EMRAT: Kush janë kontrollorët, që kanë marrë peng Aeroportin e Rinasit

Një protestë e paprecedentë ka bërë që sot të bllokohen fluturimet në Aeroportin e Rinasit.

Kontrollorët e Albkontroll kanë bllokuar punën, pasi thonë se iu është përgjysmuar rroga, ndërkohë që protesta ka prapaskena të forta politike.

Më poshtë po sjellim emrat e kontrollorëve që kanë marrë peng Aeroportin e Rinasit.

Emrat e kontrollorëve:

Sabin Sula, Shkëlqim Memushaj, Andi Gjergo, Ylli Leskaj, Emiljano Manjani, Erion Alibali, Ardian Zhapa, Andel Trebicka, Andi Ballanca, Ezmolda Canameri, Sokol Duraj, Jonito Bregasi, Elion Krisafi, Ols Hani, Gjergji Maksutaj, Dritan Isaku, Gazmend Nanaj, Gjergj Bozo, Voltan Vorpsi, Kujtim Malko, Ramadan Çelaj, Miranda Dedja, Flora Ndreca, Ilir Zuna, Ervin Çelkupa, Elvion Rusmali, Nikolin Kujxhija, Alban Kallulli, Halim Lilaj, Ilirian Shegani, Muhin Mezini, Bledi Jani, Sokol Ruçi, Ilirian Nurka, Arben Harasani, Erion Pipero, Klest Dashi, Eno Hazizaj, Eldi Dervishi, Sokol Reveli, Gerti Grabova, Arben Agolli, Armando Fezga, Eni Mehja, Arnold Basha, Ermir Bego, Pirro Lako, Endrit Hajredini, Taulant Qirjako, Genta Çoniku, Lindita Menkulasi, Entela Hasani, Altin Cenaliu, Gentian Hodo, Sokol Kosta, Dorjan Kolonja, Ols Petri, Edvin Bakiri, Genci Xhunga, Endri Baliko, Rei Katroshi, Maksim Et’Hemaj, Erti Gjonaj, Akil Shehi, Tomor Baku, Petro Xhavara, Edmond Metaj, Ejona Kotoni, Ejona Cuku, Erjon Bojaxhi, Andi Çela, Endi Ylli, Nelton Shabani, Blerta Butka, Devis Ziso, Elton Hazapi, Genc LlukaÇaj, Sokol Mara

REMOTE_ADDR:[]

51 komente në “EMRAT: Kush janë kontrollorët, që kanë marrë peng Aeroportin e Rinasit”

 1. Fisnik Tabaku i biri i spiunit Bulçe says:

  Motrat grate kush ka e gjith fisin pak e keni .

  1. Operacioni Zjarri says:

   Po shoku Edvin tha qe ky eshte sabotim dhe se e gjitha kjo komandohet nga Ilir Meta. Une po shoh emrat dhe po lebetitem. Shume prej tyre jane femije apo vellezer e motra te funksionareve te PS. Njeri prej tyre eshte djalini Gramoz Rucit. I mashtron Rama shqiptaret per qejf. Popull dele.

   1. Taulant says:

    Pse nuk i zevendeson me punonjes nga Bangladeshi ?

    1. Kalec Dega says:

     Lol
     =
     jam shume dakort , bile te vaksinohen sa me shpejt gjithashtu
     =
     ose Rama te dergoje militantet e TemeS si besnike te Partise…psh, Tualetin dhe Ngjalen e Karavastase…

   2. Ty says:

    Nuk thone kot qe e gjithe kjo
    eshte pergatitur nga rama operacione
    komplote deshtime guerrilet e partise

   3. Realisti says:

    Jane mbi 300,000USD ne muaj qe keta hajdute marrin. Ne muaj!!! O ju emigrante qe shqyheni ne pune per 3000 dollare ne dhe te huaj dhe të gjitha i lini mbrapa për qera dhe ushqime. Shikoni cfare keni lënë mbrapa. E pabesueshme!!!

   4. bilali says:

    Drejt qelive nese ka shtet ligjor!Jepini ate ç’ka meriton kjo shpure e PD se bashku me ata te qoftexhiut Meta qe medon se do marre peng Shqiperine.Vendi ka zot e per pasoje te gjithe pleherat ne kazan ! Idotet fshatare mendojne se eshte koha e partise ku fitonte teresa para qyteterimit.
    Idoterit akoma se kane kuptuar qe kthim mbrapa nuk ka ,apo Ilir Meta mendoi se do prishte stervitjen e NATO-s ,duke deklauar nga Vlora se ne nuk jemi Amerika Latine.
    Sot me shume se kure duhet te ndihet funksionimi i shtetit ligjor.Ku je SPAK?Filloje nga kerma e ketij vendi poliagjenti qe nuk preket Sali e deri tek “ujku i Skraparit”drejt qelive.Lulin lere te lire se eshte djal i keq 14 vjeçar dhe nuk e kap ligja.

   5. Besa says:

    E ku e pe ti Operacioni? I ke te gjithe te PD, qe nga halabaket e deri tek ata si me per me te qene si Bojaxhiu, Butka, Mezini, etj. ..te gjithe kusherinj te pare te eksponenteve te PD

  2. Zeni says:

   Jojo…hajdarin ruje per Zenin e Sales e per qente e macet e Mones plak!
   Keta budallenjte qe pranuan te beheshin mish per top per Liken e Doktorrin duhen bere shembull….se neser larg qofte e ben policia kete pune…
   Prandaj pushim nga puna te menjehershem + djegie e mundesise per te punuar ne shtet perjetesisht + burg
   Gjynah se budallenjte zakonisht nuk duhet te pergjigjen para ligjit dhe per me teper keta qe sapo i dhane padashje nje leksion qe i duhej demokracise dhe shtetit Shqiptar poooooo ….SKA ASNJE RRUGE TJETER!

  3. SALMON LIK BASHA says:

   Po të ishte k/ minister Saliu apo Iliri, sa për fillim, të gjithe pa përjashtim, ishin pushuar nga puna, me gjithe pastruesen, dhe të pasnesermen, ishin arrestuar të paktën gjysma e tyre.
   Pse kjo dashamiresi, liberalizëm dhe papërgjegjësi nga qeveria e Edi Ramës ?
   Nuk mund të përjshtojë vehten nga përgjegjësia k/ ministri Rama, duke thënë që nuk është ai drejtësia, apo prokuroria, apo policia.
   Po SHISH- ku është ?
   Ky është objekt i rendesisë tepër të veçantë, dhe nuk paska SHISH rrjet informatorësh në këtë objekt ? Është e pafalëshme. Është mosveprim i pa përgjegjshëm kriminal kjo për punën e dobët të SHISH. Neglizhencë e denueshme penale.
   Përghegjësia, fillon nga vehtja, nga Ministre Balluku ( për më tepër ka qenë drejtuese e kesaje çorbe derrash dhe që kjo i ka futur e marre në punë); e atijë kalamakut e çobanit nga Sqepuri, Krislen KËRRI, si dhe e k/ministrit Rama. Kështu del përgjegjesia.
   Opozita, ka vendin, rolin dhe përgjegjësinë e sajë, e cila, gjen shesh, e bën përshesh. Ate rol ka.
   Turp për qeverinë. Ështl njollë e madhe. Minus i madh për zgjedhjet.

  4. SALMON LIK BASHA says:

   Po të ishte k/ minister Saliu apo Iliri, sa për fillim, të gjithe pa përjashtim, ishin pushuar nga puna, me gjithe pastruesen, dhe të pasnesermen, ishin arrestuar të paktën gjysma e tyre.
   Pse kjo dashamiresi, liberalizëm dhe papërgjegjësi nga qeveria e Edi Ramës ?
   Nuk mund të përjashtojë vehten nga përgjegjësia k/ ministri Rama, duke thënë që nuk është ai drejtësia, apo prokuroria, apo policia.
   Po SHISH- ku është ?
   Ky është objekt i rendesisë tepër të veçantë, dhe nuk paska SHISH rrjet informatorësh në këtë objekt ? Është e pafalëshme. Është mosveprim i pa përgjegjshëm kriminal kjo për punën e dobët të SHISH. Neglizhencë e denueshme penale.
   Përghegjësia, fillon nga vehtja, nga Ministre Balluku ( për më tepër ka qenë drejtuese e kesaje çorbe derrash dhe që kjo i ka futur e marre në punë); e atijë kalamakut e çobanit nga Sqepuri, Krislen KËRRI, si dhe e k/ministrit Rama. Kështu del përgjegjesia.
   Opozita, ka vendin, rolin dhe përgjegjësinë e sajë, e cila, gjen shesh, e bën përshesh. Ate rol ka.
   Turp për qeverinë. Është njollë e madhe. Minus i madh për zgjedhjet.

 2. Titi says:

  Te perndiqen si tradhetare te Kombit menjehere keta funderina qe i duan te ligen Shqiperise

  1. F says:

   E mo mire e kane bere. Çe do te shkosh ne ate vend. Me mire ta mbyllin aeroportin fare

  2. tani11 says:

   Po! Pushim automatikisht nga puna, shporrje nga tereni i aeroportit, venie e aeroportit nen kontroll ushtarak (te NATO’s do ishte me e mira), humbje e perjetshme e te drejtes per t’u punesuar ne shtet dhe procedim penal. Le te punojne tek xeni&likja tv.

 3. Putona Mona says:

  Emrat e kurvave Putiniane te Berishes e Metes. Anti-shqiptare te qelbet. Te pushohen menjehere nga puna.

  1. Kaculi says:

   Hahha babain e ermir begos e ke bere edhe komisioner tek enti rregullator i energjis. Duke i dhene mandat te dy here pa pike turpi. Edhe tani djali tij te ben grusht shteti pa pike turpi.
   Shikoi me mire bashkepuntoret e tu edvin se keshtu i ke edhe shumicen tjeter

 4. 39 prej tyre jane MILITANTE te PD+LSI.
  Ku 10 ishin qe insistuan ne bllokimin e Aeroportit te Rinasit, qe kane lidhje familjare e shoqerore me eksponente te PD+LSI.
  Mese e sakte si verifikim, nga burime brenda Shtabeve elektorale dhe disa VIP_ave te PD dhe LSI…
  Nje pjese e konsiderueshme duan te kthehen ne Pune rregullisht, por nuk i le Ilir Meta dhe Sali Berisha me njerez te krimit, qe kane dale ne terren dhe ne Media, duke i kercenuar qe te mos kthehen ne Pune; -sepse keshtu do humbi zgjedhjet Edi Rama e PS.-
  (ka shume telefonata, SMS dhe mesazhe WhatsApp… etj, per kercenime nga njerzit VIP te PD dhe LSI)

 5. Qim peka says:

  Eldi Dervishi eshte kushuriri i pare i Ilir Metes, i biri i Dashnor Dervishit ambasador qe ne kohen e Enverit! I vellai Dael Dervishi i doli emri kur nje 18 vjecar donte te blinte gjithe farmacite e Tiranes. Mbasi i doli emri ndaluan.

 6. Perpjekje e kote says:

  Mjafton te analizosh mbiemrat e tyre dhe behet e qarte lidhja e tyre farefisnore me politiken e te dy kraheve.
  Keta zoterinj jane te perkedhelurit e sistemit abuzues te kompanise grabitese Albkontroll.
  Abuzim me te ardhura kane vite qe vijojne.
  Parate e mbifluturimeve mbi hapesiren ajrore kombetare i takojne popullit shqiptar, jo nje bande hajdutesh te kesaj ndermarrje te ngritur per te vjedhur.
  Dhe i ka ndihmuar po politika duke kaluar qe ne vitin 2000 nje ligj te posacem qe lejon kompanine te marre 100% te te ardhurave dhe duke perjashtuar cdo kontribut ne buxhetin e shtetit. Kjo nuk ndodh ne asnje vend te botes.
  Pra eshte nje marreveshje per te grabitur ate qe i takon te gjitheve, me grabitje e shperdorimeve nga nje bande me mbeshtetje politike te te gjitha kraheve te politikes.
  Abuzimi ka sjelle organiken e fryre tej mase te ndermarrjes me nje personel prej 430 punonjes kur mjaftojne vetem 50 vete per te kryer punen.
  paguan 60 kontrollor kur me ngarkesen me te madhe te punes mjaftojne 20 te tille.
  abuzimi vijon me tenderat e manipuluar per sherbimet dhe paisjet rezerve me cmime 1000 here e me shume se ato reale.
  Investime te panevojshme per ambientet dhe zyrat me qellim pervetsimi.
  Kot lodhet kryeministri me keta qe bejne greve. kjo pune do kapur nga kreu. Pra ndryshimi i ligjit per menaxhimin e te ardhurave te Albkontrollit, duke i hequr mundesine kesaj bande hajdutesh te pervetsoje 100 te te ardhurave.
  nuk e di sa i sukseshem do te jete ne parlament kalimi i ketij ligji pasi duke filluar nga kryetari i parlamentit qe ka te punesuar te birin ne kete ndermarrje, nuk ka deputet qe nuk ka te punesuar femijet, niperit dhe bashkeshortet e tyre.
  Pra mision i pamundur per kryeministrin qe kujtohet vetem kur ka greve.
  Vjedhja do te vijoje pandalim sepse jane perfshire te dy krahet e politikes ne kete afere te ndyre.

 7. taso kume says:

  Tete vjet te majteve u pelqeu te bshkpunonte me bashibozuket e shpellarit e floririt ,tani le ta mbajne bastunin ne rrotat e SHQIPERISE ,mendoj se ky eshte i pari i platformes se regresit te sharlatanve te kombit ,te tjere me te rezikshem do te vijne . Qelbesirlleku rezulton se e ka krijuar bazen per frenim dhe po spekullon nen dogmen e demokracise,me keto sjellje ka ardhur koha te nderhyje ministria e mbrojtjes e ajo e brenshme per te evituar nje 97 tjeter.

 8. artiles says:

  Sokol Raveli është në Amerikë prej gati një viti, or mik!
  E hoqi Belinda se nuk pranoi të luante lojën e ish drejtoreshës së Albcontrol, tashmë Ministre e linjës!

  1. Rozeta dushku says:

   Pushim nga puna! Shembull! Ka plot qe presin ne rashe per pune! Rrugacer! Cfare jane keto rroga $4.400 ne Shqiperi! Te pushohen dhe te iken rrogat sepse Edhe $2.200 Eshte way too much for Albanian standard!

 9. TONI says:

  O qeveri ne jemi popull gjej zzgjidhje nuk qajme hallin e ktyre as Ballukut qe se ka adhtu fare …..duam te levizim mos zbresim me Podgorice

 10. Bekim says:

  Nikolin Kujxhia eshte njeriu i ngushte i Jozefina Topallit bente dy pune ne kohen e Xhozit ne parlament dhe kulle kontrolli njeri i lig dhe i paskrupullt. Keto duhen perndjekur penalisht, te sillen menjehere kontrollore ushtarake te NATOS deri ne qetesim te situates

 11. Fred says:

  Te pushohen nga puna menjehere te gjithe dhe le te vazhdoje prokuroria me ta. Te zevendesohen me kontrolloret ushtarake te mbeshtetur me kontrollore amerikane. Ambasada e USA te mos te lejoje ne asnje moment qe t’i rrezikohet siguria kombetare nje vendi te NATOs. (Po kur i bashkohet Albin Kurti Metes e Berishes, pupupu…)

 12. fukaraji says:

  Mqs nuk u dalin 3000 euro ne muaj , pushoini nga puna dhe zevendesojini me te tjere qe jane te kenaqur me kete te ardhur mujore.

 13. Kent says:

  Keta te perkdhelur duhet te ulen me kembe ne toke.
  Merruni me ajrin por jo me mendje ne ajr.
  A jetoni me standartet e vendit,ato jeni te”punuarit” nga qielli.
  Turp te keni dhe duhet te mbani pergjegjësi per çdo dem te shkaktuar.

 14. Dori says:

  Ky ish oficeri Ylli Leskaj, si gjithmone njeri i vogel.

 15. Hasani says:

  Entela Hasani nga mesuese matematike ne kontrollore aviacioni. Ne keto vende te larta pune te fut vetem miku e partia. Gjithe familja jane militante te PD nga krijimi i saj. Motra e te ndjeres A.H ish shefe kontrolli ne aeroport.Po nuk te dolen 2490$ kthehu e bej mesuese ne Durres e merr sa marrin ish koleget e tua qe nuk ankohen.
  Qeveria te marrin masat e duhura me perjashtim direkt nga puna e pergjigje perpara ligjit.

 16. Agimi says:

  Sa e ka rrogen ne Alb Controll vellai i Jorida Tabakut
  4000 euro apo 4500 euro si kryekeshilltar?
  Mire tju behet.

 17. Koli says:

  Direkt te gjitheve shkarkim nga puna,dhe me pezullim te perhershem,qe te mos kthehen kurre me me pune ne Kontrollin e aeroportit.Keta Maskarenj te bejne te paberen,bje gabim po te bejne me vone ,thone se jane ne stres prej Lekeve dhe vrasin qindra vete.Direkt per 24 ore merrni kontroller te Mrekullueshem nga Italia,jane me qindra te papune,me mbylljen e aeroporteve ne shume vende,dhe gjate kesaj johe,qe munt te jete dhe nje vit,dergoni per specializin ne Itali ose Turqi ja 100 te rinj,qe kane mbaruar Universitetet dhe jane pa pune.Keta Maskarenj Kurvash,marrin 2400 $ dhe thone jane pak,kur une njoh njerez qe marrin vetem 50.000 leke shqiptar ne muaj dhe nuk qahen te shkretet.Ne Burg Kurvat,gjysma e tyre jane te gjithe te punesuar aty nga LSI dhe PD gjate sundimit te tyre.Prokuroria e Pergjithshme duhet te therrase menjehere Ilir Meten Kurven,se eshte e gjitha Loje e tij dhe e Kriminelit Berisha.Shqiperia eshte ne nje moment shume te veshtire,mendoni pak or Popull cfare do bejne keto Kriminelet dhe Boksieret e LSI dhe Mulnat e PD kur te marrin vesh se humben prap,kto do i vene flaken gjithe vendit vetem te marrin pushtetin.Kurre mos Harroni 97 cfare i beri Sali Berisha atij vendi,mbi 10.000 te vrare dhe tanket drejt Vlores per ti vrare te gjithe.Kujdes Popull se cfare nuk pret nga keto Maskarenj.

 18. Black Jack says:

  3000€ ohh boyyyy, pithi I somes, 3000 euro si morrin shqiptaret ne perendim, ca bojne kta dhe ca kane bo , vezen e kuqe, qiju robt jazhte nga airporti sa me shpejt dhe kokat e mutrave para drejtesise ligjore sipas kodit penal te punes, they are motherfuckes

 19. Gipa says:

  More nuk duhet te luten a po dojn me punuar a jo por me ju kajt n. Ktyre banditave e bandave te Metes e Berishes qe ata ju kan premtue ktyre kriminelve se weveria nuk ju ban gje se ne jemi dorzon por populli duhet te ngritet e te i izolojne keta bandite sepse keta mendojne qe tere shqiperine ta gjunzojne . Por ketu eshte edhe prapavija qe si asht e mundun mos te kete rezerve puntore por te ken mundesi kesi lloj njerzve ta shantazhojne shtetin.

 20. Jimi says:

  Edi mos vono! Kaloje provizorisht ne administrim te trupave te NATO-s aeroportin e Rinasit deri ne mbarim te srervitjes se perbashket ushtarake “Defender” dhe mandej ke per te pare se keta horra qe nuk po pushojne se kurdisur cdo poshtersi ne kurriz te ketij vendi e ketij populli, do te struken e tulaten nga frika e ndeshkimit qe ky popull ka kohe qe pret per ta.

 21. miri says:

  Popull
  Vini re 99% sunite ne aeroport
  99% katundare
  I zevendesoni urgjent nga Italia,Greqia dhe Turqia

  1. NAIMI says:

   cilet jane sunite miri? ziso apo kosta, jani apo petri, krisafi, bozo apo trebicka, nuk keni faj se sunitet jane mbi 50 % e popullsise dhe nuk kane 20 % te te mirave te ketij qelbesire vendi. ketu fillon e keqja…

 22. Tirona says:

  Me Germanic, Itali dhe Angli per shkak te Pandemise kane falimentuar disa aeroporte dhe deri me sot jane te mbyllura.AlbKontrolli ne asnje menyre mos te rimari ne pune kontrolloret e tyre sepse sic e kane deklaruar jane me stres dhe Stres I nuk largohet per nje dite po do muaj dhe te pranosh qe keta te rifillojne pune per seri do te thote qe te kemi incidente ajrore me permasa katastrofike dhe per pasoje edhe drejtuesit e AlbKontrollit duhet te pergjigjen para drejtesise.Drejtuesit e Albkontrollit mos ta degjojne qeverine qe te rimarin ne pune punonjesit qe kane deklaruar te zezen mbi te bardhe se jemi me strese, por duhet te kontaktojne urgjentisht me kompanite ajrore te Lufthansa’s, Alitalia’s dhe British per ti punesuar punonjesit e tyre qe kane ngelur pa pune per shkak te shkurtimit te personelit te tyre. Edhe nje here be asnje menyre punonjesit e AlbKontrollit qe kane deklaruar se jane me Stres nuk duhet te rifillojne punen si dh near kane kruse veper penale Ata duhet te shkojne paradrejtesise.

 23. Riiindas i orellve te fundit. says:

  Po ky Sokol Ruci, me bene pershtypje, a thua te kete ndonje lidhje me shokun Gramoz Ruci? E kam fjalen se mos shokut Edi po ja fusin te tijet ujin nen rrogoz.

 24. Sociologu says:

  Air traffic control ne USA paguhen 4000-6000$ ne muaj.
  Duhet te jene te mprehte me shikimin dhe mendjen per situata teper te rrezikshme qe mund te ndodhin.
  Prandaj I mbajne lean and fit,dmth,I qerojne nga puna nese e kalojne moshen 50 vjec dhe punesojne djem dhe vajza te rinj,te kthjellet nga syte dhe mendja.Ne nje 8 oresh pune operojne deri ne 300-600 airlines.
  Ne Shqiperi vetem 2-3 airlines operojne ne dite.
  Tani beni krahasimin e stresit te ketyre moterqirave me ata te USA apo Europes.
  Jane fryre dhe deformuar nga dhjami Jo vetem ne fytyre por edhe ne tru.
  Tani Edi Rama dhe Balluku duhet ta tregojne sa bole kane.Nese tregohen te mefshet dhe Jo aggressive per te mbrojtur ate vend atehere ne pith te semes vafte Edi Rama dhe company.

 25. Albana says:

  Pushim nga puna. Nqs ato nuk perqendrohen ne pune nga “stresi” te merren ne pune njerez qe perballojne stresin te afte per te bere ate pune.

 26. Idrizi says:

  Per ke popull e keni fjalen? Politika e leshimit te vazhdueshem tolerance pa sens cojne ne kete cthurrje. Keto jane objekte te rendesise se vecante dhe rrupalla duhet zhduket dhe sikur te kete kosto por te degjosh opinionet e njerzve te popullit te vjen per te vene kujen ato qe shkruani ju ketu I lexoni vetem ju prandaj mos genjeni veten se ky popull leshi reagon per te till gjera.

 27. Ideali says:

  Hahaha Vetvrasja qesharake e parise se Tiranes, trashegimtares se kriminales PPSH, te paskrupullt dhe te pangopur me gjakun dhe mishin gjer ne kocke te popullit te vet. I lexova me kujdes tere emrat e sidomos mbiemrat. Turp per klasen politike pa dallim, sepse kush i dallon ben gabimin me te madh historik. Te lumturit, tyrashegimtaret e kllasave te permbysura dhe te ish pronareve te vertete qe ne 95% te tyre nuk figuron asnje ne keta emra te perkedhelur. O popull, ketij regjimi te qelbue po i bie kallaj. Mjaft me. Tani e kane mes tyre. Jane sulur mes tyre, kush e kush te shqyej prene e radhes. Rama t i shqyej syte. Ka deshtuar te krijoje Shqiperine moderne, pa lufte klase, me meritokraci, nen shtetin e te drejtes. Cfare gallate po shohim.Fundi qesharak i nje epoke te nisur me 8 nentor 1941. Kush nuk e kupton, ose eshte idiot, ose eshte i perfshire ne kete masaker te popullit te vet. Te ndryshoje situata. Rama te kuptoje se per 8 vite ka qene ne rolin e megakontrollorit te keq te situates, me idete e tij fasadiste qe nuk sjellin asgje. Thelbi mbeti ashtu sic e la Berisha. Ali – Hoxha, Hoxhe – Alija. Miremengjesi militante idiote. Miremengjesi Mero. Thuaj te verteten, asgje me teper.

 28. Une says:

  U duhet dhene nje mesim ketyre. Po keta I paskan rrogat sa koleget e tyre be Europe, por me 20 here me pak ngarkese.

 29. Koçi says:

  Si ka mundesi që të gjithe keta qenkan stresuar në të njejten ditë?! Kujt ja shet kete. ai fare avokati?!
  Ai ka frike ta paraqese si greve të organizuar sepse ndryshe organizatoret shkojne në burg pasi nuk lejohen greva në sherbimet publike të kesaj natyre, ne sherbimet strategjike, etj.
  E bene vite të shkuara trenistat në NY dhe Regani i zuri per bythe dhe I hodhi në rrugë, I zevendesoi me ushtarake, dhe u ndaluan me ligj veprime të tilla.

 30. Une says:

  Kujdes gazeta. Kjo eshte lista e emrave te te gjithe punonjesve, por jo te gjithe jane greviste. Rreth gjysma e kunderahtojne fort greven.

 31. Yt says:

  Keta bastarde kane semundja profesionale. .”paraja” duhet urgjent te veproje ligji. ….Lsi vdiq! …me Liken bashke. ..e zuri korona. .

 32. Timi says:

  Sa me shpejt shteti te laj duart ne keta pisa, pushim i menjehershem nga puna, burg per te gjithe dhe ndalim te perjetshem te shkelin ne aeroportet tona.

 33. Miu says:

  Po ata te PS pse nuk vazhdojne punen?! Edhe djali I gramoz rucit pucist???

 34. Outspoken says:

  Te gjithe keta Jane Militant te PD dhe LSI

  E njejta gje ndodh edhe ne Spitalin QSUT te Tiranes,
  Doktorat e Mbjellur nga PD dhe LSI Vjedhin Marin leke nen dore dhe bejne cdo gje per te Sabotuar Spitalet,
  Keta Jane farat qe Mbollen Ilir Meta me Sali Maskarain
  Keta Militant Maskarenj I bejne Shqiptaret e ndershem dhe puntor te Ikin nga vendi i tyre

  Nuk i plas fare per Popullin e thjeshte

 35. Broker says:

  PD+LSI duhet te kuptojne se kane nderruar balancat. Pra nje kaste e re ka ardhur dhe duhet te shtrihet ne forme kapilare ne cdo qelize. Nuk ka pse tju vije keq. Per sa e kishin e shijuan. Tani eshte rradha e te tjereve, me te zgjuar, me pa moral e me te pa skrupullt. Ndryshe nuk mbijeton dot.
  Hajt pra dhe nje fote vere nga pas se do tju kaloje. Keshtu e ka bursa, me cikle. Tani aksionet e tyre po bien dhe aksionet e disa te tjereve po ngrihen.

 36. Bona Korcari says:

  Eshte fatkeqesi e madhe po te shohesh emrat dhe te kuptosh se cilet jane te punesuar atje. Nuk eshte e nevojshme tu thuash njerezve ne kete vend emrat e prinderve, moteave apo vellezerve te ketyre 60 emrave ne liste. Po o popull qe do shkoni te votoni ne 25 prill, shkoni votoni qe keta te listes dhe te afermit e tyre politikane, te forte te qyteteve, grabites te ketij vendi te vazhdojne te poshterojne kete popull, ta perdorin si lecke per mitingjet qe te ruajne vendet e punes, perfitimet, ta vjelin e mjelin deri ne piken e fundit ekonomine e ketij vendi e populli. Votoni qe femijet tuaj o popull te vazhdojne te shkojne e shkollohen ne universitete e te rrijne pa pune apo te punojne shites butikesh apo kameriere. Nese nuk ju thote asgje kjo liste e t’ju beje te reagoni, me qafe paci veten e femijet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *