FIFA publikon renditjen e muajit mars, Kosova pëson rënie, Shqipëria nuk ndryshon pozicion

FIFA ka përditësuar ditën e sotme renditjen e ekipeve Kombëtare pas ndeshjeve të muajit mars.

Kualifikueset e Kupës së botës kanë bërë që disa skuadra të pësojnë rënie në klasifikim dhe disa të tjera të ngjiten akoma më lartë.

Shqipëria edhe pse fitoi dy nga 3 ndeshjet nuk kanë ndryshuar pozicicion duke u renditur në vendin e 66-të në botë.

Kosova pas dy humbjeve nga Suedia dhe Spanja ka humbur 3 pozicione duke u renditur në vendin e 120-të.

Italia e Mancinit pas fitoreve renditet në vendin e 7-të, ndërsa Belgjika vijon të kryesojë renditjen e Kombëtareve në botë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *