Ernest Muci, arrihet marrëveshja me klubin Europian Legia Warsaw!

Klubi i Futbollit Tirana njofton se ka arritur marrëveshjen me klubin Legia Warsaw për lojtarin Ernest Muci.

Klubi Polak pikasi sulmuesin bardheblu dhe menjëhere zyrtarizoi një ofertë për ta patur atë pjesë të tij.

Legia është klubi më i suksesshëm i futbollit polak në histori dhe 19

herë kampione vendi.
Klubi i Futbollit Tirana dhe Akademia e saj tregoi sërish se është një makineri talentesh dhe trampolina më e mirë drejt suksesit. Talenti bardheblu 20 vjecar luajti ditën e djeshme ndeshjen e tij të fundit me fanellën tonë.

Nga dita e sotme, lojtari i KF Tirana është I lirë pas marrëveshjes së firmosur mes palëve.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ernest Muci, arrihet marrëveshja me klubin Europian Legia Warsaw!”

  1. pjeter says:

    Kjo per mendimin tim eshte nje minus per kete lojtar.Shqiptarer qe kane qene ne poloni qe te gjithe jane qene keq aty,pervec Balajt qe ka kene disi disa gjera pozitive rek jagjellonia,i fundit Cani,e ka pas punen pisk,plus qe Polaket kane paragjykime per futbollistrt shqiptare,dhe Muçit do ti duhet te mos gaboje fare,ndrydhe di ngrohi pankinen.Halili shikon vetem eurot,edhe per 5 mije euro diference ja shet edhe djallit.

    1. Na myten says:

      Sido te jete Muci nuk ka cfare te mesoje me ne Shqiperi. Polaket kur blejne nje 19 vjecar e blejne qe t’ia shumefishojne vleren se edhe ata biznes bejne. Jo per 5 mije euro si Halili por per 500 mije apo me shume pse jo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *