Grenell sulmon Albin Kurtin: Ekipi i Biden duhet ta ndalojë! Është anti-amerikan, kundërshtoi Clintonin, Bushin, Obamën e Trumpin

Ish-emisari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth lokacionit të Ambasadës së Kosovës në Jerusalem.

Grenell e ka quajtur Kurtin “majtist anti-amerikan”, që sipas tij ka qenë kundër Administratës dhe politikës së SHBA-së ndër vite, duke përmendur Bill Clintonin, Geroge Bushin, Barack Obamën dhe Donald Trumpin.

“Lideri i ri i Kosovës majtisti anti-amerikan, Albin Kurti, ka qenë kundër politikës së SHBA-së që janë sygjeruar nga Bill Clinton, Geroge Bush, Baracka Obama dhe Donald Trump”, ka shkruar Grenell.

“Ai gjithmonë është anti-amerikan”, ka theksuar Grenell.

Ish-emisari ndërkohë ka ftuar administratën e Joe Biden që ta ndalojë Kurtin.

Marrëveshja për njohje reciproke Kosovë-Izrael është arritur si rezultat i ndërmjetësimit të presidentit amerikan, Donald Trump.

REMOTE_ADDR:[]

49 komente në “Grenell sulmon Albin Kurtin: Ekipi i Biden duhet ta ndalojë! Është anti-amerikan, kundërshtoi Clintonin, Bushin, Obamën e Trumpin”

 1. Populli says:

  Oooo shqiptarët e Kosovës ooo që glisni anglisht e blini me Euro po çju fesh DEBILI KOMUNIST OOO , ka marr fund komunizmi me murin e berlinit 1989 o popull që dashuroni Enverin në 2021 ooo e mjera shqipëri e veriut ooo i ziu Albin!!!!

  1. Gjergji says:

   @popull,
   Nje nder komunistet fanatik je ti qe perdor nickname “populli”.
   Shqiperise i duhet nJe Albin qe t’ju vije hakut rraces tuaj dhe gjithe politikaneve te PD, PS, LSI.
   Ju komunistet jeni mesuar me internacionalizmin proletar, ju vinte keq per nje lope te semure ne Vietnam apo Kongo, por nuk e thate nje fjale per shqiptaret, vellezerit tuaj ne Kosove, Mal te Zi e Maqedoni.
   Ju jeni gati ta copetoni Shqiperine, se nga Tirana r Veriu i quani maloke, shpellare e te pazhviluar. Ju nuk jenh gje tjeter veçse komunisto-sllavo-turq qe flisni shqip.

   1. ana says:

    O gjergj kush te meson qe te fusesh percarje midis krahinave te kombit tone? Serbet rekrutonin njerez si ti pikerisht per te armiqesuar shqiptaret me njeri tjetrin. Thirri mendjes o gomar se nese jemi ketu ku jemi, pra Juve shtet me vehte dhe jo krahine e neperkembur e Serbise eshte ne saj te SHBA-se ; ne te kunderten do ju kishim te gjitheve ketu ne Shqiperi dhe do perfundonim si nje Siri e ballkanit. Nese Albini do te vazhdoje ti beje karshillek (pordhe i themi ne kendej) Amerikes dhe nese ju ne shumice nuk do te denoni qendrimet e tij, me qafe paci vehten!!!

   2. Popull says:

    Mos më thuaj se Kosovën e çliroj shqiptari se unë popull jam e si popull flas po nuk mendoj se mund Rusin Kinën dhe Amerikën njëkohësisht me Haradinajn dhe Albinin. Ta thotë shpëtimtari çlirimtari Amerikani !breti i botës dashamirësi jonë me vepra ,,, mooos bëj këtë e atë,, çtë duhet pseee i bën psee i bën,,, për odeollogjin komunoste ,,,ideologjia vdiq në 89 tani ka vetëm INTERRSA dhe interesin tonë e bëjn më mirë Amerikanët sesa Albini me Enverin në kokë e me Ilirin e Daliun në sofer.

   3. koqe zi says:

    Nuk e fal ky grenelli kete Albinin qe nuk ju shtri ….
    Prishja planet ketij grenellit Albin se ti ke voten e popullit
    kurse grenelli ka ka…

 2. Loni pe Kolkondasi says:

  Sa pak politikan shfaqet zoti Grenell, i thote te vertetat drejtperdrejt. Po bjeri pak rrotull more zoteri, bjerri pak rrotull, te kam rixha, jo kaq i drejtperdrejte!!

 3. american16al says:

  Albin Kurti qe ne pamje te pare te jep pershtypjen e nje tipi te pabesueshem dhe dredharak, ngjan si spiun..!!!??

 4. ziguri says:

  Shume shpejt i trashi Kurti do shkoi ne mut te somes se ja ka mare doren, eshte si Saliu dhe Like floriri qe i shpall lufte SHBA dhe BE….

 5. USA says:

  Nuk kam kurrfare respekti per Grenell, por fatekeqesisht ketu ka 100% te drejt, Kurti eshte anarshist dhe duke qene antiamerikan eshte antishqiptar, po te ishin zbatuar idet e Kurtit sot nuk do te kishte Kosove te pavarur. Une habitem si mundet te drejtoj Kosoven,kete krijese amerikane,nje antiamerikan. Turp!

 6. Ndroqi says:

  Kini besim vellezer kosovar, historia jone me Enverin po perseritet nga ju, me Kurtin ju do hani bar po nuk do i dorezoheni imperializmit amerikan, ju befte mire, sic na beri neve 50 vjet.

 7. beso says:

  Albin Kurti eshte nje idjot qe perseri shum shpejte do ti cirret maska.

 8. Nafija says:

  Ketu Grenell ka thene nje te vertet qe e dine te gjithe, por une do i them Kurtit,leri folklorizmat me flamur dhe Skenderbe,populli i Kosoves do nxjer nga varferia,dhe kjo nuk behet me recitimet tuaja folklorike, por duke punuar dhe krijuar lidhje,sic po bene Edi Rama, i cili perballoj dy nga fatekeqesit me te medhaja, termetin dhe pandemin. Mos shko te varri i Skenderbeut per ti bere karshillek Edi Rames dhe qeverise shqiptare, po ne Tirane,takohu me kryeministrin, dhe perfito nga eksperienca dhe lidhjet e tij per te miren e popullit.

  1. Ed says:

   Nafije te lumte mendja dhe dora! I ke thene te gjitha

 9. NSDAP says:

  Ik o Grenell pederasti shko shkerdhehu me babane apo vllain tend o pederaat i flliqur.

  Me kete koment vetem Ridhjerjen e Rames dhe gelbazat e kesaj gazete mund te gezosh.

  Pse mer pederast, mos e ka per detyrim Kurti apo Shqiptaret me ndjek patjeter politikat pro cifute dhe.pro globaliste te Washingtonit???

  Prandaj i kosovare, te kuptoni se nuk jeni te pavarur sepse ndaj nje vendi te pavarur nje pederast amerikan nuk i drejtohet dot keshtu.

 10. emigranti says:

  Kurti nuk eshte antiamerikan, por ti duke qene proserb e ke treguar veten antishqiptar.
  Pergjigjen per kete ta dha populli me votimin pro VV.
  Nese te shkon mendja per ndonje puc tjeter VV do dale edhe me e forte.
  E ledhatove Serbine duke e trajtuar si viktime qe kish vuajtur nga Kosova ( kur ne fakt eshte e kunderta ) duke kerkuar nga kjo qe ti beje akoma me shume leshime, pa perfillur viktimat kosovare.
  Z. Grenell, lufta ne Kosove, ku Amerika ishte mbeshtetesja kryesore, u be per te mbrojtur popullsine shqiptare ndaj genocidit brutal te shtetit serb qe ju po e mbeshtesni.
  Te pakten mbyllni gojen , pasi do te mbaheni mend si diplomati me brutal.

 11. Trebeshina says:

  Kurti mendon se duke tundur flamurin anti Ram te varri i Skenderbeut do i permiresoj jetesen kosovareve. Nuk besoj se keni pa idiot me te madh.O Kurt koqja,Edi Rama ne kete dopio fatekeqesi, termet-pandemi,i ka dal zot vendit, ka bere te pamunderen per ta kalu me sa me pak dhimbje.

 12. Jugu says:

  Grenell ishte dhe eshte nje pro Serb. Dhe nese ai flet keq per Kurting apo per cdo Shqiptar tjeter e ben per ndihme te Serbise dhe jo Shqiperise. Po qe se dikujt i pelqejne fjalet e ketij “dipllomati” atehere, eshte pro Serb.

 13. Jon says:

  O budallenj, po si i jepni te drejte Grenellit. Por kush eshte ai qe te kerkoje qe SHBA ta ndaloje Kurtin, nje drejutes i zgjedhur me votat e popullit ne menyre demokratike. E kuptoni se cfare injoranti eshte Grenell ne politike? Asnje vend nuk ka te drejte te nderhyje ne politiken e nje vendi tjeter. O Shqiptare budallenj, kur do mesoni?

  1. Satèr says:

   Po ke té drejté ! Kurti éshté zgjedhje e kosovarve , por pikêrishtë kjo zgjedhje êshtê njê njollê mosmirnjohje,besprerje ndaj shpêtimtarit nga ana e kosovarve ! Kosova po digjej po vritej , shqiptarét ikén dhe u pérzuné dhunshêm e lané kosovén ngjashêm me shpêrnguljen e çamérisê nga greku ! I njêjiti skenar me té vetmin ndryshim qè fuqia mê e madhe botérore , shba ndèrhyri fuqishém , ndaloj dhunên dhe ktheu kosovarét né trojet e tyre ! Kush do ishte albin pa ndérhyré shba-ja pêr çlirimin e kosovês ? Me siguri ose ndonjé trafikant i rêndomtê diku nê evropê ose ose do prashiste trangull e bostan fushave tê myzeqesé ! Çfaré béni o kosovaré ?! Ndaloni dhe kujtoni vetém njé çast njé shqiptar çam atje nê pikén kufitare nê kakavi ku doganieri grek e ndalon té kaloj kufirin vetém pse dhe vetêm PSE né pashaporté vendlindja shkruhet çaméri ! Késhtu do té ndodhte dhe me ju, albinat dhe osmankat nê kukés, me pashaportat tuaja, me vendlindjen tuaj , kosovén atje nê Morinê po té mos qe Amerika té cilês sot i tregoni dhe “muskujt”e votés sê lirê ! Jazêk! Mosmirnjohés !

 14. Asd says:

  Nese Kurti ka dy pare mend, duhet te bashkepunoje dhe te orientohet vetem me administraten USA. Cdo veprim tjeter shkon paradoksalisht ne favor te politikes serbe. Ku ka me mire per serbet se nje Albin qe do te prishe marredheniet e Kosoves me USA?

  1. 20210302 says:

   Kurti e ka hanger nje luge çorbe te prishur ne burgjet serbe e do te vjelli gjithe jeten prandaj eshte shok me berishen por çeçua ka biçak e ne kete raste çeçua eshte amerika qe nuk do ta leje kosoven te shkoje per lesh ajo ka investuar shume per ate vend e sa per kurtin do perdorin biçakun.

 15. Zhaku i Lajthitur says:

  Kurti ne menyre konstante i kundervihet Amerikes, aleatit me te madh te shqiptareve. Nga ana tjeter Serbia mbeshtetet tek Rusia, rivali me i madh i Amerikes. Llogjikisht nuk ka arsye se pse Kurti ti kundervihet Amerikes kur ajo eshte armikja e Serbise.
  Shume vet, sidomos mbeshtetes te tij do e “mbronin” Kurtin duke thene se ai eshte majtist. Do e justifikonin ate sikur eshte komunist. Do e justifikonin ate me “dokra” te tjera, qe nuk kane llogjike.
  Kurti ne menyre konstante kundershton si te “djethtet” ashtu dhe te “majtet” e Amerikes. Nga ana tjeter Rusia nuk eshte me shtet i “majte” por regjim i Putinit. Keshtuqe justifikimi qe i bejne mbeshtetesit e tij sikur ai Kurti eshte “komunist”, prandaj ai do Rusine,eshte i gabuar. Krahasimi I tij nga ana ideollogjike (me Enverin) eshte i gabuar. Kurti nuk eshte as i majte dhe as i djathte. Ai nuk ka ideollogji. Ai ne menyre konstante ndihmon politiken serbe kunder shqiprateve. Keshtu beri ne Rrambuje dhe keshtu me rradhe…
  Ne Amerike Bajdeni mbahet socialist ekstrem. Ai meshtete klasat e varfra. Obama eshte majtist ne gjak. Kurti i ka kundershtuar keta te dy. Gernel ka te drejte, kur thote se ai kundershton te gjithe presidentet Amerikan. Ai e ploteson kete fakt me konstatimin se Kurti eshte antiamerikan. Ketu Gerneli gabon.
  Kurti po te ishte se eshte “komunist” nuk do pelqente kapitalizmin e Norvegjise. Ai e ka familjen Norvegjeze dhe jo Kineze.
  Ai nuk kundershton vetem lideret “komuniste” te Amerikes por edhe lideret kapitalist te saj. Armiku kryesor i tij dhe i hapur ishte Trampi. Trampi eshte nje tipik i perfaqesuesve te kapitalit. Obama dhe Bajdeni jane perfaqesues tipik te klasave te varfra.
  Perfundimisht, mund te them qe ne rastin e Albinit nuk pine uje ngjyrat ideollogjike. Ne thelb Albini duket si konfjuz dhe rrumpallist. Pavaresisht ketyre levizjeve te tij, konstantja e tij e perhershme eshte qendrimi kunder Amerikes.
  Qendrimi konstant kunder Amerikes, ne thelb eshte sherbimi me i mire qe i behet Serbise. Po permend vetem faktin qe ne Rrambuje ai kundershtonte nenshkrimin e dokumentit. Kjo do ndihmonte Serbine te na e hidhte ne fajin. Po te ishte bere kjo nga Thaci, Kosova do ishte akoma pjese e Serbise. Valle Albini eshte kaq naiv?!
  Edhe kur u be kryeminister, nuk pranoi bisedimet, duke i dhene te drejte Vuciqit te sabotonte bisedimet me pretekstin se shqiptaret nuk jane per bisedime.
  Edhe sot Albini nuk shprehet ne se eshte dakort me Bajdenin. Pse nuk flet ai?!
  Spjegimi i vetem eshte se vet Serbia nuk di si tja beje. Ate nepermjet dokumentit “non peper” e kane njoftuar se Amerika dhe Evropa kane te njejten politike te perbashket per bisedimet, qe eshte “marreveshja gjithe perfshirese me njohje reciproke”. Serbia eshte ne hall, sepse ajo nuk do qe te nenshkruaje mevetesine e Kosoves. Vuciqi nuk di si tja beje, por thote se kesaj platforme do i pergjigjet “me durim”…
  Ne kete kontekst te ben pershtypja e politikaneve te Kosoves qe “me durim” kerkojne te plotesojne kerkesat e tyre perpara se te bisedojne me Serbin.
  Amerika me siguri e di mire se kush eshte Albini dhe e kane neglizhuar ate plotesisht nga bisedimet. Ata me sa duket do bisedojne vetem me Vuciqin si fillim. Do kordinojne punet me te dhe Albini si kulishi i Vuciqit qe eshte, do beje ate qe Serbia dhe Amerika do merren vesh…
  Kjo eshte “pavaresia dhe madheshtia” e Albini qe e ka emrin: Lufte konstatne kunder Amerikes….Ai nuk Lufton Ameriken, Me dashje apo pa dashje ai punon per Serbine…

  1. Ceni says:

   Eshte veshtire te behesh lider ne demokraci. Albini nuk eshte per kryeminister dhe arsyja baze eshte ajo qe thote Grenell. Kosovaret qe vuajten nga fryma e komandanteve, tash nga fryma fetare dhe mosbesimi te liberalizmi perendimor, do ju duhet kohe te kthjellohen dhe te marin rrugen e mbaresise.

 16. american says:

  Te jesh anti Grenell ose anti Tramp nuk do te thote te jesh anti amerikan! Fryma e VV tashme po fryn dhe do fryje ne gjithe vendet ish “komuniste ” ( diktatoriale) . Te gjitha keto vende vuajne nga e njejta plage dhe kane te njejtat simptoma ,, Korrupsion galopant, kapje te shtetit, oligarki sunduese, trafik droge e qeniesh njerezore, perqendrim i pasurise ne nje grusht te vogel njerezish.. etjer…
  Nese VV me Kurtin japin rezultat ne Kosove , kjo fryme nuk mund te ndalohet … Dihet qe do bashkohen te gjithe qelbesirat per ta ndaluar por nuk do munden …

  1. Fshatari says:

   Or taj Amerikan!
   Mire per Trampin qe e rrezuat. Po per Bajdenin qe e zgjodhet, pse nuk shprehet Albini? Ti or mik ke lajthitur kur mendon qe Kosova, per inat te Amerikes, do jet shembull ne bote kunder korrupsionit, kapjes se shtetit, oligarkeve, trafikut njerezor e qe do haje me luge floriri gjate kohes ne pushtet te Albinit. Eshte e nevojshme te shkosh te vizitohesh tek doktori ne se vertete je ne Amerike. Je aq i lajthitur se mendon se Amerika dhe Evropa jane qelbesirat qe bashkohen per te ndaluar Albinin!!! Vertet ne Amerike rron ti???? UUUU! kur thua qe fryma e VV tashme po fryn dhe do fryje ne gjithe vendet ish “komuniste”diktatoriale… YYYYYuaaaaa hahahah! Shko or vizitou tek doktori i gomereve(ne fshatin ku rron) , ne zgerdallat e Kosoves, se psiqiatri ne Amerike nuk te ben pune.

 17. AAA says:

  Une besoj qe Kurti eshte nje patriot I pa korruptuar dhe qe askush
  (edhe Grenell) qe eshte miku I Vucic nuk mund ta fundosin dhe vetem shpifin.
  Natyrisht qe te thuash qe Kurti eshte antiamerikan I bie qe 70% e popullit kosovar te jete antiamerikan.
  KURRE E KURRES.
  KOSOVARET NUK JANE BUKSHKALE.

  1. ana says:

   Shume mire, por a do beje Kurti perpjekje maksimale per ti perfunduar negociatat me Serbine dhe njohjen nga kjo e fundit te Kosoves, ashtu sic po kerkojne me ngul SHBA -ja dhe BE-ja????? Nese jo, ne qafe paci vehten se edhe ne te shqiperise nuk do na keni perkrah!!!

  2. Bianka says:

   Shume dakord me ty AAA. Grenelli eshte pro Serbise dhe kjo tani dihet.
   Shqiptaret me keto brockulla qe nxjerrin nga goja bejne thjeshte vetevrasje. Konica thote ‘ Armiku me i madh i shqiptareve jane vete shqiptaret’. A nuk po e tregojne kete edhe ne keto momente historike per fatin e Shqiperise!?
   Albin Kurti eshte lideri i duhur per Kosoven. Shqiperia nuk arriti te gjeje nje Albin dhe nje Vjose. Po ty shtrydhesh te gjithe politikanet dhe qeveritaret e ketyre 30 viteve kullojne korrupsion.
   Nuk kane per ti gezuar pasurite e vena me korrupsion, sepse nese nuk e ven SPAKU do e beje Allahu!

 18. Bashkim says:

  RRNOFTE MRETI ALBINOVICI DHE PRINCI ABAZVIC.
  PER INAT TE SI E VJERRE SHKOJ E FLE ME MULLIN HINE.
  KESHTU BENE SHQIPETARE NE KOSOVE DHE NE MAL TE ZI.
  DASHURIA PER SERBINE ESHTE E THELLE. KJO TANI NUK DALLOHET POR SHUME SHPEJT RREMUJA DO TI SJELLE SLLAVET ME AFER SEPSE IDEIA E ABAZVICIT DHE ALBINOVICIT ESHTE ANTIAMERIKANIZMI E ANTISEMITIZMI.

 19. Bashkim says:

  RRNOFTE MRETI ALBINOVICI DHE PRINCI ABAZVIC.
  PER INAT TE SIME VJERRE SHKOJ E FLE ME MULLINXHINE.
  KESHTU BENE SHQIPETARE NE KOSOVE DHE NE MAL TE ZI.
  DASHURIA PER SERBINE ESHTE E THELLE. KJO TANI NUK DALLOHET POR SHUME SHPEJT RREMUJA DO TI SJELLE SLLAVET ME AFER SEPSE IDEIA E ABAZVICIT DHE ALBINOVICIT ESHTE ANTIAMERIKANIZMI E ANTISEMITIZMI.

 20. Tetova says:

  Kurti nje megalloman, do ja shihni shpejt fundin.

 21. Edi NYC/USA says:

  “F u Grenell 4 your Trampism ideology who should be behind bars (jail) 4 breaking the U.S. Laws engagement conspiracy in Ukraine Gate scandal.”
  Shqiptar- American relations can not be poisonous by interference of scambags like Grenell especially now pass Trumpism era!…

 22. Andi says:

  Grenel sponsorizoi nje marreveshje qe ishte vetem ne favor te Izraelit. Nuk kishte lidhje me kosoven dhe serbine. Eshte per te ardhur keq qe ben kete lloj komenti, se vete nuk ka qene ndonje fare politikani. Kur ishte ambasador ne Gjermani, nuk ia varte asnjeri. Kosova ka nevoje per aleate, por duhet te kete edhe dinjitet. Mos e shani Albinin kot. Nuk i mori ato vota rastesisht. Jepini kohen te tregoje veten. Vetem per anti-kosovar nuk mund ta akuzoni

 23. Juliano says:

  Shikojini surratin albinit, ta jep pershtypjen sapo ta shohesh si nje fytyre e dyshimte naziste. Ky po i fut xixat ndermjet shqiptar te kosoves me shqiptaret e shqiperise. Ky vjen ne tirane si haxhi qamili ne shijak. Nuk mund te korespondonte ky i pa fytyre me organet vendore apo qendrore?, jo qellimi tij eshte te provokoje ne menyren me injorante te tij. Ky jeton me endrren e te qenurit baba stalini madh. I kujtojme ketij qurrashi se shqiperia ka djem e burra e gra, qe shqiperine ta çojne sa me prane vendeve dhe politikave europiane. Ky le te shohi punet e kosoves, mbasandej te vije tek barri i skenderbeut, provokator i ndyre, ku mori zhgenjim me ate qe beri ne lezhe. Çar jan kto lidere qe vijne si çetnike dhe takojne ata qe duan te bejne puçe kundra shtetit apo lidereve te zgjedhur nga shqiptaret e shqiperise. Ksi mutesh hyn e dalin si legene provinciale, ku mbeten provinciale ne menyren se si duan te fusin hundet ne punet e nje shteti tjeter.

 24. TJETRI says:

  Jo Z. Grenell! Kurti nuke eshte aspak antiamerikan. Zotrote je Antishqiptar. Liqeni i ujmanit shtrihet 95% neteritorin e kosoves,, ndersa impiantet e investuara per energjine vaditjen etj, jane 100% ne Kosove…. si mik i Serbeve ju the atyre se ju takon dicka edhe ju….Sipas kesaj logjike meqenese Skavica do kaloj ne maqedoni (do permbyti ca toka atje) u dashka qe ne ta bejme ate shtet aksioner ne skavice????

  Pra Albini nuk eshte antiamerikan por Ju Z, Grenel jeni pro serb e anti shqiptar.. ndersa clinton. obama , bush i fut gjoja se je njelloj me ta po s’ke lidhje ti me ato

 25. Marko says:

  Jo se jam dakord me lemshin qe Albini do te beje ne Shqiperi , duke u lidhur me faktore destruktive , por Grenelli ngelet nje nga antishqiptaret me negative dhe sulmet e tij nuk na hyjne ne pune. Albini do ta marre vlereasimin apo cvleresimin nga bashkekombasit e vet.

 26. Lloji says:

  Nuk eshte çudi se eshte shoku i Ilir Floririt…. i bashkon ideali anti-amerikan!!!

 27. vlora says:

  Ne fillime e demokracise edhe te ne Berisha shihej si perendi Do jetoj ne pallat te thjeshte thosh ,si populli im.Njerezit thoshnin se eshte i pakoruptushem e bla…..bla….bla.Sot Saliu dhe familja e tij nuk kane ku ti prishin parate.Familje me pasuri perallore.Prisni te kalojne disa vite dhe pastaj gjykoni per Albinin.Lexoj qe e shpallin kampion te ndershmerise,antikorupsionit etj sa thua ku ke qene kaq vjet moj Kosove qe nuk e kishe zbuluar .Prisni.Kur ta shofim do besojme .Parakalimet te vari skenderbeut me flamur jane butafori dhe dihet nacionalizmi strehe e kujt eshte

 28. Viola says:

  Po mire surati i Albin Kurtit vjen dhe ben karshillek ne Shqiperi.Po e le menjane patriotizmin e shtirur te tij dhe po merrem me shkeljen e rregullave antikovid. Kur tek ne ndalohen grumbullimet ky vjen dhe jep shfaqe ne Lezhe.Kur do veproje ligji per te gjithe njesoj.

 29. Gipa says:

  Eh kujton Kurti qe e ka qlirue Kosoven vete e jo qe mbeti e shprazet pa popullsi shqiptare dhe Amerika e bani Kosoven e qlirume e shqiptare se sa per Evrop ata na kishin shpernda dhe nuk ish marre vesh se ka pas shqiptar ne Kosove.
  Dhe mos me luejte as me Shba e Izraelin se Izraeli asht Shba dhe njanatjetren.
  Dhe Kurti e te tjeret qe nuk dijn politike keni mendjen Trumpi po vjen perseri mbas kater vitesh mblidhni mendjen.

 30. Shqiptari says:

  Doli filoserbi Amerikan per te hedhur balt mbi zgjedhesit e kosoves , kerkon ti bej sherbimin e fundit serbis ky pushti grenell qe lufton per serbin , yyyyt zorzopi serbis ti rruash bythen Albin Kurtit se e do populli kosoves , mjaft lefe si qen i zgjebosur pler , rrespekte Albin Kurtit , grenelli kelysh serb. Xhon Bajden e njef kte hale .

 31. nord.al says:

  Edi, e ke harruar shqipen ? Na rr.. b…

 32. Tironci says:

  Epo njerez me plera me letyre paçavuret e rraces ton i gjen ne kto komente shesin dhe bythen per ameriken urrejn vetveten dhe kombin e vet , ju jeni shqiptar o faqezinj qe shani Albin Kurtin te zgjedhurin e nje populli per hir te nje pushti proserb si Grenell , jo Amerikan po te jet çte doj ky esht nje fytyrqen antishqiptar proserb dhe tek figura Albinit ky pushti shikon kocken qe i ngec ne fyt Serbis dhe me kte denigrim qe i ben. Albinit po i ben sherbimin e fundit serbis ku u deh u be tap dhe beri orgji ne beograd para sgjedhjeve ne Amerik , grenell esht nje qen Serb asgje me shum , rrespekte Albin Kurtit dhe te gjith elektoratit qe votoj shiptarin e vertet te pa thyshem , mos degjoni kta ne komente kta jan bythlepires mjeran me NDjenj te theksuar inferioriteti njerez pa shtyll kurrizore turpi popullit shqiptar , un me par dua shqiperin kosoven dhe te ter shqiptaret e vertet jobythlepires kudo qe ndodhen neper bot , dua kobin tim pastaj miqt e vendit tim Ameriken e te tjer , kta zhulcat qe duan me shum ameriken se kombin e tyre jan inferior me te huajt , rrespekte Albin Kurtit turpi e mbuloft kte qenin Serb grenellin e Amerikes. Rroft kombi rroft kosova .

 33. Erdogan says:

  Amerika eshte kunder atyre qe e considerojne veten Ilyre dhe Komb i Lashte dhe mbeshtetes i Turqise dhe nje Shteti Islamik te quajture Albania.
  Kjo duket nga lejimi i Sulltanit Erdogan te ktheje nje veper te ndertuar nga Parandori Ilyre Iustiniani ne Xhami!
  Ku jini o pula te degjeneruar qe e mbani veten edhe “te Lashte”.
  Ju jini me bisht o te mjere.
  Po ashtu edhe per Koostantinopolin e Perandorit Ilyre Kostantini i Madh perendimi “i krishtere” i ben temena Sulltanit Erdogan.
  Ilyret ishin Greke o turqit e djallit.
  Vete historia e nje Pashalleku si Albania 100 vjecare eshte musht i dy Perandorive asaj Byzantine dhe Osmane.
  Te jesh antiamerikane se u be qameti?
  Bushi njohu Sllavet e Shkupit me emrin Maqedoni!
  Ju mos te jini antiamerikane?

 34. taso kume says:

  DHe ky me psikollogjin e TRAPIT ,ALBINI socialist dhe BIDEN socialist ,me ke AMERIKE duhet te jete ALBINI me TRAPIN E grenell qe vete AMERIKANET i hodhen ne koshin e plerave apo me BIDEN” SOCIALISTIN” qe fitoje, dikush thote qe TRAPI ne 2024 do vi prape ,por duhet kujtuar AL KAPONE per çfare vajti ne burge per MAFIJEN apo evazjon fiskal qe eshte pika e dobet e TRAPIT.

 35. Dani says:

  Mosmirnjohja është vetji shqiptare,po të mos ishte amerika sot you kosovarët nuk do ishit në shtëpitë tuaja po shpërnda nëpër botë, kosova cilësohet si krijesë e amerikës,sikur amerika ti heqë mbështetjen kosovën e glabërojnë për 24 orë,të jesh politkan antiamerikan në kosovë automatikisht ti bën punën e sërbisë,Nuk gjen politikanë serbë të jenë antirus.Pse? Shumë e thjeshtë,të gjitha vendet e vogla si ne në balkan kane mbështetjen e një fuqie të madhe.Ne jemi me fat që kemi mbështetjen e pakufizuar amerikane dhe nuk e shfrytezojmë për të mirën tonë,por na dalin politikanë të tipit Kurti,Meta ,Berisha që nuk kuptohen se çfarë bëjnë

 36. USA says:

  Albini eshte me qen serb se Grenelli, o Tironci, shiko veprimet e tij, jo recitimet,se ato 20-30 fjali ka vite qe i reciton,dhe mund te genjej disa naiver ose te paditur.

 37. mirel says:

  Kujdes me komentet se mund ta pushtoje Albin Vetevrerosja Ameriken dhe do na duhet ta mbajme me buke pastaj…

 38. tonia says:

  Grenell!E ke me te lehte te pohosh se ti je filoserb dhe anti shqiptar(e pse jo i paguar?)se sa te provosh se Albin Kurti eshte antiamerikan!F-U

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *