FOTOT: Vajza që la Italinë për të jetuar në Tiranë

Erdhi në Shqipëri për të ndjekur studimet, në mënyrë që të ndërtonte një karrierë jashtë, por dashuria për Shqipërinë e bëri të kthehej si një sipërmarrëse, edhe pse e re në moshë.

Kjo është historia e Marcela Mitrofan, që tashmë prej vitesh zotëron një sallon bukurie në qendër të kryeqytetit.

Ajo flet shqip në mënyrë të përsosur, jo sepse ia dikton përditshmëria, por sepse ka vendosur të qëndrojë gjatë këtu.

Fakti që është e huaj, sipas saj nuk e ka penguar, madje e ka ndihmuar.

E larguar nga Rumania si fëmijë së bashku me familjen, në kërkim të një jete më të mirë në Itali, Marcela tregon se prindërit e saj nuk ishin dakord me vendimin e saj për t’u zhvendosur këtu.

Marcela e quan në përvojën e saj Shqipërinë një vend shumë mikpritës dhe që duhet provuar së paku një herë nga çdokush.


6 komente në “FOTOT: Vajza që la Italinë për të jetuar në Tiranë”

 1. Albanian till I die says:

  He mo i lumte piçka goces, keshtu po…

  1. Ball Forti says:

   Picka ndihmon shume o shok.

   E shikon si thote ajo ‘ jo vetem qe nuk me ka penguar, por me kane ndihmuar”.

   Historikisht keto rumunet i kane pas qejf Arnautet.

 2. Shqiptar says:

  La Italinè? Epo mirè. Po pastaj? Ka edhe italianè qè e lènè Italinè.
  Çfarè vlere paska ky lajm pèr ne shqiptarèt tani?
  Tè brohorasim sepse na erdhèn rumunet?
  Pika qè su bie.

  1. ziguri says:

   Rumenet jan me gen hajdutet me te medhenj ne bot .

 3. Eshte dicka impresionuese ky fakt ,marrja e nji vendimi te tille ne
  nji situate te tille ,gje e cila vec dashurise per kte vend (Shqiperine ) kerkon edhe guxim ,
  qe mesa duket Marcelles s’i mungon.
  Marcela eshte nji figure mjaft Simpatike dhe personalishte i Uroj cdo te Mire ne Shqiperine tone .
  Rumunet jane shume te ngjashem nga temperamenti e krakteri me shqiptaret me shume se cdo
  popull tjeter i Ballkanit (Rumani-Albani-Itali ) jane popuj – P a r e n t i…

  1. Ball Forti says:

   Mos i flliq shqiptaret duke i krahasuar me rumunet, nje popull prostitutash dhe jevgjish.

   Kjo ka ardhur ne shqiperi sepse ka pare treg ne fushen e bukurise, vetem kaq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *