FOTOT: Njihuni me “bishën” e Lamborghinit

Lamborghini Matador, është projekti më i fundit i kompanisë së makinave sportive, dhe fokusi kryesor janë pjesët aerodinamike në automjet, i cili ndërthur elemente të së kaluarës, të tanishmes dhe të ardhmes.

Ju mund të njihni disa përbërës të jashtëm nga Lamborghinis të mëparshëm, por gjithashtu disa pjesë nga Aston Martin dhe Lotus.

Fuqia vjen nga një motor 3.0L V12 me dy turbo, i bashkuar me dy motorë elektrikë, që gjenerojnë një prodhim të kombinuar prej 1,400 kuaj fuqi.


1 komente në “FOTOT: Njihuni me “bishën” e Lamborghinit”

  1. Marsi says:

    Pfff kot fare , si design nuk me pelqen.. Ka shume here me te bukura dhe me me fines nga pamja vizuale , nuk e shikoj te arsyshme qe makinat duhet te kene nje shpejtesi maramendese aq sa kur shtyp gazin per nje sekond kaperxejne limitet e njerezimit. Fundja une e dua makinen per te ecur ne toke ne rruge ( qe zakonisht rruga nuk eshte kurre e lire ) e jo ne qiell ku nuk ka trafik..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *