Mbyllja e trafikut ajror në Rinas, Prokuroria nis hetimet: Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e Albcontrol

Pas kallëzimit që Albcontrol ka bërë ndaj disa emrave konkretë të kontrollorëve të trafikut ajror në Rinas, Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet, ndërsa policia ka shoqëruar edhe njërin prej tyre.

Disa Oficerë të Policisë gjyqësore dhe prokurorë e policisë Tiranë kanë mbërritur në Rinas ku kanë nisur hetimet dhe pritet shoqërimi i disa prej kontrollorëve.

Një prej kontrollorëve pranë Albcontrol në Rinas është shoqëruar në polici, ndërsa forcat e rendit kanë marrë kontrollin e ndërtesës.

Muhni Mezini mësohet sipas burimeve, të jetë shoqëruar në polici për të dhënë sqarime.

Emri i Mezinit qarkulloi në media si një prej kontrollorëve që kishte deklaruar se ishte i stresuar për shkak të situatës së krijuar ma pagat nçë këtë kompani shtetërore dhe se kishte marrë para borxh te familjarët për të përballuar jetesën.

Ai është thirrur në polici pasi ka përfunduar turnin dhe është një nga 5 kontrollorët që ka shprehur paaftësinë për të kryer detyrën për shkak të stresit.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Mbyllja e trafikut ajror në Rinas, Prokuroria nis hetimet: Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e Albcontrol”

 1. gjergji says:

  Ne burg qenin.

 2. Tarasi says:

  Stresojani veren e bythes. keto gjera nuk ndodhnin asnjehere ne kohen e Enverit se ta hiqte stresin me pinca. Tere soji ne internim

 3. Emer fisnik says:

  Paska dhe emer grek muti ( muhni )

 4. Vranakonti says:

  Ky mut Mezini,na paska mare para borxhe per hallet e familjes kur ai mer 4000 euro ne muaj,po ai qe mer 200 euro ne muaj si ja bene per familjen? Ky dhe te tjere si ky te futen ne burg e te paguaj demin e madh bashk me te tjeret qe i kane sjell aeroportit te Rinasit.Ndoshta nuk kane faj se jane te shtyjtur nga Meta e Berisha ne kete pragzgjedhjesh,por ama edhe nje fare dinjiteti moral duhet t’a kene.

 5. Drejtesia e munguar says:

  A ke raport nga mjeku për stresin që thua o copa e idiotit?

 6. Fatos Lala says:

  Merni masat o shtet vari lesht , merni masat se do ju qesh gjith bota …..do ju terheqi nga hunda nje tufe mercenaresh te perkedhelurit e Saliut dhe Metes , tregojeni veten me ne fund qe ja vlen tju votojme dhe mks u beni mjerane …….
  Merni shembull se si brenda 24 oreve ne USA ne mesin e viteve 80 , Presidenti Ronald Regan pushoi me mijra e mijra pilote te kompanive private , e theksoj , me nje dekret te posatcem , duke i zevendesuar me pilote te rinj dhe duke shmangur black out dhene rjetin e komunikimeve ajrore dhe qe atehere moren fund grevat e paligjshme ……. jo ju qe keni dhe pjeprin dhe thiken , po ju kercenon nje kope me qelbesira dhe nje pocaqi kengetar si ” stresi ” lat nam o shtet kurve , merini dhe flakini jasht administrates …….dhe do shikoni si do vene mend te tjeret , jo per gje po ju shkoi atyre , do fillojne grevet e komanduara nga Sali Berisha d Ilir Meta dhe mbas zgjedhjeve , dhe atehere do u dorzoni pushtetin ne tavoline……sdo ngreni koken kurre nga grevat ……..sikur e kemi pare dhe me shpejt kete film ……..shporini rasti me i volitshem te ju shikoje gjigh bota qe jeni shtet ……..

 7. Edmond Moungos says:

  Po si qenka stresuar ky zoteria me pagen 2500€ kur nje familje merr burre e grua jo me shume se 800€ Ne shqiperi dhe kjo te lutem kur kane nje profesion te mire po te tjeret cduhet te thone????

  Kjo eshte egoizem i papare Turp Turp Turp nuk gjej fjale te them kur mendoj si jeton pjesa tjeter e Shqiperise

 8. miri says:

  KY TURKOSHAKU{NO OFFENCE FOR TURKISH PEOPLE} DUHET TE PUSHOHET URGJENT NGA PUNA PASI EDHE KETU NE PERENDIM ESHTE E LAKMUSHME AJO PUNE PER ATO PARE QE MERR
  TUNG

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *