Agimi i Artë zhbëhet në Greqi. Në Shqipëri ata bredhin të lirë, bëjnë politikanin, analistin në TV, ndonëse kanë vrarë. Presidenti “superpatriot” kafshon gjuhën

Nga Artan Hoxha

Mbani frymen njerez…..

Agimi i Arte,…

shporret nga parlamenti grek,

shporret nga politika greke,

qërohet nga ekranet e kombetare te medias greke,

shpallet organizate terroriste nga drejtesia greke..

madje drejtuesit me te larte, arrestohen, denohen nga gjykata dhe izolohen ne burgjet greke….

Por…

perfaqesuesit me te larte te Agimit te Arte ne Shqiperi, bredhin te lire, larte e poshte pikerisht aty, ku kane vrare Deshmore te Atdheut pse mbronin Republiken e Shqiperise,

bejne politike lirisht ne vendin qe duan ta copëtojne dhe ta shfarosin nga harta e botes,

shfaqen si analiste gjeopolitike duke i bere karshillek, jo vetem familjareve te deshmoreve ne masakren e Peshkopise, por gjithe shqiptareve, kudo qe ndodhen mbi dhè..

madje ne oren me te ndjekur ne televizionin me te madh kombetar…

Dhe…

Qeveria shqiptare fsheh koken si struci ne rere,

Presidenti “supetpatriot” kafshon gjuhen,

Opozita fshihet si djalli nga temjani,

Prokuroria dhe policia shqiptare as shohin, as degjojne,

Pjesa me e madhe e medias shqiptare, ne mos hesht ben lojen e tyre,

Shqiptaret rrijne e vshtrojne si shurdhmemece, sikur te mos kete ndodhur asgje…

Ndersa…

Shpirtrat dhe eshtrat e Deshmoreve te Atdheut,

Oficerit drejtues Fatmir Shehu

dhe ushtarit Arsen Gjini,

po kthehen permbys ne varre…

🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

21 komente në “Agimi i Artë zhbëhet në Greqi. Në Shqipëri ata bredhin të lirë, bëjnë politikanin, analistin në TV, ndonëse kanë vrarë. Presidenti “superpatriot” kafshon gjuhën”

 1. Backa e trimave says:

  Shume dakort . Bravo o skrapaliu yne .

 2. Flm says:

  Ja te shofim tani qe u shporr nga Greqia Agimi i Arte, dhe shovinizmat … ju o kerma Arnaute do te qetesoheni ? Do te jene me miqesor me Greqin ?
  ###
  No no nooooo, e pa mundur, do te shpikni tjeter armik ne Greqi qe te mbani tensinin e armiqesis te gjall. Kjo eshte direktiva dhe linja e Turqis ne Shqiperi, te nxis dhe te mbaj gjall armiqesin e Shqiptarve ndaj Greqis.
  ###
  Prandaj sa e nevojshme ishte zhberja e A.Arte ne Greqi, po aq e nevojshme eshte edhe katharsi i ekstremistave, racistave dhe Shovinistve Shqipetare, te “Shqiperis se madhe”, Natyrale dhe mut qe te hani
  ###
  Pa lereni F. Belerin dhe perallat per ekstremista te minoritetit, ata jane model i qytetaris dhe i bashkjeteses.

 3. Olimpia says:

  Nje koment 90 % te ngjashem e bera live,gjate programit .Nuk e publikuan,sepse pikerisht ne ate kohe shikueshmeria eshte e larte.Pra i nderuar Artan ,,,Agimi i Arte,,nuk jane vetem Beleri,Cani dhe Curri,por edhe Frangaj ,,,komandanti,, Meta ,pjesetare ne qeveri, ne SPAK,Polici due shumica dermuese e medias,me ne krye Fevziun,Mecon ,Lubonjen,pinjollet e Kapos,A.Bushati dhe Nesho etj.

  1. Rrespekt ... says:

   Olimpia rrespekt,
   eshte nji koment qe i flet Realitetit shqiptare,
   degradimit te turpshem i fake institucioneve
   te fake shtetit ,
   nji koment, i shpirtit te vertete shqiptare ,qe i plaset surratit ,
   si nji kollace gjith ktyre Funderinave te permendura ktu.

 4. Flm says:

  Shpirtrat dhe eshtrat e F. Shehut dhe Arsen Gjinit do te gjejne qetesin kur te gjenden kriminelat e vertet qe jane Turk-Arnautet, sherbetoret e Turqis.
  ###
  Jane ata qe beren kete vrasje provokative qe te fajesonin Greqin dhe minoritaret.
  Greqia nuk kishte c’fare ti frikesohe ne vitet 1994 ushtris se falimentuar Shqipetare.
  ###
  Kjo vrasje konspirative ishte “gisht i Turqis” per tensione dhe trazira mes Greqis dhe Shqiperis, as gje me teper.

 5. USA says:

  Greku Arian Cani kishte thirrur grekun e Agimit te arte dhe ate miun e halese qe ka studiuar ne Athine(i ftuari i perjavshem) Curri me duket,dhe nji mender patriot cam,dhe i benin hosanara grekut.Turpi eshte pak per keta dhe tv Klan.

 6. Vlora says:

  Keshtu eshte kur ska shtet vella. Ben Bejleri si I do qejfi bashk me Dulen dhe Janullen .vrasin presin diskriminojn dhe ne fund thon qe u mohohen te drejtat

 7. U says:

  Na thuaj emra (mos me bej te them, dhe asgje ndodh)

 8. Zeni says:

  Une sjam dakord me Tanin….ska me mire se Fredua per te degjeneruar kauzen e stisur te Asfalise…te perzjen zorret vetem ti shohesh çehren
  MOS PREKNI FREDO BEUN!

 9. koqe zi says:

  Paska marre rrugen e marin memes edhe ky
  Hoxha per deputet!

 10. Lik says:

  Turp I pafund per ne qe lejojme qe nje televizion kombetar behet zedhenese qarqeve ekstreme greke.
  Arian Çani ka kohe qe ben lojen e tyre shoviniste .
  Sa te gezuar dhe te zellshem ishin qe kishin zbuluar dokumentin para 80 vitesh qe Shqiperia I kishte shpall lufte Greqise.

 11. Titi says:

  Atyre tek Zone e Lire derri ju a lirofte nenat… turke,greke apo shqiptare….si ti kene!

 12. millosh kopiliqi says:

  BRAVO ARTAN , jeni vërtet i artë , po vampir janulla , a ështe agim i kart …………

 13. vlora says:

  fashistet ne shqiperi jane cami idrizi dhe islamistet e tij je ti hazha eshte vete edi rama jane te gjitha ata gjoja patriotet te shkerdhejne vjedhin vrasin me 10 flamura ne duar ne makina ne studio e kudo. pra dhe ti je FASHIST

 14. ppa says:

  Mire e ke ti analist llafeshume! Mire ben qe ve alarmin, por nuk thua asnje fjale per moderatorin rrembythje-grekofil Arjan Cani , sepse edhe vete ti shpesh derdellis ne studion e tij.

 15. Kola says:

  Arian Cani duhesht qe moti te shporreshte nga mediat shqiptare.Por ajo nuk ndodhe pasi ato i financon greku dhe bejne Politiken e janulles.

 16. Arbeni says:

  Flm je nje mut korofillak,je një pleh gojëndyre,ndersa ai Beleri është nje neonazist që e ka shitur bythen tek ata që e paguajne.Po te kishte shtet do ja kish hedhur hekurat ketij pisi.

 17. Apokalipsi po vjen says:

  si do gabel kan mund ti zaptojn tokat arberore ne greqi (epiri peloponezi dhe athina).sepse mbrapa ketyre gableve qendrojn shtete te fuqishme si Franca dhe Anglia.

 18. Genti says:

  Ai Bejleri nje bythqir eshte por po te kishte te dhena te sigurta qe ai eshte pjesemarres ne masakren e Peshkepise besoj qe sot nuk do te ishte gjalle.Shteti shqiptar eshte i korruptuar kjo dihet,por nuk do ta kishin lene te gjalle njerez te tjere.

 19. Erdogan says:

  Po nuk e njohet Vorio Epirin e Kastriotit ju Hoxhet,Shehet,Abdullahet etj e Kastriotit dhe te Pirros ose ky Pashallek turk i quajture Arnautia Alvania nga Deputete turq si Ismail bej Vlora,Frashelinjte etj ose do zhduket si u krijua ose do behet si nje vend Islamikesh sic pushtuan Kostantinopolin e Perandorit Ilyre Megas Kostantinos te kthyer ne qytet Turk me mijera Xhamija dhe te zhduke historine duke shndruar Agia Sofian e Perandorit Ilyre Greke Iustinianos.
  Urrejtja midis Genicereve qe u turqizuan me ata qe mbijetuan me Emra Greke te gjithe ne Bregdet dhe ne gjithe Epirin eshte fakt historik.
  Ata njifen si Shqiptare sot nga Shteti I degjeneruar dhe servil Shqiptare dhe vellezer me ata qe mbajten ne kembe Osmanet,por e verteta eshte qe sot ata deklarohen Greke,marin ndihma sociale nga Nenace tyre Greqi.

 20. Himarjoti says:

  Merreni kètè mish me dy sy dhe i jepni nje mesim se si duhet te sillet nje shqiptar dhe hidheni brenda ndonje mullari me kasht dhe ,,,,, Pastaj do te mendohet dy her perpara se te flas ky shkerdhata.Mos do qe ti shkojm dhe ti bejm nje vizit sepse e dime se ku jeton dhe tjera e tjera e tjera.Ka gjynahe per te lar me vellezerit e kufirit,nuk harrohet gjaku i tyre,kanuni eshte ne veprim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *