EMRAT: Jozefina Topalli prezanton kandidatët për Tiranën

Ish kryetarja e Kuvendit, aktualisht kryetare e partisë “Lëvizja për Ndryshim” Jozefina Topalli, ka prezantuar sot listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, për Tiranën.

Kjo, tha Topalli, është “lista më e mirë e tre dekadave, me profesionistë të nderuar, profesore të zotë, mjekët ë respektuar të rinj të shkëlqyer”.

Topalli tha se ftesa e partisë që ajo drejton “nuk është për ato që nuk ndryshojnë mendjen se ata nuk ndryshojnnë kurrë asgjë, por këto janë pakica”.

Sipas saj, më shumë demokratë ka jashtë PD dhe shumë prej tyre i kemi sot këtu”.

Lëvizja për Ndryshim synon të kthehet në shpresë, jemi kundër korrupsionit të instaluar në çdo qelizë të shtetit nga tre kryetarët e tre partive.

Mesazhi nga Kosova apo Italia është mënyra se si bëhet politikë në botë. Boll më me riciklim të personave që kanë provuar çdo post në të kaluarën. 

Përtej Ramës, Bashës e Metës ka 3 milionë shqiptarë të tjerë patriotë, jo si këta që na kanë marrë peng.

Ata të tre janë përgjegjësit që në Shqipëri s’ka shpresë dhe një të djathtë reale. Përgjegjësit e polarizimit politik dhe ekonomik të Shqipërisë.

Ftesa jonë nuk është për ato që nuk ndryshojnë mendje, por ftojmë mendje hapurit, të ndershmit, çdo të ri, prind që duan t’i kthejnë dinjitetin çdo shqiptari.

Kjo është lista më e mirë e tre dekadave me profesionistë të nderuar, mjekë e të rinj të shkëlqyer. Janë të pakorruptuar, dinjitozë, njerëz me kurajo”,- tha Topalli.

Lista e kandidatëve të “Lëvizja për Ndryshim” në Tiranë:

1. Elida Hoxha nga Fieri, matematikane, peagoge në Universitetin e Shkodrës.

2. Robert Qitozi, pedagog në Universitetin e Sporteve në Tiranë. Autori i disa librave e teksteve universitare

3. Lorenc Radovani, punon në Akademinë e Arteve,

4. Meri Kristaq Lalaj nga Pogradeci, dipluomuar si mësuese e gjuhës së huaj angleze dhe shqipe

5. Stela Jakova doktor i shkencave Ekonomike,

6. Arben Basha, pedagog në Akademinë e Arteve,

7. Lek Negri, studioi ne Universitetin e Arteve, dega Muzike, punon si pedagog ne Universitetin e Arteve

8. Fleino Muzali, diplomuar ne Padova per Shkenca Politike, histori e politike nderkombetare, pedagog ne Universitetin Aleksander Moisiu, aktualisht sipermarres.

9. Faranceska Memia, ka mbaruar gjimnazin me rezultate te shkelqyera ne Itali, ka fituar te drejten per koordinatore ne fondacionin ‘Save the Children’.Ka lindur ne Itali e eshte kthyer ne Shqiperi per te dhene kontributin e saj e vjen nga nje familje demokrate qysh heret.

10. Dionis Osman Agaj shkollohet ne Itali, per multimedia,

11. Polikron Polluçi, mjek

12. Daniela Kavaja, ka punuar ne arkitekture ne Rome, eshte kthyer me bashkeshortin e saj ne Tirane e po punon ne departamentin e Arkitektures ne Universitetin e Tiranes.

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “EMRAT: Jozefina Topalli prezanton kandidatët për Tiranën”

 1. Dani says:

  Vertet lista paska njerze te mire shkolluare por a do merrni vota kjo eshte pytje???

  1. Shoku Sal says:

   Gjithe te zezat qe ja Shqiperia, vijne nga treshja Rama, Basha, Meta.
   Ndersa shoku Sal, ka ken e mbetet komunist i devotshem me 10 cilesit ma t,mira…
   Rrnofte shoku Sal…

 2. Drande H says:

  Shkodra voton Jozefina Topallin…

  1. drani says:

   historikisht zhosfinen e saliun keni votuar po gjithmone te gjatin keni mare prej PD. Vazhdoni keshtu

 3. popull del prej pyllit says:

  TI flet per korrupsjon ; po pasuria jote ; ti duhesh me i dorzu popullit pasurin , e ti je e ricikluar; e harrove pa permend kriminelin Berisha qe te dha shanset me vjedhe e ti shqiparet ; e pa fytyre don poshtet , po populli te njeh mire.

  1. Bureto says:

   Një shprehje e urtë popullore thotë: “Nuk ka borxh (mëkat) pa larë dhe hak pa marrë!”. Jozefina më shumë mendon për këtë të dytën. Troç muhabeti e ka me Bashën, sepse sa për Brrishën i qan xhani. Ku harrohet ai??

 4. lexues says:

  Hahahaha moj Xhozi po keta si njohin ne lagje e jo me tirane.

 5. shkurt, na thuaj a je e delguar nga berisha per te mbeshtete bashe. basha eshte djali e trashgimtari politik i berishes. deri kur te demaskosh berishen si spiun serb, si vrases i gjith themelusve te pd-se, vrases ne gerdec, si vrases me 21 janar 2011, shkaktar i katastrofes kombetare shqiptare ne vitin 1997, si bashkepunetor i milloshevici e balotavicit ne vrasjen e shqiptareve te kosoves me naften sali serbit, si vrases i remzi hoxhes e mija te tjera qe ju i dini me mire se kerkush. pse e ke kaq zor te distaancohesh nga ky krykriminel. pse e ze ne goje bashe mbasi ai nuk ma fuqi ne pd, nipi yt, qe pac me jete. nqs nuk distancohesh nga berisha , atehere berisha ka ne sirtar dosjen tende si shebetore e sigurimit dhe kjo 100 per 100 e vertete. deri te distancohesh nga kryekriminel berisha nuk merr asnje vote me shume se rudina hajdari. dukesh si e marrur peng nga berisha. deri tani po rruan veze e te na rruash bashke me moniken e ilirin

  1. Ish student i dr Arjanit says:

   O Xhozi dedeja, po as emrin nuk je e zonja qe tua shkruash drejt. Dr. Polikroni e ka Mbiemrin Pulluqi edhe jo ashtu si e shqipton ti. Edhe ne gjuhen shqipe shkruhet diplomuar edhe jo ashtu sich e shkruan ti o njeri Ordner. Ta beri mire Basha qe te tregoi vendin o rrac e qelbur, do marresh nje Zero ne keto zgjedhje femer debile.

   1. Gjergji says:

    Ti dukesh qe ke qene student me gjuhen vulgare qe perdor. Ti (po te drejtohrm me “ti” se nuk meriton “Ju”) laj ate goje me dhembet e krimbura kut te permebndesh emrin e zonjes Topalli, nje intelektuale e larte dhe demokrate e vertete.

    1. REALE says:

     Gjergji, une s’kam gje me Jozefinen se kur ajo bridhte maje motorrave ne Kuvait, edhe une isha larg shume Shqiperise, as kur vajza dhe dhenderi ne Paris apo i vellai ne Milano ishin exponente te administrates shqiptare, por vetem nje pyetje kisha per Jozefinen: pse nuk ke permendur emrin e Sali Berishes me larte! KJo tregon se eshte futur thelle kercenimi qe i behet Shqiperise dhe shqiptareve , perveç juve. Sa per dhembet, mua mos ma thuaj si atij me larte se tani i pastroj me laser. Shqiptaret duhet ta kuptojne se u kanoset nje rrezik i madh- mos harroni te kaluaren e ketyre. Jane ata, por kane mesuar akoma te firat qe kane gjetur bosh dhe duan ti çfrytezojne. Plaget dhembin, te vdekurit s’harrohen!

    2. @Gjergji says:

     Po Len o Gjergj se ai eshte student i byrekve se keta maarin 2 mi lek te vjetra ne dit dhe nje byrek dhe na tregone se sa Burri i mir eshte Basha

    3. Gjergjj says:

     @ Reale:
     Jame shume dakord me ju per nje pjese: Shqiperise i kanoset rrezik i madh: Shqiperia e ka kete rrezik qe me vendosjen e Sali Berishes ne krye te PD, e cila asnje here nuk beri reforma te djathta ( nje nga ato eshte “Prona dhe Pronaret), por reformat e Saliu ishin me te majta se ato te PS.
     Shume i kerkojne Zonjes Topalli pse nuk e permend Saliun?! Ajo nuk e permend se e di qe Saliu ka akoma shume perkrahes injorante, por ajo ka folur me vepra. Ajo nuk ka qene shume here me veprimet e Berishes, prandaj edhe ky e hoqi nga PD dhe e beri PD pershesh me njerez qe i rijne GatiTu si Luli. A mund te jete L.Basha ne jrye te PD, qofte nga kapaciteti apo nga rrethh familjar?! PD drejtohet nga Xhafa (Xhafer Isufi) -vjehri, i cili vriste e priste ne kohen e PO/PS si sekretar byroje ne nje repart sekret?!
     Ju mund ti pastroni dhembet me lazer aty ku jetoni, por keni mbetur me mentalitet komunist kur u permendi familjaret. Ne demokraci punesimi eshte sipas kapacitetit dhe besoj se ata qe permendni nuk kane qete te paafte.
     Nuk jetoj ne Shqiperi, per arsye familjare kam qene i lidhur me PD qe ne fillim, por tani e gjykoj situten me nje sy tjeter, dhe uroj e shpresoj qe PD te humbase, dhe te filloje nga e para, por si nje parti e djathte.

   2. Gjergji says:

    Ti dukesh qe ke qene student me gjuhen vulgare qe perdor. Ti (po te drejtohrm me “ti” se nuk meriton “Ju”) laj ate goje me dhembet e krimbura kut te permebndesh emrin e zonjes Topalli, nje intelektuale e larte dhe demokrate e vertete,

    1. Vin says:

     Shkoni hyni tek shtëpia e saj dhe do shikoni pllakat e mermerit të Piramidës. Nuk është se më merr malli për Piramidën, por për të pa me sy nga afër korrupsionin PD-ist

    2. Ish student i dr Arjanit says:

     O gjergji me me gj te Vogel nuk eshte krim te drejtohesh e me ti. Apo ti je Student prej shkodre edhe flet vetem me ju? A te kujtohet xhozi para disa vitesh kur ishte edhe ai loci tjeter ne pustet se si i vinte intelektualet si puna jote e Zhani Ciko ne radhe te firmosnin peticione kunder Edi Rames. Sa per dhembet e prishura e di qe e ke Problem pasi malokut i dukej e madhe furca e pastrimit te banjes per te lare gojen kur ka hyre per here te pare ne nje banje modeste pra kur u transfera nga Habitat i vet ne kryeqytet. Po ate kangetarin e famshem Ejlli do e vendosi ne Liste diku? Mbau gjegji Student per shkordhe

   3. xheJ eN Bi says:

    O ish student i doktorit…
    Po akoma nuk e mbatove shkollën, në vitin e parë je akoma? Po këtë shkrim nuk e ka shkruar Jozefina me dorën e saj, po një gazetar i Tema që e ka hefhur në kompjuter.
    Mundohu të matësh leksionet dhe të zgjrrosh njohuritë.

  2. mik says:

   Jozefina Topalli eshte nje politikane e konsumuar, nuk ka ma’ energji te mjaftueshme me ba’ ate qe premton.
   Mire apo keq ajo e ka mbaru ciklin e vet, por nese dikush don me e votu, asht e drejta e tij/saj. Nese do te bajme krahasime, Topalli qendron shume me lart moralisht se 3 pretendetet kryesore. Ndersa per vote, un nuk votoj asnje, tu perfshi edhe Topallin. Ne politiken tone asnje nuk e meriton voten.
   Per sa i perket qendrimit ne drejtim te Sali Berishes, neqoftese don me gjyku me kambe n’toke e jo n’hava, nuk asht detyre e Topallit. Ajo nuk ka kapacitete, e as nuk ka te drejte juridike me ba ate qe i kerkon ti. Ajo nuk asht e marre me dale si tellalli me bertite per diçka qe qeveria hesht. Ato jane detyra te prokurorise, hetuesise, policise dhe te qeverise.
   Nese keto institucjone nuk kan vullnet me dhane drejtesi per Sali Berishen, atehere kjo don me thane se Berisha asht i pa faj, ose nuk kemi shtet.

 6. Poradecari says:

  O Zhelefina, amon me thuj se per cfare i duhet Shqiperise se shekullit 21 dhe parlamentit te ri ajo stergjyshja patriote e imja nga Poradeci…Meri Lalaj. Ajo eshte ne moshe shume te thyer dhe duhet t’i vere mendjen perfshirjes ne vaksinimin e moshave 80+ dhe jo te angazhohet fushatave. Kuptohet mire misioni jot ne keto zgjedhje ne mbeshtetje te shpellarit Sali dhe Llullit. Mos ki merak, qafen e pates ke per te marre.

 7. Ari says:

  Nuk pashe ndonje te Ekonomise?!!!, apo do ta bejne muzikantet 🙂

 8. Ujku Plak says:

  Nuk me harrohet kur Zhozi ne nje Studio TV thoshte :Rruget i ka bo Byrisha, Shkollat i ka bo Byrisha, Detin, Token etj te gjitha i ka bo Byrisha . Ju jeni Pjelle e Djallit, ti me Rudina Hajdarit, Murrizi, etj doni me terheqe Elektoratin Gri dhe te pakenaqurit e Ripjelljes, se vetem keshtu vjen Toto Likja me Byrishen ne Pushtet. Ripjellja deshtoi te bei shtet, por te kete idiot qe beson se po te vije Mona me Lylin do te behet me mire? I bie me thene HAPUUUU DHEEEE.

 9. jozefina ilir kryelopa says:

  Per sa kohe nuk e ke lakuar asnje here emerin e kryekriminelit Sali Ram Berisha nga Vicidolli i Tropojes, nuk te beson dhe nuk te voton njeri.

 10. anticensurë25642654 says:

  xhozi snajperisjta e virgjëruar në 8 vitet e fundit,si i ke kalamajt,mirë??

 11. Juliani , Vancuver British Columbia Canada says:

  Shkodranet gjithmone ka patur mendje si te pules prandaj duan dhe votojne Jozefinen , Bardh Spahine dhe Voltanen me co ……..se sa tru kane Shkodranet u kuptua kur u dha Salia sapunin ta hanin per djath me vrasjen e 1991- shit …….nuk them qe te votojne me doemos PS-ne , po te pakten te hapin syte dhe te shikojne realitetin , ndoshta kuptojne se ka dhe jete me tej edeshra e tyre kembengulese per eksponentet e djathte …….
  Le te hedhin nje sy se si kane perparuar qytetet e tjera dhe ku eshte Shkodra …..dhe do ta kuptojne se sa gabime e kane kembenguljen per fundurinat dhe populistet e PD -se kaq e thjeshte eshte ……..dhe gjith kete ” begati ” e kane nga deshira dhe koktrashesia per ti udhehequr bajgarace dhe fundurina si Voltana , Spahia, Salia, Jozefina , etj etj ……e keqia nuk eshte kjo , pasi do te ishte teper e volitshme , por e keqia eshte se kane vonuar shume me qellim apo jo per kuptuar ,dhe se deshira dhe qellimi i tyre eshte dicka teper e zgjuar dhe perparimtare ………ketu sta ka fajin askush , por e ke fajin vete , kjo eshte jeta ,si ke koken te vene dhe festen ……

  1. Ish student i dr Arjanit says:

   Shkrim i bukur, ske cfare te shtosh me teper po tani me xhozin e Jul Deden me siguri do bejne perpara shume

 12. Viola says:

  Me partite e reja me emra te vjeter nuk impresiononi asnje. Nuk ka kaluar nje shekull nga bemat tuaja qe ti kemi harruar .Kur kishte pushte Xhozi rehatoi per vite te tera ne ambasada gjithe njerezit e saj qe nga vellai deri tek kollovari i se bijes se nuk mund ta quaj burrin e se bijes pasi ne fund u martua me dike tjeter (puna e saj nuk na intereson ). Nuk e kemi degjuar te kerkoje falje per gabimet e PD.Sot qe ka ikur vazhdon te shaje Lulin po jo Saliun a thua se Sala eshte jashte gjithe kesaj qe ndodhi ne PD.

 13. qytetar says:

  Kerko falje per qeverisjen e 30 viteve
  dhe pastaj genjeni perseri.

 14. sadna babul ka bidai says:

  kur behet fjale me permend bashkeshorte njerzit ndjehen keq por do tjy thoja qe pa nje moral per cka ngreme mund te fitoj kureshtja zgjedhje interesante po cka mund te behet ne votim me falni po shume rremuje per nje zgjedhje .lind nje sfer lider gen gjeniu force -fortesor cka kane ne te vertet.mos u merni shume me njerze per te zene nje vend por analiza e nje pjekurie pa nje interes se ju kemi lene te gjithe te pasur ne brezat por nuk jemi te pasur por duhet me menu me shume pjekuri . keshtu me mire nje hap te sigurise se vendeve dhe nje bashkepunim bashkus klasat jane skandal per shetitje sesa per vendin .jo per cka mund te jemi por me shume runi hajdutin sesa qytetaret qe kerkojne ndihme si per te djadhten apo te majtin por me sa shohim cdo pjese te televizoreve kane nje shtyp per folen e tyre si miligonat qe presin ushqimin e tyre qe kane korrur dhe i mer sorra .e kam me te gjithe qe kane nje hapsire qendrore qe mendojme me shume per cka kane bashkite e qyteteve mendimi im si indivit shikus jo cdo kush mund te perdor kete shkrim kuptushem apo jo te kuptushem edhe keto verejtje ose me kuptu realitetin e kam per te gjithe cka kane ne krahe ndihme .me respekte

 15. gon says:

  Zhelefina kjo monster-perbindesh me pasuri te vene nga korrupsioni mbi 20 miljon euro,kjo duhet të dënohet mbi 10 vjet,zhelefina ish-spihune e sigurimit hiqet si demokarte.

  1. @gon byreku says:

   @gon byreku po Berisha qe the gjith thone se Ka qen spijune I Serbve po ashtu edhe Lulzim Basha dhe kjo thuhet edhe ne kohet d fundit pse nuk I permend ti a po akoma sote nuk ta kane dhen byrekune?

 16. Dik says:

  Shkodra qyteti ma i bukur ne ballkan ashte kthye ne nevojtore prej ketyre ftyrave te shpellave te vicidolit,me vjen turp ndonje here kur shkoje atje dh klubet bucasin rrofshin shpellat rrofshin kafshet e zbritur nga pemet e te vendosur ne Shkoder,ku ashte intiligjenca nuk e shikojne si qelbet Shkodra nga keto kafshe qe e drejtojne qytetin tash 30 vjet,ku jane rinia qe shpellaku i sheqeres e ka marre peng Qytetet tjera jane kthyer ne lule e shkodra qelbet

 17. Beni says:

  E cuditshme lista.Ne Shqiperi eshte krijuar idea se cdo njeri mund te behet deputet.Dashka me u bo edhe Leka me qemonen e vet.

 18. Art Koka says:

  Krejt profesoret e arteve i paske mbledh. Iku mesimi për lesh këte vit. Do bëjm fushatë për Jozin. ?✌️

 19. qytetar says:

  Po kerkon te demtosh te majten
  me elektoratin gri per llogari te PD !?

 20. Qytetar says:

  Jozefina ,femer e pranueshme per se pari!Jozefines nuk arrij ta kuptoj perse ja pranuan partine,per se u mbaka mend kjo ne te mire te vendit?!per:1.Dezinjatore?!2.Per plumbin ballit?! 3.Te nxjerr per xhelesh?! 4.Per cuarjen e ish dhendrit ne Paris (ambasade)sa mbaroj shkollen vajza(me pas te ndare)?! 5.Per cuarjen e te vellait ne te (ne te njejten kohe me ish dhandrin)ne Konsullaten e Milanos,pa arsim perkates?! 6.Per garat me makine ne lindjen e mesme?! Mund te jene edhe me shume por keto jane bere publike, te dokentuara,ze e figure!!Faleminderit per gazeten

 21. Bërish says:

  Asgje sdo te marresh dhe pragun nuk e kalon. Provoj nje here por do ta shohesh reslitetin. Te eshte mbushur mendja top se do te te votojne ty ????
  Te genjen mendja ne Tirane… harroje. Rrofte Doktorr Bërisha…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *