577 vjetori i Besëlidhjes së Lezhës, Albin Kurti këshilla shqiptarëve: Nxirrni përfaqësuesit më të mirë për të larguar krizën që ka pllakosur, i zotohem për angazhim të përjetshëm Skënderbeut

Albin Kurti gjatë vizitës në Lezhë tha se duke marrë shembull heroin kombëtar, Skëndërbeun, duhet të ndjekim bashkimin.

Duhet të ndjekim pishtarin që është mbajtur përgjatë historisë nga brezi në brez në mënyrë që populli shqiptar kudo që është të faktorizohet të nxjerrë përfaqësuesit e saj më të mirë e më të devotshëm dhe në këtë mënyre krizën e shumëfishtë që ka pllakosur ta zëvendësoje me çlirim, me bashkim me zhvillim dhe përparim te gjithanshëm”, shkruhet në njoftimin e kryetarit të “Lëvizjes Vetëvendosje” në “Facebook”.

Sot këtu tek flamuri kombëtar dhe te Besëlidhja e Lezhës i përulemi me nderim dhe zotohemi për angazhim të përjetshëm heroit tonë kombëtar Skënderbeut dhe të gjithë luftëtarëve shqiptarë në të gjitha epokat e kombit tonë”.

REMOTE_ADDR:[]

52 komente në “577 vjetori i Besëlidhjes së Lezhës, Albin Kurti këshilla shqiptarëve: Nxirrni përfaqësuesit më të mirë për të larguar krizën që ka pllakosur, i zotohem për angazhim të përjetshëm Skënderbeut”

 1. Lond says:

  Çfare je ti mo kokrra e debilit. Kujton se mashtrove kosovaret dhe menjeher e ngrite bythen perpjet. Shko e rregullo shtetin tat o pler, rregullo mardheniet me boten se i le njerzit te mbyllur ne kosov.

  1. Shqiptar says:

   MIRÈSEVJEN Albin. Shteti shqiptar, nuk bèhet me drogaxhinj dhe hajdutè.
   Kèta qè lehin kètu, janè ata lepujt e Janullès. 300 EVRO.
   Shqiptarèt janè me ju Albin.

   1. Meritoni says:

    Fjalimi i Albinit ka te beje per shqipëtar normal,jo për njerëz hijena,drogaxhi,debila,servila karthithës!
    Prandaj,ju shqipëtar te ndershëm përkrahne,sepse shqipĕria eshte e juaja,nuk eshte e drogaxhive.

    1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

     Fjalet patriotike te Albinit jane fjale boshe. Albini nuk e do Heroin tone Kombetar. Po ta donte nuk do ta mbante per keshilltare te vetin antishqiptarin Hysamedin Ferraj i cili per Skenderbeun thot se ishte tradhetar kurse per Ballaban Pashen thot se ishte atdhetar.
     Albini eshte shume i dyshimte!!!

   2. The Republic islamic of Kosovo says:

    shqiptar @turku i kosoves ti bajge islamike nuk ke lidhje me shqipetaret !!!! albin turkoshaku te rregulloje kosoven se Shqiperia ka Zot Edi Ramen .

 2. Hipokrizi says:

  Ate qe shqiptaret i bene Skenderbehut duke u kethyer ne iskamqener ,as ne ender se kishin pare turqit. Vazhdoni ngrini xhami se ne fund te shkalles se njerezimit do mbeten shqiptaret.

  1. NSDAP says:

   Nje pjese e Shqiptareve ishin kthyer ne myslimane qe ne kohe te Skenderbeu o pall ka..ri.

   Kryeministri i pare Shqiptare ishin Bayesid Pasha ne 1411 dhe Konstandinopoli u morr ne 1453 nga nje Shqiptar, Zagan Pasha.

   Skenderbeu nuk beri lufte fetare, dhe gjithashtu beri edhe nje lufte per interesa personale si kapja e Konstandinopoli dhe drejtimi i kryqzates me te madhe te historise.

   Shqiptaret ishin rraca me luftarake ne Europe dhe mjaft te repsektuar ne Perandorine Osmane qe ne fillim 1400.

   Boll bete percarje fetare o bastarde .

   1. heu bre says:

    Shumica e shqiptareve jane kthyer ne myslimane pas shek XVII-te o debil N-zdap. Nese ka patur persona te vecante shqiptare, bullgare, hungareze, serbe, rumune apo edhe italiane e gjermane qe mund te jene bere myslimane, kjo ka te beje me zgjedhje personale, per interesa personale dhe karriere ushtarako-politike te personave te vecante, por jo me zgjedhje te grupeve te popullsie. E kupton ndryshimin o “dru me pre”. Se qe thua ti, meqe komandant i jenicereve ishte Sokolovic Pasha, kjo s’do te thote se serbet ishin kthyer ne myslimane, apo meqe Magar Pasha ishte komandant i sipahinjve, kjo nuk do te thote se magaret (hungarezet) ishin kthyer ne myslimane ne shek XIV, o kokrra e debilit!!!

 3. Alban says:

  Shko mer demagog se na merzite . Nuk shkojne para popujt me demagoge por me bura shteti . Nuk shkohet para me mite por realitet e logjike .
  Sa per dijeni ajo nuk ishte lidhje shqiptaresh . Atehere skishte Shqiperi dhe kombet nuk egzistonin. Ishte nje bashkim i princave me shumice arber dhe epiriote arber por vasale te Venedikut . Lezha ishte e Venedikut ashtu si gjithe shqiperia e mesme dhe perendimore . Ishte nje bashkim interesash te momentit dhe pak vite me vone Skenderbeu i pari e anulloi ate lidhje e ju vu Venedikut kundra duke u bere aleat e vasal i mbretit te Napolit armikut te Venedikut .

  1. pthuuuuuuu says:

   Kush ta ka mesuar historine? Apo Erdokari.
   Halabak muti!

  2. Andi says:

   O Alban ndryshoje emrin ne Mahmut

  3. NSDAP says:

   Ketu je gabim.

   Lidhja ishte Shqiptare sepse gjithe pjesmarresit ishin Shqiptare.

   Asnje nuk ishte vasal i Venedikut dhe Venecia vetem Shkodren dhe Lezhen kishte nen kontroll.

   Nga ana tjeter Skenderbeu e mundi lehtesisht venecian ne 1448 ne 3 beteja.

 4. Taulant says:

  Behu si Skenderbeu udheheqes i gjithe SHQIPTAREVE dhe zhduki plehrat qe drejtojn sot Tiranen.
  Jane hajduter tradhtar te ndyre gjeja me e poshter mbi toke.

  1. yp Xhixh says:

   Kolaboracionizmi me pushtuesin eshte nje nga faktet e njohura ndermjet shqiptareve (dhe jo vetem)! Edhe ti Taulant katunari, je pinjoll kolaboracionistesh, por sot po na ben “patriotin”. Kuc he dreq, kuc kuc …

   1. E èma e Zeqos says:

    @ypxhixhi. O pjesè e grupit BYREKU, “truprojat mediatike” tè drogaxhiut.
    Ik ore ndyrèsirè, shko ha byrekun me gjizè dhe lère ti politikèn.
    Ti, je vetèm klluf njèpèrdorimsh. Nji byrek, nji, yyyyppppxhixhi.

    1. yp Xhixh says:

     E o Taulant katunari, ke nxjerre tet’eme te te mbroje 😀 😀 😀
     O pinjoll kolaboracionistesh, o halabak rrugesh. Te djeg bytha kur te thone te verteten, o analfabet!?
     Kuc he dreq, kuc kuc …

 5. Jorgo says:

  Skenderbeu e kishteemrinGjergj dhe ate flamur qe ti e perdor si fasade e valeviste fitimtar mbi OSMANET, QENTE E MONGOLEVE!

 6. Ti je njeri pa shtylle korrizore nje here keshtu dhe nje here tjeter ashtu says:

  Po ti I zotohesh Gjergj Kastrijotit Skenderbeut por nga ana tjeter ke fillue me u lidhe me ilslamiket edhe ti Ben propaganden e tyre shume her ne Kosove dhe ti per shkaket te Erdoganit dhe fes done me u prishe me perndimin dhe me njerze Ku jeta nuk as nje lloje vlere ti nje here i Quane Osmanet ose Turqit pushtuse nje here administratora si Quane Lubonja Serbet ne Kosove Jen njerze me kontrdita te mdha dhe nuk merrin vesh Kush Jeni nje here keshtu dhe nje her tjeter ashtu tipike per njerzit si ti pa Principe pa shtylle korrizore????????

  1. NSDAP says:

   O malok, nga te ka psonisur Mero o malok i trashe robqi..r???

   Shkoni beni nje pune te hajrit o vemje bastarde dhe mjaft komentuat per 30,000 leke rroge dhe 4 sufllaqe.

   Sidmos ti o malok bythlepires qe me malokshen tende sa qe merresh vesh dhe e vetmja gje qe di te besh eshte ti luthesh bythen perendimore, e ndoshta edhe motrat ja ke lene ndonje francezi apo pipinoje.

   Albini mban lidhje me Turqine si komb dhe shtet mik qe eshte dhe kjo eshte ne traditen e shtetareve Shqiptare.

   Albini nuk eshte as islamik dhe as ka qene ndonjehere o bastatd muti.

   Ju moter.qirat malok vetem perendim, perendim dini.

   Albini mbron dinjitetin dhe ceshtjen Shqiptare o malok, kundrejt cdo kujt. Nuk eshte produkt perdhunimi si ty.

   1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

    Gjate vizites qe Albini i beri Turqise ne vitin 2019, gjate tere kohes shoqerohej nga turku Osman Atalay qe ne tere boten njihet si financues i terrorizmit islamik.

 7. na mbyten injorantet turcelinj says:

  Ca te lidh ty o islamist me Skenderbeun.

 8. Vladimir says:

  Albini eshte nje burre shteti me vlera te padiskutueshme, por disa pozicione te tij lidhur me Çeshtjen kombetare, me politiken e Tiranes, me partneret tane te medhenj, me duken paksa provokuese e qe bejne pikerisht efektin e kundert.
  Çeshtja kombetare jona ka nje zgjidhje- BE.
  Ajo qe mundemi dhe duhet te bejme sot eshte te perveshim menget, te forcojme ekonomine, te lartesojme mirqenien e shqiptareve. Politikat jane shprehje e koncentruar e ekonomise.
  Lidhur me politiken e Tiranes Albini nuk ka asnje arsye te pozicionohet, e gjej krejt te gabuar, ashtu si ndonje pozicionim te Edit me Kosoven. Thjesht respekt e mirekuptim reciprok. Pastaj partia e Albinit ne Tirane duket nje provokim i paster pa asnje te ardhme, perjashto acarimet e kota.
  Me miqte dhe partneret na takon vetem te jemi shume mirenjohes, ti respektojme dhe, ne se ndodh te kemi kundershti, ato shtrohen ne tavolinen perkatese me finese, siç eshte folur me mikun ne shtepine e shqiptarit.
  Ne fund dua te theksoj se jam besimplot ne te ardhmen e Kosoves nen drejtimin e Albinit. Urime!

  1. shqipo says:

   Albini nuk ka treguar asnje “burre shtetni” deri me sot, per faktin e thjeshte se s’ka patur asgje ne dore. Sot e mbrapa, meqe erdhi ne pushtet do jete nen vezhgim se cfare do beje dhe pastaj do mund ta gjykojme …
   Dekoratat paradhenie mbaji per vete o Ladi 😉

 9. Liku says:

  Zotohem per angazhim te perjetshem?Ca dmth kjo? Nejse, gezohu maximumi nja nje vit se ta tregon Daj Semi vendin ty dhe atij populli injorant qe nuk arriti kurre te krijoje profil shteti normal.

 10. Alban injoranti says:

  Lidhja u be kunder rezikut islamqen turk, Skenderbeu jetoi ne turqi dhe i njihne mire sa fe e qelbur ishte myslymanizmi prandaj u organizua qe ti luftonte osmanet, dha pas vdekjes se skenderbeut shqiptaret me nder dhe dinjitet per te mos u shkerdhyer nga osmanet emigruan dhe sot jane te vetmit shqiptare bashke me ato pjese te popullsise qe nuk hoqen breket para osmanit por mbajten me dinjitet fene dhe kulturen bio te shqiptarit te tjeret u perdhunuan fis e fare nga osmanet dhe sot pellasin neper xhamira per te treguar se sperma osmane ka hyre thelle ne shtepite e tyre. Ta gezosh Alban bythngritur qe poshteron dhe emrin qe ke.

 11. eli says:

  Te te shohim ty nje here cfare perfaqesuesi do dalesh!

 12. Ppp says:

  Bravo kurti
  Kisha vite qe nuk lexoja per perkujtimin e beslidhjes se lezhes
  Sa pikpyetje ngre kjo per politiken e tiranes ku do jene valle qe nuk perkujtojne nje dite si kjo

 13. Moisi Golemi says:

  Për cilën krizë të shumëfishtë e ka fjalën ky idiot??

  1. Ai që ta rras says:

   Krizë? Ku njeh krizë ti? Vetëm ne të tjerët e shohim dhe e ndjejmë atë. Ti, ke byrekun dhe qoftet me mish qeni. Ky, është “dinjiteti” i semaforit që nuk njeh krizë.
   Drogaxhinj dhe hajdutë në pushtet.
   Grupi QOFTJA nëpër forume, bën zhurmuesin kundër Albin Kurtt.
   Hajde qofte.!!!!

   1. Tanguli says:

    Paske ngrene shume qofte o Taulant Byreku 😀 😀 😀 😀

 14. Lanabregesi says:

  Delirant me hu ne bythe,ky eshte Albin Kurti,KY aguridhja kujton se Skenderbeu do ta bej lider te shqiptareve,demagog si ky shqiptareve u ka ardhur ne maj te hundes, dhe ai eshte idhulli I Albinit Sali Berisha.

 15. Naim Frashëri says:

  Albini 100% Spiun i Serbit.
  Genjeu Kosovaret ,dhe kujton se do genjej edhe Shqptaret e Shqiprisë ,ik mor Car me Zile.

 16. Xhami ne cdo cep pallati says:

  Gjergj Kastrioti po te shikonte qe 70% e shqiptareve jane kthyer ne sunit myslyman barbare nuk do i besonte syve

 17. Ndroqi says:

  Albin,pas Skenderbeut ne Lezhe ik tako lugatin ne Tirane,mentorin tend Sali Berisha.

 18. Shqiptar says:

  MIRÈSEVJEN Albin. Shteti shqiptar, nuk bèhet me drogaxhinj dhe hajdutè.
  Kèta qè lehin kètu, janè ata lepujt e Janullès. 300 EVRO.
  Shqiptarèt janè me ju Albin.

 19. Nafia says:

  O Albin, nuk e pash ate mustaqe mutin tend te Tiranes, Bole Abazin, apo po te pret ne Tirane?!

 20. NAIMI says:

  Oo Albin,
  Po te kujtoj nje fjale te urte:
  Mos u mat me hijen e mengjesit.
  Nese e be nje gje te tille te duket vetja tre fish i Skenderbeut.
  Mbete gjithe jeten nje person butaforik
  Shiko hallet e shtepise tende e mos u bej zot ne shtepine e mikut.

 21. Skenderbegasi says:

  I nderuar Taulant, eshte e nxituar
  ti veshesh atribute te pa merituara
  dhe te pa provuara Albinit.
  Kesaj rradhe ka ne dore te mari nje merite historike me Izraelin.
  E filloj Hoti nenshkrimin ne presence te Trumpit, dhe ketij nuk
  I ve njeri pergjegjesi as Turqia e as Evropa aq me pak vendet lslamike,
  por vendosja e ambasades ne Izrael
  e bene Kosoven partnerin e vetem te SHBA ne kete ceshtje, dhe
  Izraelin nje mik te cemuar.
  Shpresoj te mos shgenje ty ne rradhe te pare dhe pastaj mua.

 22. Vito mashtruesi, shoku i Nikos se Orneles se Varuzhanit says:

  Qe te votosh per Al-Bin Kurtin duhet te jesh gdhe dhe ne Kosove nuk ka pak.

 23. Erdogan says:

  Bese-lidhja e Ilisus (sot Lezhe) ishte Greke Orthodhokse dhe nuk ka lidhje me tradhetaret dhe te pa Beset,si myslimanet dhe katoliket.
  Krishterimi ishte ndare ne 1054 A.D ne Greke Orthodhokse te Romes lindore dhe Katolike te Perandorise se Romes Perendimore dhe llogjikisht nuk kishte emer katolike Gjergj ne Orthodhoksi ashtu sic nuk kishte Jeorgios ne Katolicizem.
  Te dyja keto Perandori i kane rrenjet nga te mbijetuarit e Luftes se Troas ne Dhardhanele te Ionise qe kaluan ne Buthrotos (Butrint) dhe ndaluan ne Rome.
  Keto fakte historike jane te dokumentuara nga qindra historiane Greke dhe Greko Romake dhe nuk ka vend per diskutim.
  Ti considerosh “Shqiptare” ata qe ndruan Besen Greke Orthodhokse edhe ata qe nuk u treguan te Pa-Bese kjo eshte me e pakta Hipokrizi dhe mohim te Historise.
  Epiri dhe popullsia quhej Epirote dhe ishte nen nje Perandori,ate Greke te Bizantit me qender Kostantinopolis.
  Ti considerosh “shqiptare” Epirotet e Kastriotit,ata qe i thonin
  Kostantinopoleos ne Nder te Perandorit Ilyre Megas Kiostantinos dhe atyre qe luftuan per Osmanet qe akoma i thone Stamboll,eshte poshtersi dhe Idiotllek.
  Te ndrosh vendlindjen e Kastriotit Emathia ne Mat dhe pothuajse te gjitha Toponimet ne Epirin e Kastriotit nga te ashtuquajture “Rilindas” kjo behet vetem nga armiqte e ketij Kombi.
  A ka me turp per nje Komb te Lashte si Arnautia e sotme te kete nje figure si Tereza mbi qindra Figura Historike te historise se Botes vetem sepse i dhane nje Cmim “Nobel” me prapavije politike dhe antikombetare?
  Fare ka bere Tereza per kete Komb te Lashte o mavrinj me boje qe nuk ju del as ne shekullin e 50te?
  Pervec qe ben pjese ne nje Fe te nje Shteti qe ka te pushtuar Atdheun e Pirros dhe Kastriotit Magna Grecian ate te Romes Barbare por nuk ka lidhje fare me kete Identitet dhe Heronj.

  1. psikologu says:

   O Erdokar, o coban inferior, na ke ca trapin me idiotizmat dhe injorancat qe thua, o derdimen people!
   O budall, mos te te rrej mendja se je i mencur dhe i ditur, ajo qe ke nevoje eshte nje vizite e domosdoshme te psikiatri!

 24. Tironsi says:

  Leri keto dengla Albin Mashtruesi,Skenderbeu ishte bashkues, ti je percaresi me I madh I kombit shqiptar ne ditet tona.Ne Shqiperi je bashkuar me dyshen kriminale dhe hajdute
  Meta-Berisha,kunder qeverise dhe kryeministrit Rama.

 25. Valbona says:

  Dhe shqiptaret Albin simbas porosise tuaj e kane zgjedhur “liderin”ai eshte mustaqe muti Bojken Abazi,dhe me zotnin tuaj jeni dy mutrit me te medhenj kombetar

 26. sali says:

  Ike ore bajge,Te kam dhjere ne beselidhjen tende,nuk na nevojitet baskimi me ju,keto jane populizma per te mashtruar gjoja patriotet e djegur,Bashkimi po u be do behet nen ewrope

  1. Ai që ta rras says:

   Të kam dhjerë tët ëmë dhe tët motër more bythqir lulishtesh. Besa dhe besëlidhja, nuk është për motërqira . Ata, janë jashtqitja e kësaj shoqërie të marrë peng nga drogaxhinjtë.

   1. pthuuuuuuu says:

    O Taulant o Pallosh, po mjaft pellite o budall, po a nuk e kupton se askush nuk do te bashkohet me gomere si puna jote!? Mbylle bucen e mos ha mut, ate bej, se bashkohemi vete pa “ndihmen” e trapave si puna jote!
    Pinjoll kolaboracionisti, bajge qe patriotizmin e perdor si strehe te maskarenjve …

 27. Bashkim says:

  PSE NUK BERE VREJTJE PER BUSTN E SKENDERBEUT QE DUHET TE ISHTE PAK ME I SHKURTER SE NUK TE NGJAN.
  PO TE ISHTE NJECIK ME I SHKURTER DO ISHTE TAMAM SI TY.
  APO NUK E NXOREN EDHE NIP SERBINE QE TE AFROHEJ ME TY.

 28. Korabi says:

  Tipi i Albinit ne Shqiperi eshte anakronik,me tipa te till shqiptaret ketej Drinit tallin menderet, ky birbua reciton disa fjali dhe kujton se na cudit, kur ne fakt na bene per te pjerdhur.

 29. kastrioti says:

  Sa gomar qe eshte ky Kurti, ku u bere ti mor gje e trashe qe ti japesh mend shqipetareve….

 30. Valbona says:

  Ne Shqiperi Albini duket afersisht si Luli, qe te dy recitojne disa fjali te mesuara permendesh,keto vlejn per tu zbavitur kur je duke pire kafe me ndonje shok kaq.

 31. Mire beri qe kujtoi Beselidhjen e Lezhes , s’ka ndonje gje te keqe , po kete VV ne Shqiperi c’e ka , sa PD ,PS apo ndonje parti tjeter shqiptare i mori pjese ne zgjedhje Albinit ne Kosove ?!!!
  Nuk kemi mare vesh e formoi qeverine ky ne Kosove apo pret bashkimin , qe te behet kryeminister i madh ?!!!
  Albin ke dhe presidentin per te zgjedhur , apo po s’e zgjodhe prape zbret nga karoca , dhe zgjedhje te parakoheshme deri sa te fitosh 100% , qe t’i kesh ne dore te gjitha .
  Nje kujtese te vogel , vertet fitove po si fitove e di dhe vete ti , me gjysem kundershtare .

 32. Akil says:

  Ketij i ka marre koka ere.
  Duhet te kete keshilltare qe i thone ,Kosoven e more tani Shqiperine .
  Se cfare pune ka ky ne Lezhe kur ska filluar pune akoma ne Kosove hajde merre vesh.
  Thua qe do e shndrise, deshira dhe puna jane dy gjera krejt te ndryshme.
  Skenderbeu e beri vete ate principate qe formoi , dhe ishte vasal i mbretit e Napolit.
  Ketij ja dhane Amerikanet shtetin tani do dhe Shqiperine .
  Kush ju ankua ketij te na shpetoje.
  Ne jemi per Europe dhe jo per Prishtine.
  Megaloman qe do ike sic erdhi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *