Reagime të fortë në Kosovë ndaj Albin Kurtit për të mbyllur kufirin me Shqipërinë: Edi Rama, na ndihmo

Vendimi i Albin Kurtit që të mos lejojë vaksinimin e arsimtarëve, pas ftesës që ju ka bërë Edi Rama, duke mbyllur edhe kufirin me Shqipërinë, ka shkaktuar regime të shumta në Kosovë.

Deputeti Xhavit Haliti, i cili për disa kohë ka qenë nënkryetar i Parlamentit të Kosovës, si dhe ish-themelues i UÇK, ka sulmuar kryeministrin e Kosovës dhe i ka bërë thirrje kreut të qeverisë shqiptare që të ndihmojë qytetarët e Kosovës.

Haliti thekson se Rama duhet të hapë qendra të mëdha vaksinimi për Kosovarët.

“Thirrje publike kryeministrit shqiptar, Edi Rama

Vëlla i dashur Edi, kryeministër i Shqipërisë, marrë parasysh gjendjen e rëndë në Kosovë me pandeminë COVID-19, dhe në anën tjetër, neglizhencën e institucioneve të vendit për të siguruar vaksinën, të bëjë thirrje që të hapni disa qendra vaksinimi për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Ky veprim do të ishte i mirëpritur dhe i domosdoshëm në këtë kohë të ligë.

Prandaj, vepro sa më shpejt si me rastin e punëtorëve shëndetësorë të Kosovës, për të shpëtuar jetë njerëzish.

Unë dua të vaksinohem me cilëndo vaksinë që janë duke u vaksionuar bashkëkombasit e mi në Shqipëri. E, si unë janë shumë në Kosovë.

Kryeministër na ndihmo të lutem që ta kalojmë edhe këtë sfidë që e ka goditur njerëzimin”, shkruan Haliti.

Ndërkaq, gazetari dhe aktivisti i njohur Shkodran Hoti, i cili drejton një emision në televizionin T7, u ka bërë thirrje njerëzve që të kundërshtojnë masat e qeverisë së Albin Kurtit për ndalimin e marrjes së vaksinave.

“Qytetarë të nderuar, Mos i respektoni masat e vendosura nga ata që i kanë shkelur me dy këmbë kur dilnin me mbledhë vota.

Mos i respektoni masat derisa nuk i sjellin vaksinat në emër të patriotizmit e krenarisë kombëtare.

Mos i respektoni masat e vendosura nga ata që për pak sa nuk na çuan në zgjedhje”, shkruan Hoti.

Kosova, është një vend ku invektimet me Covid 19 po rriten vazhdimisht. Siç bën të ditur televzioni publik i Kosovës, në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, sipas raportit të punës për datën 7 prill 2021, janë duke u trajtuar 917 pacientë.

Në njoftim thuhet se 757 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 61 pacientë janë të dyshuar, në pritje të rezultateve, 36 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore 734 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik  i Kosovës, bëri të ditur se numri total i rasteve pozitive është 94.656 nga 451.922 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.934 raste të vdekjes.

TemA

 

REMOTE_ADDR:[]

67 komente në “Reagime të fortë në Kosovë ndaj Albin Kurtit për të mbyllur kufirin me Shqipërinë: Edi Rama, na ndihmo”

 1. specialisti says:

  Zgjidhni problemet nder vehte.
  Nuk kamundesi Edi Rama, te hape qendra vaksinimi per kosovaret, kur qeveria legjitime e Kosoves nuk pranon vaksinat kineze.
  Doni te futni ne sherr dy qeverite ?
  Ne po bejme vaksina kineze.

  1. Ilirjan says:

   Sic u hapen spitalet gjermane per italianet kur Italia kishte nevoje, po ashtu duhen hapur dyert ne Shqiperi per Kosoven. Kush do te vaksinohet, dhe eshte mundesia, le te vaksinohet qofte edhe mbi baze individuale, duke nenshkruar nje pranim pergjegjesie ne rast komplikimesh. Eshte normale dhe detyre e cdo qeveri e te percaktoje masa parandaluese, por eshte c’njerezore te ndalosh shtetasit e tu, te mbrohen duke u vaksinuar, nderkohe qe ti nuk ja ofron kete mbrojtje, bilé eshte KRIMINALE.

   1. Fuck it says:

    Rama I afroj ndihme te gjithe kosovareve. Kokecepi Kurvi se pranoj ndihmen. Ça te bej Rama tani , I Ka ngelur te veje me ushtri ta burgosi kete kaqol spiun te serbit. Ate te dashur kosovare e votuat masivisht bashke me Osmanen bullicen me iq sa nje femije 6 vjec. Dilni ne protesta recojeni sa nuk ju ka shtypur per mire. Kokecepi I Ka mare te gjithe pushtetet, po vjen era diktature ne Kosoven moter. Kush do ta ndaloje ate Tani. Ça I Ka ngelur opozites ?? U verbuat NGA propaganda e tij komuniste 😔😔😔

   2. albaniafirst says:

    shume e drejte Ilirian. Kosovaret jane shqiptare qe meritojne te trajtohen njesoj si edhe qytetaret e tjere te Shqiperise.
    Shikoni se cfare ben Serbia qe vaksinon cdo njeri qe kalon kufirin e saj dhe sidomos serbet e Kosoves. Perse nuk duhet ta bejme edhe ne kete gje? Harruat se si shqiptaret e Shqiperise hapen dyert e shtepise per refugjatet nga Kosova gjate luftes atje? Edhe sot eshte lufte me Kovid-19 dhe eshte detyra jone qe ti gjendemi prane vellezerve e motrave shqiptare kudo ku ato jetojne.

  2. Taruba says:

   Nuk meritojne asgje. Jane mosmirenjohes. Ta zgjidhin vete. Kur harruan luften dhe mbeshtetjen nga Shqiperia, ata jane bukeshkale te deklaruar.

  3. Emigrante says:

   Kia zgjidh presidentja

 2. Shqipetari nga Deqani says:

  “Kosovare” :Mos u Shqetesoni,sepse Kryeministri Albin Kurti ka marre Mbeshtetjen Serbe per Vaksinat,dhe se Shpejti do te MUnde te marre kushdo nga KOsova edhe Nenshtetesine Serbe,kete e kane marre edhe me Pare..por kesaj radhe me Procedura te Shpejtuara…
  Ti Bejme Bllokade Shqiperise tha Albin Kurti,Bashkepunim vetem me Dhenderrin Serbe _Sali Berisha…lol

 3. Thirrja e shqiptareve ne Kosove eshte shume e drejte .
  Ne jemi nji popull nji Kombe dhe te mrat dhe te kqiat do t’i ndajme bashke
  si pergjate gjithe Historise tone .
  Qeverria Shqiptare duhet menjiher te filloj nga ndertimi i disa qendrave Vaksinimi per qytetaret e Kosoves
  ne Shqiperi .
  Qendrimi i qeverrise re te Kosoves kryesuar nga Albin Kurti , eshte totalishte Antishqiptare dhe ne nji linje me
  Politkkat Serbe duke penguar funksionimin natyreal te maredhenjeve te nji Populli te ndare ne dy Shtete .
  Kjo qe ben Kurti me qytetaret e Kosoves eshte nji Urdher i Serbise ,sepse nuk mundet te jet kurr ndryshe
  te sabotoshe bashkpunimin -vaksinimin e popullit shqiptare ne Kosove .
  Kurti nuk eshte i afte te drejtoje Shtetin e Kosoves dhe kte e ka treguar qysh ne fillimet e tij ,
  prandaj dhe krijon ngerce ,te qellimeshme midis shqiptareve .

 4. Aleanca për mbrojtjene tallashit says:

  Si ka thënë populli ?
  Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtëra.
  Ai që mori votat në emër të patriotizmiot dhe predikonte
  bashkimin kombëtar,tani po mbyll kufijtë !!!!!
  Me porosi të Doktor Mortjes,nuk pranon vaksinat e Ramës!!!!
  Për inat të sime vjehrre,do vete të fle me millonanë!!!!!!!

 5. Olsi says:

  Te nderuar shtetas te kosoves njeriu qe keni votuar po ju con me hapa galopant drejt humneres,dmth drejt serbise . merreni nxirreni nga zyra e tije me lecka dhe rama nuk ben krahasime midis shqiptareve midis shqiperise ,dhe kosoves se nje gjak jemi. Dhe rama eshte i gatshem te ndihmoje menjehere.

 6. Jugu says:

  Shqiperia udhehiqet ne kete rast per ndihme te sinqerte dhe humane per vaksinim qe ne syrin e cdo kujt eshte per tu respektuar .Kosovaret qe deshirojne te vaksinohen le te vijne ne Shqiperi qe te vaksinohen. Ne qofte se Albin Kurtit nuk i pelqen le te mbaje anen e tij ,koha do ta vleresoje edhe me mire pergjegjesine e cdo gjeje qe njeriu qe udheheq politikisht vendin ka bere per te mire apo per te keqen e vendit te tij.

 7. Realpolitika says:

  ALBIN KURTI ISHTE ” I AFTE” PER OPOZITE E AKUZA KUNDER QEVERISE E LUFTETAREVE TE UÇK-se.
  POR ALBINI NUK KA AFTESI TE QEVERISE KOSOVEN …SIDOMOS NE MARRDHENIE ME NDERKOMBETARET.
  PAS NJE APO DY VJETES KOSOVARET DO TE SHOHIN KUSH ESHTE NE TE VERTET ALBIN KURTI.

 8. Nikolin Zefi, Ferizaj says:

  Ky eshte nje “vrojtim imagjinar i artikullshkruesit”, qe bie ne sy sapo lexon titullin e tij: “Reagime te forta ne Kosove…”! Po ku po jetojme ne qe jetojme ketu, ne Kosove, qe nuk po i verejme reagimet e tilla. Thjesht, kjo eshte nje shpifje dhe dashakeqesi e autorit ndaj kryeminstrit me te mire ne historine e Dardanise.

  1. Gjakove says:

   Shqiptaret e shqiperise nuk kane memorie. Edi Rama desh te ndante Kosoven tashi do na dale heroi yne.
   Popull budalla.

   1. Ball Forti says:

    ” Shqiptaret e Shqiperise”?

    Po pse sufllqexhinjte me pagese ketu tek Tema dhe Mero Baze te duket sikur perfaqesojne gjithe shqiptaret e Shqiperise?

    E shok, kupto ne cfare gazetash shkruan.

    1. Gjakova says:

     Pajtohem me shkrimin tend.
     Un shkrujta per komentet jo per shqiptaret.

     1. Fuck it says:

      Hahahaha . Ju sjeni as Kosovare . Jeni thjesht ATA QE pagohen me byrek per dite Pune dhe hiqeni si NGA kosova 😂😁

    2. Oketo says:

     E marsh mu ne lule te Ballit nje te forte !

   2. ben says:

    Gjakove-kush te ka mbushur mendjen se Rama donte te ndante Kosoven?
    Kete gje kurre nuk e kam degjuar nga goja e Rames, por vetem nga gomere si puna jote dhe atyre qe jane ne SHQUP.

 9. isuf says:

  Rast i koklavitur. Duhet kujdes.

  1. Realisti says:

   Ashtu them edhe une. Duhet kujdes! Rama ta marre shtruar dhe te ndihmoje kur qeveria e Kosovës te jete dakord… duhet shume kujdes!! Cdo popull ka qeverinë qe I takon… sipas kokes edhe festen.

 10. Votuat Kurtin . Mos hani mut tani says:

  Shpellare islamik qe keni shkateruar vendin me xhami te ngritura.

  1. gjakovari says:

   Shpellar Islamic ? Nje shtet ne moshe 13 vjec ka pas 2 presidente gra dhe ti na thua shpellar islamik ?
   Shpellar islamik jeni ju qe keni nji shekull shtet e nuk keni pas kurre udheheqsa gra.
   E sa per xhamija ma shume keni ju se na.
   E qelbet europen dhe qelbet emnin shqiptare. mbeturina turke.

   1. ... says:

    GJAKOVAR,ti duhet te jesh produkt i 99, vetem nene shqiptare…e harrove ndihmen e Shqiperis kur kishit ulur dhe breket?

 11. abdylazis says:

  Tani ta mbani me Shendet IDIOTIN e lindur. As Zoti nuk ka cfare tju beje tani.

 12. dardan says:

  Edi Rama nuk ju ndihmon dot me te dashur vellezer kosovare,
  se ju e dorezuat pushtetin ne duart e agjentit te fshehte te Serbise…
  Tani shpejt Rusia dhe Serbia do ta njohin Kosoven dhe do te vaksinoheni nga Sputniku

 13. Undefined says:

  Ky kalu komplet ne “delir” me keq se Saliu….eshte ne rregull ky rrote kkkkk qe per interesat e Saliut…keqperdore detyrat dhe detyrimet qe ka kundrejt popullit shqiptare ne Kosove…..

 14. Alban Shkurti says:

  Kokrra e gomarit.
  Dalë kokëderri.
  Abrash debil.

 15. marija says:

  Nje reklame e bukur elektorale per zgjedhjet e 25 Prillit, ne favor te Edi Rames. Ky Xhavit Haliti na qenka si Halit Valteri, me sa duket shkon andej nga fryen era e interesave private. Me sa duket duhet te jete dorovitur me ndonje dore te mire ky nga PS per kete deklarat nacionaliste kunder Albin Kurtit. Keshtu jane konsumuar parat e shqiptareve per te mbajtur dhe ricikluar hajdutet e politikes ne pushtet, metoda te njohura keto qe ne kohen e sali kriminelit, dhe like floririt dhe munika baxhelles, lobime me kompani ne Amerike per nje foto me president, qe edhe PS nuk i ka lene pa aplikuar keto metoda. Te gjitha keto behen per ti hedhur hi syve popullit dhe per ta mashtruar qe te rrisin jetegjatesin e tyre ne pushtet per te vjedhur dhe grabitur pasurite e shqiperise. Ne vend qe keto para te shkojne per te permiresuar gjendjen e mjeruar te popullit shkojne per kompanite e lobimit dhe personat me goje te shqyer sic mund te jete dhe ky personi qe bene kete thirrje.

 16. american16al says:

  Albin Kurti eshte lojtar ne skuadren e Berishes ku me parrulla patriotike mbulojne veprimet e tyre antishqipetare dhe pro Serbise.
  Te dy keta bastarde jane kelyshe serbi.

 17. Ilirida says:

  Vaj medet kush banka apel për ndihmë,XHAVIT
  HALITI,njëri prej kryekriminrlëve që e ka vëndin
  në HAGË!

 18. Me emer says:

  Kosova eshte shtet me vete.! Ai qe kupton di e si veproni..! Mos I vini zjarin kombit..! Mos nderhyni ne punet e brendeshme te njeri – tjetrit…!Durroni, “mos merrni nga dy sere”..! Nje trung I ndare do durim per tu bashkuar.. !

 19. mos e sill koken mo ne Shqipni se kena me ta Nxi !
  Boll Putana ka Bashku Serbia ne pyllin e Lalzit jan bo bashke
  Prostitutat Serbo_Greket sali-meta -basha -kurti 🙁
  do ta merrni te gjithe ju bijt e bushtrave pergjigjen e shqiptareve
  tik -tak

 20. faro says:

  U lumtë këtyre që bashkekombesine e RESPEKTOJNË si VLERË.
  Po Krye-ministri ku e rreshton veten?
  Nuk mendoja kurrë të arrinte deri këtu. Ka zbuluar sh keq veten para shqiptarve. Të paktën t’i kishte kërkuar falje Rames! Por as këtë nuk e quajti të arsyeshme.
  PSE?

 21. ruzhdiu says:

  Ju qe votuat UDB-ashet Osmani dhe Kurti mos ja kerkoni Edit kete sepse cfar do mbjellesh do korresh,.. Votuat plerat mbani….

 22. 1444 says:

  Ky eshte ai Xhaviti qe rrinte ne Pogradec kur do zgjidhej Vjosa Presidente? Pra mandatin e popullit nuk e ka marre ma ba muhabet me Ramen, por te zgjkedhe Institucionet e Kosoves dhe te zgjidhe problemet e kosovareve. C’kuptim ka kjo pune? Edhe ky Morte (me fal Mere) qe thote ka mbylle kufirin Albini duke mos lejuar vaksinimin e arsimtareve KU DO TE DALI? Pse mospranimi i vaksinave kineze eshte mbvyllje kufiri?

 23. albi says:

  Ne Kosove ka fituar fashisto komunizmi Osmani, Kurti, ju vrafte urtesia e te madhit Rugova, plera te kombit…. Derra te trashe….

 24. Selami says:

  Albin n’Shqypni po i thojken ati nieri qi boj n’surrat s’po kije, bash sikur ky albini jon.
  Qe ky asht shkja, bash sikur bullica kryetarja.
  Shpejt po i dil tym po ani, gajret.

 25. Selami says:

  Albin n’Shqypni po i thojken ati nieri qi boj n’surrat s’po kije, bash sikur ky albini jon.
  Qe ky asht shkja, bash sikur bullica kryetarja.
  Shpejt po i dil tym po ani, me ba gajret.

 26. Mero Lëpirja says:

  Ah mor mero djali, edhe komunistet me te indoktrinuar do ta kishin zili kete lëpirje qe po i ben te cmendurit te Surrelit o burre pa shtylle kurrizore

 27. Bashkimi says:

  Po çfarë pritet nga bolshevistët. Kurtiqi për vete e ka marr vaksinën të tjerët le te smurën, le të vuajnë dhe le të vdesin. “Ndihma” nga Serbia ishte mirëseardhur kurse nga Shqipëria JO !!!. Nuk sigurohen vaksina sepe parat duheshin për tjera gjëra tjera. Dhuna dhe kontrabandimi i votës për të cilën në cdo vend demokratik duhet të thotë fjalën Prokuroria, dhe Gjykata Kushtetuese heshtje varri. I MIRË vetëm pazari dhe sekserët për votat!. UÇK e keqe, Demokracija e keqe, SHBA dhe miqtë tjerë të kqinjë. VV Kyeministrin me qeverinë e tij të dhe Presisdetja të gjitha këto kundëligjshëm të mira!!. TURP

 28. Is Bej Vlora Buletini says:

  O Albin o legen
  Çqe qe popullin po genjen
  Po mashton per fodullek.

  Njerzit vdesin e ty spo ta nie
  A thu nuk kemi gjak Shqiptarie.

  I ke marre ça to vota
  Me sherbye asaj popullsie.
  Mos tall bythen se nuk ka hije.

  O Ed Rama mos ja vi vesh
  Se Albini ka shku per lesh.

  Me lag-parmesi dhe dashuri
  Kujdesu per gjith Shqiptari
  Ne Kosove dhe Shqypni
  N’Mal te Zi e Maqedoni.
  Dhe kurre mos me harru dhe çat Çameri.
  Se gjaku uje zbohet, a je ka mni.

 29. Is Bej Vlora Buletini says:

  O Albin o legen
  Çqe qe popullin po genjen
  Po mashton per fodullek.
  Per Karrike dhe jastek

  Njerzit vdesin e ty spo ta nie
  A thu nuk kemi gjak Shqiptarie.

  I ke marre ça to vota
  Me sherbye asaj popullsie.
  Mos tall bythen se nuk ka hije.

  O Ed Rama mos ja vi vesh
  Se Albini ka shku per lesh.

  Me lag-parmesi dhe dashuri
  Kujdesu per gjith Shqiptari
  Ne Kosove dhe Shqypni
  N’Mal te Zi e Maqedoni.
  Dhe kurre mos me harru dhe çat Çameri.
  Se gjaku uje zbohet, a je ka mni.

 30. emigranti says:

  Ujqit e vjeter me nje gur vrasin dy zogj.
  Nga nje ane reklame per Ramen ne prag zgjedhjesh dhe nga ana tjetet sulm kunder qeverise Kurti sapo nisi detyren, nderkohe qe mbyllja e kufinjve ne kete kohe pandemie eshte veprim i llogjikshem, ashtu sic kane vepruar edhe vendet e tjera eeuropiane.
  Ne rast se nuk do kishte marre keto masa po keta ” vajtues ” do te cirreshin per te kunderten.
  Kjo ne fakt pasqyron luften ndermjet establishmentit te vjeter te korruptuar dhe gjenerates se re te shfaqur ne politiken shqiptare, tashme ne drejtim.

 31. bexheti says:

  Shteti Shqipetar UDB-ashet Vjosa Osmani dhe Albin Kurti duhet ti beji NON GRATA…..
  Jane plera te kombit…

 32. Bati says:

  VETEM DEBILET NUK E KUPTOJNE QE KY ESHTE NJE SULM I LIG E QELBESIRAVE SI KRYEKRIMINELI XHAVIT HALEJA PER HAKMARJE NDAJ FITORES SE KURTIT
  KUPTONI O MJERAN SE PA ALBININ KOSOVA ESHTE E HUMBUR
  KJO ESHTE E NJEJTA SITUATE SI AJO QE NDODHEJ SHQIPERIA MENJEHERE PAS CLIRIMIT
  ÝYYYYY DEBILA

 33. Ilir says:

  Shpejt do e marrin vesh kosova se cfare spiuni serb ka zgjedhur ti drejtoj.Nuk eshte cudi qe nje dite ai te kerkoi te rikthehen nen serbi.KURTI ESHTE ANTI SHQIPTAR BASHKE ME ATE BUALLICEN QE ASNJE NUK E DI ME CFARE MERITASH U ZGJODH PRESIDENTE

 34. Neri says:

  Jo zoterinj se kur sulmohet Edi Rama ju su ben pershtypje, mbani Albin Kurtin legenin ta gezoni, sepse kur u theret sali berisha dhe ilir meta per demostrat kunder edi rames ju vini me kuc e mac

 35. Cami patriot says:

  Duhet te shkojme me ushtrin ta clirojme kosoven

 36. Ed says:

  ME NE FUND PO ZGJOHET KOSOVA DHE PO E SHEH QE ALBIN KURTOVICHI NUK ESHTE SHQIPETAR
  PO ESHTE BANDE ME BERISHOVSKIN METOVSKIN LULOVICHIN

 37. Ndryshe says:

  Arsyja e mospranimit eshte politike. Kujto qe partia LVV e Albinit, merr pjese ne zgjedhje ne shqiperi. Me kete parti, Albini nuk do jete kurre faktor afrimi, po burim sherri me shqiperine. Prandaj s’me kellcet fare vaksinimi i kosovarve. Me intereson infeksioni dhe vaksinimi ku banoje, ne shqiperine time.

 38. Per marien says:

  Moj marie moj mavrie …sa e zgjuar qe me je …te q….. sali vdekjen allbinin liken munikun lulken mediun me com.edhe ti brenda…..moj mavrie po te gjeta e sigurt qe do te te bie..

 39. Valbona says:

  Ne Jugosllavi nje shqiprar u be kryetar i federates, dhe Enver Hosha i tha:Eshte nje qen serb,me emrin Sinan Hasani, kjo i shkon dhe qenit serb,me emrin Albin Kurtiviqi.

  1. NATO says:

   ALBIN KURTI ËSHTË CRISTIANO RONALDO për Edi Ramen.
   KOSOVA është shembull për Albanistanin.
   Kjo Gazetë dezinformon shumë sikur te ishte gazetë serbe, askush nuk e ka mbyllur kufirin.
   Jo vakcina kineze as ruse PO SAKRIFICË.

 40. TURP says:

  ALBIN KURTI ESHTE SHQIPTARI ME I KULLUAR,ME PATRIOTI E ME INTELIGJENTI QE KA KOMBI SOT
  POR LLUMI I ANTISHQIPTARIZMES ESHTE BASHKUAR PER TE PENGUAR PROSPERITETIN E KOMBIT
  PERKRAHNI ALBININ SE DO TE PENDOHENI
  DO TA KERKONI SIC KERKONI ENVERIN SOT

 41. Tirana says:

  Leri kosovaret po vaksino popullin tend o Edi Lere ate Kurtin se ka ngrene corbe te prishur ne burgjet e Serbise…

 42. prizreni says:

  Albini ngelet nje idhnak i pa imagjinushem,eshte kunder gjithqkaje
  kundera amerikes kundera europes,kundera shqiperis
  dhe mik i serbis ….nuk i harron nderet qe i beri serbia ne burg ketij kelyshi
  qe as. eshin nuk ja terhoqen nderkoh shoket e tij i pjekn te gjall
  eshte shume i dyshimte
  kosova ka me pas shume probleme

 43. Tirona says:

  Albin koktrashi,pi e trajton Shqiperin njesoj si Serbia Kjo u pa qr kur presidetja me e pabese ne sgqiperi takon kriminelin dhe serbin Berisha-Meta dhe ju kundervu Rames i vetmi oatriot i vertet i kombit shiptare

 44. SHqiptari says:

  Shume vite me pare,fare rastesisht pata rastin te takoj nje profesor te nderuar nga Kosova.Ai kishte ardhur ne vendlindje pas kaq vitesh per te takuar te afermit.
  Pasi kishte mbaruar shkollen Normale,ai u vendos ne Kosove,jetoi krijoi familje dhe punoi per shume dekada duke u bere i njohur si mesues,organizator,studiues dhe atdhetar.
  I ndodhur rastetesisht ne nje bisede me miq te tij,dikush i tha:Une i kam zili vellezrit kosovare se jane shume atdhetare dhe patriote te zjarrte.Shume gjera ata i zgjidhin me mire se ne ketu ne Shqiperi dhe çfare eshte me e rendesishmja ata dine te merren vesh me njeri-tjetrin
  Po,- u pergjigj plaku i urte,ke te drejte,por tash po ia ndjen zerin,kur te behen shtetare dhe tu hyje sherri nes vedit.Atehere do shikosh qe dhe ata jane shqiptare dhe kur vije puna qe te tregojne se jane te paret e vendit,do bejne si ju dhe do hane njeri -tjetrin per karriget e shtetit.
  Mu kujtua sot kjo bisede dhe me vjen shume keq kur mes shqiptareve ka kaq urrejtje dhe meri,kur ka kaq shume hapesire tu marre vesh per gjera te rendesishme.

 45. ... says:

  GJAKOVAR,ti duhet te jesh produkt i 99, vetem nene shqiptare…e harrove ndihmen e Shqiperis kur kishit ulur dhe breket?

 46. mirel drejtesia says:

  Mjerisht ME KETE KRYEMINISTER !

 47. rajko says:

  Mos i fusni te gjith serbet ne nje kallup, ska pyll pa derra…. Albin Kurti eshte i njejte me serbet e keqi dhe eshte fatkeqesi qe votohen mostra te tilla. Ky do ta coi Kosoven ne nje percarje jo vetem me Shqiperine por dhe ne mes tyre dhe kete pune ka bere dhe Sali Berisha ne Shqiperi. Dallimi me Serbine eshte se serbet jane nacionaliste dhe kjo i con dhe ne ruge jo te regullta. Ne Kosove fitoi regresi me bomba molotov por me arme te tilla nuk fitohet luta.

 48. Mihali says:

  Dyshoj nga KY njeri qe na hiqet si I semur,nuk di te qeverisi dhe vendosur vija ndarse me Shqierin.Kjo është political e Beogradit. Është e dyshimt lirimi I tij nga burgjet Serbe(Ukshin Hoti nuk doli I gallon qe andej se Ai ishte per unitetin kombetar ndersa ky motor është per percarjen e kombit Shqipetar..?????????????

 49. Dardani says:

  Me albinin dhe me vjosen, shum shpejt po ja shini sherrin. Gabimi ishte qe pranuat ate qe albini donte ta bente presidente. Albini nuk ka aftesi te drejtoje, ai eshte lindur per sherre, nuk ka fryme bashkepunimi. Me shqiptaret e shqiperise au u mundua te fusi perçarje, duke krijuar organizata kunder qeverise. Shqiptaret e shqiperise nuk lejojne qe ky halabak politikan, te fuse hundet ne punet e shqiperise me preteksin si shqiptari per shqiperine. Vjosa osmani, nje tjeter personazh, qe vjen nga meritat e llafeveve e jo nga ajo e punes saj. Dy zgjedhjet si albini dhe vjosa, do jene nje deshtim dhe humbje kohe per kosoven dhe vete kosovaret.

 50. Deda says:

  Edi je i mençur .ashtu si ke dhe emrin.E-DIndihmoi shqiptarët ashtu si serbi po ndihmon sllavët.

 51. Lola says:

  Me dy fjale ; Albin Kurti eshte nje satrap.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *