Leka Bungo zgjidhet kryetar i Këshillit Drejtues të RTSH-së

Leka Bungo është zgjedhur në postin e kryetarit të Këshillit Drejtues në Radio Televizionit Shqiptar, pasi ka marrë votimin e shumicës së deputetëve në Kuvend.

Kanë qenë 77 deputetë ata që kanë votuar pro kandidaturës së Bungos për këtë pozicion.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Leka Bungo zgjidhet kryetar i Këshillit Drejtues të RTSH-së”

 1. ppa says:

  Urime, e meriton!

 2. Jorgo says:

  Po si s’e meriton, ka bere vezen e kuqe…

 3. Anti Kapi says:

  Ka salle bixhozi ne RTSH?

 4. Sd says:

  Turp, shumë turp.
  Ky Leka Bungu është i degraduar dhe pijanec Ai shiite dhe pinte droge nëpër rruget e Bronxit në New York. Langua pedofil erdhi në Shqiperi për ti shpetuar burgut në USA.
  Shqiperia ka mbaruar.

 5. vlora says:

  Po mire mo legena nuk gjeni dot nje djale a vajze te mireshkolluar ne perendim per ta vene ne ate detyre po do merni nje pensionist me moshe te avancuar te te 80 ta vini ne ate pune Ai ckishte per te dhene e ka dhene tani ti gezohej pensionit,dhe beni thirje te vijne ne vend te arsimuarit jashte e pse per ti vene nen komande nje ish aktor pensionist?Hipokrita qe e degjeneruat kete vend .Ricikloni dhe vetem ricikloni, por ato prap skarcitete mbeten

 6. leka says:

  I zgjedh partia komisaret!
  30 vjet po te njejtat fytyra ricklohen sa nga e “majta” e sa nga “e djathta”.
  Ky Leka ne vitet 90′ bente propagande e PD ne RTSH. Organizonte mitingjet/pervjetoret e Partise ne orarirn e punes.
  Pastaj na u “pendua” se sic duket nuk i doli gje dhe iku ne USA. Tani kthehet per te marre pension dhe ju e votoni si personin me te vlefshem per ate post. Prandaj RTSH eshte aty ku esht sepse ka parlamentin qe zgjedh komisaret.

 7. Zeka says:

  Me vjen mıre per podtın qe ı cKtuan Lrk Bungos. Kandıdature e godıtun. Intelektual me ıntegrıtet. I kompletuar ne fushen e srtıt. Me prodhımtsrı te spıkstur. Me kontrıbute sı antıkomunıst. Njerı mr reputavıon. Mbsjtı per 30 vjet famoljen me buke hallall, me djersen e ballıt dhe nuk arrıten ta gjunjezonın sı para e mbas 90-tes. E pse te moj jete Leka sty? Te jete qe cke me te se na ka marre mallı te shohım art persembarı.
  Urıme Leke. Mos caj kryet prej mızave. Vrej punen Leke.

 8. Uzina Mekanike says:

  Sa memorje te dobet kini.Leka Bungo ku “talent” i stazhonuar,ke qene GEBELSI i PD ne vitet e para.Ky ne front me Salen,Meksin Tritanin e co.u munduan dhe kujtuan se ja q…nenen Shqiperisa.
  Por si cdo pune e Alekos,perfundoj me lugen e mutit dhe shakate e kripura te Duces, e cila historikisht dhe vetem i ka mbetur e do ti mbetet Lekes.
  Me cudit koncidenca qe nje piktor pa talent,emeron nje pseudoshkrimtar dhe pseudo regjizor,pa talent, ne nje post te larte per te dhe lugen qe i mbetet zakonisht.
  Duet pyetur Pellumb Kulla,per kete fenomen.I.cili nuk ben ndonje turp te shfryezoje kete top te cuar per zhytje,nga Rama per humorin e ti.

 9. Liku says:

  Urime Profesor

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *