Grida Duma, me fermerët të Kavajës: Do ju japim instrumentin e motivimit. Bujku: Inshalla atë mendje paçi

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike në Qarkun e Tiranës, Grida Duma, vijon takimet me banorët në zonën që përfaqëson në zgjedhjet e 25 prillit, Kavajë.

Së fundmi, Duma ka zhvilluar një takim me fermerë në familjen e shtetasit Shaqir Seferi, në Helmes të Kavajës, të cilët mes të tjerash kanë shprehur shqetësim për ikjen e të rinjve jashtë.

“Femijet ikin se nuk kane te ardhme. Kemi borxhe dhe e vetmja mundesi ishte te largoheshin femijet ne emigracion…”, i kanë thënë fermerët ish-deputetes.

Ndërkohë, Duma është shprehur se duhen rritur instrumentet e motivimit që të vijnë fëmijët në vendin e tyre.

“Kemi tokat e nuk kemi mundesi ti kthejme ne produktive…nuk ka uje, nuk ka kanalizime. Prodhimi eshte shume pak dhe as shpenzimet nuk i mbyllim dot.

Partia Demokratike do te jape subvension te drejte perdrejte. Duhet te kthejme rinine e te rrisim instrumentat e motivimin te vijne femijet ne vendin e tyre.

Do te rrisim mbeshtetjen per hapjen dhe nxitjen e bisneseve ne bujqesise. Shqiperia fiton me 25 Prill, e ardhmja do ndryshoje!”, ka theksuar Duma.

Inshalla atë mendje paçi” – i tha i zoti i shtëpisë.


5 komente në “Grida Duma, me fermerët të Kavajës: Do ju japim instrumentin e motivimit. Bujku: Inshalla atë mendje paçi”

 1. Bashkim says:

  BRAVI SUMA
  TI JE INSTRUMENTI

 2. Shkodrani says:

  Për instrumentin e Gridës vdesin fermerët..,,?

 3. raul says:

  Grigja Suma ka hapur thesin e premtimeve absurde si ne fushaten per bashkiake ne Durres ku tregohen barcoleta akoma per premtimet e saj. Premtimi me i bujshem dhe me absurd qe beri Grigja Suma ne Durres ishte: po u bera une kryebashkiake ne Durres cdo familje ne Durres do kete nje te punesuar ne Bashki. Pra ajo do ta conte ne 70 mije vete numrin e punonjesve te bashkise. Vetem Grigja do te kishte 34 sekretare 9 pastruese zyre dhe 56 keshilltare. E hajde mos voto per Grigja Sumen o fshatare te Kavajes. Cdo fshatar do kete nje traktor dhe nje autokombanje falas dhe nje dybek nga doktoresha horoskopike leshelike

 4. Fieri says:

  Oh zotttttt kur edhe kjo byth madhja do qe té ndihmoj fshatare. Kjo é ka mendjen per hu.. Do té kthej rinin mbrapsht thot. Nese kavajsit votojn kete person tregoj qe Jan budallenj té vertet. Kjo esht per showbiz Jo per ka ale dhe toka..

 5. Fshatari qe ja Futi Grides says:

  Grida Duma..ti Dume Kuch(Lope -Budallaqe nga gjermanishtja)….ja na shpjego kete Punen e “Instrumentit te Motivimit”???
  Jeni aq te Marre, sa öpo kerkoni qe Marrezine tuaj tja shisni POpullit per Mrekulli….te Pafytyre dhe Maskarenje..
  1-Pse LUlezim Basha ne bene “POlitike” ne Shqiperi, dhe eshte Miljoner..pse nuk shkon te Punoj ne Hollande, prane Gruas-Femijeve..dhe Kryesaore “ka nje Diplome Universiteti” Hollandez….qe askush ne Shqiperi nuk ja ka Pare, vetem e shoqja Aurela dhe berisha….lol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *