Verdiktet e javës së 20-të të Superiores: Gafa e Vllaznisë ndez garën për titull, përfitojnë ndjeksit

U mbyll sot java e 20-të e Kategorisë Superiore, e cila dhuroi rezultate surprizë.

Një tjetër hap fals i kryesuesve të Vllaznisë.

Skuadra e trajnerit Brdariç, nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në transfertë ndaj Skënderbeut të vendit të fundit.

Fitore e madhe e Partizanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ilir Daja, mposhti Kukësin, me rezultatin 1-2, në sfidën e zhvilluar në “Elbasan Arena”.

Fitore të rëndësishme arriti dhe Laçi dhe Teuta që mbeten në garë për titullin kampion.

Distanca mes ekipeve është tepër e ngushtë, duke ndezur garën për titull dhe Europë.

Më poshtë rezultatet dhe renditja e Kategorisë Superiore.

 

1 komente në “Verdiktet e javës së 20-të të Superiores: Gafa e Vllaznisë ndez garën për titull, përfitojnë ndjeksit”

  1. mond says:

    Histeria dhe urrejtja e Tema-s ndaj Skenderbeut vazhdon dhe sot kur ky ekip po vuan “persekutimin” e UEFA, dmth nuk ndalet perbuzja dhe ne ditet me te veshtira per klubin korcar.
    Vete traineri i Vllaznise u shpreh pas ndeshjes se …ne pjesen e pare u befasuam… kurse titulli i gazetes e quan “gafe” te Vllaznise… a thua se Skenderbeu luajti me Bayernin e jo me Vllaznine.
    Kur dikush prek fundin nuk eshte nevoja te vazhdohet me sulme e ofendime, akokma nuk u kenaqet??? apo mos prisni te zhduket fare nga qarkullimi Skenderbeu!!!
    Atehere dicka tjeter ju shqeteson, mbase ju tremb dhe qe nga vendi i fundit emri dhe lavdia e Skenderbeut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *