Albin Kurti ndërhyn në debatin për Rinasin dhe flet me gjuhën e Ilir Metës

Sindikata e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës ka reaguar në lidhje me grevën e nisur nga kontrollorët e Albcontrol në aeroportin “Nënë Tereza”, ku për shkak të kësaj situate është pezulluar edhe puna.

Në reagimin që nuk kuptohet pse duhej të bëhej, duke qenë se bëhet fjalë për një çështje të brendshme, Sindikata e Albin Kurtit flet me të njëjtën gjuhë si Ilir Meta, duke kërkuar nga Qeveria që të ulet për dialog me ata që kanë marrë peng Aeroportin e Rinasit.

Reagimi

SINKON (Shoqata Sindikale e Kontrolloreve te Trafikut Ajror te Kosoves) e cila perfaqeson kontrolloret e trafikut ajror te Kosoves, me ane te kesaj shkrese deshiron te shprehe perkrahjen per kontrolloret e trafikut ajror prane ALBCONTROL.

Permes ketij reagimi apelojme qe kontrolloret e trafikut ajror pjese e ALB CONTROL-it, jane profesioniste te shquar me te cilet kemi bashkepunim ne baza ditore tash e mbi nje dekade gje qe ka rezultuar me mbarevajtjen e sigurte te operimeve sipas kritereve me te larta evropiane.

I gjithe opinioni shqiptar duhet te dije qe kontrolloret e trafikut ajror edhe ne kete kohe pandemie kudo ne bote jane staf esencial te cilet jane perkujdesur dhe ende perkujdesen per mbarevajten e trafikut ajror pa vonesa dhe pa pengesa ne zonen e pergjegjesise se tyre.

Zgjidhja e krizes nuk arrihet duke tentuar te shnderrohen kontrolloret e trafikut ajror ne “armikun e popullit”, apo duke u etiketuar si vegla politike sa nga njera pale politike aq edhe nga pala tjeter politike, Kontrolloret jane profesioniste apolitik, qe nuk i takojne asnjerit kamp politik, jane personel qe ofrojne me perkushtim sherbimet e trafikut ajror 24/7/365, sherbime te cilat jo domosdoshmerisht jane te njohura per opinionin publik mirepo ata jane dhe do te jene aty cdohere ne sherbimin tuaj.

Opinioni publik shqiptar duhet ta dije se jane vetem 60 kontrollore shqiptare te cilet jane gardianet e hapesires ajrore shqiptare, hapesire e cila tani rrezikon te ngelet e mbyllur per shkak te mosgatishmerise per t’u zhvilluar negociata per sanimin e kesaj situate. Me situata te tilla per shkak te gjendjes me Covid-19 jane perballur edhe shume shtete te tjera, te cilat me dialog ndermjet paleve kane arritur te gjejne zgjidhje.

SINKON i ben thirrje Qeverise shqiptare qe te ulen ne tavolinen e dialogut me kontrolloret e trafikut ajror dhe te gjendet nje zgjidhje e cila nuk cenon profesionalizmin, dinjitetin dhe te ardhmen e kontrolloreve te trafikut ajror te Shqiperise.

REMOTE_ADDR:[]

76 komente në “Albin Kurti ndërhyn në debatin për Rinasin dhe flet me gjuhën e Ilir Metës”

 1. Trebeshina says:

  Albin Kurti eshte ven ne sherbim te dyshes kriminale Sali-Meta,ky eshte prioriteti kryesor i tij, jo hallet e Kosoves,po pergjigjen keta tre do e marin ne 25 Prill.

  1. vang says:

   Keto qe jane ngritur tani ne greve sepse duan te perfitojne me afrimine zgjedhjeve.Nga ana tjeter Covit-19.Sigurisht qe eshte dora e opozites.Tu thone te presin dhe dy jave.PO qese e ”merr” Luli ,do ju azgjidhi aisi punen e termetit qe do i beje vlersimet,bonot dhe ndrtimet nga e para.

  2. Lala says:

   Lojti patriotin deri sa mori shumicën, tani me vëndim parlamenti dhe aprovim presidenti Kosova i ribashkohet Serbisë.
   Mbase kjo ishte arsyeja që i pa përgjegjëshmi Albin kërkoi përsëri zgjedhje.

   1. tani11 says:

    Sakt! Ky eshte Berisha i Kosoves! Po mbjell armiqesira mes Shqiptareve. Anetar i kartelit te vicidolovicave. Ky qelbesire duhet shporrur nga politika!

   2. Agron Palloshi says:

    Mos shihni ndonjë ëndërr ?

  3. Sude says:

   Na erdhi edhe nje kurve tjeter nga kosovari se nuk mjaftojne kurvat e opozites …..

 2. Bredhi says:

  Hani nje M.t ta madh.

 3. Lala says:

  PO KY BIR BUCE CFAR DO QE FUT HUNDEN NE VRIM TE BYTHES O BIR BUSHTRE O BIR BUSHTRE 💩💩💩💩

  1. Lola says:

   Ky do karin ne goje…. se shume po na e çan yrapin

 4. Shqipe-free says:

  Le “Gomari na Ngordhi po nuk na lene Rehat as Mizat”???????O Koqevare??Duket se jeni Krijese e Koqeve Serbe ne Kosove..ik dhe Shikoni Punen tuaj…Jebem ti Majku…lol

  1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

   Perse ofendon ore zoteri (zonje)?
   Albinin shaje sa te duash. Ai e meriton sharjen, por ne sharje mos i perfshi shqiptaret e Kosoves. Ata nuk jane fajtore qe Albini eshte nje idiot.

   1. Cudia says:

    Po pse kush e votoi ate per kryeministër, ti dhe unë? Ai popull prandaj ka vuajtur ne breza. Njehere me turkun, njehere me serbin. Te dy e kane shqyer siç kane dashur.

  2. RKS says:

   Pse nuk reagonit kur Ramce vinte ne Kosove vitin e kaluar qe ne bashkepunim me kryekriminelin Thaqi te rrezonte Qeverine qe kishte fituar shumicen e votave?
   Si ju duket tani?
   Albini do marr hak per ate qe Ramovic i beri,duke mbeshtetur dhe organizuar darka per rrezimin e Kurtit.

   1. Te tille jini , sa here qe hapni gojen says:

    Ti rron akoma ne mesjete , me ndjenjen e hakmarrjes
    apo gjakmarrjes .zoti RKS . Pune shpellaresh !

    1. RKS says:

     Per keqardhje jeni
     Mbani ne mend
     Antishqiptari me i madh qe kan njohur keto troje eshte Edwin Hristoljub Ramovic
     Beri marreveshje me Aleksander Musliun pas shpines se Kosoves
     E promovoi serbine si faktor stabiliteti
     E mbeshteti dhe organizoj me krimenelat rrezimin e qeverise Kurti duke zbatuar urdherat e Beogradit ne situaten me te keqe te mundshme ne pandemi
     Kete sdo ja fale kurre Kosova

     1. pjeter says:

      Edvinit ti rruni tooet ju,se antishqiptarit qe i mbajti gjallle serbet qe i shiti nafte,tamam per te vene Kosoven nen tank e keni akeat strategjik.Aq sa ka bere Rama per bilançimin e Roportit me Serbet,ju e shifni ne enderr,sa nuk guxonit ti permendnit as emrin Kosoves,ne prezencen e Serbeve,eshe ai kerkoi ne mes te Beogradit njohje te Kosoves ku asnje nuk kish guxuar.Idioteve ju dukej teaterPor Kosova e kishte te veshtire te merrte pjese neper forume Rajonale,dhe sot refuzon te marre pjese me deshiren e vet,vendime prej dretusash kokebosh.Sa ka punuar dipllomacia shqiptare nen qeverrite Rama per te çuar para çeshtjen e Kosoves,ju vazhdoni ta çoni mbrapsh.Albini eshte nje zhgenjim komplet,po izolon Kosoven dhe po ben aleance me hajnat e tradhetaret e kombit,nuk do ndihet mire kur keta te dalin ne gjyq e tu kerkohet llogari per 100 te zezat qe i kan be shqiptareve.

     2. RKS kundër atyre qe mohuan RKS-në says:

      RKS, paske pjerdhur nga mendja.
      Mjerë familjarët që të kanë ne shtëpi.

  3. Milladin Popovič says:

   @Sh qiii pe mrs majku ti svetosavsku prcam unatraske.Ich fick dich deine Mueter und ganze dreckige Familie.

 5. NjeQytetarOptimist says:

  Po, edhe ata me dinjitet e bene kete pune me vaksinat duke pritur te transportohen.. Rrini urte ju aty ne ate shithole ku jeni se nuk ju pjerdh kush ..

 6. PJETER MUSTAKUQI says:

  SHIHNI PUNET TUAJA BENI VAKSINAT SE JA U PRURI ALBINI NGA KOZMOSI.

 7. Zef mici says:

  Meqe serbi e fali kur ishte ne burg tani ky fare Albin kurva po i kthen nderen vucicit duke dashur tr frdtabilizoj shqipetaret ne dy anet e kufirit
  Mbeshtetes direk te ketij kopili jane Beisha Meta Vucici por nuk do ja dalin
  Per mendimin tim duhet te mbyllet perfundimisht dogana e morines dhe te rrime adhtu si ishim 30 vjet me pare
  Keta bejnr kakardhi me ne dhe i shkerdhen serbi
  Me ate nuk kane lufte se ai i pjeke
  Mjere kosova cfare debili zgjogjen
  Sa me shpejte duhet rrezuar nga pushteti
  Eshte i rrezikshrm per kosovaret se neve na han m….tin

 8. Neri says:

  Cfar muti do ti mor pis me shqiperine, ua ka bere mire serbi

  1. Taulant says:

   Bravo Kosova hajde clirona nga keta plehrat qe i kane zene frymen Shqiperise.

   1. Nje shqiptar nga Jugu i vendit says:

    Taulant , ne mos qofsh maskara , qenke gomaaaaar fare !

  2. Bekim Peja says:

   Neri ore Neri, që Kurović është një m..t ska diskutim, por që thua ,,ua ka bere mire serbi” është një fjalë e rëndë dhe sidomos për ne që na janë vrarë anëtarët e familjes.
   Albini&Co janë njerëz të shitur të serbi që përçajnë shqiptarët ndër veti, mos bjerë në grackën e tyre.

 9. ida says:

  No do botes ti vesh zjarr…

 10. Iso says:

  Po kush ju pjerdh ju mor kinezt e mutit!

 11. 4 Shkurti says:

  Po ky karagjoz , mbasi mohon doren e shtrire per te ndihmuar vaksinimin e mjekeve kosovare , po na nderhyn dhe ne problemet e brendeshme te vendit tone!
  Se pse fatkeqesisht ky na kujton te “ fameshmin “ Xhafer Deva!

  1. Taulant says:

   Respekt per Xhafer Deven anti komunist e anti Sllav shembullor.

   1. Nje shqiptar nga Jugu i vendit says:

    … ashtu vertet , zoti idjot , por Xh. Deva ka qene piksepari nje nazist e hitlerian shembullor, kurse ti nje mistrec naziskin qe meriton te mos e shohesh diellin !

 12. saliu says:

  O trapa kokat e katunareve, o dru me pre si ju therrisnin ne Tirane e Beograd mos hani mut se ju zbut.

 13. brahoo says:

  Jeni bere me hije nga Albin Kurti,imagjinojeni kur te filloje me arrestimet dhe sekuestrimet e pasurive te paligjshme do filloni te pellcisni !

  S’keni faj se jeni mesuar me Like floririn dhe Doktorin,por kur te vi Albini do filloni ti faleni shokut Gramoz me gjithe shokut Sali

  1. Bekim Peja says:

   Albini lufton kundërshtarët dhe jo të korruptuarit, ai që lufton të keqen duhet të fillojë nga shtëpia e vetë.
   Kurtovići dhe VV janë të mbushur më njerëz te korruptuar, ashtu siç janë partitë tjera. E them këtë sepse i njohë.

 14. Ed says:

  CPUNE KA ALBIN KURTOVICHI QE JU VJEN NE NDIHME BERISHES DHE ILIR MUTES APO ESHTE PJESE E KETIJ KOMPLOTI.
  KUSH JA DHUA KETE SKENAR SERBI.
  HAPINI SYTE JU VELLEZER KOSOVARE QE VOTUAT KETE MONSTER SHIKOJE NE KRAH TE KUJT ESHTE KY KERKON REMUJE DHE VDEKJE NGA TE DYJA ANET E KUFIRIT DUKE NDALUAR ARDHJEN E VAKSINAVE

 15. Serb me kostum shqiptari says:

  Cfare me mor bukeshkalur qe fut hundet ne punet e Shqiperise.Nuk do te beje mire te heshtesh,apo je bashkepunetor per kete plan te qellimshem per te bllokuar zhvillimin normal te Shqiperise.Ty nuk duhej lejuar te rregjistroje forcen tende politike ne Shqiperi,por ne te Shqiperise jemi rilevante,dhe ju nga kjo perfituat.Me kete veprime Ju po i vini kazmen ideale se bashkimit,se po shtoni numein e atyre qe do tju urrejne.

 16. Harajdini says:

  Ore ti karagjoz,lapanjos,kush te autorizon ty te dhe juve te tjerve qe te dilni ne konkluzione te shtetit shqiptar dhe ti jepni mend shqiptareve qe kan nje shtet 110 vjecar,kur ju nuk jeni shtet akoma

 17. DURIET says:

  NE SE MUNDENI BEJINI LLOGARITE PER PUNET TUAJA. NUK KAM RESPEKT PER KOSOVARET E XHAFERR DEVES E BATALIONIT TE KOSOVAREVE QE KRYEN GJAKDERDHJEN E 4 DHKURTIT DHE PER KETE DUHET TE KERKONI FALJE ASHTU SIKUR KERKONI JU PREJ SERBEVE. PUNET TONA I BEJME VETE. JENI BUKESHKALE !!!!!!!!!!!!.

 18. Duhet says:

  Forca Shqiperia!
  Pergjigjen plehrave me 25! Eshte pergjigje edhe per kete psikopatin e Kosovs!
  I duhet edhe nje vit Kosovs ta marr vesh se cka ne krye! Qendro Shqiperi! Zonje hijerend sic ke qene gjithmon per shqiptaret!

 19. pena says:

  ALBIN MERRU ME PUNET TUA SEPSE NE KETEJ DRINIT SHUME GJERA I DIME ME MIRE SE TI
  TI SI TE RREGULLOSH KOSOVEN MJAFTON TE TE SHPALLIM HERO

  1. Bekim Peja says:

   Kurtovići i ka kryer punët e shtëpisë ashtu siç ka investuar në të Serbia që shumë vite, cili i ardhëm është destabilizimi i Shqipërisë.
   Vëllezërit e Shqipërisë nuk e hanë propagandën e Kurtovićit&Co, që rrënjët i ka në serbi.
   Një gjë e pranojë, qe thuani ju të Shqipërisë per ne nga Kosova, jemi të trash nga mëndja (shumica), për ndryshe nuk do fitonte Salihu i vogel.

 20. Vasili says:

  O pler si albin kurti nuk ka njohur historia. Ky do ndeze shum tensione ku do fuse ne sherr shqiptare mes shqiptareve, nje moment ku qeveria shqipetare ka si detyre emergjente te vaksinoje popullaten dhe te ndertoje shtepite e humbura nga termeti. Gjithmon kur qeveria perballet me pengesa institucionale, shikon albin kurtin si njeriu qe i fut benzin situates. Ate qe sebia ne kohen e sllobodanit nuk mundi ta beje, per perçarjen e shqiptareve, do kerkoje ky karikatura i bere nga baba carlo albin kurti. Qysh kur ky eshte shfaqur ne politike, idete dhe qellimet e tij jane me ara qe ne be shqiperi i kemi cilesuar si neveri, ku meta e berisha, kane nje qellim, ate te çuarit te vendit ne destabilitet ku vemendja e drejtesise te humbe kurs drejtimi nga ajo e marjes se Ili metes si protagonist i qellimeve te grushtit te shtetit me kurtin e berishen.

 21. tuku says:

  Kosova shume shpejt do i bjeri kokes me grushta por do jete shume vone.

  1. Bekim Peja says:

   Jemi të trash nga mendja, ne nga Kosova.
   Përndryshe nuk do ftonte njeriut që është armiku me i madh i Rebublikes me emrin Kurović.

 22. Lala i Lushjnes says:

  Lojti patriotin deri sa mori shumicën, tani me vëndim parlamenti dhe aprovim presidenti Kosova i ribashkohet Serbisë.
  Mbase kjo ishte arsyeja që i pa përgjegjëshmi Albin kërkoi përsëri zgjedhje.

 23. Prit kurva Albin,dardha e ka bishtin mrapa. says:

  O te shkerdhefsha grun e cte mban pragu Albin kurva.
  Kush je ti mer kurve qe fut hunet ne punet was Shqipnis,apo dy kurvat e tj nuk rrin dot pa hunger Mut dyshe,por te ftojn dhe ty.Bolet do ti lepini Rames,e do ta shifni se si do shkoj kjo pune.Nji kurve tj aty thote se jon te pazevendesushem !!.Pa merak,sepse do ti japin dikujt nga jasht 3000$,e te gjith kto kurva do shkojn per lesh.Venin e kon ne burg,e do shofesh si do qajn si kurvat e kqija,duke i ron kokes me grushta.Ktu do jemi,qe cdo gjo do zgjidhet me shum dashuri nga Rama,por duke ja rras gishtin ne byth,ty dhe shkerdhatave Berish dhe Met.

 24. Besniku says:

  Me qet Neri me qet , Albin pisi nuk eshte tere Kosova martire ….kosovaret jave vellezerit tane mor burre as kosovarit me negativ nuk ja jep kete derm …. nejse

 25. Ano says:

  Turp tju vije qe sulmoni keshtu me keq se Vucic Kurtin…cpune ka ky me showsten e kontrolloreve te kosoves…eshte njjesoj sikur te ndodhte ne kosove e te solidarizoheshin kta te Shqiperise dhe te thuhej Rama solidarixohet me ….turp…po qendra e Brukselit dmth bashkimi europian solidarizohet….turp

  1. Lani says:

   Nuk mund te hene aq civile e te pavarur nga qeveria punetoret e aeroportit te Prishtines. Sigurisht qe kanë marrë ok e kryeministrit qe ka kohe qekur po tregohet armiqesor me weverinë e Edi Ramës përfaqësuese e shumicës së shqiptarëve të Shqipërisë.

  2. Bekim Peja says:

   Nuk është turp, se pikërisht Kurtović është përçarës i popullit edhe ky ,,solidaritet” i ka rrënjët tek ai. Propaganda e këtij demagogu nuk ndikon tek unë, por te shumë shqiptarë të Kosovës te trash nga koka.

 26. Astrit says:

  Mbylljani kosoves detin ajrin dhe token dhe te shohim si do flasin keta pastaj.u bene keta mut te hyjne ne punet e brendeshme te shqiperise.I lini si peshku pa uje per sa kohe qe flasin me percmin per shqiperindhe ta marin vesh nje here e mire qe ne nuk kemi nevoje per ta ,ata jane te varur nga ne se kemi nje jete te tere qe prishemi me te tjeret per ti mbajtur nen sqetull,nuk ka thene kote populli qenit qe te ha jepja buken me shkop dhe mos e fute ne shtepi

  1. Fatossi says:

   O barkthat, po çfare leshi i duhet Kosoves Alvania, deti. Havaja apo toka si thua ti o gomar nuk kemi nevoj ne as per detin e qel.. As per token e djegur sna lidhe asgje me Europen pozita gjeografike, nga Shqiperia mund te shkosh vetem ne Azi e jo ne BE. Ju o sufllaqe keni nevoj per Evrot e kosovareve per turizmin e qelbur ne vetem hargjojme ne alvani

 27. Trebeshina says:

  Albin po mundohet me gjithe fuqin e tij te percaj shqiptaret ketej dhe andej kufirit,deri tani ne njefare mase ja ka arrit. Shumica e kosovareve jan me Albinin ne kete fushat antikombetare,por dhe per shumicen e shqiptareve te Shqiperise Albini eshte politikani kosovar me i urryer,bile ju kujton Xhafer Deven e masakres se 4 Shkurtit.

 28. Veprımı ı tyre eshte veprımtarıkrımınale dhe sı elıdhe duhette shıkohet nga bersıt dhe dorzanet e tyre Ilır Meta e Salı BerıshaPer mendımın tım nuk duhen toleruar Nje veprım ı tılle ı bene ato ne rrıtjen e kerkesave te tyre te padrejta Vetem lıgjıduhet te zbatohet Ma mıre nje bererr ı shkurtet se nje beterr pa fund Se keto kane nje nbeshtetje dhe kete mbeshtetje e ka toleruar Ilırı e compLıgjı duhet te veproj shpejt Te arrestohen organızatoret Te tjeret futen per hollı nga frıka jonga deshıra Vendosnı ne pune kontrolloret ushtarak te repartıt te Rınasıt

 29. NIku says:

  Ky Albini mire do bente te gjente ndonje berber te hajrit e pastaj te fliste per ceshtjet e Shqiperise.

 30. Andi says:

  Cfare lidhje ka Kurti me kete ceshtje? Jane dy sindikata qe perkrahin njera tjetren. Jemi mesuar me mungesen e sindikatave dhe marrjen e vendimeve arbitrare nga shteti. Por punonjesit kane te drejtat e tyre. Qeveria mire eshte ti degjoje dhe negocioje. Keshtu behet ne gjithe boten. Jo me kercenime, etj.

 31. Tirana says:

  Ik malok muti shif shtepine tende. ….mos nderhyni ne shtepine e tjetrit. …

 32. Duket qarte se meta-albini kane kordinuar veprimet kunder Shtetit Shqiptare .
  Dhe kjo s’ka te beje vetem me Bllokomin e Vaksinave por destabilizimin e Shqiperise .
  Greku-e Serbi eshte ulur kembekryq ne Shqiperi dhe banda e tij ben cte doje me Shtetin Shqiptare ,
  Faktikishte te paafte dhe ineficiante ,
  te paafte te ken Kontrollin e Plote mbi vendin e vet ,ku i kan vene perpara nji bande shkerdhatash maloke shpellash dhe fshatare .
  Turp me te madhe nuk ka .

 33. Frangu says:

  Gazeta Tema! Duke dhënë një lajm si ky, do t’ju bënte nder të mos spekulonit me emra politikanësh, duke i paraqitur doemos ATA si autorët ose nxitësit e kësaj komunikate.
  Deklarata ka një firmë në fund e ajo nuk është e Kurtit. Nëse keni prova se i ka shtyrë kryeministri i Kosovës, atëherë bujrum t’i publikoni!
  Thënë këto, nuk mund të mos vërehet që SINKON si sindikatë punonjësish i ka hyrë një rruge pa krye: në vend që të mjaftohet – me ose pa të drejtë – të solidarizohet me kolegët e Rinasit, ajo, pa patur asnjë tagër apo të drejtë etike, baltoset me këmbët e veta drejt e në politikë: imponon me arrogancë të padëgjuar publikun shqiptar duke i thënë se “ai DUHET të dijë”; fton qeverinë shqiptare të mos shohë tek protestuesit “armikun e popullit” (një retorikë e pandershme për të akuzuar duke bërë analogji me regjimin e Hoxhës); qorton “mosgadishmërinë” e institucioneve duke e përkufizuar mirëfilli si “politike” e duke manipuluar me shembuj aspak të ngjashëm në “shtete të tjera në kohë Covidi”.
  Lë shumë për të dëshiruar fraza “APELOJMË që kontrollorët e AlbControl-it … janë profesionistë TË SHQUAR”, e cila mund të na japë një ide të thjeshtë mbi nivelin intelektual të hartuesit të kësaj deklarate.
  Sindikata kosovare në fjalë dhe cilado sindikatë në botë, do të duhej më së pari të reflektonte se përse raporti i pagës së një punonjësi fabrike dhe atij të një aeroporti duhet të jetë në raportin 1 me 2, ose – në rastin e Rinasit – 1 me 15.

 34. pretorian. says:

  Albin Sali Ilir Muti, turkoshak hej burre, me ju rrjep 7 shtate lekure
  as shqiptar e as shtetar s’beheni kurre.
  Turkoshak, otomane e anadollake te te gjithe trevave, pseudoshiptare
  bashkohuni dhe bjerini kaurrit qe po ben shtet, shtet ligjor.

  1. Taulant says:

   te dhjefsha kaurin qe po ben shtet .
   Rama eshte jashteqitja e kaureve or derr.

   1. pjeter says:

    Ti rr e K.jashteqitje e kujt preferon te jesh?

 35. pretorian. says:

  Ky nuk e ka Albin Kurti, ky historikisht e ka pasur Albin Kurvi.
  Bur(r)e kurve.

 36. Gop says:

  Te isha si Albini ju hidhja ne gjyq o tema….

 37. Gop says:

  Shteti te zhjidhi situaten….nuk na intereson kush ka fajin

 38. Kurvi says:

  Po ky mut cfare do?!
  Do ta shofi mire bashke me falangat…

 39. dritan says:

  Shiko deri se ku shkon trashesia e keti ordineri qe deri dje kerkonte bashkim kombetar dhe tani po ben percarje kombetare. Kot nuk thone qe jane te trashe dhe eshte fatkeqesi kur si ky dhe lopa Osmani jane ne nje linje.

 40. Tetovari2 says:

  Nuk hasa se Albin Kurti ka thënë diçk për bojkotin
  kontrolorëve.Por sindikata SINKOP po dhe po u them mos fshini lamën e huj perqēndrohuni te obori
  i juaj se se keni për marshallah.Ore druna kosove
  shpallja e pandemisë eshtē njëlloj si me shpallë gjen-
  je lufte,sabotimi denohet me plumb në ballë me
  gjykim të shkurtuar.Nëse na qenkan të stresuar me 2500dollarë le të shkojnē në shtëpi se ka të tjerë qē duan të punojnë.
  Urgjentisht të përjashtohen dhe të gjykohen .

 41. @ says:

  Perfundimisht Albini eshte percaresi me i madh i kombit shqiptare.Besoj e kane rekrutuar serbet kur ka qene ne burg,

 42. ndrea says:

  As Serbia nuk ka dale kaq hapur per te percare kombin sa ky plera Albin Kurti dhe ndyresira Vjosa Osmani…

 43. Babale says:

  Edi! O sot o kurr, me nuk mban uje pilafi. Tregohu i vendosur dhe tregoju vendin, jo atyre kontrolloreve, po nepermjet tyre, atyre “kryekontrolloreve” te Gjirit te Lalezit. Mos hezito, se ke mbeshtetjen e pakushtezuar te gjithe shqiptareve.

 44. Gipa says:

  He idiotet e nanes mendojne se jan dikushi une vete jam kosovar por te perzihesh me ato bandat e hajdutev ne shqiperi veq keta idiota te prishtines dine me ba. Po kqyrni punen e juve more ahmaka qe dy koqe mend nuk i keni .

 45. Adi says:

  keta kosovaret duhet te shofin halen e tyre jo te merren me Shqiperine Ne e dime se kush jane dhe cfare kane bere ne Shqiperi Ky kelysh serbi ,Kurti<eshte vetem nje idiot qe sdo ta kete te gjate po do iki si shkerdhat qe eshte

 46. Një says:

  Kurti ta mbyll gojën me zinxhir, të mps piëptij gjys llafi, nuk ka asnjë punë të ndërhyj në punët e shqipërisë. Ashtu siç kërkonte vetë dmth të mos ndërhyj politika shqiptare në kosovë.

 47. mirel drejtesia says:

  Ky lloj ….te shohe punet e veta….mos te nderhyj jashte Kosoves…meqenese ai thote”Me mire me serbet dhe hajdutet se sa me shqiptaret” !

 48. kujtimi says:

  Albin kurti eshte nje kokerr qelbesire, eshte jashteqitja e ketij vendi. Nje malazes qe po shkaterron kosoven dhe po perpiqet qe se bashku me liken e salen te shkaterrojne edhe shqiperine. Plehrat e kombit tone duhen pastruar se po na mbulojne. Mendoj se spak duhet te nderhyje e te mos beje sehir, apo i ka cmend edhe keto paga qe marrin. Kjo situate tregon qarte se pagat duhet te jene te ballancuara, se ja pagat e larta po shkaterrojne vendin, ne kohen kur pagat e ulta dhe papunesia nga ana tjeter p[o bejne kerdine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *