Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontroll

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të ndahen nga organizatorët  e grevës që i futën në këtë lojë të rrezikshme dhe tashmë do të përballen me ligjin.

Rama thotë se kush nuk kthehet nesër në punë, nuk do të ketë më vend në Albcontroll.

“Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallëzuar penalisht!

Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Koha e Rrumpallës ka vdekur dhe nuk kthehet”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontroll”

 1. Whitesnake says:

  Bravo kryeminister!

  1. Asllani says:

   RAMA PUNON Luli MONA Like Berisha flen
   Jan mashtrus Genjeshtar Antishqipetare
   RAMA BURE SHTETI PUNON
   Populli e Voton Urme

  2. Yyyypppp xhixhi says:

   O shurrak kryeminister, me terroristet nuk negociohet dhe keta kontrollore jane te tille per sa kohe kane rrezikuar sigurine e vendit dhe udhetareve. Qerroji te gjithe dhe sill te tjere nga aviacioni ushtarak vendas dhe te NATO-s e fillo trajnimin e nje brezi te ri. Keshtu behet ky vend ndryshe keshtu si u thua ti qe te paraqiten neser se perndryshe do kene pasoja, eshte sikur tu thuash pa goditem dhe nje here pa do ta shohesh pastaj. Ty dhe vendin ata e qelluan sot, ti cdo besh neser apo do u thuash flasim te premten, vari lesht Albanistan hesapi.

 2. USA says:

  Bravo Edi Rama,tregojini vendin ketyre bashibozukeve te Saliut dhe hajdutit Ilir Meta,aeroporti “Nene Teraza” duhet urgjent te kthehet ne normalitet.

  1. tani11 says:

   Shpresoj qe Rama t’a mbaje premtimin!!

 3. Shqiptari. says:

  Jo vetem ne Albcontroll, por ne asnje pune shteti.

  1. Asllani says:

   BRAVO Gjigand
   Populli me ty

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Yes sir !! Neser te vijne me koken ulur dhe me nje kembe..

 5. Ilirjan says:

  Bravooooo… Kjo duhej bere, vetem kjo!

 6. Kozmo says:

  BRAVO RAMA!! NUK MUND TE MARRIN RINASIN PENG. AEROPORTI ESHTE TA GJUNJEZOSH SHTETIN. ATA DUHET TE PADITEN.

 7. pena says:

  NESE E MBAN FJALEN ME TE VERTETE DO TE VLERESOHESH SI BURRE PERNDRYSHE IK PIRDHU,……….

 8. Çentrale says:

  Bravo. Mene fund

 9. Putona Mona says:

  Jo.Mos i lejo te kthehen më ne pune. Keta treguan qe jane te gatshem te vrasin njerez per Ilir Meten e Sali Berishen. Keta mund te shkaktojne aksidente ajrore te qellimshme vetem per tu hakmarre. Te mos pranohen me kurre ne pune shteterore.

  1. Rrumpalla says:

   Ekzakt. Asnjë në punë mbrapsht, sepse ata janë dezertorë dhe dezertorët në luftë humbin jetën kurse këta duhet të humbin punën automatikisht.

 10. N.Sh says:

  Kanë kohe deri nesër të mendohen ,gjithë shqiptarët janë indinjuar me qëndrimin e tyre ,Shqiptarët një pagë të tillë nuk u shkon as në ënderr për t’a marrë ,rropaten për 15000 leke në muaj për të mbajtur familjen keta derra tallin menderen duke u stresuar se marrin pagë sipas punës që bëjnë 20 here sa paga e një puntori normal dhe na e quajnë punë me përgjegjesi ,po kush i kualifikoi këta derra ,leku i shqiptarëve i kualifikoi dhe hatëret dhe lëpirjet me politikën. dhe Edi Rama me administratën ka përgjegjësinë e vet që u lëshoi pe që atij kokë tules gjoja persitrapit e deri tek lënia zvarrë zvarrë dhe me t’a marrça e t’u bëfsha

 11. Taipi says:

  TU THAFTE AI I GJATI PO SE BERE ATE QE THUA

 12. Lala says:

  MOS I PRANO ME NE PUN TE VEN TE ILIR FLORIRI TE PUNSOEN KETA VERMIE DHE MOS I LEJONI ME NE PUN SHTETRORE
  PER TER JETEN KETA MUK JAN KAFSH

 13. Ed says:

  BRAVOOOOO ZOTI KRYEMINISTER QEROJI QELBESIRAT JU KA ERDHUR NGORDHJA
  EDI RAMA THE GREAT

 14. rroku says:

  Keshtu behet shtet, ska me si ne 97, te gjith duhen lushuar nga puna dhe Rinasi ti kaloi NAOS deri ne pergatitnen e elementit te ri.

 15. drini says:

  Eshte gjeja e duhur per kryeministrin. Paskan rroge 24oo euro ne Shqiperi dhe bejne greve. Harrojeni edhe kete 2400 euro athere.Votojeni perseri
  Ramen sepse te ishte ndonje Mejdan apo Majko kryeminister rrumpalla do te vazhdonte.

 16. Dajti says:

  Rama duket i vendosur te zbatoje ligjin, nuk kemi pse ta bejme hero per kete.Nqs ne kemi quajtur normale ata qe nuk e kane zbatuar ligjin athere Ramen mund ta quajme superkryeminister dhe ta ngrejme ne qiell , ta bejme hero.
  Edhe ne shtetet me demokratike ne bote punonjesit e sherbimeve me te rendesishme si uji, korenti spitalet, transporti ajror nuk bejne do greve. Nqs bejne qeveria mblidhet urgjentisht dhe nxjerre ligjin back to work. Nqs nuk e zbaton humbet punen kaq

 17. ERTV says:

  Hajde artist, artist pikturist 🎨..
  Ti me Rilindjen sikur bënit shtet..
  Ky është shteti yt më I lodhur se I Saliut…
  I shkreti ti qe ke dhe policine dhe sherbimin informativ dhe nuk ke asnjë informacion se ç’po te ndodh …
  Nje Sali 8 vjet dhe nje Like 4 vjet pa aksese te drejteperdrejta kanë me shume akses se ty…
  Dhe me nje te rene bilbilit paralizojne nje vend te tërë ne sektore strategjik.
  Paradoksi se aty ke pas dhe ministren 🍑 tënde Belën siç I thua ti apo Bëllindën siç I them unë ku po mis ta dija se me shume se 3/4 jane nga duart e saj aty, madje dhe pasardhes drejtori…
  Kjo justifikohet veç dhe nqs Bela ta drodhi Edo…
  Po të lënë dhe më të besuarit…
  Pyes veten pseee?
  Dhe me rezulton veç se ti ke merdhif dhe ato kanë nëpër gojë shefin e ri (emrin).
  Edo s’kom ça të të them tjetër, veçse:
  Rilindje e lodhur
  Dhe ti Super i telefosur!

 18. Shqipetari-Berlin says:

  Rama:Vije qe neser per Pune,jame “Refugjate” ne Gjermani por me nje Rroge te tille Shqiperia eshte Parajse per mua…ne GJermani po Punojne te gjithe me rroga te Shkurtuara dhe minijob…Trego Forcen per Salih-Meten dhe Bashen..lol

 19. Sander says:

  Te lumte Rama jepu dylbereve ç’ka u takon dylbereve

 20. Gipa says:

  Bravo Edi kaju nanen bandave qe dojne ta shantazhojne shqiperine jan lloji me i ndyre qe iliri dhe berisha i ka fut ne politike keta idiote.

 21. Covidiani says:

  Eshte me mire te stresohen 60 edhe ti kursehet buxhetit te shtetit miliona dollar nga rrogat e majme te ketyre batakçinjeve apo te stresohen 4 milion shqiptar hallexhinj qe e paguajne nje bilete si frengu pulen edhe merren me police e doganjere qe hane fara edhe qelben era rraki kocimare?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *