Publikohet videoklipi përfaqësues i Shqipërisë në ‘Eurovision’

Anxhela Peristeri ka publikuar ditën e sotme videoklipin zyrtar të këngës ‘Karma’, me të cilën do të prezantojë Shqipërinë në “Eurovision”.

Ajo ka zgjedhur që këngën ta mbajë të pandryshuar në gjuhën shqipe, por edhe më shpërthyese nga varianti fillestar.

Në videoklip, Anxhela shfaqet në dy version, e veshur me të bardha dhe e revoltuar, edhe me të kuqe më me gëzim për jetën.

Mesa duket kënga zyrtare është pëlqyer shumë nga fansat e “Eurovisionit”, të cilët kanë komentuar menjëherë duke e komplimetuar këngëtaren shqiptare.

Pak ditë më parë, faqja zyrtare e “Eurovision”-it në Instagram publikoi disa fotografi të këngëtares shqiptare, ku mbante të veshur kostume të ndryshme tradicionale

“Shikoni këto fotografi mahnitëse të Anxhela Peristerit, ndërsa ajo i bën dedikime Shqipëtarëve në të gjithë botën”, shkroi faqja e “Eurovision”-it.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Publikohet videoklipi përfaqësues i Shqipërisë në ‘Eurovision’”

 1. Arber says:

  Great!
  The arrangement is much, much better than Albanian Festival Version.
  I have a good feeling about this song.
  Hopefully she is going to be as simple as possible at Live Eurovision Contest.
  Best luck!!

 2. Proud to be Albanian says:

  Angela:Coud be Beter …Partneri i Angeses ai Djali,qe sy te Ngjyer si Zombi…sikur duhet te nderrohet????????
  eshte ne nivel Mesatarje…Kenga…gjithe se si..I wish you the Best Angela…

 3. asd says:

  Kenges i mungon muzikaliteti. Pra nuk ka nje motiv muzikal qe mund te mbetet ne mendje. Gjithashtu eshte e komplikuar dhe “pompoze” si ne ritem edhe ne tekst. E thjeshta dhe motivi muzikal duhet te ishin ne baze. Synohet “nena Shqiperi” me “madheshti”, nderkohe qe duhet te perfaqsojne vetveten. Hiqet si nje “shqiponje” nderkohe qe duhet te jete nje femer. E njejta linje percohet edhe nga regjia ne videon e realizuar e cila rendohet me artifica dhe teknika te panevojshme. Nuk do te sjelle asnje vlere ne festival.

 4. Andi says:

  Paska investuar shume turku ne albanistan……
  Kot humb kohen kjo vajze – shko perfaqeso vendet arabe se ata do te mbajne ne pellembe te dores. Nje rruge e dy pune.

 5. Sa keq. says:

  Kenga e kompozuar me muzike sikur je ne Turqi.Asgje Shqiptare per fat te keq.Ku po shkon kultura jone.Sa keq ka perfunduar.

 6. REALE says:

  Nuk kuptova gje, por vetem do marrim nga bota, nuk japim? Kemi marre te nxjerrim sisat dhe mua mu duken mollaqe, te shtrihemi si te dekur edhe kur jemi gjalle; zeri me pelqeu, tekstin s’e mora vesh. Muzika nje ritem i zakonshem. Pyes: pse nuk bejme nje kenege reale ne te vertete por vetem sajime, mos valle do te ishte me mire? Dritat e shumta nuk me pelqejne; une fola vetem per qejfin tim, pune te jeme dhe ndopak jashte kohes po brenda vetes.

 7. Me Anxjelen nuk kemi asgje dhe ajo besoj e di fare mir kte gje ,
  por Kenga tekti dhe muzika eshte nji katastrofe si me e bo qellimishte
  per me injoru Shqiperine dhe kengetaren e mire .
  Nji keng corb si melodi fillon me nji lloj Ulerime si me e fut delen ne hell ,
  pastaj papritur saltohet ne nji art muzike turko -arabe e pastaj nji shetitje ne xumba -xumba
  vetem nji injorante Muzike mundet te beje nji keng te tille .
  e keqja eshte se ne Shqiperi kto vitet e fundit ka mirkuptim nga opinioni
  mbi cdo Lajthitje qe nga ajo e presidentit Muti cepanit e deri ke skandalet e injoranteve te talentuar
  gjithcka konceptohet sikur me qen ardhur ne kte vend nga nji tjeter Planet !
  Nji kengetare me dinjitet e njohese e mire e muzikes nuk linte vehten me u inoru me
  te tille pacavure .
  Dalldisje totale e trurit te shqiptarit .

 8. Black Jack says:

  Shume p….. sexy kjo Angela . Ja vlen me konsumu ca kohe me ket. Lum ai qe e shtyp tash . Have good luck huny bani

 9. betixho says:

  Kënga me melodinë më të bukur e paraqitur ndonjëherë nga Shqiperia në Eurovizion.Një këngë shperthyese dhe një muzik plot ngjyra dhe lule,dhe një zë fantastik.Kompozimi dhe zëri janë frymëzues dhe dritherues por veshja,skenat,xhirimi dhe plani i larget i kameres per kete bukuroshe, e ulin shumë cilësinë.Gjithashtu veç zërit,Peristeri nuk e ndjen këngën shpirtesisht,mimika e saj është më shumë patetike se sa shprehëse.Mendoj se kemi një kompozim dinjitoz,një zë brilant,një femër ekspresive, por, duhet të bëhen permiresime në skenat,ngjyrat kostumet dhe ndjenja shprehese e artistes.

 10. Xha Pilo says:

  Te lumte moj cupe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *