Grida Duma, e veshur “firmato” tek stalla e lopëve: Asnjë taksë për kë punon tokën

Ish-deputetja Grida Duma deklaroi se Partia Demokratike do japë për fermerët subvencione reale të bazuara në produktin direkt të punës.

Gjatë një postimi në ‘Facebook’ Duma risolli në vëmendje edhe një herë pjesë nga biseda që ka zhvilluar me disa banorë si dhe shqetësimet e tyre.

Sipas Dumës, nuk do të ketë asnjë taksë për kë punon tokën dhe nafta do të ketë përgjysmim të çmimit për fermerët.

Postimi i Dumës:

Shteti nuk ka asnjë funksion…rruga dhe çdo infrastrukturë tjetër janë në kushte mjerane!

Duhet të largohemi nga ky vend, nuk ja dalim dot më”: janë këto fjalët e banorëve.

Partia Demokratike do japë për fermerët subvencione reale të bazuara në produktin direkt të punës.

Asnjë taksë për kë punon tokën dhe nafta do të ketë përgjysmim të çmimit për fermerët.

Më 25 Prill Shqipëria🇦🇱 Fiton!

7 komente në “Grida Duma, e veshur “firmato” tek stalla e lopëve: Asnjë taksë për kë punon tokën”

 1. Shaqo says:

  …epo kjo eshte lope moderne…

  1. Njerz koti says:

   Haha gjupi i saje kushtone me shume se nje lope dhe shkone aty per te ber propaganden ky eshte kulmi i disa njerzve kote

 2. asnji takse per ata qe “punojne Lopen ” ?!
  pallim demokratik i kafsheve !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 3. Dik says:

  Paska shkue te vendi me gjete nje mezat rrace me u nderzye e te rroje partia se grixha ka mbarua

 4. Veterineri says:

  Eshte periudha e nderzimit artificial ndaj mos ia vini re.
  Periudha e afshit eshte e shkurter ndaj duhet nxituar
  Me pallto,pa pallto,me kapote pa kapoten,kjo pune nuk pret ndaj duhet nxituar.
  Sa te sqarohet dhe te njohe ajo fshatin dhe stallen,sfshi kalon dhe vjen 25 prilli.Kur vjen faza tjeter e afshit???

 5. Predatori says:

  Po kjo kaçubja e flokëve si i qenka ngritur ashtu sikur ka ardhur me makinë e ka mbajt kokën jashtë dritares.

 6. xhoxhi says:

  Kjo duhet të vejë ku ndërsehen lopët …se atë punë e di shumë mirë…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *