Muaji i Ramazanit sjell lehtësimin e masave, Rama: Kemi diskutuar që t’u japim besimtarëve e qytetarëve një “frymëmarrje”

Muaji i Ramazanit mund të sjellë edhe lehtësimin e masave anti-COVID, duke ulur orarin e kufizimit të lëvizjes.

Kryeministri Edi Rama në emisionin “Log” tha se kjo temë është diskutuar dhe ai vetë ka kërkuar që t’u japë një mundësi qytetarëve dhe besimtarëve që të kenë një “frymëmarrje” më të lirshme.

“Unë kam bërë një diskutim dhe i kam kërkuar që ta konsiderojnë mundëisnë që për shkak të Ramazanit t’u japim një mundësi për frymëmarrje besimtarëve dhe qytetarëve. Sezoni veror do të jetë shumë i lehtësuar”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Muaji i Ramazanit sjell lehtësimin e masave, Rama: Kemi diskutuar që t’u japim besimtarëve e qytetarëve një “frymëmarrje””

 1. Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes..... says:

  Muaji i ramazonit free …..!?
  Corapekuq,je njishi,leri free kokepalaret turkoshake per ramazoni se i kanonis covid……hahahaha!
  Ne fund te muajit nuk do te ngelet koke turku me qit sumen m’xhamiet e nuk ka kush me thon gezuar ramazonin!!! i ka honger covid….hahaha e mer gjatosh je njishi leri sunitet ne mizerian e tyre arabe…

  1. Pse??? says:

   Po per Krishlindje e Pashke pse nuk pati letsira?? A po te interesone votate e ekstremisteve te besimit myslimane?? Per Krishlindje e Pashke ber Qdo gje qe te ndaloshe rituale fetare dhe fryme marren ky eshte diskriminime kunder nje komuniteti dhe shkelje syri nje tjetri a po keshtu te Ka urrdhue Erdogani??

 2. vetem erdo me do ne pushtet !! says:

  lehtesim i masave nenkupton shtim rreziku
  apo i detyrohesh erdos ?
  apo kerkon te joshesh myslot sepse jane me pd

 3. Per shqiptaret eshte muaji i kujtimit te perdhunimeve otomane says:

  Dhe keta sot vertetojne se sa thelle e ka derdhur otomani . Mblidhuni ne xhami si mizat ne letren e mutit duke treguar se jane mbetje spermazoidale osmane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *