Nora Malaj për bllokimin nga kontrollorët të Aeroportit “Nënë Tereza”: Pse do bëhet grusht shteti? Meta është i mirë, Rama ta dëgjojë

Kandidatja për deputete e LSI-së Nora Malaj ka komentuar grevën e kontrollorëve në Aeroportin “Nënë Tereza”, ku deklaroi se qeveria vazhdon, që për çdo problem, të shprehet se “fajin e ka Saliu”.

Malaj thekson se qeverisja e vendit është problematike në çdo aspekt, duke shtuar se presidenti po luan thjesht një rol luajal.

“Prezenca e ushtrisë në aeroport nuk ka arsye. Duhet të kemi parasysh se borxhi jonë është shumë i madh dhe e kemi në qafë. Uroj që situata të ketë zgjidhje. Vazhdohet akoma me skenarin se fajin e ka Saliu.

Zgjidhja është e atyre njerëzve, që duhet të përgjigjen për situatën. Meta tha se maxhoranca ka tension. Jemi në keq-qeverisje në të gjitha anët. Pas 17 ditëve kemi zgjedhje, pse do bëhet grusht shteti?

Presidenti po bën rolin luajal, kryeministri bën mirë të dëgjojë, të mos nervozohet dhe të përgjigjet përpara shqiptarëve”, u shpreh Malaj.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Nora Malaj për bllokimin nga kontrollorët të Aeroportit “Nënë Tereza”: Pse do bëhet grusht shteti? Meta është i mirë, Rama ta dëgjojë”

 1. N.Sh says:

  Nora nga Hora ,të ka lënë me goditje Covid ,Çudi si t’a paska marrë pandemia gjithë bletën e kosheres .

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Ah moj kucke bij kuckeje.. Do te shohesh ku do perfundosh mbas zgjedhjeve..

 3. fracila says:

  Kjo eshte prostitute ne politike dhe e tille ne jete…… Ne fakt qejfin e ka pasur me ndertusit se dihet ata te japin me shume…

 4. ttt says:

  AKOMA KERKON KARRIGE DEPUTETI KJO PENSIONISTJA E LSI

 5. Fagu says:

  Nusja e kesaj kellire eshte Shefe e Prokurimeve dhe Tenderave te Albkontrollit dhe Rinasit. Si ska turp dhe del e flet.

 6. tony says:

  O karakurve sta ve mo njeri nga te rijte tani ke filluar tu lëpiesh salave dhe likeve per ndonje karrike, kaq e pa fytyre qenke femer pa dinjitet surrogete turp te kesh por se çfar pret nga femer si ty

 7. Tami says:

  Kjo eshte nje grua qe te merzit dhe nervozon kur e shikon dhe e degjon. Nivel shume te ulet intelektial . Gezoje pensionin, dil per kafe me shoqnin, dhe leri keshillat er kryeministrin, nuk ke takat per ate pune.
  Gezo ato qe ke vjedhur me lsi dhe nga lsi.

 8. Ububu says:

  C’faj ka Nora more njerez. Fajin e ka PS. Me tregoni vetem nje, po vetem nje anetar te BANDES LSI QE NUK LANE GJE PA VJEDHUR 8 VITE (2009-2017) E QE HYRI NE BURG?. Nuk eshte e nevojshme te lodhesh shume: te kalohet ne filter TEC-i Vlore.

 9. k says:

  Presidenti fshatar injorant,nuk ka asnjë kompetencë dhe autoritet të merret me asgjë.
  Meta është hajdut,i korruptuar,mafjoz,i degjeneruar dhe sabotator.
  Meta duhet të dorëzojë gjënë e vjedhur,moj baxhellë .

 10. Polloni says:

  Djali i Nores, eshte punesuar nga Lsi me nje vend pune ne Albkontroll. Kesaj qe i digjet barku per popullin. Pse nuk u punesua nje djal/vajze qe nuk ka prindrit ne politike, dhe jane 100 here me te mire se keta? Aman se na hape barkun me kompetencat e gjithanshme te tua! Mulli ne ere. Shko ha dreke andej nga Restorant Piaca me ate golashin, e di ti mire..

 11. hasani says:

  Qelbesira na jep mend se bashku me ate koke trungun hajdut e kriminele. Keto qelbesira duan xhaxhin, ai e zgjidhte problemin menjehere dhe shumica e ketu kontrolloreve do te shkonin ne plumb per kete qe po bejne.

 12. Fahri pilafi says:

  Meta i mire!!! si duket ja paske futur kollodokun kesaj shpifse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *