Pezullimi i fluturimeve, Braçe nxjerr prapaskenat: Politikë e pastër e Sali Berishës e Ilir Metës me llasticat pengmarrëse të Rinasit!

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka reaguar pas pezullimit të fluturimeve në Rinas, pasi kontrollorët ndaluan punën duke shpallur paaftësi, me arsyetimin se ishin të stresuar nga ulja e pagës.

Braçe shkruan se e gjithë situata e krijuar është “politikë e pastër” dhe se pas saj qëndrojnë Presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

“Është kriminale! Çnjerëzore! Është politikë e pastër dhe e një dysheje që po e dhunon këtë vend, Sali Berishës e Ilir Metës! Një pyetje kam për çdokënd në këtë vend: këtë doni?

Do e lini veten, jetën tuaj në dore të dy politikanëve që për pesë leke më shume rrezikojnë jetën tuaj?”, thotë Braçe.

Në lidhje me kontrollorët, Braçe thotë se nuk është më çështje parash, por besimi dhe se atyre nuk mund t’u besohet më siguria kombëtare.

Llasticat pengmarrësë të Rinasit!

A i besohet më këtyre njerëzve? A i besohet më siguria kombëtare këtyre njerëzve? A i besohet me siguria e jetës se gjithkujt këtyre njerëzve? Kurrë më! Për asnjë rroge!

Për asnjë rritje rroge! Këta njerëz kane humbur besimin e gjithkujt, çdonjërit; Siguria kombëtare dhe siguria e jetës nuk i besohet me këtyre njerëzve.

Pra, nuk është më çështje parash, është pastër çështje besimi! Imagjinoni te jeni ne ajër dhe disa prej këtyre të thonë: rrini aty ne ajër sa te marre unë ca leke; ose kthehu pas sa të marr unë ca leke! Këtu vdes besimi tek ta!

Dhjetëra njerëz sot mbeten andej dhe këtej kufiri, te sëmurë, ne situate kurimi, ne situate planifikimi ndërhyrjesh kirurgjikale, por edhe me keq, i shuar e ne arkëmort ne udhëtimin e fundit për ne ketë vend. Është kriminale!

Çnjerëzore! Është politike e pastër dhe e një dysheje qe po e dhunon këtë vend, Sali Berishës e Ilir Metës! Një pyetje kam për çdokënd ne këtë vend: këtë doni?

Do e lini veten, jetën tuaj ne dore te dy politikane që për pese leke me shume rrezikojmë jetën tuaj?”, thotë Braçe.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Pezullimi i fluturimeve, Braçe nxjerr prapaskenat: Politikë e pastër e Sali Berishës e Ilir Metës me llasticat pengmarrëse të Rinasit!”

 1. Ky eshte grusht shteti - Jo llastica - Jeni ne vete ore! says:

  Ky eshte grusht shteti, ky i quan lasticat pengmarrese te Rinasit! A jeni ne vete ore. Vendi eshte bllokuar dhe ti flet per llastica dhe politike. Grusht shteti. Vuri emrin qe meriton.

 2. Trotski says:

  Veproni Potencialisht kunder kesaj Katraure.Se po e late te rrjedhe nuk do ta ndalni dot Remujen dhe Destabilizimin.Fajtoret dhe nxitesit te marrin Denimin e merituar.

 3. Likja says:

  Njelloj jeni te gjithe. Sala dhe Likja bejne cfare te duan sepse nuk ka shtet ligjor ne Shqiperi. Ju te PS i keni henger m**tin ketyre viteve qe keni qene ne pushtet. Edi eshte shoku i ngushte i Likes, ai e solli ne pushtet Edin. Ndoshte kjo eshte loja e Edit dhe PS per te krijuar nje situate te tille para zhgjedhjeve duke fajesuar kundershtaret.

 4. genti says:

  pushoini nga puna kurvat e ndyra

 5. fatal division says:

  Ilir Metaj presidenti qe ka në gene çmendurine pas moshes 50 vjeçare ka emeruar drejtues Te drejtorise ajrore Te hapesires shqiptare nje person hajdut qe njerezit e therrasin Leshko.
  Ky Leshko eshte ish punonjes policie ne Rinas, nje hajdut i babezitur qe gjithe Tirana e njihte qe nga koha kur Rinasin e drejtonte Çezar Toro.
  Leshko eshte njeriu me I besuar i Ilir Metajt.
  Leshko nderroj padron kur pa se me baxhellen Metaj mund të perfitonte me shume se me Salih Brrishen.
  Ky eshte Albkontrolli leshit Likes

 6. Jimi says:

  Brace! Kujt ja thua keto ? Na i thua neve, apo ti themi ne ty dhe Edit ? Brace keto qe ti po thua sot, Me dhimbje te them, se ne besuam dhe prisnim shum prej jush. Ne shqiptaret ua kemi thene juve qe ne trembedhjeten, duke ju zgjedhur ne menyre plebishitare dhe e di pse? Pikerisht per ate qe shqiptaret shpirtplasur, kerkonin, nga ju ne qeverisje dhe ne parlamet. Duke qen maxhorance absolute, kishit mundesin qe nepermjet ligjeve te shtetit, e te drejtesise te benit zap kete band horrash. Por fatkeqesisht kjo nuk ndodhi dhe ju me pafytyresi sot perseri po kerkoni nje katervjecar, tjeter dhe pse jo, mbase nje tetevjecar tjeter per te bere zap keta horra. Mundim i kote! Pasi deri atehere kete drejtesi e ka vene ne vend vete “Perendia” dhe jo robi. Nuk eshte cudi qe edhe juve mbase kerte keni pritur!? Por per keta horra nuk vlene drejtesia hyjnore, por ajo tokesore. Zemerthyer ky popull do t’ua besoj edhe kete here qeverisjen, por mjaft u tallet me te. Do te ishte me e ndershme qe te thioshit qe nuk i mundim dote keta bandite se sa ta mbani popullin me gariet.

 7. Bujar says:

  O gore o erjon.po boll the fajin e ka saliu dhexmeta. Nxirr faktet ose qepe bucen se na e shpifet. Nuk trembni me njeri duke folur ne ajer.
  O nxirr faktet dhe te kuptojme o QEPE O BUCE E KEQE

 8. ÇUN QYTETI NGA QYTETI says:

  O Erion Braçe, o ZËVENDËSKRYEMINISTËR !
  Mos je gjë ti, portieri i derës së klubit PARTIZANI ?
  Apo flet si E ËMA E LESHKOS NGA PIÇKA E THANËS ?
  Ti, dhe qeveria ku bën pjesë, me në krye KRYEMINISTRIN, nuk po bëni punën tuaj.
  Përse jeni aty, për të bërë deklarata e postime ne fcb, në instagram apo ku di unë ?
  Këto janë PORDHË ME RIGON.
  Të kishin ndodhur këto, me kryeministër SALI BERISHËN apo ILIR METËN, brenda një ore, ata do të ishin arrestuar, duke shkuar në vendngjarje KRYEPROKURORI, KRYEPOLICI DHE SHEFI I SHISH-it,, mbasi është THYER EGËRSISHT – SIGURIA KOMBËTARE.
  Keni tetë vjet në qeveri, dhe akoma me këto dëngla se nuk na lë Sali Berisha me Ilir Metën ?
  Po turp, nuk keni ndopak ?
  Doni mandatin e tretë me këto sjellje bythqirësh ? Dridheni e përdridheni si putanat ?
  Në rast se nuk rivendosni ME EGËRSI – SIGURINË KOMBËTARE, ( e theksoj fjalën EGËRSI), mos kërkoni mandat të tretë.
  Populli kërkon SHTET. ATEHERE BËNI SHTET.
  KENI EDHE GURIN EDHE ARRËN.
  VEPRONI SOT, MBASI NESER ËSHTË VONË.
  POPULLI JETON ME SYTË DHE MENDJEN NGA VEPRIMET TUAJA.
  NË SE DO TË TREGOHENI LIBERALË, MË 25 PRILL, E KENI HUMBUR DAVANË.
  POPULLI KERKON SHTET.
  SHTETI ËSHTË ZBATIM LIGJI.
  PA LIGJ, NUK KA DEMOKRACI.
  EDHE NJËHERË THEKSOJ, VEPRONI ME GRUSHT TË HEKURT SOT, NESËR ËSHTË VONË.
  Rroftë demokracia me ligje e me dorë të hekurt,lër zbatimin e ligjeve.

 9. ÇUN QYTETI NGA QYTETI says:

  O Erion Braçe, o ZËVENDËSKRYEMINISTËR !
  Mos je gjë ti, portieri i derës së klubit PARTIZANI ?
  Apo flet si E ËMA E LESHKOS NGA PIÇKA E THANËS ?
  Ti, dhe qeveria ku bën pjesë, me në krye KRYEMINISTRIN, nuk po bëni punën tuaj.
  Përse jeni aty, për të bërë deklarata e postime ne fcb, në instagram apo ku di unë ?
  Këto janë PORDHË ME RIGON.
  Të kishin ndodhur këto, me kryeministër SALI BERISHËN apo ILIR METËN, brenda një ore, ata do të ishin arrestuar, duke shkuar në vendngjarje KRYEPROKURORI, KRYEPOLICI DHE SHEFI I SHISH-it,, mbasi është THYER EGËRSISHT – SIGURIA KOMBËTARE.
  Keni tetë vjet në qeveri, dhe akoma me këto dëngla se nuk na lë Sali Berisha me Ilir Metën ?
  Po turp, nuk keni ndopak ?
  Doni mandatin e tretë me këto sjellje bythqirësh ? Dridheni e përdridheni si putanat ?
  Në rast se nuk rivendosni ME EGËRSI – SIGURINË KOMBËTARE, ( e theksoj fjalën EGËRSI), mos kërkoni mandat të tretë.
  Populli kërkon SHTET. ATEHERE BËNI SHTET.
  KENI EDHE GURIN EDHE ARRËN.
  VEPRONI SOT, MBASI NESER ËSHTË VONË.
  POPULLI JETON ME SYTË DHE MENDJEN NGA VEPRIMET TUAJA.
  NË SE DO TË TREGOHENI LIBERALË, MË 25 PRILL, E KENI HUMBUR DAVANË.
  POPULLI KERKON SHTET.
  SHTETI ËSHTË ZBATIM LIGJI.
  PA LIGJ, NUK KA DEMOKRACI.
  EDHE NJËHERË THEKSOJ, VEPRONI ME GRUSHT TË HEKURT SOT, NESËR ËSHTË VONË.
  Rroftë demokracia me ligje e me dorë të hekurt, për zbatimin e ligjeve.

 10. Ilirjan says:

  Kjo eshte e gjitha! E ka thene shume qarte, jata jone ne dore te ketyre te PAPERGJEGJSHMEVE.Iliri luajti shah, I ofroi keto KAMIKAZET per ti dhene “shah” qeverise, shtetit,pa ju rruajtur fare per jetet tona. Shteti te mare pergjegjesite ndaj jetes dhe interesit te gjithe shqiptareve. Ushtaret e ilir Metes… Dogjen veten me kete levizje KAMIKAZE.

 11. Llapaqeni says:

  O Brace , o konosh ,mos e bej tragjike , bene nje greve si gjith te tjeret , grevat sot mbulohen nga ligji dhe eshte e drejta e tyre te bejne greve per motivacionet e ndryshme ……tani se sa eshte e ligjshme dhe e telekomanduar sic thua zotrote , aspak e cuditshme dhe mund te kesh te drejte , por puna jote si person dhe si nje nga perfaqesuesit me te larte te qeverise dhe si rjedhoje dhe shtetit , nuk eshte te llomotiti ne FB , por te denoncoje akuzen ne Prokurori qe greva dhe organizatoret te marin ate qe u takon ……..kjo eshte rruga e ligjit dhe rruga e duhur ….. ama se sa do ndiqet mbetet ta shikojme , gjithsesi keto jane lojrat pelivanlleqe te qeverise tuaj dhe Rames me venien ne krye te shtetit nje lamsh si Meta , dhe nje neglizhence te papare ndonjehere per organizimin e drejtesise se re …..keni 8 vjet qe flini , kete pimerisht marin neper kembe dhe organizatoret e grevave, dhe mos te ishte yshtja e partnereve dhe kryesisht e shpenzuesve me te medhenj me te medhenj amerikanet , do ishim akoma te Llalla …..sot sic ke koken te vene dhe festen , prandaj ndaloini deklaratat fishekzjare dhe beuni me konkret , nese doni te queni Shtet, bese doni te queni shtet banania vazhdoni se mir e keni ,mbas lamasheve te fluturimeve do filloje tjeter greve , komanduesit i kane mare masat si tani por dhe mbas votimeve …..dhe po filluan grevet dhe provokimi artificial i tyre ,vari lesht pastaj , iken situata nga duart ….ta ka deklaruar me kohe hajduti kombetar Meta ….. e keni deshifruar ????????? Apo bla bla pa asnje vlere ne fb ??????? Zgjouni kulufer , zgjouni se lat nam , keni gjithe opinionin publik si brenda dhe jashte dhe ju flini ……..

 12. Chihuahua says:

  O Braçe!!!
  Po leri shashkat..
  Kjo tregon se çfarë shteti prej letre jemi realisht!
  Ky është shteti i Rilindjes.
  Që edhe pse 8 vjet (4 me mandat absolut).
  Ky është rezultati..
  Çdo sektor strategjik mund të merret peng lehtë nga Salih Mortja dhe Ilir Hajduti.
  Vaj me det çfarë bëhet ne sektorë te tjerë .
  (Ata tallin trapin me ju dhe Shqiptarët) (Ju si specialistë mundoheni ta ktheni mutin në pleh dhe përfitim politik me urrejtjen popullore)
  (Ju deshen 8 vjet për të kuptuar…)
  Bej ghaghamgaham o Braçe bëj..
  Zv/ Kryeministër i Ed sharlatanit.
  Rilindje e pjerdhur!
  Shtet prej letre në skicat e gjigant demagog gjithçka-ditësit.
  Të madhërishëmit Ed Ramës me kabinetin Tutti fruti.

 13. vertino says:

  No comment Mr.Brace!Act now!Enough is enough.Don’t play with Albanians people!

 14. shqipe koromani says:

  Ne kohe krizash jane dhe mundesite me te medha…nje rast shume i mire qe sektori i Alb-kontrollit te ristrukturohet, mbase te merren pajisje dhe makineri shtese qe do ta sherbejne per rritjen e sigurise dhe uljen e varesise nga fuqia puntore, te trajnohen te rinj etj…

 15. Zoti Brace !shtetin bashke me vellezrit oppzitare e keni kthyer ne lope
  ..Zyrat,sidomos ato me rroga te larta e me pagese dollar Jane te mbushura me familjare,kushq e krushka,dhendure e muse niper e mbesa e dashnore,prandaj ndodh kjo situate,sepse ‘korbi korbit nuk ja nxjerr syte’

 16. kujtimi says:

  O brace, kujt i a thua keto, ne duam zgjidhje sa me shpejt, po qe nevoja me forcen e shtetit. Shteti per keto pune eshte e jo te perkdheli familiaret tuaj e te likes e sales. Duhet te beni sa me shpejt zgjidhje. Rrogat e larta i cmendin te perkdhelurit. Qeveria duhet urgjentisht te beje nje skaner te punonjeve te administrates publike dhe te largoje te gjithe politikanet nga administrata. Problemet e Likes e sales duhet ti zgjidhni ju, prandaj populli ju ka dhene voten.

 17. Konica says:

  Ky eshte mentaliteti i politika shqiptare jo sot por ne shekuj nuk Duam troc te behet duan Kandahar…….

 18. Konica says:

  Ky eshte mentaliteti i politika shqiptare jo sot por ne shekuj nuk Duam troc te behet Kandahar duan….

 19. Hason Kontrolllori Ajror says:

  Ju qift dreqi nanen kontrolloreve, qenkan stresu se marrin 2000Euro nga 4000Euro! Po ata qe e mbyllin muajin me asistence 5000leke?Te shkolluar me paret e shqiptareve dhe hedhin vicla, ju qift dreqi nanen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *