Gazetari e akuzon për jetën luksoze, revoltohet Elvis Naçi: O manjank e pseudogazetar, pse nuk merresh me fondacionet e tjera

Imami Elvis Naçi ka reaguar ashpër, pasi ditët e fundit është vënë në qendër të akuzave nga një, siç e quan ai, “pseudogazetar”.

“Kam parë një person që i shkruan, një pseudogazetari i quajtur Elio Laze, i cili mund të ketë shkruajtur mbi 20 artikuj dhe ka thënë këto përrallat për mua.

Ky qytetar i dërgon mesazh dhe i thotë ti që ke shkruar për transparencën dhe unë do të dërgoj inforamcion të plotë jo për Elvis Naçin, por për një tjetër fondacion.

Dhe ja dërgon një makinë që e kishte blerë ky fondacion 68 milionë lekë të vjetra dhe një shtëpi që shitet 850 mijë euro.

Ky pseudogazetar i ka thënë brenda javës do i nxjerr dhe pastaj i ka thënë që është mik me këtë personin që ka këtë fondacdion dhe nuk i ka nxjerrë.

Ajo që mund të them është që ky person që bën këto shkrime, unë e kam ditur që është muhabet kot, por ja ka shkrepur dhe ka shkruar.

Kur e lexova që i kanë shkuar informacione për fondacione të tjera e nuk i nxjerr, kjo pastaj e bën situatë të rëndë.

Ajo që shikoj është që po ta shohesh në raport me shkrimet që janë bërë ndaj meje, këta janë një grup manjakësh.

Kur për një person ti shpif dhe je manjak dhe informacionet e argumentete për një fondacion tjetër i fshin dhe i zhduk, kjo s ka ku të mbajë më , kjo është një zullum i hapur”, u shpreh Naçi.

Më tej ai thekson se gjëja më e rëndomë që ka hasur ai është se tashmë përballë shtëpisë ku ai jeton, rrinë njerëz duke përgjuar.

“Gjëja më e rëndomë dhe më manjake që kam hasur është që rrinë përballë kësaj shtëpie duke përgjuar çfarë bëj unë në shtëpi, pasi i ka nxjerrë fotot Elio Laze.

Bashkëshortja ime rri me shami e ti rri si spiun aty, kjo është e trupshme”, tha më tej Naçi.

Çfarë shkruan Elio Laze dhe kush qendron pas sulmeve ndaj Naçit

Elio Laze prej disa ditësh ka botuar disa shkrime kundër Elvis Naçit, dhe duket se kjo është një fushatë e porositur.

Siç aludonte vetë Elvis Naçi, pas këtij sulmi mund të qendrojë një tjetër fondacion konkurrent, i ngjashëm me atë të Elvis Naçit.

Në një ndër shkrimet e veta, Laze shkruan:

“Bamiresi” si yll showbizi

Fakte:

Jeton ne vile. Leviz me eskorte. Paguan nje staf te madh qe kujdesen per imazhin e tij. Paguan media eletronike, vizive dhe te shkruara. I ka hyre bisnesit. Ka toka duke filluar nga Farka e deri ne bregdet. Flas per te blerat jo ato te trasheguarat. Ne emer te fondacionit bamires ka mbledhur miliarda lek ne cdo cep te botes dhe ka zero transparence. Ka konsumuar krim ne shtetet e Bashkuara te Amerikes nepermjet fushatave dhe lekeve qe Shpetim Useini mbledh ne emer te Elvis Nacit.

E shume te tjera.

Propaganda:

Jeton tek Ali Demi ne nje banese te vjeter. Eshte modest dhe ben jete te thjeshte. Nuk ka bisnese. Jeton per t’i bere mire te tjereve. Eshte i ndjeshem. Besimtar i mire.

Keto jane dy anet e atij qe quhet bamiresi Elvis Naçi

E verteta ndryshon nga propaganda.

Elvis Naçi as ben jete modeste dhe as e ka kerkuar kete jete. Ndryshe nga se thote, qe nuk i pelqen Vip-lleku, ne fakt jo vetem i pelqen por edhe sillet si i tille.

Ishte i ftuar tek Syri TV. Nderkohe qe thoshte nje mal me genjeshtra dhe pyetjes rreth pasurive te fondacionit nuk iu pergjigj, rane ne sy dhembet e tij te bardhe dhe te modeluara me kujdes.

Kjo metode quhet “veneers”. Eshte metoda qe VIP-at dhe yjet e showbizit modeojne gojen e tyre. Kjo metode kushton nga 925 deri ne 2500 dollare amerikane per cdo dhemb.

Pervec disa yjeve te skenes shqiptare (spo i permendim me emra), keto dhembe i ka tani edhe bamiresi Elvis.
T’i gezoje dhembet, por nuk besoje se do te thote qe i ka paguar me fitimet e dyqanit te syzeve.

Nejse. Paraqitja tek Syri ishte nje tentative e deshperuar per te kuruar sado pak nga imazhi qe perdite po i therrmohet.

Nje bamires modest nuk jeton ne vila, nuk leviz me eskorte dhe makina luksi. Nuk mban truproja. Nuk ben bisnes. Nuk mban afer vetes njerez qe kane dhene para me fajde tek ndertues te ndryshem. Apo jo, I.H? Do flasim pak me vone dhe per dyqanet tek Myslym Shyri apo per apartamentet tek Prokuroria e Tiranes.

Dhe mbi te gjitha, nje bamires, fondacionin e tij e ka vertet transparent dhe jo familjar.

Nje bamires nuk jep rrushfete dhe nuk furnizon me para media online gjobevenese si ato qe mburren se do behen kamikaz per ty.

Por per keta qe bejne qef me jeten, do flasim ne vijim.

Keshtu pra Elvis. Ose je hoxhe, ose bamires, ose je yll showbizi ose je bisnesmen.

Te gjitha keto bashke, nuk mund te jesh.

Avash avash. Ka nje kohe per cdo gje”.

Në një shkrim tjetër, Laze shkruan:

“Pyetje publike bamires Elvis Naçit

Perse leket e mbledhura nga Shpetim Useini ne SHBA ne emer te kauzave te ndryshme per rastet e fatkeqeve qe ke trajtuar, nuk kane ardhur ne Shqiperi? Perse rrine ne Amerike? Kujt do t’i besh bamiresi atje?

Me cfare motivi dhe tagri, fondacioni Firdeus eshte financues i universitetit Beder?

Me cfare motivi dhe tagri, fondacioni Firdeus eshte financues i Komunitetit Musliman dhe i rrogave te imameve?

Kur shtrohen pyetje, pritet nje pergjigje. Por edhe ne rast se pergjigja do te mungoje, kam te tjera pyetje qe i japin pergjigje edhe ketyre pyetjeve”.

Ndërsa në një shkrim tjetër, Laze shkruan:

“Njeriu 7.7 milione USD te Elvis Nacit ne SHBA

Shpetim Useini. Shqiptar nga Maqedonia e Veriut qe jeton si shtetas amerikan ne Ilinois.

Shpetim Useini nepermjet aplikacionit “gofundme” per kauza te ndryshme ne emer te Elvis Nacit dhe fondacionit Firdeus mbledh shuma te ndryshme monetare.

Deri diten e djeshme, Shpetimi ne emer te Elvisit kishte grumbulluar ne total nje shifer prej 7.7 milione usd amerikane.

Veprimet e dyshes Elvis Naci-Shpetim Useini jane te paligjshme, pasi SHBA kane rregulla strikte rreth donacioneve per bamiresi.

Por se si arriti Shpetim Useini te mbledhe 7.7 milione USD ne emer te bamiresise dhe se si shefi i “piarit” shtetasi I.H ka prona me vlere mbi 2 milione euro ne Tirane, duke dhene dhe para me perqindje per ndertues te ndryshem, do flasim ditet ne vijim”.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Gazetari e akuzon për jetën luksoze, revoltohet Elvis Naçi: O manjank e pseudogazetar, pse nuk merresh me fondacionet e tjera”

 1. Eri says:

  Elvis Naci njeri bythqim eshte po “fati”i tij e kane zgjedhur arabet qe duan te perhapin wabizmin islamik te ne dhe i japin para me lopate per te zhbere identitetin shqiptar duke perdorur varferine e njerezve dhe degradimin e klases politike qe kemi ne Shqipri.

  1. Dulla says:

   Hoxhe, bamires, Elvis , (Jo Prestly). Je fytyra e islamit radikal qe perpiqet te perhapet ne vende te varfra si Shqiperia. Parate leshohen pa kufi nga vehabistet arabe dhe islamistet . Ti ke nje program per te realizuar dhe fukarenjte qe shteti i ka lene rrugeve jane mjeti per te arritur qellimin.
   Qewsharake eshte qe kryeministri here pas here te mban nga mbrapa.
   Bizneset e tua nuk ka nevoje te shpjegohen te gjithe i shohin dhe i dine.Burimi i tyre eshte enigmatik prandaj gazetari i ve ne dyshim.Mund te shpjegosh ato dhe leri pordhet me gruan qe mban shami.

  2. lefteri says:

   Nje imam i rruar si Elvisi ku gruan e ka veshe me ferexhe
   i ka nderruar emerin ja ka be Fatime, vete kollare e kostum
   nuk eshte keq
   ne kete rast gruaja ngelet si e perdhunuar nga te drejtat e saja
   nuk munde te veshe tanga, nuk mund te shkoj ne plazhe,
   Dhe ne rastin e artikullit ka shume te drejte artikullshkruesi se elvisi ka ber nje organizat bamirese
   me familjen e ti

   1. iksi says:

    O zot , duke lexuar artikullin dhe komentet e personave , kupton se sa poshte kemi rene . Nga artikulli kuptohet qe gazetari ne shkrimin e tij duke akuzuar Elvisin duket qeeshte artikull tendencjoz dhe i sherben dikujt . Ndersa komentuesit jo vetem qe nuk bejne vlersime me argumenta por ja fusin kodra mbas bregu duke u share katolik e musliman qe ne fakt ne themi qe jemi shteti model ne bote per harmoni fetare . Dalin ca te rinj qe as nuk dine ne bote per fene as kan lexu asnje rrjesht nga bibla apo kurani perveç atyre qe jane ne shkolla fetare . Une as nuk e kam ne fis as se njoh as nuk kam ndej ndonjehere me Naçin por di te them ai eshte njeriu me zèmer te madhè human dhe qe ben shume pèr njèŕezit e varfer shqipetare si ne shqiperi Kosovè , Maqedoni . A i keni pare ne ekranet televizive sa njerez ka gezuar duke i bere me shtepi te reja ! Sa njerezve u ka paguar spitalet dhe me operacjone qe kushtojne miliona euro qe do kishin vdekur sepse nuk kishin lek per spitale brenda vendit dhe sidomos jasht vendi duke shkuar vete per ti shtruar apo edhe per ti pare e ndjek permiresimet e thre . Sanjerezve te varfer ù ka lidh pensione . Sa njerezve te varfer u ka paguar bura per te vazhduar edhe ata shkollat e mos te privohen nga dijet . O njerez te mire behuni pra te mire dhe TE GJITHA KETO QE THASH ME LART VLERSOJENI NE LEKE SA BEHEÑ , Pŕandaj mos prrallisni kot dhe mos denigroni njerezit se nuk jua kane borxh . Unè qe shkruva kete koment ju them qe njerezit me te mire me me zemer te madhe me human ne Shqiperi jane tre veta …..1- ELVIS NAÇI , 2 – MARIN MEMA , 3- Dhe kengetari shkodran qe e kam pare me Naçi ( te me falni se nuk po mi kujtohet emri kete moment ) .

 2. Doza says:

  Ik o debil. Mjere ata ditezinjte qe te vijne pas. Shiko çfare niveli tregon. Nuk di te lidhesh dy fjale. Edhe hamejte e portit qemoti do shpreheshin me qarte e me sakte se ti.
  Pastaj, me radhe e kane keto pune. Sot e ke radhen ti. Neser ata te tjeret. Po ti nese e di qe fondacionet e tjera ktyejne vemrimtari te parregullt duhet t i denoncosh i pari. Ne te kundert je njesoj si ta. E Jazek te qofte!

  1. DV 2020 says:

   Te lumte 100 dakord me ty

 3. AI says:

  O Drite zi, njerezit i ka kapluar varferia, po jetojne ne mjerim, e po vdesin dita dites … ndaj qente si puna jote le te lehin dhe karvani te shkoje perpara ne ndihme te njerezve ne nevoje…

 4. Andi says:

  Elvis naci nje turk shqipfoles asgje tjeter

 5. Ujku Plak says:

  Me hapat gjigante qe po ecen Injoranca ne Shqiperi ,edhe pak kohe do ta shohim Nacin Mbret . Se e do dera ne Shqiperi qe Mbreti te jete bq dhe mashtrues si Zogu i Kurves.

 6. Genti says:

  Te ishte ne ndonje shtet serioz ky shkerdhata antishqiptare do ti shkonte financa kontroll ne zyre dhe shtepi dhe do ti kalonte ne site gjithe pasurite e tij dhe farefisit.Po te ne jane ne krye te shtetit vasalet e shitur.

 7. Sqepari says:

  Imam, mos e ruaj! Sa te mundesh e kur mundesh gjej budallenj e rripi. Te siguroj qe do gjesh pa rreshtur ne vendin tone pjellor. Hambari i Shqiperise Mesme, Pogradec dhe librazhd nuk do rreshtin kurre.

 8. Bomi says:

  Ky Elio Laze eshte gjobaxhiu i Ylli Pasmaciut, mesa duket bosi i Nroqit ka nevoje per paret e tuja o Elvis. Duhet me bo sevap

 9. pjeter says:

  Une personalish nuk e lexova shkrimin,nuk me interesom se c’fare eshte pergjighur ky zanatçiu gazetarit.Kemi plot gazetare pacavure,por ne kete rast duhet te heqesh kapeken para ketij gazetari,qe denoncon publikisht kontradita te forta te menyres se te jetuarit te ketij zanatçiut ,Naço beut.Shpresoj qe ndonje prokuror te filloje te kerkoje me shume nga gazetari ne fjale,sepse shume shqiptare i besuan ketij qe hiqet si sheik.

 10. sa te kete qelbesira shqiptare qe... says:

  ……ju japin leke ketyre gruaqireve islamqener qe perfitojne nga nje shtet shkerdhate qe lejon poshterimin e Skenderbeut .

 11. duhen larguar keto felliqesira islamiste nga shqiperia se....... says:

  ……po kompromentojne rende te ardhmen europiane.

 12. katarakti says:

  Njerêz si ky paraqesin rrezik tê madh pêr paqen ndêrfetare nê Shqipêri. Mê e pakta kêtyre duhej tu ndalohej me ligj dalja nêpêr TV-ra dhe ushtrimi i propagandês fetare. Jo pêr tu kthyer nê kohên e Enver Hoxhês, por nê atê tê Vaso Pashês. A nuk do tê ishte e nevojshme qê tê gjitha fondacioneve “bamirêse”, fetare apo organizatave joqeveritare tu kontrolloheshin fondet! Nga vinê dhe pêrse pêrdoren?! Dikush ngre xhami pa hesap, tjetri kryqe nê majê tê malit, njê organizatê tjetêr nxit pêrhapjen e homoseksualizmit dhe propagandês LGBTQ ndêr tê rinjtê dhe nxênêsit e shkollave! Kêtyre gjêrave duhet tu jepet fund. Ndryshe Shqipêria do tê iki pêr lesh.

 13. Leei says:

  shum keq qe kjo gazete.Race e ndüre,turp per ate popull dhe per ate vend.se di nga dolen keta plera myliman.Arsch me plot goj si ai dhe gruaja e tij.

 14. Ledio says:

  Mjerre ata qe nuk paguajne dritat?

 15. mirel drejtesia says:

  Njerez bastard…… pa edukat…..pa kulture me lloj-lloj fjalesh te pista !

 16. vlora says:

  U ne nuk them as turk as arab por bamires jo me te ardhurat e tij nga trashegimia apo nga bizneset familjare .Ketu ndryshon problemi se zotnia ka blere nje spital ,e ka pajisur me aparatura moderne.Ky eshte nje biznes qe gjeneron te ardhuranga leket e mbledhura ne emer te bamiresise.Ketu duhet te futen ne loje tatimet,KLSH,po qe nevoja dhe prokuroria .Nuk mund te besh ti nje fondacion me leket qe mbledh me familjare te tu ,se kjo bie ere.Sa eshte shpejt shteti duhet te nderhyje me kontroll bilancesh e te mos lejoje qe situata te dale jashte kontrollit sic ndodhi me firmat piramidale qe shemben shtetin e thoshnin nuk kishim experience.Experienca sot eshte mjafton te egzistoje deshira,biles dhe zotnia eshte i interesuar te kontrollohet bilanci llogarive qe edhe ai te pastroje figuren e tij

 17. Tau says:

  Me duket se nuk eshte e larget dita e pastrimit te Europes nga keta missionare te islamit.

 18. Ballkanistan says:

  Turp per ata qe i japin leke ketyre pisave hoxhallare mashtrues,edhe ne amerike shqiptaret budallellepsen kollaj bobobobo.Mir perpara qe nuk kishim pare bote me sy u mashtronim por te mashtrohesh sot nga keto pisa sunit eshte turp

 19. Lajmi says:

  Tani qe trump mud te largohet krrimbat dhe graqiret si ky shkerdhata islame do te bubrrojne dhe ca kohe! Hajt ta gezoni islamin dhe i rrofshi bythen evropes!

 20. Arta says:

  Të gjithë gazetarët duhet të shkruajnë e të ia çjerrin maskën këtij antikombëtari Elvis Naçi. Ka qenë edhe në Zvicër disa herë dhe në salla para mijëra vetësh fillonte të gërvallej arabisht sikur gomari ( me sa dijë tani i kanë ndaluar të hyjë në Zvicër), sepse në qershor 2019 përmes FB i pati mbledhur rreth 5 mijë shqiptarë në një sallë dhe me gruan e tij vraponin bënin svilatë sikur qeni dhe bushtra në duar mbanin flamurin shqiptar por, propagandonin se identiteti shqiptar është arb – turk.
  Nuk di çfarë pret shteti që nuk e arreston këtë propagandues të fesë së huaj duke e mohuar kulturën shqiptare. Në gjithë botën arrestohen mohuesit e kombit!

 21. Vicidoli says:

  Pse o njerz turreni kundra njerit o tjetri pa fakte cdo fe ka predikuesit e vet.Ky zotnia ka krijua nje fondacion per ndihme dhe ken ka ndihmua jane ne fakte dhe jo anonim,mesa di une ky jeton ne nje apartament dhe jo ne vila,leket qe mblodhi per termetin si ky dhe Marin Mema do kthehen ne shpia me cmime te njesuara e projkte te barabarta,tjeter ky nuk ka predikuar kurr fene mbi kombin.Ashte mire te mos lehni kot pa fakte kurse per gazetart e kazanit te plehrave dhe per idiotat qe ofendojne pa pasur shkak ashte e turpeshme

 22. Beni says:

  Ky eshte nje pleh qe sponzorizohet nga Katari dhe ben si bamires,
  I thot gazetarit merru me hajdutet e tjere jo me mua

 23. Nik says:

  Nè njè shtet serioz personazh tè tillè duhen dèrguar nè turqi ose arabin saudite.Njè kontroll nga ana e minis…sè finacave,prokuroria ,policia,FBI,pèr tè zbuluar parat qè vijn nga terrorizmi arb dhe turqit.Prokuroria mbasi ka mbaruar me simpatizantèt e islamizmit tè kaloj nè kontroll komplet emrat e spiunave qè paguhen nga Greqia 1 miljon euro,kètu èshtè bler informacioni a e kuptoni se çdo tè thot,greqia kontrollon mediat shqiptare dhe shèrbimi sekret shqiptar fle gjumè.Ministrija e drejtèsis ,ajo e brèndshme nqse nuk janè nè gjèndje tè kontrollojn njè vend kaq tè vogèl tè japin dorheqjen seps eky èshtè skandali i shekullit me grekèt.

 24. Keta jane bij bushtrash otoman , jane mbetje sperme dobicash islamqenr .. says:

  .
  ..evgjiteri me gra jevgadh qe qelben era shurre brek ne byth dhe brek ne koke ….dobicat e islamit si Elvis Naci , Shefqet Krasniqi, Jazenxhiu bashke me gruan, dhe te gjithe bythngriturit e xhamive qe vite me perpara perdoreshin per shurrtore wc., sot shtrojne tapetet dhe ulin koken per ti mare ere shurres.

 25. ?????? says:

  FEJA ESHTE MASHTRIM MOR NJEREZ AKOMA SE KUPTONI. JU LUTEM HIQNI MJEKRAT E QELBURA EDHE KTHEJUNI ZOTIT VETEM ZOTIT…KY ESHTE MASHTRUSE ORDINER I QELBUR HAJDUT KA.VJEDHUR FONDET E BA JET LLUKSOSE KURSE DO BUDALLA QE I SHKOJNE PERMBRAPA SKAN BUKE ME HAGER

 26. TTT says:

  Nje hoxhe me emrin Elvis.
  Natyrshem me doren ne xhepin e te tjereve.
  Luksi lluks.
  Gruan me nr sytjenash 4, vetulla te bera e buze te fryra.

  Albanistan dhe [email protected] tqr – karikatura e nje populli te zgjebosur.

 27. Ilir says:

  Nuk merret me fondacionet e tjerra se rrjeoja nga “njeriu i zotit” dhemb me shume .

 28. Entoni says:

  Me eshte mbushur mendja top qe me gjithe gabimet qe ka pasur E. Hoxha paska qene burri me patriot qe kemi pasur.

  Ai do ti kushte qeruar keta legena si kete Nacin ashtu edhe Hajdarin edhe gjithe morrat e tjere nga lindja e larget.

 29. Denis muhamet sytari, djali vjoletes. says:

  Ky eshte vemje, mashtrues, islamik, i palare.

 30. sulo Permeti says:

  Ky do te zere vendin e firmave piramidale,pra per momentin eshte VEFA nr.2.Turp per qeverine qe ben transparence dhe kontolle tatimore te pastertise se lekeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *