Vllaznia kryesuese ngec në Korçë, buzëqeshin rivalët e kuqebluve

Përfundon në barazim 1-1 ndeshja Skënderbeu-Vllaznia. Rezultat aspak pozitiv për ekipin e Thomas Brdaric, që tani kryeson me vetëm 5 pikë më shumë se Teuta dhe Laçi.

Pikë e mirë për korçarët, të cilët po luftojnë për objektivin mbijetesë. Djemtë e Memellit e nisën mirë ndeshjen dhe gjetën golin në minutën e tetë.

Goditje e bukur e Dennis Dowouna dhe topi në rrjetë. Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e Skënderbeut, teksa pushimi i bëri mirë skuadrës mike.

Braziliani Da Silva fitoi një penallti dhe ekzekutimin e mori përsipër Haris Dilaver. Boshnjaku nuk gaboi përballë Dajsinanit dhe barazim 1-1. Rikthim te goli pas një kohe të gjatë për sulmuesin e Vllaznisë.

Sfida nuk dhuroi më gola dhe sfida u mbyll pa fitues. Rezultat që gëzon më shumë ndjekësit e ekipit shkodran, ndërsa gara për titullin kampion është më e hapur se kurrë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *