Idioti politik, shiu dhe numrat që i duken si plumba!

Nga Erjon Braçe

Idioti politik, shiu dhe numrat që i duken si plumba!

Shiu pushoj sot, nderkohe ne disa rajone prurjet e lumenjve vijojne te jene te larta.

Denglat partiake

Nuk pushojne kurre;

Ndaj ne kete vend politikajte e mbajne hem shiun, hem lumin me dore!

I mbani mend besoj pamjet apokaliptike te #SHKODRES e #LEZHES ne #JANAR2010!

A te bejme nje krahasim numerik mes atij Janari dhe #JANAR2021?

Urdheroni e shihni tabelat per qarkun Shkoder, qarkun Lezhe, qarkun Durres, qarkun Tirane;

Ishin me te prekurit ne 2010, ishin me te prekurit edhe tani!

Jane vetem rreshjet!

Shiheni se si sasia e rreshjeve ne qarkun Shkoder kete Janar eshte deri disafish me e madhe se ne Janar 2010 “kur Shkodra u ba Venezia”;

Shiheni se si sasia e rreshjeve ne qarkun Lezhe kete janar eshte deri ne disafish me e madhe se ne Janar 2010 “kur Lezha hupi krejt e u ba njish me lumin e me detin”.

Shihni edhe sa rreshje rane ne vec

6 dite ne Tirane me impakt edhe mbi Durresin dhe ne Durres vete.

Pa diskutim qe pyetja e thjeshte eshte:

Po si ka mundesi qe su mbytem si ne 2010-ten?

Pune e bere cdo dite konkretisht ne lumenj, emisare, kanale te para, argjinatura!;

Menaxhim ne hidrocentrale, hidrovore, barazhe!

Shihini eshte nje here tabelat;

Shkodren e Lezhen ne 2010 nuk i mbyten rreshjet, shihini qe ishin me pak se kete here!

Shkodren e Lezhen ne 2010 i mbyti zullumi dhe injoranca partiake!

Meteorologu Salih atehere pa henen blu dhe e shpalli fajtore per krimin!

 

 

16 komente në “Idioti politik, shiu dhe numrat që i duken si plumba!”

 1. Dora says:

  Fol per hipoteken ti qe kemi 3 muaj smarim dot nje certifikat pronesie…shtet i kalbur.

  1. 001 says:

   Te pakten ti e ke nje shtepi
   Thuaj braces si do ndahet shtepia kur shitet 2 here
   Dhe ndertuesit tallin koqet me bracen se aq I gjate eshte bracia
   Dhe nuk kupton dot hallet e popullit dhe i ngaterron me hallet e qeverise
   Brace putana,ndonje ligj per ndertuesit qe shesin apartamentet nga 2 here?
   Sigurisht jo, para partizani

 2. xyz says:

  I missed my chiwawa

 3. 🇦🇱👋 says:

  QENTË LE TË LEHIN !

 4. 🇦🇱👋 says:

  QENTË LE TË LEHIN !

 5. linguist says:

  Si nuk lexova ndonjehere nje material te kopsitur te Erion Braces! Arugumenta ka, por lidhje logjike ka pak. I sugjeroj te shohe fjalimet apo artikujt e homologeve te tij ne Europe per te mesuar nje standard logjik shkrimi, ashtu sic shihet tek disa ministra te kabinetit te tij.

 6. Ed says:

  PO CFARE THUA DHE KUJT JA THUA
  KU KA TE.KRAHASUAR ME SHQIPERINE E SHPELLARIT ME KETE TANI NE CDO ASPEKT
  JUVE PUNONI
  ATA VETEM VIDHNIN DHE SHISNIN VENDIN

 7. Taulant says:

  foli ky miu ???

 8. Artan says:

  O z/kryeminister i Shqiperise, meqe nuk mundesh vete te shkruash nje shqipe te sakte, gjej dike te te redaktoje postimet, se eshte turp per rolin qe mban.
  Jo shiu pushoj, por pushoi
  Jo rreshje, por reshje
  Jo shihini, por shihni, etj
  Je djale i mire por si teper lart te kane vene.

 9. O brace gjith jeten ngele i vogel…
  I more leje Rames qe po flet se te griu me dru si Peleshin..
  Na thuaj o brace mendimin tend per Nasipin qe e mori prap ne PS Ramiu
  sps ne 2013 te hoqi na Berati e te shpuri ne Divjak sps keshtu donte Nasipi .po pas 25 prillit ku do fluturosh..???..

 10. Cakarindo says:

  Burre gore.Medioker.Gjyshja ime thoste 3 ne maje e 2 ne dege.
  Nuk e di se ca ben ky lloj idioti kaq vite ne parlament

 11. Boo says:

  Ah,more aman kur flet edhe ky SPURDHJAKU .
  Mos mbette djale me kembe .

 12. Enveri says:

  Vazhdoni krahasimet me Saliun.
  Mos harroni se nuk qeveris ai me. O milet Sala eshte vetem pensionist tani .

 13. mond says:

  Mire eshte të vleresoni permbajtjen e asaj qe po tregon, qendrojne te dhenat apo jo, dhe nqs po atehere nuk besoj se kane rendesi si e ka shkruar apo sa i gjate eshte zErjon.Por si duket ato te dhena ju shkaktojne dhe kete lloj reagimi per gabimet gjuhesore dhe pamjen e autorit.

 14. Taulant says:

  O shoku “Enver”, edhe pse ndonje komentuesi, E Braçe mund ti duket mi ( keshtu e quan “Taulant” ) krahasimet me qenefin Sali Ram Berisha, eshte aktual sepse jashteqitjet e tij duan te riqeverisin si ne vitet e mbrapshta te qeverive te fashiste te PD.

 15. anii says:

  Ke të drejtë z.BRACE: Faktet janë Kokfortë. Le të lehin zagarët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *