Dhunoi të dashurën, ish-sulmuesi i Partizanit duhet të paguajë 300 mijë lekë për të dalë nga burgu

Ish-sulmuesi i klubit të futbollit Partizani, Theofilus Solomon ka kërkuar në Gjykatën e Tiranës ndryshimin e masës së sigurisë.

Ai u arrestua disa ditë më parë, ndërsa gjykata e Tiranës i ka kërkuar ish-sulmuesit një garanci pasurore.

Masa e sigurimit personal e vendosur ndaj futbollistit është “Garancia Pasurore e parashikuar nga neni 236 K.Pr.Penale në shumën 300 mijë lekë”. Sipas gjykatës, kjo garanci duhet të paguhet brenda 5 ditëve.

Deri në shlyerjen e kësaj shume, Solomon është i detyruar të qëndrojë në masën e sigurimit “arrest me burg”. Ish-sulmuesi i Partizanit mund të dalë nga burgu në momentin e depozitimit të garancisë pasurore, por ai nuk mund të largohet nga Shqipëria deri në përfundimin e procesit gjyqësor.

25-vjeçari u arrestua në 19 shkurt nga policia e Tiranës, pas denoncimit nga bashkëjetuesja e tij për dhunë fizike dhe psikologjike.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Dhunoi të dashurën, ish-sulmuesi i Partizanit duhet të paguajë 300 mijë lekë për të dalë nga burgu”

 1. leko says:

  Po pse mor byth zi…..

 2. Mare Nostrum says:

  Once you go black you deserve it!

 3. Hapu Xhipe says:

  Po grun gabele e ka? Apo ka marr ndonje shqiptare per pashaport?

 4. Jurgen says:

  Te dhjefsha drejtesine, gabeli do paguaje leket dhe do arratiset, mbajeni mend. Te ***a drejtesine duhen varur ne litar nga i pari te i fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *