Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2021-02-03 14:40:03Kulturë TEMA

4 komente në ““I miri Baba Reshat”, kujtimet e Dritëroit në Kryegjyshatë me Moikom Zeqon dhe Xhevahir Spahiun në një festë të Sulltan Nevruzit”

 1. Sa e ke o baba She,? Dal ta nxjer pa e sheh. says:

  …..fjalet e ngrohta ti thote prindi , nena qe te ka bere , qylaxhinjte ashtu hiqen se duan leke mish oriz vaji nga fukarai injorant , pastaj keta dervisha pikturojne veten e tyre neper muret e teqese per tu pjerdhur mendjet idjotave qe u vene mbas , bota e qyteteruar po shkeputet nga mashtrimet dhe abstraktizmat qe linden dhe u zhvilluan ne ate kohe qe eresira mendore kishte pllakosur boten dhe disa dembela reklamoheshin si te ditur me shume se te tjeret . Boll me …

 2. Enveri me shokë says:

  E para ç’do shqiptar e di që Bektashinjtë dhe Teqetë kanë qenë dhe janë vatra të shqiptarisë.
  Gjuha shqipe e mallkuar nga Kisha Greke e Janullës me ndihmën e Portës së Lartë dhe hoxhallarve Muhamedanë
  edhe sot luftojnë për ç’komtarizimin e popullit dhe tkurrjen e tokave shqiptare.
  Pa atdhe nuk ka fe!!
  Shqipnia e shqiptarve
  Vdekje tradhtarve

 3. Plehraaaaaaaaa arabe.... says:

  Ptuuuuu vrromiari te dhjefsha ty e baba reshotin…..

  1. Dani says:

   Kur nuk i njeh njerezit perse e ndyn gojen? Sidomos per nje person qe ishte i rralle, nje person i persekutuarper 25 vite nga komunizimi vetem sepse besonte ne vlerat e miresise dhe se drejtes. Baba Dede Reshat Bardhi nuk ishte vetem nje klerik i nderuar, por dhe nje person me vizion dhe vlera te paarritshme dhe te domosdoshme per shoqerine tone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje

18:06 Kulturë

15:00 Kulturë

13:34 Kulturë

18:01 Kulturë

20:30 Kulturë

17:49 Kulturë

13:44 Kulturë 1 koment

09:41 Kulturë

23:31 Kulturë

17:14 Kulturë

Më të lexuarat

10:44 Kronika 2 komente

11:20 Sport 7 komente

10:53 Politika 70 komente

12:13 Sociale 22 komente

10:50 Bota 31 komente

14:47 Kronika 7 komente

Blog Tema

21:50 Blog

18:59 Blog 10 komente

09:54 Blog 51 komente