e ne Koha TV… Ne RTSH e ne RTK… Kudo e kurdo. Per gjithcka e per cdo gje. Lum Shqiperia e Kosova, lum Maqedonia e Mali i Zi, lum Lugina e Presheves e lum Cameria, lum shqiptaria qe i kemi.
  Sabelotodos… Ata qe dine gjithcka, thone spanjollet per keta sojesez analistash e publicistash, gazetaresh e rrota…k…, sipas gjuhes celulare te Fatos Nanos me mikun dhe servilin e tij Zheji

  Deliri i madheshtise apo deliri i marrezise

  Xhorxh Uashingtoni e Winston Churchilli, Abraham Linkolni e Sharl De Goli, Bill Klintoni e Toni Bllejer, Henri Kisingeri e Ten Hsiao Pini, Golda Mejer e Mahatma Gandi… Albert Ajnshtajni e Isak Njutoni, Bill Gejtsi e Steve Jobsi… Sulzburger e Larry Kingu… Skenderbeu e Nene Tereza …., ” The New York Times” e “ The Times”, CNN e BBC… Euronews e Raiuno… jane nje hic para tyre.
  Lum si ne shqiptaret qe i kemi keto koka te medha .
  Ketu e gati 150 vjet me pare rilindasi mendjendritur Sami Frasheri ka bere radiografine e shkelqyer te kesaj mendesie dritshkurter shqiptare:
  – Cdo shqiptari i duket vetja i perkryer , por mjafton te degjoje vetem 5 per qind te asaj qe mendon ai per vetveten nga goja e dikujt tjeter dhe ai eshte i kenaqur.
  A mund te gjesh pershkrim e vezhgim me te perkryer per delirin shqiptar te madheshtise se ky i Sami Frasherit. E sic thone amrikanet Deliri i madheshtise nuk eshte gje tjeter vecse deliri i marrezise.

  He si tu duka… !?

  E sa dalin nga mejhanet e kurverise apo kamerat e TV-se, nga ditelindjet apo vdekjet, nga gazmendet apo deri edhe funeralet .. si askush tjeter ne shqiptaret pyesim familjaret apo kanakaret, dashoret apo inatcoret, shoket apo miqte….
  – He si tu duka !?
  U jane merzite edhe grave e femijeve te vet ne shtepi qe mezi presin te perzene prej sysh.
  Na cajne menderen dite e nate, nate e dite sa ne nje ekran ne nje tjeter, sa ne nje gazete ne nje reviste me te njejtat llogje Kavaje apo pallavra te “ Sokakut te te Marreve”.
  U jane merzite e shkaktojne alergji tek shikuesit e lexuesit qe mezi presin te mbarojne perrallat e tyre ruse me salce kineze apo nderrojne kanale per te shpetuar prej marrezive te tyre.

  Pse !?

  Pergjigjen e keni tek “Opinionet” e 30 janarit 2014 te Blendi Fevziut me Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri ne Televizionin “Klan” dhe tek kronikat e séances se djeshme te Kuvendit Popullor te Shqiperise. .
  Tre prej ketyre “yjeve” te analizes mediatike shqiptare Artur Zheji, Andi Bejtja, Armando Shkulshkulaku ( Shkule- ne vendlindjen time i thone Diarese ) Artan Hoxha- Presidenti me gishtin e Sales ne prapanice, Rakipllari … dhe krye Toptani Blendi Fevziu dora vete jane deshmia me e qarte e marrezise dhe poshtersise, rrenave, mashtrimeve dhe zhvatjes jo vetem te medias, por edhe te krejt politikes dhe mendesise shqiptare.
  Skenat e fjalimeve ala Fidel Kastro te Sali Kadafit, replikat pafund te tij me cilindo qe mendon e vepron ndryshe nga mendja e tij e cartun, kacafytjet verbale te sejmeneve te tij sipas porosive dhe urdherave te tij ne altarin e demokracise shqiptare, Kuvendin e Shqiperise ishin preludi dhe udhezuesi i “Opinioneve” te Fevziut.
  Ekranet e celulareve te tyre jane edhe vete ekrani i persosur i marrezise dhe mendesise se pandryshuar ketu e gjithhere shqiptare te stigmatizuar aq sakte nga Samiu i madh ketu e 150 vjet me pare. Eshte ekrani i turpit jo vetem i medias por edhe politikes, i mendesise se marre, shkurt i krejt marrezise shqiptare.

  Pasqyra e marrezise shqiptare

  Ekranet e filmuara te celulareve te ish- kryezedhenesit te qeverise dhe shtetit shqiptar Artur Zheji, “ish- kandidatit surprize” te Sali Berishes per President i Shqiperise Artan Hoxha, jane deshmi e gjalle dhe pasqyre reale e kesaj marrezie shqiptare.
  Ato jane denoncimi dhe demaskimi i persosur i krejt mekanizmit te lidhjeve okulte e marredhenieve mafioze midis politikes dhe medias, i pushtetit politik dhe atij mediatik, i korruptimit total te te gjitha hallkave te pushteteve ligjor, zbatues, juridik, mediatik… i pushteteve numer nje, numer dy, numer tre, numer kater… i te gjitha pushteteve reale ne Shqiperi.
  “Yjet” e medias shqiptare e marrin ndricimin , guximin, frymezimin, udhezimin, veprimin, komandat, urdherat nga dy dinosauret, nga dy kucedrat e politikes shqiptare te 23 vjeteve te fundit Sali Berisha, Ilir Meta… nga klanet e pjella e tyre e deri niperit e mbesat, tek dhenduret e kollovaret e tyre.
  Nuk eshte fjala vetem per Blendi Fevziun e Artur Zhejin, per Ardian Hoxhen e Prec Zogajn, per Henri Cilin e Cim Peken, per Sazan Gurin e … por edhe per deputete e ish- ministra qe nga Arben Imami e Enkeled Alibeaj, Kastriot Islami e Albana Vokshi, Flamur Noka e Genc Ruli… per cdo hallke te klaneve politike Berisha- Meta , fatkeqesia e politikes, ekonomise, financave , fatkeqesia e mallkimi i shqiptareve dhe Shqiperise si shtet ne keto 22 vjet e fundit.

  Miti dhe realiteti

  Secili prej ketyre hallkave mediatike e politike u duket vetja i perkryer, sic thoshte Samiu . Jo vetem kaq, por dhe si koka Zeusi, Sabelotodo. Ky eshte miti. Po realiteti!/
  Realiteti eshte ai i ekraneve te celulareve te Hoxhes dhe Zhejit, te Fevziut, dhe Cilit….
  Realiteti tregon qarte se secilit dhe te gjithe ata vec e vec apo te marre se bashku nuk jane gje tjeter vecse marioneta, kukulla qe komandohen nga Berisha apo Meta, Mona apo Lulushi , fatkeqesia e Shqiperise.
  Si te tille edhe keto marioneta jane jo vetem fatkeqesia e vetvetes, por edhe e shqiptareve dhe Shqiperise qe jane te detyruar te degjojne llogjet, porosite, urdherat, komandat pa fund te Berishes, te Metes, Lulush Karabushit….
  A nuk u kujtojne keto skena turpi e marrie mbledhjet e dikurshme te Byrose Politike e plenumeve te KQ te PPSH-se, RTSH-ne qe ne fakt ishte e RTPPSH-se kur te gjithe gerxhot e tyre flisnin si ai Qoftelargu, thoshin cka u thoshte ai Qoftelargu, lavderonin apo ndeshkonin, syrgjysnosnin apo varrosnin per se gjalli apo se vdekuri cilindo qe donte vetem ai Qoftelargu, dora vete. I vetmi ndryshim ishte teknologjia por jo produkti. Atehere nuk kishte celulare…
  Marionetat jane shume me te vjetra se celularet… Ato mbeten marioneta. Jo dosido!
  Marioneta qe dine gjithcka… Sabelotodos… Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet.
  Pra, ata qe dine gjithcka nuk jane gje tjeter vecse ata qe nuk dine asgje !

  NE VEND TE EPILOGUT

  Lukunise se marionetave, prostitutave te mediave kurva ne sherbim te politikes karakurve shqiptare po i shtohen mantenuta te reja cdo dite….
  Do te vecoja “Profesorin” e Plepave Agron Gjekmarkaj jo vetem per peshtirosjen deri ne krupe edhe te vete fjales servilizem Politik por edhe te padijes, analfabetizmit gjuhesor… Vetem ne pese paragrafe te nje “analize te botuar para nje muaj ne gazeten ” Panorama” numerova plot 115 gabime fatale ortografike, 74 fjale te huaja jo vetem te panevojshme ose me kuptim tjeter per tjeter, kuptim te kundert !
  Pse? Vetem nga padija madhore, mosnjohja e plote e gjuhes shqipe, moskuptimi i plote i gjuheve te huaja, prirja per te shitur mosdijen si dije te shkalles siperore!
  Te mos dish nuk eshte mekat… Te shesish padijen per maje te dijes eshte maja e gomarllekut, thoshte filozofi i madh kinez Konfuci!
  Ndalova leximin sepse me erdhi te villja… Ma coi tugen nga prapanica, sic thoshte babai im i nderuar!
  Bera nje pergjigje qe “Panorama” ” e pavarur” nuk e botoi kurre sepse Agron Gjekmarkaj eshte jo vetem marioneta me e peshtire e PD-se, por edhe mantenuta me e vet shperdoruar e Lulezim Bashes!
  Mjere studentet qe u jep cmesim Agron Gjekmarkaj e co.!

  PAS SHKRIM

  Sent: Friday, January 31, 2014 7:10 PM

  Shkruar e botuar per here te pare nga gazeta “Koha Jone” me 31 janar 2014 ora 7:10 e mbremjes!

 17. kujtimi says:

  Zoti km mos e kerko tek ky shkullaku, organizatori dhe fajtori kryesor i maskarades se bisedes ishte ai ducja, fevzo ne bashkepunim me salen e bashen, gje e cila doli fare paster ne emision. Kete hajdut dhe bile edhe kriminel, duhet ta flakesh nga mediat, ai eshte thejshte nje sharlaton.

 18. Belgjika.. says:

  Kryeminister.Nuk dua te te falenderoj se e bera me siper..por dua edhe te te kritikoj rende.E di qe ne debate je shume i zoti se ke argumentin me vehte, por..ben gabim qe shkon ne Opinjon..Ata te perballin me kundershtare idjote..te ncehin dhe ju e humbni ekulibrin..Nuk i pe si talleshin dhe ja benin me sy njeri tjetrit..i dirigjonte Fejziu…Une kam pare shume debate me presidente dhe kryeministra ne bote se jashte jetoj..Ka nje limit, ka ca regulla..Ju bini ne pozitat e provokatoreve ..Bukur e fillove pjesen e pare..ku i tregove vendin,asaj gazetares..Pastaj..keq shume keq.Une mendoj,se ne TvKlan nuk duhet te vesh me kurre….Dergo..Ballen, Erjonin, Spiropalin,apo po te ishte Sajmir Tahiri..Keta jane te pamposhtur, dhe nuk lejojne tu nderpritet fjala.Tamam sic ben Spartak ngjela..

  1. gimi says:

   Problemi ehste ndyresira Fevziu, qe provokon dhe sulmon ligesisht duke perçare shoket e tij per te sulmuar kundershtarin e perbashket Rama. I vetmi qe foli pak, dihet se kush eshte… Kurse Shkulla apo ai Rakiplla… jane vetem vegla per te sulmuar nje KM shteti. Bravo z. Favziu, histroia do e tregoje se çfare poshtersie ke qenë dhe sa debate te rreme ke ngritur tek Opinioni. Nderkohe rroga a majme t’i fryn edhe me shume llogarite bankare. Eja ne Louis Vuitton ne Paris e bej ndonje pazar… s’ka linja direkte, por merre ndonje avion privat, se te lene te hysh ne France edhe pas test Covid.

   Z. Rama, ju lutem, mos shkoni me tek ai emision.

 19. Juliano says:

  Ky lloj gazekari nuk eshte topall vetem nga fiziku, qe po te rrije ne kembe ky s’ka ekuiliber, por eshte edhe nga trute topall sepse deklarimet i ka mbjell hudhra e shkul qepe. Bene mire qe u sollen ne menyren me origjinale per te treguar se kush jane, ku mesuan ata dhe kushdo qe eshte skeptik per lirine e shtypit, se eshte ky kryeminister qe i lejon te fusin defin e tyre duke e perziere me njeriun me te shtrejte si nena. Nese do te ishte berisha, fev-ziuuu, shkallaku e rrakipi, do ti shihnim me titra ne kroniken e zeze tek news24.

 20. AD says:

  MARIONETAT

  Opinione

  MARIONETAT ….

  – Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ata dine gjithcka… Gjithcka e per gjithcka… Jane mjeshter e specialiste, eksperte e njohes te shkalles me te larte, fjala e fundit e politikes e ekonomise , artit e mjekesise , kultures e arsimit, te financave e ceshtjeve ushtarake, te shkences e te teknikes … te armeve kimike edhe atyre termoberthamore… Ata dine e njohin gjithcka. Enciklopedi e gjalle e cdo fushe
  Shume pak…. Nuk do te jete e larget dita kur do te na shpikin ndonje arme te re… apo mrekulli te tete te njerezimit.
  Te njejtat fytyra. Te njejtat fjale. Te njejtit persona… Kurdo e kudo. Tek Topchanal e tek Klani. Ne Vizion Plus e ne Koha TV… Ne RTSH e ne RTK… Kudo e kurdo. Per gjithcka e per cdo gje. Lum Shqiperia e Kosova, lum Maqedonia e Mali i Zi, lum Lugina e Presheves e lum Cameria, lum shqiptaria qe i kemi.
  Sabelotodos… Ata qe dine gjithcka, thone spanjollet per keta sojesez analistash e publicistash, gazetaresh e rrota…k…, sipas gjuhes celulare te Fatos Nanos me mikun dhe servilin e tij Zheji

  Deliri i madheshtise apo deliri i marrezise

  Xhorxh Uashingtoni e Winston Churchilli, Abraham Linkolni e Sharl De Goli, Bill Klintoni e Toni Bllejer, Henri Kisingeri e Ten Hsiao Pini, Golda Mejer e Mahatma Gandi… Albert Ajnshtajni e Isak Njutoni, Bill Gejtsi e Steve Jobsi… Sulzburger e Larry Kingu… Skenderbeu e Nene Tereza …., ” The New York Times” e “ The Times”, CNN e BBC… Euronews e Raiuno… jane nje hic para tyre.
  Lum si ne shqiptaret qe i kemi keto koka te medha .
  Ketu e gati 150 vjet me pare rilindasi mendjendritur Sami Frasheri ka bere radiografine e shkelqyer te kesaj mendesie dritshkurter shqiptare:
  – Cdo shqiptari i duket vetja i perkryer , por mjafton te degjoje vetem 5 per qind te asaj qe mendon ai per vetveten nga goja e dikujt tjeter dhe ai eshte i kenaqur.
  A mund te gjesh pershkrim e vezhgim me te perkryer per delirin shqiptar te madheshtise se ky i Sami Frasherit. E sic thone amrikanet Deliri i madheshtise nuk eshte gje tjeter vecse deliri i marrezise.

  He si tu duka… !?

  E sa dalin nga mejhanet e kurverise apo kamerat e TV-se, nga ditelindjet apo vdekjet, nga gazmendet apo deri edhe funeralet .. si askush tjeter ne shqiptaret pyesim familjaret apo kanakaret, dashoret apo inatcoret, shoket apo miqte….
  – He si tu duka !?
  U jane merzite edhe grave e femijeve te vet ne shtepi qe mezi presin te perzene prej sysh.
  Na cajne menderen dite e nate, nate e dite sa ne nje ekran ne nje tjeter, sa ne nje gazete ne nje reviste me te njejtat llogje Kavaje apo pallavra te “ Sokakut te te Marreve”.
  U jane merzite e shkaktojne alergji tek shikuesit e lexuesit qe mezi presin te mbarojne perrallat e tyre ruse me salce kineze apo nderrojne kanale per te shpetuar prej marrezive te tyre.

  Pse !?

  Pergjigjen e keni tek “Opinionet” e 30 janarit 2014 te Blendi Fevziut me Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri ne Televizionin “Klan” dhe tek kronikat e séances se djeshme te Kuvendit Popullor te Shqiperise. .
  Tre prej ketyre “yjeve” te analizes mediatike shqiptare Artur Zheji, Andi Bejta, Armando Shkulshkulaku ( Shkulr ne vendlindjen time i thone Diarese ) Ardian Hoxha dhe Blendi Fevziu dora vete jane deshmia me e qarte e marrezise jo vetem te medias, por edhe te krejt politikes dhe mendesise shqiptare.
  Skenat e fjalimeve ala Fidel Kastro te Sali Kadafit, replikat pafund te tij me cilindo qe mendon e vepron ndryshe nga mendja e tij e cartun, kacafytjet verbale te sejmeneve te tij sipas porosive dhe urdherave te tij ne altarin e demokracise shqiptare, Kuvendin e Shqiperise ishin preludi dhe udhezuesi i “Opinioneve” te Fevziut.
  Ekranet e celulareve te tyre jane edhe vete ekrani i persosur i marrezise dhe mendesise se pandryshuar ketu e gjithhere shqiptare te stigmatizuar aq sakte nga Samiu i madh ketu e 150 vjet me pare. Eshte ekrani i turpit jo vetem i medias por edhe politikes, i mendesise se marre, shkurt i krejt marrezise shqiptare.

  Pasqyra e marrezise shqiptare

  Ekranet e filmuara te celulareve te ish- kryezedhenesit te qeverise dhe shtetit shqiptar Artur Zheji, “ish- kandidatit surprize” te Sali Berishes per President i Shqiperise Ardian Hoxha, jane deshmi e gjalle dhe pasqyre reale e kesaj marrezie shqiptare.
  Ato jane denoncimi dhe demaskimi i persosur i krejt mekanizmit te lidhjeve okulte e marredhenieve mafioze midis politikes dhe medias, i pushtetit politik dhe atij mediatik, i korruptimit total te te gjitha hallkave te pushteteve ligjor, zbatues, juridik, mediatik… i pushteteve numer nje, numer dy, numer tre, numer kater… i te gjitha pushteteve reale ne Shqiperi.
  “Yjet” e medias shqiptare e marrin ndricimin , guximin, frymezimin, udhezimin, veprimin, komandat, urdherat nga dy dinosauret, nga dy kucedrat e politikes shqiptare te 23 vjeteve te fundit Fatos Nano dhe Sali Berisha, nga klanet e pjella e tyre e deri niperit e mbesat, tek dhenduret e kollovaret e tyre.
  Nuk eshte fjala vetem per Blendi Fevziun e Artur Zhejin, per Ardian Hoxhen e Prec Zogajn, per Henri Cilin e Cim Peken, per Sazan Gurin e … por edhe per deputete e ish- ministra qe nga Arben Imami e Enkeled Alibeaj, Kastriot Islami e Albana Vokshi, Flamur Noka e Genc Ruli… per cdo hallke te klaneve politike Berisha- Nano, fatkeqesia e politikes, ekonomise, financave , fatkeqesia e mallkimi i shqiptareve dhe Shqiperise si shtet ne keto 22 vjet e fundit.

  Miti dhe realiteti

  Secili prej ketyre hallkave mediatike e politike u duket vetja i perkryer, sic thoshte Samiu . Jo vetem kaq, por dhe si koka Zeusi, Sabelotodo. Ky eshte miti. Po realiteti!/
  Realiteti eshte ai i ekraneve te celulareve te Hoxhes dhe Zhejit, te Fevziut, dhe Cilit….
  Realiteti tregon qarte se secilit dhe te gjithe ata vec e vec apo te marre se bashku nuk jane gje tjeter vecse marioneta, kukulla qe komandohen nga Berisha apo Meta, Mona apo Lulushi , fatkeqesia e Shqiperise.
  Si te tille edhe keto marioneta jane jo vetem fatkeqesia e vetvetes, por edhe e shqiptareve dhe Shqiperise qe jane te detyruar te degjojne llogjet, porosite urdherat, komandat pa fund te Nanos e Berishes, te Berishes apo Nanos.
  A nuk u kujtojne keto skena turpi e marrie mbledhjet e dikurshme te Byrose Politike e plenumeve te KQ te PPSH-se, RTSH-ne qe ne fakt ishte e RTPPSH-se kur te gjithe gerxhot e tyre flisnin si ai Qoftelargu, thoshin cka u thoshte ai Qoftelargu, lavderonin apo ndeshkonin, syrgjysnosnin apo varrosnin per se gjalli apo se vdekuri cilindo qe donte vetem ai Qoftelargu, dora vete. I vetmi ndryshim ishte teknologjia por jo produkti. Atehere nuk kishte celulare…
  Marionetat jane shume me te vjetra se celularet… Ato mbeten marioneta. Jo dosido!
  Marioneta qe dine gjithcka… Sabelotodos… Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet.
  Pra, ata qe dine gjithcka nuk jane gje tjeter vecse ata qe nuk dine asgje !

  SHTESE: Lukunise se marionetave, prostitutave te mediave kurva ne sherbim te politikes karakurve shqiptare po i shtohen mantenuta te reja cdo dite….
  Do te vecoja “Profesorin” e Plepave Agron Gjekmarkaj jo vetem per peshtirosjen deri ne krupe edhe te vete fjales servilizem Politik por edhe te padijes, analfabetizmit gjuhesor… Vetem ne pese paragrafe te nje “analize te botuar para nje muaj ne gazeten ” Panorama” numerova plot 115 gabime fatale ortografike, 74 fjale te huaja jo vetem te panevojshme ose me kuptim tjeter per tjeter, kuptim te kundert !
  Pse? Vetem nga padija madhore, mosnjohja e plote e gjuhes shqipe, moskuptimi i plote i gjuheve te huaja, prirja per te shitur mosdijen si dije te shkalles siperore!
  Te mos dish nuk eshte mekat… Te shesish padijen per maje te dijes eshte maja e gomarllekut, thoshte filozofi i madh kinez Konfuci!
  Ndalova leximin sepse me erdhi te villja… Ma coi tugen nga prapanica, sic thoshte babai im i nderuar!
  Bera nje pergjigje qe “Panorama” ” e pavarur” nuk e botoi kurre sepse Agron Gjekmarkaj eshte jo vetem marioneta me e peshtire e PD-se, por edhe mantenuta me e vet shperdoruar e Lulezim Bashes!
  Mjere studentet qe u jep cmesim Agron Gjekmarkaj e co.!

  PAS SHKRIM

  Sent: Friday, January 31, 2014 7:10 PM

  Shkruar e botuar per here te pare nga gazeta “Koha Jone” me 31 janar 2014 ora 7:10 e mbremjes!

 21. Saderi says:

  Epiteti “Kazan”eshte lapidar per Fefziun,Shkullakun,Lubonjen,Bushatin,Mecon,Peken,Canin,VasilinBabaramon,Rakipllarin,Krasta,Gjekmarkaj,Marku,Hoxha (kandidati per president),Zekthi,Zheji,gazetarja e re e tv.syri qe akuzoj qeverin se ka lejuar shqipetaret te infektojne Hollanden me droge,Balliut I zerit te popullit.Keta jane llumi i gazetaris qe po helmojne cdo mbremje qytetaret me te pa vertetat etyre duke dizinformuar opinionin publik,Ky kazan eshte bere tellall i Sali Berishes e Lulzim Bashes per qellime politike.P.D.nuk mbahet mend per 30 vjet se cfar te mire ka bere per kete vend.Ajo do te mbahet mend vetem per mbjelljen e kjoskave ne te gjitha qytetet e Shqiperise,shpiku piramidat,pronat e qytetareve ja udha jo pronareve,nuk ndertoji nje ujsjelles ,nje rruge me parametra standarte,shpiku vjedhjen e votave 26 maj 1996,la qytetet si Kadahari kujtoni hyrjen e Shkodres,asnje investim ne energjitik,ne ndertimi asnje permisim ne infrastrukturen e te gjith qyteteve .Me keto probleme duhet te meren gaztaret jo te behen Babale ,por kazani e ka me te lehte te shpifi se sa te investigoji problemet e shumte qe ka ky vend.P.S.gjate ketyre 8viteveka transformuar komplet Shqiperin.Shikoni Vloren,Tiranen,Korcen,Elbasanit,Fierini ka ndryshuar komplet pamjen.,

 22. Konica Usa says:

  Nje bravo te madhe nga USA,keshtu e duan gjithe berishistet e kazanit mediatik,tu futesh ne strofkullen e tyre dhe ti shpartallosh me fakte keto vemje te ndyta,dhe kryeministrit Edi Rama nuk i mungon as guximi,dhe as inteleckti.

 23. Shqiperia po behet says:

  Zoti Rama, cuditem qe shkoni ne ato TV, mes horrash te ndersyer nga kriminelet. Ata jane te pafytyr e pa cipe ne faqe. Dje bisedova me nje mikun tim, qe prej vitesh jeton jashte shtetit. Eshte nga Vlora dhe ish befasuar me ndryshimet ne ate qytet. U kenaq kur pa pisten rreth liqenit dhe amfiteatrin. U habit kur i thashe se per certifikatat s’mund te paguash si me pare. Bleu nje shtepi dhe dorezoi dokumentat ne hipoteke. Ik se pergjigja te vjen ne shtepi, i kishin thene. Po ishte ne merak. Mos ki merak, i thashe, se sherbimi postar eshte korrekt. Kur i tregova se gjate pandemise pensionisteve u shkojne leket ne shtepi. Nuk i dime keto, me tha.

 24. Anila says:

  Popull shqiptar shikoni cfare ndodhin , shikon si e bardha kthehet e zeze sy me sy , Shkullaku ky qenie e peshtire, ky ndyresire i pashoq, ky monster medatike duhet te hetohet per shpifje te felliqura qe nxjerr nga ajo goje qe mban era haleje vetem qe te sulmoj Kryeministein e ketij vendi duke hedhur balte ne cdo gje qe eshte ndertuar, dhe i sherben popullit shqiptar. Ja pse duhet ligji knder shpifjes , per keta gazetare te felliqur, qe e bejne te bardhen te zeze dhe disinformojne popullin ne menyre te qellimshme. Bota i kalb ne burg keta monstra si Shkullaku.
  Po si mund ti besoj populli mediave, ketyre mediave temanipuluar kur sy me sy me ze dhe figure i tregon ketij felliqesire te verteten dhe perseri me paturpesine me te madhe vazhdon megenjeshtra ,shpifje dhe mashtrime ky turp i medias shqiptare dhe ky vemje e peshtire.
  Sa e shef kete fytyre te vjen per te vjelle, i piset ,i palare, dhe nga goja i del peshtyma nga genjeshtrat e pafundme qe vjell.
  I bej thirrje SPAK te hetohet ky njeri i ndyre qe po shkaterron medjat dhe disinformon kete popull t telodhur duke mbeshtetur hajdutet dhe vrasesit e ketij vendi Meta, Lulushi , Saliu dhe Mona debilja me shpfjet dhe mashtrmet e tj.
  Perndryshe popull do reagoj ………….
  Nuk ia kemi borxh ketij plehre qe te na prishi gezimin, buzeqeshjen , per ato gjera te mira qe jane bere dhe qe ne po i shijojme te gjthe bashke.
  Z.Kryeminister ,Fevziu nuk e meriton ti vesh ne emision Ai eshte njeriu qe duhet te mbaj pergjegjesi aty. Ai eshte per te drejtuar emissionin, por emisioni i tij i sherben iDoktor vjedjes,Likes dhe Lulushit,bibilushit qe do vetem gjume, prandaj fton Shkullakun e shkalluar .
  Shikoni emisionin eCanit si genjen Luli tamam s nje femije i pashkolluar.O my God,,,,,,,
  Por Cani e merr me temire Lulushin se i del bllof fare Ha ha haaa
  Por ty Arjan Curri nuk te falet qe mban ate qendrim me Lulushi. Shame on you. Ne duam e vertetat nuk duam manipulime. He Curri na thuaj se Luli nuk na degjon a mund te vitohet Lulushi per Kryeminister , larg qofte.
  Fli Lulush fli , Arjan i erdhi ora e gjumi nuk eshikon we fillo brockullat…… ha ha haaaaaa
  Mjere ky popull per Lulin dhe Shkullakun.
  Vota e 25 Prillit do ti zhduki nga faqa e dheut keta plehra.

 25. Boo says:

  Kte here dole i dhjere nga opinioni .
  Mbase heren tjeter kshtu si po degradin ti o Edo ,me siguri do shkosh me poture te pshurrura.
  Po habitem si nik paske shkruar per Aksiomen tate te ” arte ” qe MEQE UNE JAM I GJATE NUK VJEDH DOT ,
  AJO PO QE JA VLENTE PER TE TALL BYTHEN SOT E GJITHE JETEN ME TY.

 26. Tirana Re says:

  Edi shkoi ne zgavren e tyre dhe i beri te duken dordolece Ne fakt Fevziu dhe shkullaku jane dordolece qe ne pamje lere pastaj kur filloin e flasin Megjithate ne 25 Prill do jua tregojme ne me vote se kush jane ata bythlepires te Sali shpellarit dhe Lyl Kufomes qe fle gjume ne kembe dhe Edi tall karin me te

 27. Zana says:

  Ju lumtë Z Rama një ballafaqim shumë domethënës i të vërtetës për ckrimbjen e Shqipërisë nga plehrat ,me kosheren me grenxa nga ato te verdha që janë me helmuese dhe veç gumezhijne për te trullosur sa më shumë njerzit e thjeshtë .

 28. USA says:

  Te shkosh ne studiot e vemjeve televizive te tipit,Fevziu,Vasili,Qimi i Pekes,Soniles,Canit,etj etj vemje duhet guxim dhe zgjuaresi,dhe keto cilesi Edi Rames nuk i mungojne.Ky eshte nje mision i veshtire, kur dihet boterisht se 90% e medias eshte e kapur nga dyshja kriminale Berisha -Meta,por jo i pamundur per kryeministrin Edi Rama.

 29. Adrian says:

  shkullaku dhe fevziu jane dy dordolece qe nga pamja . Varu karet ketyre qelbesirave

 30. Keshtu me duket says:

  Kam nje pershtypje qe nese ne mj demi te largojme me vote dhe qendrim anti : SB ddhe IM, Shqiperia do te pesoj ndryshim esencial. Keta te dy kane marre peng kete vend! Shqiptar mos u hallasksni! Mos votoni strukturat qe mbajne ne kembe keta dy persolna negaativ dhe te rrezikshem! Mos genjeni vehten!

 31. AD says:

  LULEZIM SALA RREN EDHE RRENEN…..

  FJALE NGA GOJA
  S’ NXJERR PA RRE
  PO TE BESUAM
  JEMI ME GDHE !

  E ndrite
  me Autostraden
  Nje per rrugen
  Tri per Lul- Salen!
  Autostraden e
  Shqiptarise
  500 milione
  Ne goje te hajnise
  Grope e rende
  Ne borxhe te
  Shqiperise
  Djerse e gjak
  Te vegjeleise
  Si skenari
  i Greqise
  Me bekimin
  e Saliserbise
  Me tramvaj
  bere Tiranen
  Para e mbrapa
  I lerove Nanen !
  E grabite e plackite
  Me djerse gjak
  shqiptari e vadite !
  E gjete si akulloore
  e le pas Dopolavore’
  26 i vrau Gerdeci
  Per here te pare
  Eshte faji jot !
  per here te dyte …+
  Ne jemi kot !
  Fjale nga goja
  S’ nxjerr pa rre!
  Se nga koka je
  vec gdhe
  Me kile mat
  electricitetin
  Aq e ke
  kapacitetin !
  Shite Otranto
  E shite detin!
  E ndrit fare
  matematiken
  7 x 6= 49
  ke aritmetiken
  Ti genjen
  dhe per sahatin
  Me te medha rrenat
  Se sa shtatin
  Fjale nga goja
  S’ nxjerr pa rre
  Po te ribesuam
  Jemi me gdhe!
  I pa nder e i pafe
  Zot vec Dollar
  Euron ti ke !
  Rren dhe baben
  Rren dhe nenen.
  Lulezim Sala
  rren dhe rrenen !

  From: Alban Dega
  Date: July 11, 2020 at 4:02:44 AM EDT

 32. taksapaguesi says:

  Kur te djeg bytha ty o Rama hidhesh perpjet dhe mire ben por ky popull nuk ka nevoj per te pare youtube apo videon tuaj te njoh Shkullakun.. Kete pleh e njohem me 21 Janar qe deryroi gazetarin e vet te genjente per plumbin qe mori dhe e detyroi te merrte azil ne Belgjik.. Ashtu sic e dime se kush eshte Saliu qe te permendi nenen e vdekur.. E dine dhe familjaret e 21 Janarit por ti perseri shkon e ulesh me ta, ha dhe pi e beni gallate mediatike e kur ju djeg bytha hidheni perpjet. Nuk na duhen video dhe as prova duhen ndeshkime.

 33. ganiu says:

  Jeni te gjithe per te rrasur brenda zoti KM. Filluat te gjoja sherroseni neper ekrane per fushaten e sapofilluar elektorale por gjithmone per te ndare gjelin e perplasur gotat e rakis mes miqsh pas saj. Mos kujtoni se njerezit jane te gjithe koqe nga trute dhe vetem sera juaj e shkerdhyer moniste, duke filluar me ty nje kostum bosh e hajdut profeisonisht PPPsh, duke vazhduar me Lulzime fyckeen, Ilir horrin dhe Sali kermen. Te gjithe paperjashtim jeni tradhtar te ketij kombi the meritoni perjete kampet e Tepelenes.

 34. kujdes says:

  Desha te shkruaja dhe une qe te pershendes zotin Rama per karakterin, pergjegjsine, sakrificen, perballjen me qelbesira njesoj si ato mbeturinat por Ai nuk mund te ndertoje impjante per te pastruar keto gjallesa mizerabel , se ka pune te tjera; shoqeria e shendoshe shqiptare duhet ti perbuze keto qelbesira. Nuk u kerkon njeri o shqiptare te dashur, te mbani peshen e qelbesirave, por mbroni veten.

 35. qytetari says:

  Fytyra e shkullakut direkt te le shijen e nje cope MUTI,ku ke ngulur nje karrote ne mes.
  Por brenda ai qelbet ere shume me teper se jashte.

 36. lef hazizi says:

  Mire or mire,ka faj Fevziu,por pse Rama nuk tregonte si ishin bere procedurat e tenderimit,kush e kishte fituar tenderin dhe pse hidhej perpjete kur gazetaret ia kerkonin emrin e fituesit te tenderit. Sa tendere te tilla korruptive ka dhene Edi rama qe jane parate tona.

 37. Spak says:

  Nje pyetje per bajgen Shkullak. Sa gjoba ka vene dhe sa lepirje i ka bere Bashes dhe Berishes per te blere vilen qindra mijera euro ne Rolling Hills. Kaq.

 38. katarakti says:

  Si do qê tê jetê puna mua nuk mê bêri pêrshtypje tê mire paraqitja e kryeministrit nê atê emision. Super i eksituar sikur tê kishte marrê kokainê! Dihet qê Shkullaku me shokê kishin si synim ta diskreditonin apo ta nxirrnin nga vetja kryeministrin. qoftê edhe me shpifje dhe gênjeshtra. Dhe Edi Rama ra brenda si njê kaqol! çohej nga vendi, u afrohej gazetarêve qê vetêm buzêqeshnin dhe e ngacmonin etj etj. Asnjêherê kryeministri nuk u pêrgjigj me qetêsi, me argumenta dhe urtêsi. por… “rri ti aty se nuk di gjê, shko fli gjumê o luli se tê ka ardhur ora, çfarê flet ti more, mbylle moj ti”… etj. etj. Sjellje tê padenja pêr kêdo, sidomos pêr njê kryeministêr. Unê pyes veten: kur nuk eshte nê gjendje tê zotêrojê nervat pêrse del nê debat me Shkullakun e kompani?! Unê nuk e kam parê ndonjêherê deri mê sot Berishên tê pêrplaset nê studion e Fevziut apo Enit me psh Mero Bazen, Mustafa Nanon, Ilir Yzeirin etj etj. Ai zgjedh nê debat ata gazetarê qê i ka nê xhep. Pêr mua nê atê debat Edi Rama thjesht humbi pikê.

 39. BUJARI JU DEGJON says:

  Plehrat ishin grumbulluar bashke tek Fevzi-ziu dhe i kerkonin llogari Kryeministrit:
  “Pse nuk na le qe te riciklohemi ne … politike”!…
  Por pergjigja eshte e prere:
  “Plehrat tek plehrat e kane vendin!”…

 40. Shenjestra says:

  Ky Shkullaku,Fevziu e maskarenj,qen te tjere qe duan t’a shqyejn Edi Ramen,duke thene gjera te paverteta,genjejn sy per sy,nuk mendojn pak se demtojn imazhin e pd-ke dhe te LSi ? Duke degjuar populli keta hiena,qe shpifin, a nuk mendojn se ne 25 prill do t’a votojn kundra opoziten? Ka mundesi qe,opozita e ndjen qe sot humbjen dhe bejn e veprojn keshtu,atehere mire bejn se nuk kan si te ngushellojn veheten me menyra te tjera.

 41. Zigur Qarri says:

  E verteta vonon por nuk harron.

 42. Boston says:

  Pershendetje dhe pergezime nga Bostoni per punen e mrekullueshme qe po beni. Ju lumte.
  Poshte Sali krimineli the Ilir hajdutin.

 43. Abi says:

  Z.Kryeminister parta Demokratike e ka cuar ne SPAK
  shqetesimn e pleherave qe Shkullaku fliste si nje qen i zgjebosur perse dhet te debatije me Fevziun dheShkullakun keta gazetare te ndyre. E drejta do dal.Ata meritojne shperfillje dhe perbzje.
  Atje ke shkuar per te na sqaruar ne,populln .
  Besoj kur ta shikosh kete emision dodegjosh
  planet qe benin per te corentiuar dhe per te bere qe te dukeshe keq perpara popullit.Keto plane jane bere nga Berisha dhe Meta.
  Perse e lejove Fevziun te fuste Berisha hajdutin , vrasesin dhe doktor vdekjen , perse e lejove te nderhynte Luli ne kete emision. A ishin keto te planifikuara me pare. a kishtit rene dakort ju per keta ndyresira qe te ishin pjese e ketij emisioni.
  Ata e bene qe ju Z. Kryeminster te dukeshit keq.
  Perse duhet te shkoni dhe te perballeni me gazetare qe nuk duan te informojne popullin por bejne plane s tju nxjerrin ju sa me keq, flasin tegjithe, genjejne te gjithe,mashtrojne te gjithe,,,,, plehra tamam si ato qe treguat ne ekran ne khen e Lulit, Bershes dhe likes.
  Ku eshte pare kjo, me ke kryemnister ne boe flitet ne kete menyre. Gazetaret bejne vetem pyetje dhe kryeministri pergjigjet keshtu funksionon kudo. Keta monstra nuk ndryshojne por ju Z. Kryeminister nuk dhet te shkoni ne keto emisione te peshtira dhe jo profesionale dersa ata te mesojne si drejtohet emisioni, cfare rregulla duhet te zbatohen. kur diskutijne dhe tendhen tenderar me pjesemarrjen tuaj ne ate studio. Keta jane plehra vetem ca lehra te qelbura.
  Popull ju mbeshtet dhe j beson dhe keta dolen ashtu sic jane langaraq te peshtire dhe manipulues.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *