Ish-prokurori: Sjellja e kontrollorëve në aeroport përbën vepër penale. Po të isha unë do i arrestoja në flagrancë

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari deklaroi se nuk e besonte si lajm dhe e mendonte se ishte e gjitha një ëndërr e keqe kur e kur ka marrë vesh për protestën e kontrollorëve.

I tuar në emisionin “Real Story”, në News 24, Hajdari thekson se sjellja e kontrollorëve në aeroport përbën vepër penale, kurse shton se nëse do ishte vetë për këtë rast, si ish-prokuror, do të kryente masën e arrestit në flagrancë.

“Kur mora vesh lajmin, kujtova se ishte ëndërr. Kjo është një ëndërr e keqe. Për pagat, janë ulur edhe për shkak të pandemisë. Nuk ka ndodhur në asnjë shtet, që të futesh në një grevë, direkt. Sjellja e kontrollorëve është kryerje e veprës penale.

Qeveria e ka marrë ngadalë, por unë për ata njerëz që nuk kthehen në punë, do kryeja masën e arrestit në flagrancë. Kjo është një ngjarje e paprecedentë. Rruga që kanë zgjedhur, duke bërë grevë pa paralajmërim, ata duhet të arrestohen”, u shpreh Hajdari.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Ish-prokurori: Sjellja e kontrollorëve në aeroport përbën vepër penale. Po të isha unë do i arrestoja në flagrancë”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Yeap..

 2. Taulant says:

  Ti duhet te ishe ne burg kafshe.
  Ke vjedhur miljona euro.

 3. Asllani says:

  Cfar pret spaku , pse nuk areston Organizatoret
  Po thuaj me drent qe jan politikan ketu
  Like floriri, Sali Virusi, LULI MONA
  Rama duhet te dal ne popull dhe ti denoncoi keta keqberes
  Drejtesia te bej punen e saj

 4. Ben says:

  Nuk ka ndodhur ne asnje vend te botes,qe avioni te vije siper aeroportit dhe te mos ulet,per arsye se kontrolloret fillojne greven,apo per çdo lloj arsye.Kjo ndodhi sot ma Aegean Airlines,nga Athina.SKANDALOZE!Grevat qe zhvillojne kontrolloret ajrore,njoftohen 3 jave me perpara,njoftohet edhe Euro controli.

 5. Alketi says:

  Ky duket nga surrati qe eshte bole…kur jep mend dhe ky jevgu…booo..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *