Kreshnik Spahiu, ironi me opozitën: Të huajt bëjnë spital falas, ata ankohen pse s’është me 5 yje! Këta meritojnë t’i lësh në dorë të Tires për 100 vjet

Ish-kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu ironizon ata që janë ankuar për cilësinë e spitalit të ri në Fier që po ndërtohet nga Turqia.

Teksa punimet kanë avancuar ndjeshëm, në rrjetet sociale ka patur një sërë faqesh por edhe personazhe të rëndësishme që kanë ironizuar për cilësinë e ndërtimit të spitalit, duke e krahasuar madje edhe me stallë bagëtish për nga arkitektura.

Por Spahiu thotë se një spital që ndërtohet falas, nuk mund të ankohesh pse nuk është me pesë yje. “Këtë mosmirënjohje nuk e gjeni në gjithë planetin”, shkruan ai.

Reagimi i plotë i Spahiut:

Të huajt u dhurojnë falas një spital.

Ata ankohen pse s’na e bëjnë me pesë yje

Këta e meritojnë ti lësh në dorë të Tires 100 vjet.

Ende kurohen në spitalet e vjetra të Enver Hoxhës sepse Berisha, Meta, Nano dhe Rama nuk ndërtuan asgjë.

Paguajnë rryshfet qimet e kokës nëpër doktor…

Këtë mosmirënjohje nuk e gjeni në gjithë planetin

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Kreshnik Spahiu, ironi me opozitën: Të huajt bëjnë spital falas, ata ankohen pse s’është me 5 yje! Këta meritojnë t’i lësh në dorë të Tires për 100 vjet”

 1. LIKE ÇEPAN FLORIRI MONKËS PA BREKË says:

  Akoma janë në punë, spitalet e Zogut dhe të Italianëve.
  Në Tiranë, ushtaraku, spitali 1 + 2, materniteti tek bulevardi, spitali Kuçovë, Korçë,,Shkodër, etj, etj, etj.
  Faleminderit, për gjithëçka e nga kushdo që na fal diçka.
  Peshqeshi nuk zgjidhet, por pranohet, duke falenderuar.
  Peshqeshin, edhe Mbreti e pranon dhe falenderon.
  Këtyre modeleve, i takon tu thuash, EDHE TË DHJERË ME MUT E SHURRË, EDHE KRENARË.
  Plotesisht, mund të quhen pa frikë horra, morracakë, që janë larë me ujë e sapun, kur kanë ardhur në Tiranë, dhe ju duket vehtja TIRONCA tvjetër…..
  Injorantë me mut në kokë e shpirt.

 2. aleko says:

  Kur behet fjale per keto 2 a 3 gjenaratat e reja te shqiperise jane vertete mosmirenjohesit me te medhenje ne planet….i ke vene piken z. Spahiu.Madje eshte nje nder tiparet e shqipetareve te rshek 20 e ketej..Pse nuk ka standarte ky spital nga e dine debila?..apo kujtojne se standarti i nje spitali matet me katet qe ka ndertesa…ha ha!…injoranca ska brija..

 3. Leart says:

  O kreshnik. Ste ka dale akoma inati i çadres. Si ta futi Basha??!
  Te nxorri nga politika

 4. Zana says:

  Në kemi mbetur peng i ujit të ngrohtë dhe të ftohtë që duhet ti japim gomarit .

 5. Erdogan says:

  Asgje nuk eshte “falas” o Spahiu.
  Vete ju e kini te shkruar ne “historine” tuaj 108 vjecare qe Osmanet ju shkerd……….en kaq shume sa qe nuk merni dot kembet.
  Osmanet ju ndruan Emrat qe jane gjeja me e Shenjte e Egzistences se nje Njeriut,ju ankoheni per Grekun qe ju “detyron” te ndroni Emrat tuaj Arabe ne Greke ashtu sic i kishit qe nga koha e Majmunit.
  Ne vend qe te lavderoni Epirotet,te ashtuquajturit Arvanitas,Ilyret e Greqise per Mikpritjen,per Ri Kombetarizimin tuaj,per Pabesine kunder dhe krimet kunder tyre si bijte e Vezireve Pashallareve,Bejlereve,Hoxhallareve,Dervisheve na silleni si te “Virgjer” kur Tur-qiha jua ka bere breket Pacavure.
  Te gjitha Topo-Onomat (Vend Emertimet) “shqip” Toponimet e Vorio Epirit dhe Ilyrise i kini ndryshuar o te Mallkuar.
  Tripolis ne Teopoje.
  Kostantinopolis (Qitet ne Nder te Perandorit Ilyre Megas Kostantinos) avec Stamboll apo Kostantnopoje pa kuptim.
  Adhrianopolis (Qitet ne Nder te Perandorit Ilyre Adriane) ne Edirne.
  Nga vjen dhe emertimi i lumit Dhrinos (Drini) dhe Drinopolis Dhropolis (Dropull).
  Moskopolis ne Voskopoje.
  Vendlindjen e Kastriotit Emathia ne Mat.
  Ilisus ne Lezhe.
  Agios Saranda ne Sarande,ndonjehere edhe Santa Quaranta Italisht.
  Argjiro-kastros (Keshtjella ne Nder te Princeshes Argjiro) ne Gjirokaster.
  Skutaris ne Shkoder.
  Epidhamnos ne Durrazo (Durres).
  Buthrotos ne Butrint.
  Karavo-stasi (Station barkash) ne Karavasta.
  Agios Vasilis ne Bregdet e Toskerise ne Shenvasi latinisht (Saint) te Gegerise.
  El-basanin (turqisht do te thote,toje e pushtuar) e mbajtet te pandryshuar se jini turq.
  Me thuaj ke nderon
  Te te them se cfare karakteri ke.
  Kur bere derr e arine
  Cdeshe qe bere Turkoallvanine do thoshte Andoni i Zahos nga Zagoria.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *