VIDEO/ Peleshi: Forcat e Armatosura garantojnë Aeroportin, masa për sigurinë pas bojkotit të kontrollorëve

Forcat e Armatosura rrisin masat e sigurise per ruajtjen e perimetrit te sigurise se aeroportit, per shkak te situates se krijuar nga bllokimi i punes nga ana e kontrolloreve te trafikut ajror.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, permes nje postimi ne rrjetin social deklaron se kjo ruajtje.

“Aeroporti i Rinasit Nënë Tereza është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare.

Strukturat tona të Forcave të Armatosura, si pjesë integrale e aeroportit, kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e kompanise së aviacionit civil Albcontrol sha”, shkruan Peleshi!.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Peleshi: Forcat e Armatosura garantojnë Aeroportin, masa për sigurinë pas bojkotit të kontrollorëve”

 1. Gjeneral Gjunkshi says:

  Jepja i ushtrise ne dore Albcontrollin dhe eleminoni problemin me keta pashallaret aktuale. Gjithashtu paguani me rroge ushtaraket trima e te devotshem.

 2. Aljen says:

  O Niko nuk ruhet ashtu si thua ti. Ushtria duhet te marre ne dorezim aeroportin kombetar…Ushtria duhet te vendose aeroportin ne operation mode….Duhet te fute kontrolloret e saj . Ceshte kjo 5 rrugace bllokojne aeroportin e vetem diten qe fillojne zbarkimi i trupave amerikane turp e faqja e zeze…Arrestoni nxitesit dhe vendosni rregull ushtarak.

 3. ("") says:

  Lerojani nenen ketyre si terroriste qe jane. Ne Guantanamo çojini Talibanet ose te proçedohen jashte ligjit Shqiptar sepse 60 doça smund te mbajne peng arterien me kryesore te Shqiperise. Nqs s’ju pelqen hikni nga puna por s’mbahen peng Shqiptaret se s’ju pelqen puna – kjo s’ka te beje aspak me ndonje te drejte morale por me ligesi total. T’ju hiqet dhe shtetesia Shqiptare mbasi te kalben ne burg dhe te shohin se si tallen keta me Shqiperine…

 4. Aljen says:

  O Niko nuk e kuptoni qe eshte loje e sherbimeve inteligjente ruse? Vendosni gjendjen e jashtezakonshme ne aeroport deri sa te mbarroje stervitja e NATOS. Vendosni policine ushtarake ne vend te kontrolloreve. Nuk ka njeri qe nuk e kupton qe ruset jane kembekryq ne Tirane ,mu ne Presidence……Po juve ju ka mbetur vetem rripi se pantallonat ju kane rene….Turp. Keni sherbime informative juve? Ju plasi rastesisht kjo situate?
  Lerini politiken shteti do Bythe.

 5. vlashi says:

  Nje objekt kaq i rendesishem si aeroporti perse te mos i kaloi ne atministrim ushtrise aqmeteper kur ne jemi antare ne NATO dhe ndihma ipet e menjehereshme……

 6. Tepelensi says:

  Hahahaha, keshtu do i kap per veshi Larua i Munes Amerikanet. Nuk e di ai se kontrollore ajror ka sa te duash tani ne Evrope dhe vijne punojne per bamirsi tek ne e jo me tju japesh edhe 2500 euro rroge. Thoni Likes nuk ndalohet tanku me ca cfurqe e kuklla teatri. Ikeeeee Likeeeee, te ka ardhur fundi e do hash koken tende

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *