Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror, ish- krahu i djathtë i Lulzim Bashës

Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit ka dhënë sot një deklaratë për mediat pas takimit me ministren e Infrastrukturës Belinda Balluku ku tha se masat e rrepta që kanë ndërmarrë vinë si pasojë e stresit që i është akumuluar nga ulja e rrogave me një zbritje rreth nga 4000 euro në 2000 euro.

Roli i Tupit në këtë situatë duket i dyshimtë nisur nga funksionet që ka mbajtur si ish drejtor i Adriatika në Durrës dhe drejtor i Drejtorisë Juridike në UKT gjatë kohës kur Basha ka mbajtur pozicionin e kryebashkiakut të Tiranës. (TemA)


15 komente në “Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror, ish- krahu i djathtë i Lulzim Bashës”

 1. Nje qytetar neutral says:

  Ju e boni edhe priftin me barre. E c’lidhje ka fakti qe ky avokati na paska qene drejtor i Adriaticas dhe UKT kur Basha na paska qene kryebashkiak, me ate qe ndodh sot? Mos ia uli gjo ky rrogen kontrolloreve dhe ata u nxehen?

  1. PEPJA says:

   DO T’JU BEJA SYNET ME THUA.

   1. Nje qytetar neutral says:

    Po ma preve dot me bythe, jam dakord.

 2. art says:

  Se pse me ngjan me Mark Marku ky

 3. E papergjegjeshme says:

  Greve e trafikut ajror pa paralajmerim !!
  Duhet te mbajne pergjegjesi ligjore dhe penale per venjen ne rrezik te jetes se qindra pasagjereve qe kane qene ne udhetim mbi hapesiren ajrore te Shqiperise. Kjo eshte e paprecedente.
  Trafiku ajror mund te marre denim deri ne mbyllje dhe kontrolli ajror ti kaloje te behet nga nje shtet tjeter. Ata qe e kane menduar kete greve pa asnje paralajmerim per shoqerite si ndodhi ne te vertete, jane komplet injorante, antishqiptare qe Shqiperia te ngele pa trafik ajror qe eshte ngritur me shume mund nga shume njerez te ndershem ne vite.

 4. Berti says:

  Eh mer Mero. Si u bete keshtu. U bete si Saliu ne 2011 qe thoshte grusht shtetit, thika me helm cadra pistolete.
  P oca beni keshtu.

 5. Tani says:

  Bëjnë grevë për ulje rrogë jo për stres m dmth për 7;,ose 8 avionë paskan stres hahaha po mirë po të punojnë njeri nga 8 orë në 2 orë në ditë edhe rroga njëlloj

 6. emigrante says:

  Ata kane hall te madh marrin nga 2000 euro e populli ska buke,Na shpjegoni pak si i kane keto rroga te larta ne nje vend kaq te varfer ,lereni ata si vjedhin po rroga nga kush paguhet? ta dime

 7. George says:

  Te te rroje Tupi , o Edi Rama, se nuk degjove paralajmerimin e njerit nga specialistet
  me te mire, patriot e te ndershem te Rinasit, -Dritan Goxhaj-, i biri i kolonelit patriot e trim Dilaver Goxhaj,
  i cili rrembeu armen dhe shkoi e luftoi perkrah vellezerve kosovare per lirine dhe pavarsine e Kosoves Martire.

 8. Bimi says:

  Keshtu ndodh kur Rama ( megjthse nuk ka te krahasuar me idiotet ne krye te PD )ve ministre nje plere rrugaçe qe vetem idiotizma ka bere ne ktye te asaj ministrie dhe demton gjith punen e shkelqyer te qeverise.

 9. Zylo says:

  Zoti avokat nese rrota nuk do te ishte zbuluar njerzimi do te ishte ne nje telash te madh,cka do te thote gjithnje do te dale nje tjeter te beje punen ne aeroport. Nuk jeni te pa zevendedueshem.Jeni ne fat qe jenyne Shqiperi se te ishte shtet tjeter le te themi ne Amerike ku nje nga presidentet me ne ze Ronald Regan kur brenda 24 ore afat shkriu pothuajse gjithe punojedit e aeroportit duke i nxjerre ne rruge dhe shkriu sindikatat prandaj ka edhe me keq .Mund te humbasesh shume me teper

 10. Taqi says:

  E ka kthupi mbiemrin o mero..
  rrace spiunesh te cdo regjimi

 11. Populli says:

  Ligj. …burg burg …per keta bastarde. ..

 12. Populli says:

  Ligj. …burg burg …per keta bastarde. ..

 13. Babale says:

  Skenari eshte teper i lexushem, dhe kush jane regjizoret, nuk eshte sekret. Pikerisht per kete arsye ky populli me te drejte eshte i revoltuar, por jo me keta birbo, por me ata qe ka zgjedhur per te bere zap keta birbo dhe qe nuk po i ben dot zap.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *