REPLIKAT/ Arjan Çani: Unë jam i vetmi gazetar që s’mbroj njeri për lekë, s’pjerdh shumë për caqet unë…

Gazetarët Arian Çani e Dritan Hila janë përplasur ashpër mbrëmjen e djeshme.

Të ftuar të dy në emisionin ‘Open’ të Eni Vasilit, ata kanë diskutuar mbi vizitat e kryeministrit të Shqipërisë Rama në Turqi e Greqi ditët e fundit.

Ndërsa Çani ka mbrojtur me forcë idenë se nëse Turqia e Greqia do pranojnë të takohen në Tiranë, pas këtij takimi fshihet një pazar i madh, Hila e ka kundërshtuar me forcë këtë gjë.

Ky i fundit ka thënë se për këtë gjë nuk ka fakte dhe se Çani nuk duhet t’i kalonte caqet, ky i fundit është kundërpërgjigjur duke thënë se nuk pjerdh për caqet dhe se është i bindur në atë që thotë.

Po kështu Çani ka theksuar se në Shqipëri çdo njeri goditet falas dhe çdo njeri mbrohet me lekë duke pohuar se nuk mbron askënd.

Pjesë nga dialogu Çani-Hila

Çani: Po mos ishte pazari as biznes nuk e quaj nuk fitojnë asgjë vendet respektive është pazar i mirëfilltë, nuk mund të them më shumë. Po sigurisht, je në vete apo jo.

Hila: S’ke faktin në dorë.

Çani: Nuk ka nevojë të kesh fakte për këto gjëra mor zotëri. Sepse këto gjëra bëhen ndërkombëtarisht, nuk bëhen vetëm këtu. I dinë të gjithë, i bëjnë të gjithë, janë ca gjëra që nuk thuhen, që nuk shkruhen, nuk firmosen. Dhe është gjynah që unë si gazetar të paktën para publikut të dal naiv dhe të flas sikur jam një zyrtar shteti. Unë jam gazetar e gjithmonë do them anën tjetër të medaljes. Nuk akuzoj njeri, këtë bën edhe Franca.

Hila: Mos kalo cakun, mos bëj teori komplotiste.

Çani: Caqet ti Hila, ti e di që unë s’pjerdh shumë për caqet, mos më kujto ti mua caqet lëri tani këto. Këtë bën edhe presidenti francez kur fton një diktator të vogël nga Afrika. Që e fton në Elize me pompa të mëdha patjetër ka një pazar dhe mediat atje, ndryshe nga këto nuk kanë frikë t’i thonë këto gjëra o vëlla, ç’a janë bërë poshtë tavolinës.

Hila: Urdhëro thuaje ti tani.

Çani: Unë e thashë tani, më shumë se kaq ç’të them. Vetëm të jesh ti budalla të mos e kuptosh.

Hila: Jo unë jam shumë i zgjuar po kështu në hije me të lëshuara me lart e poshtë.

Çani: Po patjetër, pse çfarë do ti.

Hila: Thuaje faktin konkret, e di si është problemi. Është shumë i korruptuar Rama se ka një muhabet me Micotaqisin.

Çani: Po të them që nëse këto dy vende i bëjnë dhuratë që të vijnë të takohen në Shqipëri dije se ka një superpazar, kaq po them, dhe media një ditë do t’i nxjerrë.

Hila: Këtu jemi për të dhënë fakte, nëse nuk nxjerrim dot fakte nuk rrimë të bëjmë hamendësime.

Çani: Media një ditë do i nxjerrë dhe pas medias do i nxjerrë edhe SPAK-u, këtu do jesh.

Hila: Tani të jemi seriozë, i bie që do të kapesh ti nga opozita dhe do të sulmosh Edi Ramën

Çani: Opozita? As nuk pjerdh fare, nuk e njoh fare. Parimi im është kritikohet, goditet çdo njeri falas e mbrohet çdo njeri me para. Më ke dëgjuar të mbroj njeri këtu. Unë s’mbroj njeri se nuk jam paguar. Ke dëgjuar ti të mbroj njeri këtu.

Hila: Mbrohet edhe e vërteta dhe që mos lëshohen mufka këtu.

Çani: Po ik o Hila tani, këtu është një katund i mbaruar që do të bëjë lojëra gjeopolitike.

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “REPLIKAT/ Arjan Çani: Unë jam i vetmi gazetar që s’mbroj njeri për lekë, s’pjerdh shumë për caqet unë…”

 1. Dani says:

  Gazetari i Lek Plepit nje idiot,kush e financon kyt rrot

  1. Koli says:

   E financon Janullatosi bythqirin.

  2. L'imperatore Diocleziano says:

   Anila te lumte. Nuk te heq nje presje, por e keqja ne Shqiperi Ka shtrirje te madhe ne njerez, keshtu qe emisioni i ketij debili nuk mbyllet. Persa kohe ai shan Ramen, ai ka me vete PD dhe lsi. Persa kohe shan shqiptaret, ai ka me vete 300 € pensione qe marrin njerezit e vegjel. Persa kohe ai sillet si ANTISHQIPTARE ai ka me vete saliun dhe ilirin. Persa kohe qe nga goja nxjerre vec te zeza, Ka me vete njerez te veshur me zeza, ne pushtet, ne Fe.

  3. Akroqeravnos says:

   Mos vendosin ndonje autonomi substanciale per V-E?Ose riaktizivizim te Protokollit Korfuzit sepse normalisht eshte de jure ne fuqi.Pastaj le te behet cfare te doje

  4. Arturo Ui says:

   Jo nuk mbron njeri Cani vetem batakun e shoqerise e balerinat serbe. Ah po dhe politikat greke se vdes per pak Greqi. Putane burre.

 2. Haku says:

  Hahahaha… kjo verteton faktin qe vetem budallai dhe idioti nuk njeh caqe….

 3. loro says:

  Nje karaxhoz si cani mendoj se nuk do te ishte ne ate panel……kjo eshte per zonjen vasili.

 4. Xoni says:

  Sigurisht qe nuk pjerdh ky legen, se kushedi sa paguhet per te ofenduar dhe poshteruar shqiptaret ne ekranet tona paguar me taksat e ketij populli fukara.

 5. Revizori says:

  Çani Trapi qe nuk mbron njeri gjoja, po ta kishte bere Meta ose Berisha kete marreveshje, do i kishte bere jehone si marreveshje shekullore.
  Po kujt i plasi se çfare mendon Çan trapi? Si Çani si Qimi, si Çimi (Gjata) Jane njesoj. Rrumpalle.

 6. Zot na ruaj says:

  Kush e bën analistin te ne…
  Injorantë e kokështrëmbër Çani e Gjekmarkaj

 7. Ndroqi says:

  Mut Eni Vasili, mut i ftuari i saj greku Arian Cani, mut emisioni OPEN!

 8. Mania says:

  tani me mbushet mendja qe kytrap e ka vella Blendi Manen!Deri dje e kisha nde dyshim qe babai i Blendit te kete shkuar me te emen e ketij trapit por sot e kam bindje!

 9. gurbetcari says:

  Çani, laja kembet e pija ujin Snadrit sepse ty as ne porten hyrese nuk do te lenja te punoshe! Anti Shqipetar i perbetuar.

 10. Ed says:

  KY COPE MUTI PAGUHET NGA GREKET DHE SERBET
  SE KUSH TJETER DO SHPENZOJE NE KY COPE NJERI ORDINER

 11. Shqiptari says:

  Ka kaluar shume kohe nga Revolucioni Francez dhe nga miratimi i Deklarates te se drejtave te njeriut,gusht 1789, por dhe tri dekada nga Paketa e te Drejtave dhe Lirive ne Shqiperi.Ne kete hapesire kushdo ka te drejte te shprehe ato qe mendon dhe i gjykon si te drejta,pa shkelur ligjin.
  Ne kete hapesire kane gjetur teren dhe njerez te kallepit Çani.
  Nuk eshte vetem Çani,por jane shume te tjere te cileve u eshte dhene mundesia,te kene nje mikrofon para,ose,ose… paguhen per te folur para shqiptareve,jo pse mendojne ashtu,por ate mision kane,per ate paguhen.
  Loja e ndyre politike ne Shqiperi,e ngritur dhe e ushqyer nga mbeturinat e komunizmit,e sofistikuar nga grupe dhe individe me pushtet ,me para,por dhe e sponsorizuar nga shtete fqinje qe kane interesa ne Shqiperi,kane nevoje per media dhe individe te tille,si rasti Çani dhe plot te tjere.
  Tashme disa media dhe individe,te mbrojtur,por dhe te mbeshtetur,bejne tallava,peshtyjne,hedhin helm dhe balte ndaj ketij vendi dhe kujdo qe i pengon ne poshtetsine e tyre
  Ne nje vend ku shtypi nuk eshte i lire,ku media censurohet dhe i ben fresk shtetit dhe qeverise demokracia eshte e dobet,per te mos thene se eshte thjeshte nje fasade.
  Por rasti ne Shqiperi dhe ne disa nga vendet e Ballkanit tregon se media drejtohet dhe zoterohet nga klane te politikes dhe te biznesit te lidhur me politiken.
  Shikoni mediat tona:Klan,News 24,Ora,ABC,Syri,Shijak,Fax dhe disa nga gazetat qe ato zoterojne.Asnje nga keto dritare nuk eshte e lire,jashte politikes,biznesit dhe individeve te fuqishem ne kete vend.
  Dikush do e beje biznesin e medias,dikush do jete pronar,me bindje pllitike,fetare dhe me nje moral te caktuar
  Media nuk mund te kontrollohet nga shteti dhe te kthehet ne kukuvajke qe kendon avazin e shtetit.
  Por ne nje vend te lire qe aspiron te shkoje ne Europe eshte e pafalshme te mos shkoje atje me nje media serioze,te paanshme dhe ne sherbim te qytetareve te saj.
  Mediat qe permend me lart jane shenderruar ne prokurori,ne gjykata,ne foltore te nje kategori llumrash te komunizmit qe nxisin perçarje,dasi,dhe konflikte midis shqiptareve,te frymezuar nga politikane dhe grupime politike qe i jane bere deme te medha popullit dhe vendit
  Si eshte e mundur qe ne media,çdo nate dalin fytyra njerezish,familiare,djem e vajza,nipa,dhendurre dhe pjesetare te familjeve te krimineleve te Byrose Politike dhe Komitetit Qendror qe masakruan shqiptaret per 45 vjet dhe flasin per demokracine dhe te drejtat e njeriut?
  Si eshte e mundur qe individe te degjeneruar te tipit Çani,qe deklarohen hapur si filogreke,vjellin vrere ndaj vendit,bejne hapur propogande antishqiptare dhe hedhin balte mbi kedo qe mendon dhe flat ndryshe nga ky pervers.
  Ne jeten e tij private ai mund te ndihet dhe si banor i Zululandit apo i Zambias,fiseve ne Amazona,po ne televizion nuk mund te nxjerre vrere ndaj vendit te tij,te demoralizoje dhe te poshteroje nje popull te tere
  Nuk behet fjale per denoncim apo padi,por si shqiptar ndihem i fyer,kur ky perversi hedh balte mbi vendin dhe popullin tim,duke pretenduar hapur se ndihet grek.

 12. Ladi says:

  A e ftoni Canin te japi opinion? – Mufka do te degjoni? – por ndryshe nga ujku i Cerrikut ky flet me bukur….hahaha

 13. Anila says:

  Cani ti kokrra e idiotit , gazetar pa fytyre, shpifes dhe intrigant ku e gjen te drejten morale te flasesh ne emisione qe ndiqen nga nje pjese e madhe e popullit me nje fjalor rrugesh , Ti je nje i paedukate qe nuk di te respektosh te tjeret por di vetem te llapesh.
  Te pelqen vetja dhe hiqesh qe di cdo gje dhe ajo qe thua eshte vetem ajo dhe ska tjeter.
  Ti je nje zero, nje arrogant i peshtire qe nuk lejoje te tjeret te flisnin dhe te jepnin opinionet e tyre , bertisje i nderprisje dhe vetem pellisje. Per kete fajin e ka edhe drejtuesja e emisionit.
  The ne emision qe kush mbron eshte i blere.
  I vetmi njeri qe ishte blere ne ate emision ishe vetem ti. Ti je blere nga pala qe te ka shperblyer per te nxjerre vetem helm dhe vrere per kryeministrin e ketij populli qe edhte zgjedhur me voten e populli dhe fatekeqesisht o Can Cani populli do tia japi perseri votat e di pse????
  Sepse ty dhe larot si ty populli i peshtyn dhe i shkel me jembe, ne te gjithe shofim faktet. Populli shqiptar eshte popull i mencuar dhe nuk mund te manipulohet nga njerez pa pike karakteri dhe personalitety si ty Can Cani. Do ra mendoj mire kesaj here para se ta marre vendimin .
  Ti je i vetmi njeri qe shitesh dhe blihesh kollaj Cani Cani sepse ti vdes per leke qahesh ne emisionet e tua dhe kerkon leke leke leke Leke.taksa taksa taksa.
  Kjo eshte arsya qe ti cdo gje e lidh me shije , me blerje dhe me leket. Can Cani shpirti nuk blihet me leke mos e harro dhe kurre mis u ngopsh.
  Si ka mundesi qe ti nuk shef asnje gje po fare fare asnje gje qe kjo qeveri eshte munduar , ka bere apo po mundohet te beje mire per kete popull dhe per Ty Can Cani?????
  Sepse ti je mashtrusi me i madh ia kalon Edi Rames qe e permende ne emission , ti shpirt lig, shpirt zi , katran i mbytur me djaj ne gjithe trupin tend.
  Je demaskuar ne ato emisionet tende te felliqura qe nuk e ke fare problem te shash vendin tone qe ti po perfiton me shume se cdo njeri tjeter duke u mbytur me leke dhe perkrahe grekrit. Te kane ikur te ftuarit kengetaret nga emmisioni shume te Indinjuar dhe kane kerkuar te mbyllet emmisioni yt dhe te kerkosh falje ketij populli o bukedhkal i felliqur.Dhe ti kurre nuk ke kurajo dhe b….. ta besh se je niveli zero per kete Edi Rama ka nje faj te madh …. qe nuk u tregon vendin fytyrave si puna jote dhe te mbaj qendrim per njerezit e shitur si ty qe te marrin neper goje dinjitetin e ketij populli dhembullor.
  Ti je nje plehre e vertete, mendo te japesh ty sado pak pushtet cfare je ne gjendje te besh ti prandaj ti ke urrejte dhe mllefe ne Edi Ramen , ke zili te papare se nuk ia arrin dot as tek shapka qe ai shkon tek banja.
  Por ne nuk na intereson Edi Rama ne duam te degjojme Per Kryeministrin Edi Rama qe ti nuk ke llogjike dhe fare mend ta kuptosh.
  Une i bej thirrje gjithe teleshikuesve te nderuar qe te braktisin emisionin e ketij bastardi derisa te mbyllet dhe ky plehre te perfundoj rrugeve si limon i shtrydhur.
  sepse ky nuk do te dij fare per kete popull ky edhte kollona e peste………

 14. koder hoxha says:

  Duhen patjeter mend qe te kuptosh Canin,
  Beni kujdes,se mjeshterisht ua thane sahanin!

 15. Hoqem pali dhe na erdhen me budallenjte e hajdutet says:

  Ku eshte katandis Shqiperia ,te japi mendim rrugac karian cani.
  Krahaso kete budalla llapaqen me pali misken.

  1. HajroLula says:

   Nuk mund te behet krahasimi midis tyre shoku , ska asnje shanc ti krahasosh , Pali , rahmet paste sdinte gje tjeter vec gjum te shqyente ndonje sheleg , bile dhe kur dilte ne tribune te Byrose Politike , te jepte pershtypjen sikur flinte , nuk u degjua per asgje , Pali sfliste fare , kurse ky Cani llapaqen ,se mbyll gojen , bile i mungon nje dhunti e ralle qe e kane njerezit me cipe ne surat , kur bejne gabim e kuptojne dhe reflektojne ose kerkojne falje , kurse ky vazhdon llap llap llap no limits , te gjithe e kane muasellin ne bythe , kurse Arjan Cani ne goje ……..dikush me lart ka bere nje piketim te bukur , thote se Cani financohet nga kisha ortodokse, ose Janullatosi ,eshte e drejte …….dhe nuk eshte vetem Cani , por ka dhe te tjere , dhedeputet , ish ministra etj etj , dihet boterisht qe UDB dhe kisha ortodokse jane dy nga keqebereset me te medha te jetes politimene Shqiperi ……tung

 16. GAZETARJA says:

  Kur e di dhe ky vehten i zgjuar mos mbetet budalla mbi toke ! Kam pare e degjuar shume gomere te tjere por ky mban yllin ne balle apo mbi ato dy cullufe qe ka mbjelle kohet e fundit ! IDIOT I LINDUR !

 17. LEKSION HISTORIE says:

  Antishqiptari më i keq është shqiptari antishqiptar dhe jo i huaji,

 18. Viola says:

  Ke shume te drejte ti paguhesh nga greket.Tani nuk pyet per caqe se i ndertove pallatet.

 19. gazetari says:

  Ca ndryshimi ka Cani nga Tirja e gjeni dot?

 20. Noli says:

  Banal Idjot ben kopetentin pa ditur asgje.
  Te gjitha TV jane mbushur me kete kategori analistesh.

 21. Kujdes me pordhet o pordhac , se te grisin breket , dhe te reja ti kesh apo dhe inox , e mbetesh pa to !

 22. Olimpia says:

  Anila ,duke qene dakord teresisht me ty dhe shume komentues,dua te theksoj se Cani eshte teresisht nje shovinist grek i ndyre,antishqiptar deri ne qelize.E kam theksuar ,,menjehere pas 90..s qarqet antishqiptare greke dhe serbe vune ne levizje te gjithe arsenalin e tyre,politik,mediatik dhe sherbimet sekrete per shkaterrimin e Shqiperise ,nen masken e luftes kunder komunizmit.Duke filluar nga banda Berisha,Pashko,Hajdari e deri tek ministra deputete ,gazetare,etj.

 23. american16al says:

  Ti je me gomari qe exziston ne TV dhe habitem si te mbajne, ndoshta e bene mire rolin e lolos..!!!

 24. Realpolitika says:

  Arjan Cani …nje super idiot.
  Pa moral. Pa atdhe , pa din e paiman.
  TURPI I MEDIAS .

 25. Arjan Curri says:

  Braktiseni emisionin e ketij figure te diskretituar.Ai guxon te mos respektoj vendin qe po e ushqen dhe pa pike turp thote se ndihet grek dhe vetem genjen ,shpik dhe manipulon duke thene te paverteta dhe manipuluar opinionin shqiptar. Por gabohet rende, dardha e ka bishtin mbrapa thote populli yne. Emisioni tij do degradoj shume shoejt.
  Kryeministri Edi Rama nuk duhet te lejoje keta plehra te guxojne te marrin neper goje dinjitetin e popullit shqiptar. Ne duhet te ngrihemi te gjithe dhe te demaskojme dhe te qerojme kete monster mediatike .
  Le te shkoj ky greku( ndjese per gjithe popullin grek dhe respekte njekohesisht) ne nje nga televizionet greke dhe te shaj Greqine dhe te thote ndihem shqiptar, te deformoje historine e popullit dhe ta shofi ku do ta gjej veten, me siguri ne nje nga birrucat me te peshtira dhe te tmerrshme te burgjet greke.
  E kemi duruar shume kete bir bushtre. Mos na i nxirrni me ne ekranet televizive nuk ka moral ky mashtrus te dali para ketij populli.
  Bojkot, bojkot, bojkot per kete tradhetar sic bene kengetaret e nderuara dhe te ftuarit ne emisionin e tij qe e demaskuan dhe peshtyne ne fytyre kete pis duke deklaruar qe kurre nuk fo jene pjese e emisionit te tij, ti kerkonte falje popullit shqiptar per ato qe derdelliti duke ofenduar shqiptaret dhe propozuan ti mbyllej emisioni.
  Une e bojkotoj dhe e perbuz, e akuzoj dhe e demaskoj.
  Te zbatohen ligji per keta monstra si Can Cani.

 26. Te degjojne dhe pordhet e Canit says:

  Nuk ka fai ky idioti me pordhe te medha.I ka zene dhembi buke,eshte bere me para,kur gjen debila qe e ndjekin,dhe tani duket vetja i rendesishme.Kur thone shkodranet,i ka pas hy vetja ne qejf.

 27. Fati says:

  Çani një ..ar me zile

 28. Juliano says:

  Sot ne mode eshe “MUTI”. Ky eshte ne mode, ku ka filluar dhe me sekretar po me mut se ky vete, e ka emeruar gjitholog.

 29. vlora says:

  Neqoftese Cani eshte gazetar ,une jam papa i romes.Cani je shume i ceket .Gjithnje bisedimet midis vendeve armike behen ne vend neutral dhe shqiperia eshte e tille sepse Turqia nuk ka besim te be dhe te lideret e BE.Kaq e thjesht eshte.Ti je gazetaruc i Lek Plepit dheAdi Daullxhiut

 30. Franci says:

  Çani bo si gangsterr..nuk pjerdh fare per opoziten- thote.Po pse nuk te kemi pare ne more mashtrues si i servilosesh ne studio Berishes e Bashes ? Po me Ilir Metem nuk te pame qe te shpetoi shurra ne studio kur te uleriu ? Te beri lecke ne emisionin tend e ti rrije si guak.
  Ti je gazerari me pervers e nje bythlepires i papare se je frikacak me te gjithe politikanet me prejashtim te Rames pasi e di qe ai nuk kercenon.

 31. alfred cako says:

  Vetem budallalleku i Arjan Canit dhe Universi nuk kane fund.

 32. iksi says:

  Po mire more Çani ti qe nuk pjerdh per njeri qe qeke aq trim , Pse nuk ta ka mbajt bytha me denancu marrveshjen e detit te Lulit e Berishes . A ta ka mbajt bytha ty edhe Fevziut me fol kunder Berishes se te ka çu per lesh . Ju jeni bere taman medja kazanesh qe thot Rama , ndersa une po ju them medja halesh me ne krye ty dhe Fèvziun ne Klan, pastaj vijne Çim Peka , Lesi , Balliu , Zhej , Rakipi , Rakipllari , Babaramo , Shkullaku , Lubonja , Bushati , jeni bere si nje kor kukumjaçkash , me fal se kjesh tu harru “profesorat e famßhem , mendtaret e botes pertejme ” Mark Marku e Agron Gjekmarkaj . Ju ju ka mbet qejfi per Ramen se te gjitheve ju qe ju permenda me lart , ju ka mbyll rubinetat e parave te pista qe keni pasur se para dokohesh keni fole fjale te mira per Ramen . Pra ja çfare pisa gazetare e opinonista jeni . Ju duhet te informoni publikun ne menyren me te drejte , ndersa ju nuk ndiheni me veshe dhe une jam qytetar shkodran dhe kur ju shoh ju neper ekrane ndrroj stacjon e gjej kenge humor , film .sepse po tu degjoj ju duhet te pi 5 aspirina se me dhemb koka .

 33. Sd says:

  Tu je i mirë për në Spaç ose Burrel po aty ska as shtet as burra, prandaj luan valle Asfalia greke.

 34. Perandori Iliro Romak " Valerian" says:

  Pse nuk botoni komentet?

 35. Koco says:

  Këtij Kokë tulit të quajtur Çani i shkon mësë miri në vënd të kostumit e ka të munguar “Një Samar “Ush Xhixho” tu bëftë Moderatoria e këtij paneli. me të drejtë ti je sinonimi i thënjes së popullit : Sa mer vesh Veshgjati nga Muzika , Aq mer vesh ky Magjari Çani nja Politika = Hajvan .

 36. Zenepja says:

  Cani,vetem shikojani fytyren, idiot tipik.Esht e habitshme qe ati ti jepet hapsire ne media te prrallose e te debatoje per cfardo problemi.vejeni re kur luan syrin,qe ben si i zgjuari, nje neveri ( e pa pare kur ati i pelqen te thote. Budall njeri por me budallaj edhe ato qe e joshin. Po si i behet? Me te tille tipa qesharake do edukohet rinija?

 37. Patroiti says:

  Zoti Hila, je nje gazetar e analist, qe ben pjes ne ajken e gazetaris shqipatre. Nuke e di se si, kini pranuar te merni pjes ne nje emisjon, ku ben pjes nje injorand, bastard qe nga menjgjezi ne dark i ben iso dhe i thur lavde sali Berishes dhe Ilir Metes duke bere politik ne emisjon. Me keq akoma kur e shikon si nje rrugac ordiner, te zere prapanicat e vajzave apo gjoksin e tyre te puthe edhe ne buze vajzat e botes, ne emer te emisjonit qe dashur pa dashur stimulon degjenrimine te rinjeve. Ky do injoruar e abandonuar si person dhe emisjon.

 38. D.Didani says:

  Une nuk eshte e nevojshme te shkruaj me per Canin.Do ti lutesha gazetes TEMA te printoj gjithe komentet dhe t’ja nis Canit ne zarf si peshqesh ,se duhet pa tjeter te shikoj veten ne pasqyre dhe te kuptoj kush eshte ,te kuptoje mire qe populli “Nuk pjerdh” per keta lloj gazetaresh dhe opinionistash!…Ju lutem ju te gazetes TEMA nisjani ne zarf ,se ai me siguri do ta hap se do kujtoje qe i kane derguar PARA!!! Ai me siguri nuk e lexon gazeten TEMA!

 39. Arbërori says:

  Arjan Qëni (Çani) është një idiot dhe injorant i klasit të parë. Ai ka arritur aty ku është jo për zotësinë e tij po për një arsye shumë të thjeshtë, paguhet nga agjentura greke.
  Mos t’ju duket çudi, duken si teori komplotiste por po ta mendosh pak mirë e kupton; dihet qartë që spiunazhi grek (edhe ai serb) investojnë shuma të rëndësishme në Shqipëri, sidomos në media, vetëm para pak kohësh doli skandali i financimit me miliona euro të medieve shqiptare nga qeveria greke, deri më sot asnjëherë Prokuroria shqiptare nuk ka hetuar.
  Për të mos folur pastaj për propagandën e hapur antishqiptare të Qënit, alias Çanit.
  Në këto troje janë ulur këmbëkryq agjenturat e huaja, pikë!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *