“Antiamerikan dhe pro erdoganist”, Arbana Xharra ironizon Albin Kurtin: Sa shqyrton vendimin për ambasadën në Izrael, rishqyrto kontratat me Erdoganin

Gazetarja Arbana Xharra ka ironizuar kryeministrin e zgjedhur Albin Kurti dhe deklartat e tij të fundit lidhur me ambasadën e Kosovës në Izrael.

Xharra sjell në vëmendje kontratën për privatizimin e Aeroportit dhe të Distribucionit të energjisë.

“Albin Kurti, sa e shqyrton vendimin per ambasade te Kosoves ne Izrael, rishqyrtoje kontratat e Hashim Thacit me Erdoganin per privatizimin e Aeroportit dhe te Distribucionit te energjise. Por Albini nuk e bene kete sepse eshte antiamerikan dhe pro erdoganist. Ai votat i ka marre per me luftu korrupsionin, qe ku e ka nje mundesi me u deshmu. Por jo, sepse Albini e adhuron Erdoganin, s’ka lidhje qysh i ka marre ne dore asetet kryesore te Kosoves!”, nënvizon Xharra. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në ““Antiamerikan dhe pro erdoganist”, Arbana Xharra ironizon Albin Kurtin: Sa shqyrton vendimin për ambasadën në Izrael, rishqyrto kontratat me Erdoganin”

 1. daja says:

  Hej Bre! Mos u ngut moj cuce se shume shpejt ke me ja pa tymin ! Albini nuk eshte as antiamerikan dhe as erdoganist, Albini eshte bir i Kosoves martire dhe te perveluar i cili i ka vene shpatullat punes dhe populli i shkon pas … Fryma e VV tashme po fryn dhe do fryje ne gjithe vendet ish “komuniste ” ( diktatoriale) . Te gjitha keto vende vuajne nga e njejta plage dhe kane te njejtat simptoma ,, Korrupsion galopant, kapje te shtetit, oligarki sunduese, trafik droge e qeniesh njerezore, perqendrim i pasurise ne nje grusht te vogel njerezish.. etjer…
  Nese VV me Kurtin japin rezultat ne Kosove , kjo fryme nuk mund te ndalohet … Dihet qe do bashkohen te gjithe qelbesirat per ta ndaluar por nuk do munden …

 2. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

  Albini eshte shume i dyshimte. Frikesohem qe ketij budallai Kosova mund te ja sheh sherrin.

 3. Drini says:

  hmmmmm ky Albini ka dhene shenja prej selefisti, ta gezoni o vellezer kosovar.

 4. Fituesi says:

  Albini nuk eshte perendimor, as administrator dhe as bashkekohor. Politikane pa force qe s’ka per t’u bere kurre lider. Ishte kryeminister dhe u rrezua me kembet e veta. Por kosovaret si popull adoleshent ne politike e rizgjedhin perseri.

 5. djemte e babes says:

  Perendimi,qe krijoi shtetin kosovar,e nxorri mbas disa muajesh,pasi kish marre karrigen, nga dera kete amalgame turko-komuniste,vllezrit kosovare,e futen,jo nga dritarja,por perseri nga dera,gje qe tregon qe as e kane idene se cfare don te thote shtet.

 6. vlora says:

  albini eshte islamist vellai i erdognit . nje MUT i madh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *