Skandali “Barçagate”, arrestohet ish-presidenti i Barcelonës

Ish-presidenti i FC Barcelona, Josep María Bartomeu, është ndaluar nga policia në lidhje me çështjen “Barçagate”.

Ai është ndaluar bashkë me dy drejtues të tjerë të klubit katalanas: Óscar Grau (Drejtor i Përgjithshëm), Román Gómez Ponti (drejtor i shërbimeve juridike) dhe Jaume Masferrer (këshilltar i Bartomeut).

Skandali “Barçagate” ka lidhje me përgjimet e disa futbollistëve kryesorë të ekipit, përfshirë Leo Messin, nga një kompani e paguar nga Bartomeu.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *