Një shqiptare për herë të parë e nominuar për çmimin e Louis Vuitton

Louis Vuitton është një prej shtëpive të modës më prestigjioze në botë. Të përzgjidhesh si ndër stilistët më të mirë nga kjo markë është padyshim një mundësi e rrallë. E kur pjesë e 20 më të mirëve është një shqiptare, kjo nuk ka sesi të mos na bëjë të ndihemi krenarë.

Ky është dhe rasti i Nensi Dojaka, e cila ka rritur që të bëhet pjesë e 20 stilistëve të rinj më të mirë të përzgjedhur nga “LVMH Prize”, të cilët kanë mundur të shkojnë në gjysmëfinale.

Këto gjysmëfinale dixhitale do të kenë votat e ekspertëve më të famshëm të modës dhe për herë të parë votat e publikut.

Çmimi i LVMH për stilistët e rinj ka tërhequr më shumë se 1900 aplikantë nga mbarë bota. Prej tyre janë përzgjedhur 20 stilistë të rinj nga Kina, Franca, Italia, Japonia, Libani, Nigeria, Afrika e Jugut, Koreja e Jugut, Mbretëri e Bashkuar dhe SHBA.

Për herë të parë në këtë edicion është përzgjedhur një stilist nga Kolumbia dhe një vajzë nga Shqipëria, Nensi Dojaka.

Nga data 6 deri më 11 Prill 2021 për shkak të situatës së krijuar nga pandemia ky edicion do të mbahet online në faqen e dedikuar lvmhprize.com, ku janë publikuar edhe koleksionet e reja.

Koleksioni i shqiptares së talentuar Nensi Dojaka renditet i 12, ku ju mund të jepni edhe votën tuaj për stilisten shqiptare.

Nensi Dojaka, vajza shqiptare që jeton në Londër, ka prezantuar koleksionin e saj të veshjeve dedikuar femrave.

Si të votoni:

Vizitoni faqen lvmhprize.com, ku do t’ju shfaqen 20 koleksionet e veshjeve, në pozicionin e 12-të renditet Nensi Dojaka.


5 komente në “Një shqiptare për herë të parë e nominuar për çmimin e Louis Vuitton”

 1. Mero lume sı ne shqıpetaret se nuk ta hajme me thate kemınje stılıste me fame Jemı popull ı zgjuar neMe kujton skecın e Metıt te Vlores Muhamet Lıka ısh anetare ı 4 parodısteve te vlores Mero me mıre djepı bosh se keto ıdıotızma ne te

 2. Tafut Kuduash says:

  Qenka Çame.
  Shikoni kur të thotë Shpetim Bythqir Mesila Idrizi, se është e,partisë time, dhe shikojeni se çbën për të njojtur çështjen Çame, kështuqë o,burra, votoni për PD-në.

  1. Çu En Laji... says:

   Çame apo çajnise..se ke ajo foto duket nji çajna ģèrll…

 3. ne says:

  Vajza eshte e talentuar, e nuk ka rendesi fare ne eshte came, nordike e shqiperise apo whatever!!! kenaquni qe nj shipetare tjeter eshte ne listen e nder me te mireve. Le te jemi me civil. po eshte came, shume mire – nuk i prish pune askujt. FORCA O GOC!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *