Bllokimi i fluturimeve në Rinas, flet kontrollori: Asnjë nuk mund të na zëvendësojë ne, kemi shpallur paaftësi. Na ka dëgjuar vetëm Meta

Prej mbrëmjes së djeshme fluturimet në Rinas janë bllokuar për shkak se 65 kontrollorët kanë shpallur paaftësinë për të punuar, duke e arsyetuar me faktin se ulja e pagave ka ndikuar në rritjen e stresit te këta punëtorë.

Andel Trebicka, njëri prej kontrollorëve të aeroportit të Rinasit, në një intervistë për Fax News është shprehur se ligji ua lejon kontrollorëve që të shpallin paaftësi, pasi puna e tyre është me shumë përgjegjësi dhe nuk mund të punojnë kur janë të stresuar.

Sipas tij, në Shqipëri nuk ka asnjë person tjetër që mund t’i zëvendësojë këta kontrollorë, pasi është një process i gjatë për t’u bërë kontrollor.

“Lekët e aviacionit qeveria i ka devijuar për aeroportin e Kukësit, për Air Albanian dhe projekte të tjera. Rrogat e kontrollorëve në Kroaci janë 9000 euro, në Serbi janë 6000 euro, pasi ne me një gabim që mund të bëjmë vrasim 400 persona dhe s’dalim më nga burgu.

Ne kemi shpall paaftësi dhe jo grevë. Me ligj të shtetit, nëse unë kam fëmijën apo prindin sëmurë, unë nuk mund të ulem të punoj pasi rrezikoj avionët. Kemi dërguar letra brenda dhe jashtë vendit dhe i vetmi që na ka dëgjuar është presidenti Ilir Meta.

Ne presim që të vijnë të negociojnë. Që nga marsi që ëhstë mbyllur Shqipëria, ne e kemi ëprballuar COVID-in pa asnjë mase sigurie, nuk na është bërë asnjë test. Këtu jemi 65 kontrollorë, nuk është asnjë tjetër që nuk na është bashkuar.

Kam 22 vite që punoj si kontrollor dhe akoma nuk i kam mbaruar trajnimet pasi kjo është një punë që nuk mbaron, sepse teknologjia përparon. Asnjë nuk mund të na zëvendësojë ne, është proces i gjatë për t’u bërë kontrollor, është një punë delikate me përgjegjësi të madhe”, tha Trebicka.

Por paaftesia mund te zgjase dhe mbi nje mua, dhe aq me teper ti “kape” te gjithe njeheresh, qe sjell bllokimin e tere levizje per jashte vendit!

REMOTE_ADDR:[]

60 komente në “Bllokimi i fluturimeve në Rinas, flet kontrollori: Asnjë nuk mund të na zëvendësojë ne, kemi shpallur paaftësi. Na ka dëgjuar vetëm Meta”

 1. I INdinjuar me keta Shantazhues says:

  Taleban dhe Surrat Qeni keni Trebicka……Paaftesia juaj ju bene te Paafte dhe Largojuni nga Puna..KRIMINEL,qe te Paska dhe te Drejte KRIMINELI Like-Floriri….ju jeni per te nxjerre Krome..
  Mos valle me “Paaftesin” tuaj kerkoni te Shantazhoni Shtetin dhe Popullin???????Dashke RRoge 9000-mij Euro..Atehere Urdhero dhe shko ne Kroaci..
  Bastarde i Ndyre Ne Gjermani (Luftsicherheit) Marrin nje Rroge shume te te ulet se ju…..Ropte ku ti kesh…lol

  1. Nukedipse says:

   Po të bëni një investigim do shihni që “Rinasin” Sahalja ja dha në 2009 LSI-së me drejor Petrit Leskaj- Leshko dhe n/drejtor A. M. Kotobelli, vetëm e vetëm që të mbante Qiverinë me Ilir Met PATERICËN.
   Mero, gërmoni se do gjeni çudira në “Rinas”

  2. Loku says:

   Rroga mesatare ne aeroportin e Frankfurtit (Fluglotse)eshte te 5000€ me 218 ulje ngritje ne dite,kurse keta plehrat me 8 avion ne dite duan roga te barabarta dhe na qekan te pa zvendsueshem.

   1. ben says:

    Loku-i genjen mendja qe jane te pazevendesueshem. As Ainshtaini nuk ishte i pa zevendesueshem. Si anetere me te drejta te plota ne NATO, Shqiperia mund te kerkoje kontrollore ushtarake qe mund te dergohen brenda dites prej shteteve aleate, pasi mbyllja e nje aeroporti te nje vendi anetar kompromenton sigurine e vete NATOs.

   2. Y - 3 says:

    Loku !!!!
    mos jep informacion te gabuar nuk e di ne punon ne Fraport apo diku tjeter dhe te duket sikur di gje…
    ne Frankfurt Flughafen ka shqiptar te shqiperise dhe te kosoves qe punojne dhe ne pozicione te ndryshme dhe jane te repektuar per punen qe bejne ka edhe qe kane pozicione shume te mira dhe drejtuese.
    DFS Deutsche Flugsicherung https://www.dfs.de/dfs_homepage/de/
    (dhe i takon shtetit German Eigentum der Bundesrepublik Deutschland) ne do ta dish se ku ndodhet ne krah te A69 dhe ngjitur me Lufthansa Technik.
    sa per rrogen lere Google… por fillon me 6500€ dhe larte deri ku vete nuk po ta shkruaj edhe numrin 218 ne nje dite ne Prill e ke si duket po nga google
    po qe me cfar kapaciteti punon tani Fraport e di ????? a ka njeri te beje Greve apo te kerkoje dicka me shume ne kete kohe se si ndodhet Aeroport ne Frankfurt sa punonjes largoi Fraporti ne prill – mai 2020 mbi 5000 u larguan pergjithmone mund te shkruaj me fakte sa te duash

    kete qe bejne keta ne Shqiperi brenda 24 oreve duhet te perfundojne ne burge dhe mos ta marrin me veten sa te jene gjalle kaq pike
    ne Gjermani nuk e shkon dot ne mendje jo me ta besh.

  3. Andi says:

   Keta jane talebanet e Metes e berishes. Ne burg do perfundoni. E provuan dhe kontolloret ne Spanje para 2-3 vjetesh. Per 24 ore, qeveria spanjolle y zevendesoi me kontrollore ushtarake nje pjese, kurse pjesen tjeter e detyroi me zor te rifillonte punen, e si per tua kujtuar, u vuri mbi koke nji ushtar te armatosur per cdo kontrollor, dhe organizatoret i rrasi ne burg, dhe te gjithe pjesmarresit ne ndjekje penale. Ka demokraci, por ka dhe ligj.
   Sa per byrekxhinjt e SHQUPIT, mos u egzaltoni shume, se neser mbyllet meseleja. Kurse per keta qe sot u bene vegla te metes e birishes, neser mund te ngelen rrugeve, ose me keq, ne birruce. A do ju a paguaje birisha me meten kto 2500$ muaj per muaj? Koqet e gomarit, duke patur nder pagat me te larta ne shqiperi, kur pleqt e mi si marrin as 250$ pension, keta shkojne e mbyten me te mbyturit. Ne u dalte per keq kjo levizje, a kane menduar per familjet e tyre? Se me kete levizje vec kan menduar per dyshen e urryer Meta/Berisha.

  4. Ciao says:

   Kete Trebicken nuk e dinja kaq pis njeri,por qenka mut qeni qe t’a haje e t’a kete harram.

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Ska problem, te zevendesojne brenda javes per kete te jesh i sigurt.. Ato 6mije-9mije shko merri aty ku enderron. Paaftesine e merr me shkrim mjeko ligjor dhe jo kur te teket ty. Lexo mire ligjet. Hiqeni nga puna perjetesisht nga zyre shteterore.. Prejani dhe pensjonin ne gjysem.. Njerzit skane pune ky maskara si dilkan 2.400 euro ne muaj ulur ne karrige me kondicjoner..

 3. PJETER MUSTAKUQI says:

  NE BURG PLEHRA ATJE E KENI VENDIN.

  1. Nuk jeni te afte largohuni nga puna jo te mbani peng aeroportin shteti çfar bon apo pret qe te te bohen te afte per pune duhet te ishin arrestuar te gjithe

 4. Lala says:

  NUK TE MBAN NJERI ME FORC NE PUN LERI VENDIT NDO NJE TJETRIT O BIR BUSHTRE

 5. timo says:

  Sot e mora vesh se stresi qenka sëmundje infekive!!!

 6. Ju funderina qe na tregoni rrogat e Botes nuk mundet te Ushtroni Represion Shtetit ,
  sepse shkoni direkt ne Burg .me bllokimin e njianshem pa rene dakord me Shtetin per Greve !
  Ky eshte nji Veper Terroriste e urdheruar nga Banda e Lalzit sali brrisha .mutu meta.
  Se nuk merr Gjenerali Rrogen qe kerkon duhet me hedhe Ushtrine ne Det ?
  Jo mor Shkerdhata sepse Puna ka edhe Detyrime Ligjore dhe Greva ne te tilla vende kyce ,
  ka Ligje por edhe nji Rregullore !
  Pikoti ne flulturim nuk mundet te katapultohet gjate Fluturimiz me Parashute duke ken Avionin
  me 150 pasagjere te shkoje ne Djall p Terroriste qe duheni marre zvarre sonte te gjithe .
  Nq snuk e ben Policia shkofshi te gjithe andej nga keni dale sepse ju nuk doni shtet asnjeri .
  Ose Veproni ose ne pidh te kurvave shkofshi se po lini name ne kte Bote .

 7. Putona Mona says:

  Meqe keta idiote kujtojne se jane te pa zevendesueshem dhe duan te kopjojne greven e Air Traffic Controllers ne Amerike ne 1981,Edi Rama duhet ti pushoje menjehere te gjithe nga puna ashtu si beri presidenti Reagan kur pushoi 11,300 Air Controllers. Per shkak te pandemise shume aeroporte te vogla ne Itali,Turqi dhe vende te tjera te Evropes jane mbyllur. Qeveria shqiptare duhet tu kerkoje ndihme shteteve mike te sjellin Air Controller madje ti paguaje edhe dyfishin e pages se ketyre psikopateve Putiniane te Metes e Berishes. Keta kontrollore jane anti-shqiptare dhe kriminele. Kur cdo dite vijne avione me vaksina qe shpetojne jete keta maskarenj vendosen te degjojne Berishen dhe te pengojne vaksinimin e shqiptareve. Keta maskarenj vetem nje dite pasi Palmer i kerkoi qeverise shqiptare te pergatitet per stervitjen e perbashket me ushtrine Amerikane,vendosen te mbyllin aeroportin. Do te ishte gabim i madh nqs keta bastarde lejohen te rikthehen ne pune.Keta provuan qe jane te gatshem te vrasin njerez nen urdherat politike te treshes Meta-Berisha-Basha. Mos u cudisni qe nese lejohen te rikthehen ne pune te krijojne artificialisht aksidente e tragjedi ajrore. Pushojini urgjentisht nga puna dhe merrni punonjes te huaj derisa te trajnojme zevendesit e tyre shqiptare.

 8. timmi says:

  po sakrifica per kombin ku eshte? apo ske lare akoma nderret per Like floririn.shikoni hallet tuaja mor derdimen,pse se bere bojkotin me pare ?apo tani more urdherin nga ustaj.dale se ka cecua bicak se.

 9. Baxhanaku i Gerdecit says:

  Qeveria rama,me paret e fituara nga kompania ALBKONTROLL,pa i pyetur punonjsit,ka bere “investime”pra me leket e pergjysmuara te 800 punonjsve,behet aksioner ne AIRALBANIA,behet aksioner ne stadiumi kombetar,behet aksioner te ndertimi i aeroportit te Vlores,te nderimit te aerop.te Kuksit,etj etj.Kjo kompani eshte e tipit sh.a,pra fitimet per pagat i sigurn vete dhe jo nga shteti.Vec kesaj,trajnimet e punonjsve i bejne ne bruksel dh jo ne Shqiperi,madje per rrogat e larta qe jane aty i paguan dhe BE,si per tte gjitha vendet evropjane.Kjo qeveripo ben cudira,edhe qeveria Berisha u mundua ti pervetesonte,por ndeshi me reagimin evropian.
  Kur sindikata e kompanise i kerkon kaq here,te bejne analize financiare,se ku vene leket,drejtoria refuzon???|||!!!!!

  1. Andi says:

   Sa byrek ke ngrene sot?

  2. Dajti says:

   Ore shoku, hapesira ajrore eshte prone e publikut dhe menaxhohet nga shteti. Nuk eshte prone e nje bande hajdutesh te albkontrollit.

 10. Tjetri says:

  ky fytyre miu obez, bashke me ato mijte e tjere qe e konsidrekoan te vogel rrogen 2400 eur. duhen perzene me vize te kuqe nga ajo pune dhe t’ju hiqet e drejta per pune ne shtet sa te jene gjalle. Nje mik i imi ne nje nga aeroprtet e Londres paguhet per te njejten pune 2600Paund ne muaj Keta dashkan 5000 paund ne muaj….. po ku jemi ketu mo… cfar ju duket vetja? E dija qe vetm guvernatori i bankes se Shqiperise tallte hallen me leket tona me rroge 5 here sa te k/ministrit, por paska shume guvrnator ky vend.

 11. Ilirjan says:

  Ky thote :-Ne presim te vijne te negocjojme. Ore zoteri, ti shpalle “paaftesine”, sic e parashikon ligji. Atehere nese je ne “paaftesi”, nuk ke c’te negocjosh, QENDRO aty ku je, ne pozicionin qe vetedeklaron. Une si shtet, kam pergjegjesine per gjithe vendin, do shoh dhe mbroj interesin e gjithe shqiptareve. I kerkoj NATO-s dhe gjithe aleateve te me ofroje asistence me personnel te gatshem, te pastresuar, 65 persona perkohesisht. Ju rrini ne zgjedhjen tuaj, u treguat te paafte ti rezistoni Stresit te kesaj lloj pune 17 dite ne muaj, me 4000€ rroge, dhe 2000€ per 10 dite pune… Falemnderit per sherbimin… LAMTUMIRE! Do gji den e formohen 100 persona qe te jene te afte dhe sidomos TE PERGJEGJSHEM para vendit.

  1. Illyrian Pellasg says:

   Ilirjan, nuk i heq asnje presje komentit tend

 12. hektor says:

  Shikoni cfar fytyrash kane keta plera qe paguen me miljona.

 13. lini says:

  Mos i urreni ata kontrolloret.sepse ata nuk atsyetojne dot , se ju mungon nje materie qe quhet “tru”,ju kane vene ( Likja dhe Saleja,…)kapistall…. ..urreni kete shpellar qe mban postin e presidentit te vendit e qe prandaj betohet per fitore ne 25 prill, se cdo dite, ne 24 ore, mendon vetem DESTABILIZIMIN E VENDIT..me cdo mjet e forme….
  Po si ka mundesi , qe jemi nje popull qe harron kaq shpejt, vandalizmin qe i kane bere ketij vendi keta mjerane per tru..????
  Keta vrasin, djegin, vjedhin , shkaterojne , pengojne dhe veshtiresoj e jeten e ketij populli hallemadh, qe jo vetem vaksinat i vonojne, por kane njerez te semure qe ju duhet te fluturoj e t’iu gjenden prane…..C’jane keta KRIMINELE, me ote gojen??????
  Keta kontrollore, le ti cojne ne shtepi te heqim stresin ….
  Definitivisht, Edi Rama, po del hero per kete vend..duam s’duam….

 14. Mali says:

  ju ka hure vehtja ne qejf nga leket e shumta qe jane paguar. surrat shtremsa dhe kriminele si saliu dhe Iliri!.. Ne burg qenat, kriminelat. Keta te vrasin, te marrin shpirtin po te paten ne dore. dhe ja ku e bene!.. Bashke me Ilirin president. Mali

 15. emigrante says:

  Skeni faj ju more mASKARENJ ,PO I BENI SHERBIM KRIMINELEVE TE POPULLIT TUAJ METES E SALES. PASKI SHPALL PAAFTESI VETE JU? PO POPULLI CFARE FAJ KA?. JU SHTYN META PER INTERESAT E VETA. A DINI GJA JU SE KA NJEREZ QE SFIRMOSIN KUND KA NJI VIT

 16. pa vlera says:

  Po ti vdesi ndonjerit familjari vet, burri apo gruaja, vellai apo femija, se e keni lene punen ju mor shk*rdhata, a e dini se vjen tjetri dhe ju kap per rryl te fytit.. se nuk ju del 4000 Euro juve!
  Shkoni njehere ne burg ta shikoni b*then e vicit, plehra!

 17. Nqs nuk arrestohen menjihere te gjithe ky Mut Shtet do degjenroje me keq se kaq .
  Ky shte nuk di se ku eshte vete ,nuk ka asgje nen kontroll ,
  eshte Qeverria me ordinere ne Bote ,sepse i kan marre Peng nji Bande malokesh e fshataresh
  qe fare mir duhej ti kishte qit jashte qarkullimi per 8-vjete qe ishte ne pushtete por ngeli duke bo pordh e batuta
  si Nastradine Parlamentit e Kazanit .
  Ky eshte shtet Bordello ku Terroristet e pyllit te Lalzit bejn ci do qejfi pasi shpartalluan Shqiperine .
  Te dhjefsha Shtetin kur nuk ke as Polici ,
  as Ushtri ,
  dhe gjithecka tjeter jane Banda Kriminale qe nga pseudoDrejtesia e deri ke Aeroporti etj etj .
  Larg qofte ti hipi noj Pilot Terrorist i urdheruar nga berisha e meta si ben me 11 Shtatore me Kullat e New Jork-ut
  Terroristet e bin ladenit dhe ti huje parlamentit .
  Ky Shtet eshte nji Mut i madhe qe rrezikon nga paaftesia jeten e qytetareve shqiptare ,
  te kercenuara permanent nga Banda Greko-Serbe salih berisha ilir muta -bash bytheci etj .
  Ky shtet eshte shndruar ne nji Dordolec ku kriminelet bejne cte duan me te sepse e din qe ai te ha mun.
  Cdo qe rri meideve KM ?
  Shko mor ne krye te Policise dhe merri zvarre ose bej shtet ose shko pirdhuni e lejrani kte vend Bandave Greko-Serbe
  Na cmendet more Shkerdhata qe nuk ditet kurre te rrespektoni kte popull .

 18. eli says:

  O shkerdhat!Qe keni zene ate vend pune,jeni pa diskutim taraf i afert me politiqente e mutit dhe me ç’duket i plehrave me dy gishta!.Ne ate vend mund te ishin mijera te tjere qe kane qene patjeter me te zote se ju,por qe askush nuk i ka perfillur Nje gje duhet te dish ti trap:Nuk ka njeri te pa zevendesueshem!
  Nje makinist treni,po ashtu si ju ka ne dore jeten e qindra njerezve.Edhe nje drejtues urbani po ashtu.Pergjegjesit e digave jane ku e ku me pergjegjes se ju!Mjeket patjeter qe jane pergjegjes te drejt perdrejte te jetes se njerezve dhe mbajne pergjegjesi ligjore kur ndonje u vdes ne dore!Keshtu edhe shume profesione kane pergjegjesi ligjore dhe rrezikojne edhe burgun,por askush nuk dezerton dhe aq me teper se u shkon rroga 2500$.Shume nga ata qe permenda me siper nuk i shohin as ne enderr aq para!Por ju nuk e beni per para!Tani te gjithe e dine pse e beni!

 19. Pranvera says:

  JU INI KOPILAT E LIKES DO MERNI NDERSHKIMIN E MERITUAR DHE SA PER ZEVENDESIMIN DO TA SHIKONI BENI PAK DURIM O KOK PALAR

 20. Neri says:

  Po ky ni 4000dollar ka mare? Po ky duket sukur familjahrisht kane ngrene mender mut tere jeten, sikur ja kan be fytyren me placenten e te shoqes

 21. pena says:

  PRA KETA MUTER PO TU RRITET PAGA BEHEN MENJEHERE TE AFTE
  IIIIIIK PIRDHUNI SE NUK JENI TE PAZEVENDESUESHEM JU MUTER
  PO A KA ME TE PAZEVENDESUESHEM SE KIRURGET E GJINEKOLLOGET QE PA PRETENDIME ME NJE RROGE SA CEREKU JUAJ PUNOJNE NATE E DITE E SHPETOJNE JETE NJEREZISH…………DEBILA.

 22. Franci says:

  Ky ta jep ne moment sapo ti shikosh se ç’surrat ka, ky eshte taleban i metes. Shiku duhet te beje punen e tije, sepse meta po punon per te bere qellim are qe quhet destabilizim, ku vetem dy njerezve u intereson dhe kane kohe qe bashkepunojne me gjithese kane akuza ndaj njeri tjetrit si vrases dhe trafikant te femijeve minorene, keta jane Ilir Meta dhe Sali kerrma. Po nuk u gjunjezuan perpara drejtesise keta dy njerez, shqiperia do kete situata te turbullta, ku i interesin vetem ketyre dy njerezve meta e berisha.

 23. Tarasi says:

  Enver ku je te keqen qe tju tregoje pak se si eshte kur thyen ligjin. Ja pra kjo tregon qe ne kur nuk kemi shtet keto bejme. Keta dug=hen bere shembull .

 24. Olimpia says:

  Jane me qindra kontrollore italiane qe kane humbur vendin e punes.Merini menjehere dhe ju siguroj qe me 2500 dollare do te jene te kenaqur. .Pushojini keta menjehere sic beri Thaceri qe mbyllu me qindra biznese dhe nxorri ne rruge pa pune mijra njerez.K jo eshte ekonomia e tregut .Ne se doni garanci mund te shkonjne ne Korene e Veriut pasi edhe Kina,Vietnami etj pavaresisht nga emrat ,jane ekonomi tregu ,por pa sindikata.O se le ti marre Like Floriri ne pune pasi mundesite i ka.

 25. Tr says:

  KY ESHTE NJE SABOTIM KUNDER SHTETIT, KUNDER POPULLIT, I CILI KA SHUME EMERGJENCA. SHUME TE SEMURE PRRESIN TE LARGOHEN N, GJITHASHTU V AS KSINAT QE POPULLI I PRET ME PADURIM. I KENI HIPIUR KALIT PER SE MBRAPTHI, ILIR META GOMARIT MBRAPSH. KJO PUNE DO TE MARRI NJE ULTIMATUM, NQS KETU KA SHTET. O SHTETI O ILIR META ME KONTROLLORET E TIJ.

 26. Marko says:

  Te gjithe aty jane vendosur me mik te “madh” dhe jane mesuar te bejne ligjin, njelloj si ne Banken e Shqiperise ku jane gjithe sojet e sorollopet e politikes qe trajtohen jashte cdo norme .

 27. Oketo says:

  Z.Kryeminister ! Si ka mundesi qe keni lene 65 veta te gjithë te LSI dhe PD !!!

 28. SPQR says:

  Po pse bre tu mbyllte e mendjes?! Sa avione ulen e ngrihen ne dite atje ne Rinas qe me nje gabim vritkeni 400 veta ju?! Me 65 veta qe qenkeni atje, me aq pak fluturime krahasuar me aeroportet e botes ju i bie te punoni nje dite e tre ditet e tjera t’i beni pushim!! E vertete qe stabiliteti mendor eshte i rendesishem ne punen tuaj, por mos e bej kaq tragjike bre lalke.2400 euro rroge mujore ne kete vend, pavaresisht punes delikate qe beni eshte si mini-telebingo bre tu mbyllte e mendjes 🤣

 29. Kosova says:

  Surat qeni.
  Ben shantaz, pos?
  Sikur te te perdredh krahun dikush nga prapa, do te cahet bytha.

 30. Piloti says:

  Andel Trebicka ,organet kompentente Shqipëtare po bëjnë bisedime urgjente shtetet e tjera për zëvendesimin tuaj ,pra po behen biseda – contrata me kompanine qëndrore për zëvëndësimin urgjent të personelit kontrollues.
  Mëqënese gjuha angleze ështe e domosdoshme që absolutisht flitet nga të gjithe personeli i këtij profesioni,
  zevendesimi ështe punë orësh.
  Dhe ju të gjithve do ju shohim tek oborri i
  I ILIR METES.
  Sukses.

 31. BARD HYSENI says:

  KJO QE KENI ZGJEDHUR JU PER TU MBROJTUR QE JENI TE STRESUAAR NGA 2 PROBLEMET QE NGRINI ,JU BENE AQ QESHQRAK NE SYT E POPULLIT SA QE TE KERKOJ ME TE MADHE ARRESTIMIN E JUAJ DHE NXJERRJEN PARA DREJTESIS SI KRIMINEL QE NE KOHEN ME TE NGARKUAR PER POPULLIN QE PO I VDESIN NJERZIT SSHTEPIS JU TE TREGONI QE JENI TE PA ZEVENDESUESHEM.SI ESHTE E MUNDUR QE JU U STRESUAT TE GJITHE NJEKOHSISHTE, DHE TE LENI PUNEN PER TE DETYRUAR QEVERIN PER TJU DHENE PAGAT ME NJE PUNE QE AS SA NJE E PESTA NUK BENI PER SHKAK TE KOVIDIT DHE KETE PO E VUAN GJITHE POPULLI SHQIPTARE.PO A MUNDE TE VEPROJ POLITIKA PER TE PENGUAR PUNEN PER TE LUFTUAR KETE FLAME QE KA PERFESHIRE GJITHE BOTEN.PO SI SJU VJENE TURP QE JU JU PASKA DEGJUAAR VETEM META,QE NJIHET SI NJERIU QE KA VJEDHUR PARAT E POPULLIT DHE KETO JANE ME FAKTE.DUKET QE ISPIROHENI NGA KRIMINEL QE LUAJN ME FATIN E POPULLIT PER INTERESAT ME TE VOGLA TE KRIMINELVE. THIRRINI MENDJES SA SESHTE VONE SE PO LUANI ME KOKEN,QENKENI KAQE TE PA FORMUAR SA ASKUSH NE POPULL NUK JU JUSTIFIKON PER KETE VEPRIM.

 32. Niku says:

  C’thote ky turimiu? Nuk na zevendeson dot njeri neve ne gjithe Shqiperine? S’ka njeri te pazevendesueshem ne asnje pune e asnje vend. Vriten Presidente e vdesin CEO kompanish e puna vazhdon prape. Po ju 65 veta jeni mor kar, s’ka njeri te na zevendesoje thote. Ushtria ka kontrollore trafiku te sajet. Sikur edhe ndihme te kerkoje Rama nga Italia e vendet fqinje qe po punojne me staf te reduktuar, ja u bene 60 veta sa per t’ju hedhur juve ne ferra. Le te marre edhe nga turku se eshte ne qejf keto dite e po dhuron per vellezerit shqiptare.

 33. Luan says:

  Per vete rendesine strategjike ne shkalle kombetare qe ka Aeroporti i Rinasit , qeveria duhet te ti therrase “nen arme” punonjesit e saj, vendim ky qe merret ne rast lufte . Kush thyen urdherin dhe nuk eshte ne vendin e punes quhet dezertor dhe vuan pasojat ligjore si dhe humbur vendin e punes. Kjo praktike ndiqet nga shume vende Europiane per sektoret jetike ne rast nderprerjeje te punes dhe sabotimit te saj. Kete praktike e zbaton ne raste te vecanta edhe Greqia dhe quhet epistratefsi.

 34. Beni says:

  Shikojeni si jane fryre syte nga alkoli ketij halabakut te pazevendesueshem

 35. Trotski says:

  Aman shenomeni dhe mua per Kontrollor qe ti fshijme keta legena te ndyre antishqiptare.
  Vij Vullnetar me gjysmen e rroges se ketyre legenve

 36. Moni says:

  O BASTARDE..te Likes KURVE! …po ikni jashte shtetit po nuk ju pelqeu rroga. …si gjithe Shqiptaret. …ju duhet te varreni urgjent tek Aeroporti …ju shkerdhefsha cju permban pragu. ..Bastarde! !!!

 37. ZOROOS says:

  65 bambu ne (by… ).ne trap te gjithe ketyre konrllakeve rreth aerodromit te varur si qener te jene sinjale per ulje aeroplani nuk lejohet meqe te gjithe u semuren ne nje kohe as te votojne se ngaterrojne emrat ja japin voten pi.. semes tyre

 38. Toni Montana says:

  Ore koke bosh Po si te duket vetja ty more dhe te gjithe juve qe punoni kontrollor se nuk jeni te zevendesueshem , jazek te qofte qumshi qe te ka dhan nana ty dhe te gjitheve qe vepruat keshtu duke nderprere punen. Aeroporti I rinasit Nene Teresa eshte I vetmi qe ne kemi ne Shqiperi dhe si mund te jeni kaq te papergjegjshem te gjithe ju kontrolloret duke privuat levizjen e artjeries kryesore qe Shqiperia ka si nga levizja e njerezve, levizja e mallrave ( posta ) , bllokimin e vaksinave te COVID-19 e shume gjera te tjera qe paralizohen nga kjo greve e paligjshme. Per mendimin tim juve jeni disa buke shkale dhe plera qe vendin e keni ne burg.

 39. Gipa says:

  More idiot ke gjete se qeveria duhet me ju kajt nanen e banditave se ju nuk mund te na maltretoni tan shqiperine dhe duhet me te que te shtepia e atje luj koqe me familjen tande more banda te Ilirit e Berishes por skeni me mujt shqiptaret ti nenshtroni.

 40. Artur says:

  kete katale duhen pushuar urgjent nga puna dhe ti kalojne prekurorise Shteti duhet te kerkoje ndihme nga Italia te bjere kontrollore te tjere deri sa te trajnohen njerez te tjere

 41. Kastrioti says:

  qeveria eshte ne bisedime me shtetet fqinje per zevendesimin e ketyre morrave Shume shpejt cd gje kthehet ne normalitet dhe keta qelbesira do pushohen nga puna

 42. Talebani kontrollor says:

  Jam stresu qe ky talebani kontrollon avionet. Ishim me te qete kur skishim pa fytyrat e tyre

 43. bob says:

  Nuk kane mbetur shume fjale per te share.Fjala Byt Qr tani eshte nder dhe mburrje.

 44. Pensionist says:

  I pafajshmi trebicka duket, sapo e sheh dhe nuk ka nevoje per mjek dhe komision mjeksor ne percaktimin e aftesive te tij. Ai eshte krejtesisht i paafte, prandaj duhet te lirohet nga detyra. Pas kesaj te paraqitet ne spitalin e neurologjise, ku do te marre mjekimet e nevojshme. Ka shenje te dukshme te paralizave ne sy, ne faqe, ne goj dhe ne te folur…
  Fatkeqesi, qe njerez te tille mbahen ne pune ne vende strategjike. Ky me pamjen e tij semur edhe te tjeret.
  Mijera njerez presin te vaksinohen, qindra te tjere kane prere biletat per te udhetuar drejt Shqiperise dhe po aq kane planifikuar te dalin nga Shqiperia. “Te paaftet” nga politika e zorres se trashe bllokojne udhetimet! Nje cmenduri e rralle.
  A jane njerez me ndjenja keta kontrolloret a Albkontrollit, apo ndjeshmerine e kane vetem per para?! Te braktisesh punen dhe te bllokosh ndertesen strategjike te kontrollit te fluturimeve ajerore duhet te jete veper e paster penale, qe ndeshkohet nga ligji. Nuk po bejme llogari humbjet ekonomike, por ku eshte ketu humanizmi i ketyre kontrolloreve, ndersa te tjereve ky veprim u demton shendetin, jeten, sigurine, levizjen… Jane vellezerit e tyre shqiptare, qe jane nisur drejt Tiranes, nenat, motrat, baballaret dhe keta mbyllin aeroportin!
  Ndeshkimi eshte me se ligjor. Drejtesia ka pune te madhe, per te lehtesuar jeten e njerezve, qe e duan jeten…

 45. Bledi says:

  Me 1 fjale keta blejne shpi ne Tirane çdo vit me lekete e rroges .
  Kur 1 tjeter futet ne kredi 20 vjet me rroge 300 400 mije.
  Problemi ketu qendron qe shteti duhet te marri masa shpejt se me keto rroga te vine per 24 ore evropiane dhe amerikane te me eksperiencë dhe ja ku u zgjidh .
  Dhe kete te luftojne stresin neper kafene si gjithe mileti pastaj te trokasin tek dera e mikut per te filluar pune 300 mij ne muaj ,( flasim me leke te vjetra se mos na keqkuptojne grevistet

 46. Boston says:

  Zhdukini keta plerat urgjentisht. Merni Naton. Po Spaku .ca ben….pse se fusin Brenda floririn..ja ujku ja dhe gjurma…harram Edo po qe se nuk ke koqe ti qerosh SI Regani keto plera…..$4500 marrin keta plerat…..mother fuckers….keto kokepalaret marrin me.shume se ne Boston Airport. Mother furckers

 47. kujtimi says:

  Zoti KM urgjent duhet zgjidhur situata, keto kriminele, se bashku me kryekriminelein like floriri duhet urgjent te gjejne vendin dhe per kriminelet e cmenduar shteti shqiptar ka nje vend, Zaharia. Mos vonooni, populli do zgjidhje.

 48. Lazri says:

  Nuk ka ne bote njerez te pa zevendesueshem ne bote,ne rastese jeni ju ,qe mund te quhet qudira Shqiptare o toç.ju gjith qe protestuat jeni dezertore, dezertori ndershkohet me burg sipas ligjit ne fuçi.

 49. hasani says:

  KM merr masa se likja ka privatizuar edhe qiellin tone. Po si ka mundesi qe keto kontrolloret na u paguakan me keto paga, po perse more mos eshte qielli i tyre. KM bej thirrje popullit qe ti shporri keto qelbesira, duke i shkulur me rrenje, ndryshe ky vend nuk ben hair. Plehrat duhen pastruar sa me shpejt.

 50. Velo says:

  Shumica e këtyre janë legenat te LSI-së që i lëshoi Meta nga zinxhiri për të krijuar rrëmujë para zgjedhjeve. Morën urdhrindhe lëshuan si kamikazët.si kamikazët të përfundojnë, të hedhin vendin e tyre të punës në erë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *