“Këta janë kafshë”! Thirrja e një nëne pas bllokimit të aeroportit: Im bir po lufton me vdekjen, duhet kuruar patjetër jashtë!

Bllokimi i aeroportit nga Kontrollorët sot, ka shkaktuar një kaos të jashtëzakonshëm në lëvizjen e njerëzve dhe mallrave siç ishte sot për shembull mbërritja mijëra qytetarëve e vaksinave.

Por ka edhe histori të dhimbshme njerëzore, si ajo e qytetares Erjona Bakalli, e cila me anë të një reagimi në facebook teksa u bën thirrje mediave që rastin e saj ta bëjnë publik, shkruan se ”Im bir po lufton me vdekjen pasi ka nji semundje te rende qe duhet kuruar patjeter jasht Shqiperis.

Sot do e coja jasht por aeroportin e paskan blloku kta kontrolloret. Po me cunin tim cdo behet, kush man pergjegjsi. ?”

Më tej, duke iu referuar faktit që kontrollorët kanë bllokuar lëvizjen, ajo me indinjatë shkruan: Lutm te behet publik rasti se me rrezikohet femija nese nuk e coj jashte. Kta jane kafsh qe po na marrin ne qaf fmin.”

Reagimi i plotë:

”Ju lutem, kam 1 Thirrje publike per mediat. Im bir po lufton me vdekjen pasi ka nji semundje te rende qe duhet kuruar patjeter jasht Shqiperis.

Sot do e coja jasht por aeroportin e paskan blloku kta kontrolloret. Po me cunin tim cdo behet, kush man pergjegjsi. ? Lutm te behet publik rasti se me rrezikohet femija nese nuk e coj jashte. Kta jane kafsh qe po na marrin ne qaf fmin.”


10 komente në ““Këta janë kafshë”! Thirrja e një nëne pas bllokimit të aeroportit: Im bir po lufton me vdekjen, duhet kuruar patjetër jashtë!”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Ngri padi penale kunder Trafikut Ajror te Rinasit me vone nene.. Per momentin shtazeria ska kufij.. Ti bejne mire llogarite ata qe krijuan kete situate..

 2. pjeter says:

  Nuk e di por grevat duhen lajmeruar me pare,nuk mund te besh keshtu pa njoftim,kudo bejne gteva po njoftojne me pare,kur behet ne kete myre, eshte nderprerje e sherbimit ne menyre arbitrare,dhe ligjerish eshte e denueshme.Keta duan nga 5 mije euro? Apo e bejne politikisht? Me 5 mije euro ne muaj,ka dhe kontrollore te huaj,gjithesesi,kjo qe po bejne po i ben nje dem kolosal shqiptareve,aeroporti i vetem i vendit,te ngelet ne dore te 50 vetave? Do te deshiroja shume qe prokuroria te hetoje thellesish ,se ketu bie ere e keqe.

 3. Ed says:

  JA KJO ESHTE PARTIA DEMOKRATIKE DHE LSI VOTOIJNI QE TE BEJNE KATASTROFE PER TE SHPETUR MILIARDAT E VJEDHURZ KETA JANE E KEQJA E SHQIPETISE

 4. Miu says:

  Ne pyll te gjitheve u duket vetja me me shume pamje njeriu se tjetri….!

 5. Te hidhen ne gjyqe sepse eshte nji Puc Kolektive i organizuar
  edhe nga Pasagjeret dhe kerkojne demshperblime ne Miljona
  dhe vet Shteti ti padise per shperdorim detyre dhe kerkoje te paguajne Miljonat e
  shkruara dem per kte dite .
  Gjithe Koston e Fluturimeve ta paguajn kta Bandite qe organizuan kte Akt Terroriste kunder Shqiperise
  dhe shqiptareve .

 6. Sabriu says:

  Kjo eshte veper e Ilir Metes ,kryehajdutit, kriminelit,te Ballkanit.Ne burg do kalbesh qen bir qeni.Bashke me Sali kerrmen..

 7. Nje qytetarı optımıst tı qenke me gomare se gomarıNuk mundet tı perkrahesh ne kete menyre njerzıt qe shkelınlıgjınNuk ju ben mıre se kur te shkojne prapahekurave tı nuk do te shkosh tı shıkosh dhe tı ndıhmosh qofte edhe me nje pakete c ıgare Bllokımı ı njeaneshem dhe pa bere bısedıme shıko pasojat Jo tek drejtuesıt kryesore te tyre por tek qytetaret dhe veprımet e tjera shtetrore quhet sabotım

 8. Erli says:

  Do zoti ta zgjidhesh sa më shpejt udhëtimin e djalit. Po je që je, ikni të gjithë e mos u ktheni më. Ky vend ka mbaruar.

 9. Bossi says:

  Taksirat i cunit te duroj, ske cben. Ne shqiperi jetojme e dele te edi rames jemi keshtuqe cuni edhe mund te vdesi pa.problem

 10. Banda Pd dhe LSI says:

  Sa keq nje bande kriminelash kerkon te mbaje peng nje shtet te tere. Kjo eshte Pd dhe LSI prandaj vellezer e motra ne 25 Prill ne nuk duhet te lejojme asnje nga keto forca politike te kthehen prape ne pushtet.Keta e kane vendin ne burg.Ju kane shume detyrime popullit.Te gjithe skenaret e tyre do deshtojne. A tyre ju ka hyre frika ne palace se i pret burgu. Dhe me keto veprime duan te largojne vemendjen nga gjykimi qe pret ne bankene drejtesise.Ka i kur koha juaj vendi ka Zot sot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *