Albin Kurti vendos “traun” në Morinë (për të penguar vaksinimin e qytetarëve të vet në Shqipëri?)

Qeveria e sapo krijuar e Albin Kurtit ka vendosur një bllokadë të paprecedentë për qytetarët e Kosovës që duan të vizitojnë Shqipërinë. Dhe jo vetëm. Nga masat shtrënguese që hyjnë në fuqi ditën e sotme, pengohen edhe mjekët nga Kosova që do të vaksinoheshin në Kukës për të marrë dozat e para, apo të dyta.

Sipas vendimit, Kosova nga sot do të futet në një bllokadë të pjesshme për shkak të rritjes së rasteve me Covid.

Mirëpo Qeveria Kurti detyron përmes këtij urdhri që: Të gjithë qytetarët e Kosovës, gjatë hyrjes në Kosovë duhet të paraqesin vërtetim për test RT-PCR negativ të bërë më së largu 72 orë para hyrjes në Kosovë, në të kundërtën duhet të vetë-izolohen për 7 ditë. Përjashtim bëjnë qytetarët e Kosovës që kanë dalë jashtë Kosovës në 24 orët e fundit.

Kjo do të thotë se qytetarët e Kosovës që do të duan të vizitojnë Shqipërinë, qoftë edhe për të kaluar fundjavën, nuk mund të kthehen në shtëpitë e tyre pas 24 orësh pa kaluar kalvarin e shpenzimeve dhe sorrollatjeve për të sigruuar testin negativ.

Është e paqartë nëse vendimi ka të bëjë për të penguar vaksinimin e mësuesve në Kukës, por një ditë më parë Kurti deklaroi se Kosova nuk pranon vaksina nga vendet që nuk e kanë njohur duke refuzuar ndihmën e Shqipërisë me vaksinat kineze.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Albin Kurti vendos “traun” në Morinë (për të penguar vaksinimin e qytetarëve të vet në Shqipëri?)”

 1. Kur ky taliban nuk rregulloj me Serbineon maredheniet me Shqiperine,si do ti rregulloj me says:

  Zbaton urdhrat e saliut dhe te ilirhajdutit qe kosovaret te shkojne te vaksinohen ne serbi

  1. k says:

   E gjetëm edhe një idiot tjetër se na mungonin.

  2. Lala i Lushnjes says:

   Ky kari që do të mbylte kufirin me Serbinë, e mbylli me Shqiperinë. Nuk i mbyllet dera nënës o me syze. Nga qarkullimi i kosovarëve, e keqa i vjen Shqiperise mo idjot , por ne e bëjmë halall. Lejoi mjekët e mësuesit të vaksinohen sepse kan të bëjnë me shëndetin e popullit e me radhë edhe policët se i duhen popullit, sepse për sa i përket Salës e ty ju ruan VUÇIÇI.

 2. Shaqo says:

  Sipas kokes edhe festen – thote populli.
  Nuk eshte e pa pritur kjo per ne shqiptaret ketej, ata andej le ta provojne nje 4 vjecar Albinin, pastaj mbase shalqini me prove u del pa pjekur dhe e lene te piqet. Po ai eshte shalqi i shartuar me trangull dhe zor se piqet.

 3. Kur ky taliban nuk rregullon maredheniet me Shqiperine si do rregulloj maredheniet me Serbine says:

  Zbaton urdhrat e saliut dhe te ilirhajdutit qe kosovaret te shkojne te vaksinohen ne serbi

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Me pelqen parrulla.. Ne goje te ujkut do hedhim valle.. Huhh more te pivsha dolline te pivsha more kokecjap.. Mbylli ata gomenjt me dorashka te zeza se pak ju kishte mbyllur serbi. Ne emer te luftimit ndaj korrupsjonin duhet te mbylleni dhe vdisni sepse keshtu ju do Albinkoja.. Dhe kokecepat e tij, jane gati te veteflijohen.. Ky i marumi rri ne hije gjithe kohes cfare te piqet.. Kur te piqet ai kaluan dhe nja 10 vjet.. O Rama, hiq takse e gjithshka nga trau jone ti iki truri dhe te filloj te ndertoj mur si Trumpi..

 5. bravo Albin says:

  asnje problem nuk ka ketu
  trau eshte ne thonjeza

  po te mos ishte.. po

 6. Katarakti 2 says:

  Nuk eshte mire me hamendesime per Kurtin! lereni te beje punen e tij dhe pastaj gjykoheni nga rezultatet! Por fillimi nuk duket i mire!Kombi shqiptar dallohet per kokfortesine e tij tip Enveri apo saliu dhe Meta dhe shume te tjere1Kjo ka bere qe bota dhe sidomos Europa te thote qe Shqiptaret nuk dine te bejne shtet! Sic duket Albini po ecen ne ate rruge! Izolimi i Kosoves eshte vetvrasje! C’do qeveri duhet te ece me hapin e Amerikes dhe Europes! Bisedime leshime,mencuri dhe respekt! Nuk besoj qe Kosova me semundjet e zakoneve te saj mund te ece perpara!

  1. Ceni says:

   Kjo mase nuk ka kuptim, pasi ne shqiperi rreziku i infektimit eshte me i vogel se ne kosove. Eshte logjike qe shqiperia te mos lejoje hyrjen e kosovarve. Po ndodh e kunderta – absurditet.

 7. Albin kurtizoni says:

  Dihej qe Kamikaz i Saliut do te ishte.Sakrifikon shendetin i popullit te Kosoves,per te mbeshtetur miqte e tij ne Tirane.Kjo te kujton 1996-en e erret,qe per te sulmuar jugun,pse Ju kundervu per grabitjen e parave thirri mercenaret nga Kosova.Shpresojme qe Shqiptaret e Kosoves te ndergjegjesohen me keta pseudopatriote qe per interesa politike bejne gjithcka,duke luajtur dhe me shendetin e popullit.

 8. Shabani says:

  Po dicka e priteshme nga aladini….. cekuevara i europes…. hahahahahaha ta gezoni o kosovare mbajeni fort …e cna gjeti si gjithmon ……mora pushken dola malit te luftoja per atdhe …..ku ta dija un i ziu se armiku ishim ne…… SALI krimineli hajduti mashtrusi trafikanti mafjozi ĺike vrasesi mafjozi tradhetari Luli vrasesi hajduti mashtrusi Mediu gerdeci.ecom.bashk me ruso serbet e ben detyren URIME 👉🇷🇸🖕🖕🖕🇷🇸👈

 9. Olsi says:

  Cfare behet keshtu , albini po ju ben bllokade te levizni ne vendin tuaj qytetare te kosoves . sepse shqiperi kosove nje jane . hiqeni sa me shpejt kete palaco serbomadh dhe mos ja jepni me kurre voten. Ky po zbaton vetem urdherat e serbomedhenjeve dhe urdheri ka ardhur nga muzhiket e moskes. Edi rama ju tregoi vendin muzhikeve te moskes ,dhe pastaj kulishit te moskes ne beograd i tha kosova eshte shtet .

 10. emigranti says:

  Masa te tilla shternguese jane marre kudo ne bote per pengimin e epidemisr.
  Ky ” lajm ” eshte nje fake news per te denigruar figuren e Albin Kurtit.
  Kjo vihet re qe ne titullin e shkrimit te porositur.

 11. tironsi says:

  Kurti nje plere e Serbise,

 12. dardan says:

  Albin Kurti e arriti objektivin e vet per te sunduar ne Kosove si mbret.

 13. Po kit nuk ju therrasim koqevar ne ju…na cat bythen me albinin tuj…kosovar koktrashe…hani mut tashti.mbajeni nja 4 vjet…ky esht vaksinu me kohe nga serbi…qe kur ishte ne burg ne serbi…e ka ngren corben e serbit…

 14. Beni says:

  E thashe une ketu eshte dora e udb jugosllave nuk ka llogjike tjeter mos me I lene shqiptaret te marrin vaksinen e

 15. veliu says:

  Sa shpejt dalin theniet e te pareve….. NE QOFTE SE DO TI VESH VATANIT ZJARR VER NE KRYE NJE KOSOVAR…. ky eshte Albin Kurti e lopa Osmani…. Jazek o te trash, mbyllini kufinjte se po na vjen sezoni i plazhit dhe nuk na duheni…..
  E ci ka bere UDB-ja ketyre….

 16. Ed says:

  NUK ESHTE MIRE QE TE DALESH NE PERFUDIME QE KY KURTI PUNON PER HESAP TE SERBVE. PO KUR SHIKON VEPRIMET QE BEN ATJE TE SHPIJE. PSE NUK BASHKEPUNON ME EDI RAMA KUR AJI I SHTRIU DOREN KUR MORI QEVERINE ?
  PERSE BASHKE PUNON ME MUTEN LULIN DHE BERISHEN KUR DIHET QE KETA JANE SHKATERUESIT E SHQIPERISE ?
  KUR BE KETO PYETJE PERGJIGJA NUK ESHTE E MIRE
  PRANDAJ NJE FSHAT QE DUKET NUK DO KALLAUZ
  ISE ME THUAJ.ME KE RI TE THEM SE KUSH JE.

 17. Eda says:

  vaksino popullin tend o Edi ,leri kosovaret se ka vaksina serbi per ata

 18. Drini says:

  Moren yrysh kosovaret me Al-bin-in po do ta shohin shpejt rezultatin e ketij diktatorucit te rekrutuar ne burgjet e serbise.

 19. Tironci says:

  Nuk ka ber ndonje hata Albini , ne kemi qen 100 vjet te ndar me tela , esht kthyer ne tradicionin e vjeter Albini , kush ja jep vaksinat me zor , nuk u be deti kos . Bylle Albin mos e çaj koken . Na vjen pak keq per Marina Vjollcen se nuk ka si shkon te takoj Abdyl Frashrin e vet ne kosov , megjithate do boj si do boj dhe marina ca koh.

 20. Kufitari says:

  Albini dhe Vjosa në Kosovë dhe Salihu e Basha në Shqipëri e duan kufirin midis shqiptarë si kohën e Tito -Rankoviqit , hermetikisht të mbyllur.

 21. Qerim Vidohova says:

  Po c’pune ke ti qe do te vaksinosh edhe Kosovaret? Natyrisht, po te kerkuan ata ndihme, ne duhet pa tjeter ti ndihmojme, sepse jemi vellezer te nje gjaku. Por kur ata nuk po te kerkojne ndihme, cke qe perzihesh? Nuk mendon se kjo mund te merrej si provokim nga ana e tyre? Natyrisht, ti bene politike me gjithcka, do te hiqesh si babai i te gjithe shqiptareve, por gabon. Leri ne hallet e tyre. Kaq te veshtire e ke te kuptosh se i fyen me kete qe bene? Mos u beje xanxar dhe provokator, dreqi e mori….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *