Futbollisti nigerian, që u lidh me vajzën nga Tirana: Vranë fëmijën në bark, se ishte zezak. Më kërcënuan se do më vrisnin, nëse nuk ndahesha

Ish-sulmuesi Nigerian i Partizanit, Theophilus Solomon, kishte probleme në muajin shkurt, pasi një zënkë me të dashurën e tij shqiptare e çoi në burg për disa ditë.

Gjithsesi ajo nuk ka qenë pjesa më e keqe, pasi më pas ka marrë kërcënime dhe i është dashur të denoncojë në polici. Solomon ka zbuluar edhe një prapaskenë tjetër.

“Ajo vajzë më intereson, marrëdhënia ka qenë një herë e mirë, një herë jo, si gjithë marrëdhëniet e tjera. Gjithsesi policisë i ka thënë gjëra të pavërteta. Unë nuk e kam goditur.

E vetmja gjë që bëja kur acarohesha me të ishte që merrja makinën dhe largohesha të merrja ajër të pastër”, është shprehur nigeriani për “Panorama Sport”.

Solomon vijon rrëfimin e tij:

“Ajo i ka thënë policisë se ishte shtatzënë me mua. E pranoj që ka qenë shtatzënë, por familja e saj i tha që të abortonte.

Më kanë thënë se i kanë futur disa pilula në ushqim, që fëmija të vdiste në bark. Pse e bënë këtë gjë? Sepse nuk donin një fëmijë me ngjyrë.

Kjo është e vërteta dhe betohem me jetën time, betohem në shpirtrat e prindërve të mi. Prindërit nuk donin që vajza e tyre të kishte fëmijë me ngjyrë.

Më kanë kërcënuar dhe kam prova, mesazhe dhe telefonata të regjistruara. Nëse nuk ndahesha nga vajza më kërcënuan se do të më vrisnin.

Shumë persona më kanë dërguar mesazhe: “O ti zezak i dreqit”, “Je shkërdhatë, ke ardhur në Shqipëri të keqtrajtosh vajzat shqiptare”.

Frika ime e vetme ishte për vëllanë e vogël, ai është i vetmi njeri që kam, nuk kam familje tjetër. Mesazhet ia kam dërguar policisë”.

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Futbollisti nigerian, që u lidh me vajzën nga Tirana: Vranë fëmijën në bark, se ishte zezak. Më kërcënuan se do më vrisnin, nëse nuk ndahesha”

 1. Kjo eshte e pa pranushme says:

  Shpresoj qe Kjo qe thote ky njeri te most jet e vertete .. Se pse ne Qofte se ajo femer qe Ka pranuare te rrine dhe te jetone me te dhe te Ben seks dhe dashuri duhet te rrespetone dhe ta pranone si qe eshte me te Mira dhe te kqija po Qe e vertete qe i Ka bere at gje femise ajo eshte vrase dhe Kush do tjeter Qe e Ka ndihmuare a po e ber eshte vrase dhe Keta duhet te denuare si vrase se te gjith njerzit syte ne badhe i kane dhe duhet te shohim se me rrine

  1. Geri NYC says:

   Vetevektimizohet per ti shpetuar denimit. Eshte tipike e ketyre te zinvje ketu ne US, perdorin rracizmin per ti shpetuar denimit,apo te marrin denim sa me te lehte,ka shume video ne youtube se si mundohen te shtyre nga avokatet duke perdorur karten e rracizmit,dhe gjyqtareve u ka ardhur ne maje te hundes kjo taktike. Shpresoj qe ketu mos te ndikohen, prokuroria policia te bejne punen pa u ndikuar dhe ne fund te triumfoje drejtesia. Dhuna ndaj femrave nuk duhet kurre te tolerohet. Vetem burracaket dhunojne femrat.

  2. Kapedani says:

   Meso te shkruash ti o palle se nuk kuptohesh.

   1. Plehraaaaaaaaa arabe.... says:

    Kjo eshte rraca bastarde turkoshqipfolese, keshtu do te vazhdohet edhe per shume shekuj ,pune arabesh varu kkkkkkk…..

    1. vezhguesi says:

     Doli edhe ky debili neo-grek!
     Ore koqe, po sa vajza ke ne Greqi qe shkojne apo jane martuar me jevgjite apo zezake? Apo ato nuk llogariten.
     Nuk ka asgje kunder rracave te tjera, por nje martese eshte me e qendrueshme kur te dyja palet vijne nga e njejta rrace.

  3. BallForti says:

   Shko merre ti kelyshin e xaxit dhe rrite ne shtepi.

   Pastaj te te kapi edhe vajzen dhe keshtu beheni nje tufe e madhe mulatesh bastarde .

   1. Xhipsi says:

    ..po shkojm drejt Europs…

  4. Qim Piçka says:

   Tash duhet ato analistet,si Rudina e Tv,ta nxjerrin n emisjon kte bjonden qi t tregoj eksperiencat e saj me bajlozin e zi mes shalve,dhe po t jet knoq,le t turren edhe t tjerat nga kurjoziteti.

 2. Cudia says:

  Turp! Jemi realistë në ekstrem dhe shajmë kombet e tjerë.

  1. Torn says:

   Te mjaftuan fjalet e ketij pa asnje prove qe te shpallesh fajtoret lol 😀 Ky e ben per te shpetuar bythen, ndryshe nuk i linte tani qe ka gjyqin, i thoshte qe ne fillim.

  2. Erdogan says:

   Globalizmi eshte nje skuader me shtete te medha
   si Amerika,Anglia,Franca Gjermania,Italia dhe ketu ke te drejte zoti me comentin Ball Forti.
   Kjo duket sheshit.
   Shtetet e vogla te Ballkanit jane drejt zhdukjes,kush ka “sy” ne balle.
   Ju urreni Greqine qe eshte historia e ketij vendi se kini Ndergjegje turke.
   Sa per kete ngjarje tregon rracizmin dhe urrejtjen e Shqiptareve,por kur vjen puna tek Tur-qija qe na ka shker………er 500 vjet,per inat te Grekut i bejne dava Babes.
   Shtet rracist qe urren Arvanitasit qe nuk u tur-qizuan,kjo eshte e Verteta.
   Sollet perseri Sulltanin qe i ka duart me gjak o te mallkuar per inat te “Grekut”.

   1. Laberia ime says:

    Fol per veten tende nqs te kane shke…er jo per gjithe shqiptaret…..sqs te kane shke…er tu o “erdogan” mos fol keq per baben..

 3. Ball Forti says:

  Kesaj kurves i duhet heq menjehere pashaporta shqiptare, menjehere.

  Ky virus i tmerrshem i ardhur nga perendimi i degjeneruar ( degjenrim i ardhur me plan nga cifutet) qe ka marr fund me kohe, ku gjysma e femrave shkojne me zezak dhe arabe, miliona mulater, konsum masiv droge dhe alkoli, femra qe shkojne me 300 meshkuj dhe divorcohen nga 4 here, ku popullatat vendase po zevendesohen me te huaj…. pikerisht ky virus i tmerrshem komb dhe rrac shkaterrues nuk duhet te vije ne kombin shqiptar. Shihni Greqine si eshte bere, femra greke pa fund qe shkojne me zezake dhe 1.5 milione te huaj atje.

  Jemi han pa porta 30 vite, kemio 30 vite qe fleme me Satanian ne krevat ( Ameriken e drejtuar nga cifutet) dhe i kemi pare rezultatet keto 3 dekada.

  Lavazshi i trurit qe i eshte bere shqiptareve qe cdo gje qe vjen nga perendimi eshte i mire, ku nuk tregohet e verteta se europa e mbas 1945 dhe ajo e mbas 1990 nuk ka lidhje fare me Europen e vitit 1900, qe Amerika eshte ” miku” me i mire i shqiptareve, ku kemi sharlatane si Ngjala dhe turuli gazteresh qe i bejne gojore Amerikes , ky virus i tmerrshem do hyje gjithmone e me keq ne Shqiperi.

  Rama dhe Basha jane te 2 produkte soroiste cifute, qeveria dhe opozita jane te 2ja te kontrolluara. Berisha me Meten ishin produkt halaban vendi, por i kontrolluar prej ketyre qe katapultuan Ramen me Bashen ne politiken shqiptare.

  Nisma Thurje eshte perseri produkt sorrosian.

  Duhet patjeter nje parti e re ne Shqiperi, Nje parti e perbere nga meshkuj me kellqe, te vendosur dhe me vullnet te celikte, dhe me ide ” nacional socialiste”, pra nacionalizem i perzier me socializem vetem per shqiptaret dhe i perebere nga kapitalizem industrial ku shteti nderhn forte per te ndertuar rruge, shkolla ( jo me borxhe publike) , fabrika, subvencionon dhe krijon treg.

  E ardhmja jone eshte totalisht e paqarte.

  1. Fatos says:

   O te keqen e planit qe ke. Hape partine o ball fort, se do te votojme ty te parin e pshatit.

   1. BallForti says:

    Ke argumente kunder ti, apo flet kot keshtu?

  2. Black Jack says:

   Ke drejte plako, mese e vertet, bota po shkon per lesh me kete menyra jetese, e shoh perdite ket lloj mut fenomeni bastard and ket lloj democracy te shkaperdhym, kombet po humbin vlerat

  3. Erdogan says:

   Globalizmi eshte nje skuader me shtete te medha
   si Amerika,Anglia,Franca Gjermania,Italia dhe ketu ke te drejte zoti me comentin Ball Forti.
   Kjo duket sheshit.
   Shtetet e vogla te Ballkanit jane drejt zhdukjes,kush ka “sy” ne balle.
   Ju urreni Greqine qe eshte historia e ketij vendi se kini Ndergjegje turke.
   Sa per kete ngjarje tregon rracizmin dhe urrejtjen e Shqiptareve,por kur vjen puna tek Tur-qija qe na ka shker………er 500 vjet,per inat te Grekut i bejne dava Babes.
   Shtet rracist qe urren Arvanitasit qe nuk u tur-qizuan,kjo eshte e Verteta.
   Sollet perseri Sulltanin qe i ka duart me gjak o te mallkuar per inat te “Grekut”.

   1. BallForti says:

    Nuk ka pas Turqi atehere. Ishte Perandoria Osmane.

    Shqiptaret ishin bashkesundues ne ate Perandori dhe kontribuan 520 vite. Krijuan koloni nga anadolli der ne Lindje te mesme dhe afrike dhe desh pushtuan edhe vet Perandorine.

    Greqia nga ana tjeter eshte nje fallcitet qe nuk duhej te ekzistonte.

    Lufta e 1821 ishte lufte civile mes Shqiptareve dhe kete as 1% e europianeve nuk e di .

    1. katarakti says:

     Turqia e sotme është pasuese e ish Perandorisê Osmane. E ka pranuar dhe pohuar vetë Taip Rexhep Erdogani. Shqiptarêt nuk ishin fare bashkësundues, përkundrazi ishin tejet të shtypur dhe përbuzur. Pse bên sikur nuk e di se miqtë e tu me çallmë nuk na kanë lënë të hapim as edhe një shkollë të vetme në gjuhên shqipe deri më 1910?! Kur shpëtuam nga kolera osmane ishim 500 vjet prapa popujve tê tjerë. Edhe më të prapambetur se kur Arbêria qeverisej nga Aranitasit, Muzakajt, Topiajt, Dukagjinajt, Zahariat, Kastriotët, Vrana Kontët etj etj. Është e vêrtetë se shumë shqiptarê të islamizuar dhe që kishin humbur ndjenjën kombëtare i shërbyen turkut si qeni të zotit. Ose si qehajai i zi që shtypte bashkëkombasit e tij duke i shërbyer pronarit të bardhë. Por kjo humbje identiteti kombëtar nuk ka pse të na bëjë të ndjehemi krenarë! Pêrkundrazi.

     1. BallForti says:

      Boll o pall caii se ngele me te njejten menyre te theni 1000 here.

      Ty edhe sikur Sulltani te te kishte qi..re gjyshen nuk do e deformoje kaq shume historine. Te ka ngel mendja 700 vite mbrapa.

      Eshte ende ceshtje debati nese Turqia eshte Pasardhese e Perandorise Osmane per faktin se Turqizmi dhe Otomanizmi jane 2 ideologji te ndryshme.

      Por edhe sikur, fakti mbetet ai qe thashe une.

      Vetem ne vitet 1600,1700 dhe 1800 ke pasur me dhjetea mijre poezi ne shqip nga Bejtexhinjte ne 10 alfabete te ndryshme, po ti injorant je dhe aq di.

      Ke pasur me mijra botime shqip ne Voskopoje dhe shkolla e pare laike shqipe u hap ne 1887.

      Shqiperia ishte e prapambetur, por keshtu ishte gjithe Perandoria.

      Anadolli ishte me keq se Shqiperia per shembull.

      Edhe Serbia me Greqine katastrofe i kishin zonat rurale pavaresisht se nuk ishin pjese e Perandorise Osmane .

      Shqiptaret i sherbenin bejlereve dhe Pashallareve Shqiptare qe ishin gati autonome per 400 vite dhe me pas Perandorise.

      Meso 2 apo 3 gjera.

      1. katarakti says:

       O bajgë turke në trojet e Arbërit. Turqizmi është pasuesi i drejtpërdrejt i otomanizmit. Dhe kjo nuk ha fare debat. Turqit mburren me të madhe për historine e tyre të pushtimeve osmane. Kanë bërë edhe me qindra filma për këtë qêllim. Veçse disa mbetje turke në Shqipëri përpiqen të na mbushin mendjen se ka ndryshim midis sulltan Hamitit dhe Erdoganit! Është thjesht ndryshim i formës së regjimit. Siç kanë kaluar francezët nga Luigji i 14 në republikë. Na i trego pak këto librat me mijëra poezi shqipe apo botimet shqipe të Voskopojës?! Titulli, koha e botimit, botuar ku dhe kur?! Apo gênje, gênje se diçka do mbetet. Spermë turke. Mêso se çfarê Fan Noli i shkruante Lef Nosit për hapjen e normales së Elbasanit:-“Drejtori i Shkollës Normale u kap paraditen e 7 gushtit 1910 në Elbasan nga ekspedita ndëshkimore e Shefqet Turgut pashës që kishte vepruar në gjithë Gegninë. Katër ditë më vonë dënohet nga një gjykatë ushtarake dhe internohet në Bursë të Turqisë. Ndërkohë qeveria e re e xhonturqve kishte nisur një fushatë kundër çdo gjëje që shprehte lëvizje për pavarësi, sidomos ndaj atyre që shpreheshin në gjuhën shqipe. Përballë këtyre sulmeve u gjend dhe Normalja e Elbasanit të cilën qeveria osmane e mbylli në tetor të vitit 1910. Përballë kësaj situate Fan Noli nga Bostoni i shkruante Lef Nosit në Elbasan që do të ishte mirë dhe njëkohësisht një goditje për qeverinë osmane që Normalja të transferohesh jashtë tokave shqiptare në ndonjë shtet të Europës.
       “Bisedojeni ketê çeshtje me miqt’ e atjeshme dhe shkruamëni që të di. Jam gatî dhe unë dhe z. Faik bej Konitza të vemi të gjithë në Svicerë dhe të bêhemi të gjithë profesore atje dhe të gatitim një racë te ré për Shqipërine e nesërme.”- shkruante Noli i madh.
       E more vesh mor halldup. Dhe sa herë qê do të na lavdërosh pushtimin shtazarak turk në trojet e Arbërit aq herë do dal të ta çjerr maskën si pjellê e kolonëve turq në Shqipëri.

  4. Kinezi bjond says:

   ..esht parimi i meritokracis plako.
   ..kari i moth,pidh i bardh!
   ..dikur ishte “komt e shpejta faqebardh”..

 4. Reçel 300 e says:

  Shumë dakprt .me ball fortin

 5. Juli says:

  Ka shume mundesi te jene mashtrime per ti shmangur burgut,policia kete bythezi e ka kapur ne flagrance,keshtu shkruhet ne raportin e policise, e di bytheziu cdo te thote flagrance,tja shpejgoje mire ai avokati qe e keshillon duke u viktimizuar, qe burgun e ka te sigurte.

 6. Gjyshja e shkrete says:

  Ne se nje Prinde nuk do nje Femije Zezake kjo eshte e Drejta e tije-saj…por duket se Gjysherit Shqipetare kane shume te DRejte…
  kjo “Modelja” Shqipetare pse vete pas bythes se Zezakut??U Mbaruan Shqipetaret??Apo mbeten me telefon ne dore duke pare Monster-Porno,me keta Afrikanet…lol

 7. Drita says:

  Me mire nje i zi se sa shpellar me trute e tua o kafshe ballegjeri!

  1. Arixhiu says:

   ..s prish pun se vje era xax.kemi maska virusi tash .nji rrug e dy pun..bllokin hunesh,komt perpjet dhe rrondavilja mren n grop si nendetsja atomike n oqean..
   …ma mir nji noc i zi gjigand sesa nji rrok grindavec shpelle..

 8. Saja 1 says:

  Pune kurvash qe shkojne me zezake, plehra.

 9. Kim été says:

  Unë isha me Spanjolle dhe vranë fëmijën në 2003-in në Spitalin Brugman të Brukselit, jo ti me Nigerianin terrorist.

 10. Analfabeti says:

  Po pse me dhune e me force e mori Nigeriani qe e shani dhe e mallkoni pa kuptim? Nese kane probleme le ti zgjidh gjykata. Nese nuk doni te huaj ju mesoni femijve sportin dhe jo makinen dhe PS4. Klubet detyrohen te paguajne per te gjet futbolliste. Te rinjte tane si thes me mut vajza e djem, shumica nuk bejne dot 100 metra ne kembe e neper bare rrine gjithe diten si pleqte me raki e me duhan.

  1. Suksese te metejshme says:

   Fiks fare! Problemi tani na qenka ngjyra e lëkurës dhe jo aftësia e truve qe nuk kemi lene turpe pa bere.

   1. Kastrati says:

    Po te shikosh IQ do kuptosh qe “ngjyra e lekures” ka te beje shume me trute e kokes, keta gabelet e kane IQ 67, ndersa europianet e kane 90-100 .Eshte inteligjenca qe eshte e lindur, jo njohurte qe i merr ne shkolle.

    1. Analfabeti says:

     Po o Kastrat po, pirdh se lirohesh..Njerezimi ka lindur ne Afrike, andej e kemi gjithe prejardhjen, te gjithe nga majmunet vime. Nuk ka raca njerezish eshte koncept i shpikur nga kolozinatoret per te justifikuar grabitjet neper bote. Analfa

     1. Albert N says:

      Analfabet, majmuni edhe mund te kete dale nga Afrika, por njerezit e sotem jane te ndryshem pikersiht se jane zhvilluar ne vende te ndryshme duke u pershtatur kushteve dhe klimes te vendeve ku kane jetuar prej qindra e mijera vitesh. Njerezimi nuk eshte rrace, por specje, dhe ndahet ne kateogri si cdo specje tjeter. Dhe sic jane te ndryshem nga ana antropologjike fizike, jane dhe nga trute e kokes.

      Keshtu qe te keshilloj ti lesh pordhet idiologjike se jane shpikur nga kolonizatoret modern te globalizmit per te kontrolluar tufen me mire, dhe per te justifikuar dhe vazhduar te pashqetesuar vjedhjet.

      Po te kete studimin qe ta shohesh vete, eshte neuroshkence jo pseudoshkence:
      https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2668913/

  2. Klodi says:

   E ke gabim, ka plote sportiste shqiptare por keta nga afrika i marrin se i paguajne me pak. A kupton si puna e atyre te Bangladeshit, i paguajne me pak o Analfabet! Globalizem hesapi xhan…

   1. Analfabeti says:

    Globalizmi eshte biznes, eshte konkurence nuk pyt per ngjyren e lekures, madhesine e kokes, se vesheve, se bytheve e se gjoksit. Ke bith te matesh me ta? Ke kembe te vraposh e mendje te fantazosh me topin? Plot qe i thone vetes sportise ka por shume pak jane te afte te konkurojne. Nuk te vjen njeri me dhune dhe as me favore te te zej vendin aq me pak nga Nigeria apo Bangladeshi. Kshu dhe ky fatkeqi, nuk ja zuni askujt vendit te behej burre i nje gruaje bionde ne Tirane. Pastaj te tjerat, le ti zgjidh gjykata.

    1. Albert N says:

     Globalizmi eshte biznes, dhe si biznes zgjedh gjithmone ate qe ben me shume sens per interesin e vet. Pershembull, ke 2 lojtare me cilesi te njejta , ama njeri nuk luan me page 500mije, cfare ben globalizmi(?) shkon ne Afrike dhe sjell tjetrin me te njejten cilesi dhe e paguan edhe me 1 byrek ne jave, shkon ne Bangladesh dhe i paguan 150 euro ne muaj…, dhe hajde konkuroji keta ti…

     Dhe bjondet si kjo, te vetmen ngjyre qe shohin eshte ajo e gjelbert, e parave.

 11. Ball gjeri 2 says:

  Drita te uroj nga zemra qe ti,goca apo motra jote te mos lej me hunj afrikan pa provuar 😁

 12. Shqipetari-Gjermani says:

  keza zezaket jane rrace Qenesh….pa i NJohur me pare i kisha “MIrekuptuar” por,kur i shikon ne GJermani ne radhet e Zyrave Socjale,si e si te Perfitojne duke mos Punuar,por duke Ngren ne KUrriz te Taksapaguesve….
  Me Ra Rasti me 2004-tren per here te Pare te Paraqitesha te Zyrat Socjale, per te ndihmuar nje Patriot thjeshte ne Perkthim,sepse kishte Mangesi ne KOmunikim(GJermanisht)….ne Paradhomen Pritese Shikojme nje Famijle Afrikanesh tre-Femije-Gruaja me Barre rrethe 6-shte MUajesh,dhe Burri….nuk ishte me i madhe se te 30-tat….
  Nuk Pritem Shume dhe del Punonjesaj e Zyres dhe na Fton Brenda mua dhe Patriotin….Zezaku sa pa qe u hape dera i Drejtohet Punonjeses:Po mua pase nuk me Ndihmon apo pse jame ZEZAK????????????Punonjesaja nje vajze e re u SKUQ,akoma edhe ne Shqipetaret u Skuqem,dhe i thote:Ju nuk PLotesoni Dokumentacjonin..shko dhe sille Dokumentacjonin e nevojshem,dhe kerkesa juaj do te Shqyrtohet..dhe mois Harro i drejtohet Zezakut..Ti ke tre-Oferta Pune dhe te treja i ke Refuzuar…
  @@Zezak,Arabe,kane Mbushur Eune….vwetem per te perfituar dhe Palluar…nje dite do te ndryshoj Ngjyra e Europes….lolo

  1. Realisti says:

   Meqe i permende ato zyra, a ke pare sa shqiptare ke atje?
   Perse nje patriot i joti duhet te kete me sh privilegje sesa nje zezak?
   Lerini keto po punoni se sa e shfrytezonje socialin shqipot ketu ne Gjermani se shfrytezon njeri…
   Mire qe jeni parazita, po edhe racista.

 13. Sot njerzit jane te lire te bejn ate qe duan e me kja don loqka
  kta ngelen tuj derdellit e tu bo moralistin .
  Seksi o kurjozitet mer taj !
  Nji shoku im ne Amerike bojte sex vetem Femna -mulate e zezake .
  jo me thoshte , jan tu ma knoq , kam ba disa fmij ,por se kush jan ,hiq spo dij 😁
  ne fush ngelet tuj i gerthit zezakut tuj lujt topet ,- bjeri -futja -boj gol -mor zhapzi –
  golat ja doni ,ndersa ngjyren s’po ja doni ju xixove .
  vetem “frutat” PO ! yyyyyy legena tifoza

 14. Mare Nostrum says:

  Ne Shek. XXI cdo njeri e jeton jeten sic do dhe sic di. Kjo ne fund te fundit eshte liria. Si nje njeri qe pikerisht ne ushtrimin e lirise se tij ka zgjedhur te jete konservator dhe identitar po them timen. Personalisht jam kunder shartimeve nderracore jo sepse me pelqen te futem ne vendimarrjet personale te gjithsecilit, as nuk dua e as nuk kam te drejte ta bej kete gje, por sepse keto shartime jane “white genocide”. Ne kete menyre dhe me kete hap, te bardhet do shkojne drejt zhdukjes perfundimtare. Tani varet se cfare qasje kemi ndaj ketij evetualiteti. Nese per shume kjo nuk perben fundin e botes, atehere vazhdoni dhe propagandoni idene e “melting pot”. Personalisht mendoj se popujt kane te drejten dhe ne nje kuptim edhe detyrimin te mbrojne vertikalitetin e tyre identitar, ate qe vjen nga e kaluara dhe shkon drejt se ardhmes. Ne fund te fundit eshte ky identitet qe na ben keta qe jemi dhe nuk kemi pse ta urrejme vetveten!

 15. albanian says:

  Ne USA ka femra shqiptare te martume me zezak me nga nje dy dhe tre femije,por ne vendin tone kjo eshte e paparanueshme nga familjet.

  1. Geri NYC says:

   Nuk ka shume jo, me gishta te dores i numeron, dhe jo vetem se nuk i pranon familja por dhe ndahen shpejt, nuk zgjasin, ka diferenca kul,turore rracore etj etj.

  2. Miliband says:

   Ka ca po vuajne shume presionin e shoqerise shqiptare dhe te familjes sidomos. As vete amerikanet e bardhe nuk i pranojne edhe pse jane me te heshtur, leje me shqiptaret qe nuk duan as europiane te tjere jo me ata te afrikes qe i shofin si ufo qe kane zbrit nga nje planet tjeter.

 16. 21..69..00 says:

  ..tash duhet me u çel nji emisjon i ri n TV,real stori,
  Titulli.”kar me ngjyr dhe me permasa,apo pa ngjyr,si qelqurin pa gjak,dhe i tut prej t ftoftit dbor”
  Zgjedhni e merrni çika.
  Jua sjell dy kopje nga Amerika,
  Drejtues emisjoni Xhon Qinoni

 17. Tonini says:

  Kjo cuca te largiohet nga Shqiperia ndryshe ka me met beqare, nuk ka shqiptar qe e merr per nuse, bile edhe jashte mos te tregoje se ka pas marredhenie me zezak se as te bardhet e tjere nuk do e merrnin kurre. Edhe pse kta europianet ndryshe nga na, nuk e thojn hapur.

 18. Boss says:

  Zezaket ne Anerike dhe ne Evropen Perendimore bejne te gjitha poshtersite dhe per tu Mbrojtur perdorin ksrten e rracizmit. Te gjithe me ndihma sociale ike dhe me femije me gra te ndryshme qe i abuzojne dhe i lene rrugeve. Ky duhet te ishte futur 40 vjet ne Burg se vjen ne Shqiperi dhe nuk rrespekton zakonet, kulturen dhe traditen tone. Amerikanet jane ata qe ushtrojne presiontek skuadrat tona per te marr lujtar Zezak qe tu mesojne Syte Shqiptareve me zezak dhe te krijojne Shoqeri sklleverish shum rracore

 19. Atdhetari says:

  Kjo ndodh kur Shqiptaret deJojne Sorrosin dhe sjellin Dhe sjellin llumin e Botes tek ne. Shqiptaret po kopjojne perendimin dhe po behen Tokerante po nuk Shikojne se se e kane katandisur Ameriken e veriut dhe Evropen Perendimore keta. Ngrihuni dhe behuni sic keni qene se jeta eshte lufte per ekzistence. Ne i kemi luftuar gjithmone pushtuesit e huaj dhe duhet ti luftojme perseri. Keto gjera nuk ndodhnin deri para 8 Vjetesh se ishim agresiv dhe krenar. Behuni Shqiptar te vertete se ndryshe do ju zhdukin

 20. Peshkuesi says:

  Askush nuk e mori me Zorr kete ne Shqiperi por ka ardhur me deshiren e vet. Ky eshte rracisti dhe krimineli me i madh qe vjen ne shtepine e tjetrit dhe nuk rrespejton njerzit dherregullat e atj vendi. Ky duhet futur 40 vjet ne burg sepse llumrat e zinj si ky jane mesuar te bejne cte duan ne Amerike dhe ne Evropen Perendimore. Zezaket kujtojne sikur jane te veTmit qe vuajne nga rracizmi dhe ju duket sikur ju ka orch Bota por ne Shqiptaret kemi vuajtur shume here me Shume se zezaket ose dhe cifutet. Ne jemi i vetmi vend ne Bote qe nuk kemi pushtuar askend por kemi vuajtur genocide dhe masakra ose rrembime tokash nga te huajt.. Ne dihet te mos lejojme askend nga ne te martohet spo te perzihet me te husj dhe kete gje e ben Izraeli qe i Zbuan te huajt dhe vecanerisht zezaket

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *