“U stresua me 2400 euro në muaj”, aktori i humorit këshilla vëllait në Albcontroll: Ta mbyllnit sapo Rama të ikte në Turqi që ta linit të vinte me skaf

Aktori i humorit, Ledio Lako ka këshilluar vëllain e tij Pirro Lako lidhur me punën e tij në Albcontroll.

Teksa ka reaguar për grevën e kontrollorëve që pretendojnë se janë stresuar për uljen e rrogave, aktori thotë se ata duhet ta ndëshkonin kryeministrin Edi Rama.

Ai i këshillon se duhet të prisnin që mbyllja të bëhej sapo kryeministri të dilte nga Shqipëria, në mënyrë që të mbetej jashtë territorit shqiptar.

Keta të Albcontrollit kanë bërë një gabim! Duhet të prisnin sa të ikte Rama në Turqi apo në një shtet tjetër Europian dhe pastaj ta mbyllnin! Le të vinte me skafin e ndonjërit pastaj”, shkruan Lako për grevën e iniciuar politikisht nga dyshja Meta-Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në ““U stresua me 2400 euro në muaj”, aktori i humorit këshilla vëllait në Albcontroll: Ta mbyllnit sapo Rama të ikte në Turqi që ta linit të vinte me skaf”

 1. Taulant says:

  Nuk ishte ide e keqe.

  1. Celo Mezani says:

   Ky idioti Ledio qe rreh me grushta koleget qe nuk i pelqejne, kujton se e gjitha jeta eshte Portokalli dhe gallate.
   Kujton se gjithcka qe ekziston ne kete bote eshte se cfare na ben dhe i bejme Edi Rames.
   E paskan hajvanllekun dhe papergjshmerine gen familiar.
   Me jeten e emigranteve dhe bizneseve qe levizin nuk mund te luash se ashtu te ngrefet ty. Pa fol pastaj pengimin e vaksinave te vijne.

   Shko bashkojuni edhe ju vellerezve Budina dhe krijoni shoqaten e deshtakeve me emrin Budina & Lako (alias Buçe & Lakenj).

  2. K says:

   Poshtë motërqirët e korruptuar, mafjozë, kriminalë, që duan luftë dhe anarki x të vjedhur kombin.

  3. vertino says:

   Ti me nick”Taulant”,robet e shtepise ku ti kesh.Injorant ,debole
   .Ha mutin e sali vdekjes dhe mos na caj trapin me komentet e tua.Ok?

   1. Dušan Mugoša says:

    “vertino” jebemti sve po spisku djubro serbsko.

  4. Ju Jeni palaqo says:

   Ti dhe vllai i jote qe i del ne mbroje duhet ti ken hasapet me ligjin dhe me Shqiptaret qe i Keni len rrugve te botes dhe pa vaksinue se neva nuk na rruhet per Ramen pro ju Jeni palaqo

 2. art says:

  Aktor???????????????

 3. Portokallia says:

  Shko mor bythqir legen kujton se je ne rolin e te fortit ketu. Ate vllain tend te shkoj te punoj ne call center se me mik e kane futur aty,prandaj e hedh shuren perpjete ti dhe ai. Legenat e mutit,njerez shkerdhata

 4. Nderro profesion says:

  Foli ky karandashi.

 5. ida says:

  Te jesh qeros nuk do te thote qe je i zgjuar!
  Eshte ky aktori qe ben humor leshi!

 6. Beni Bo says:

  File ti o qeros me morra…vellait tend eshte ruajtur nje vend pune ne call center me 300 mio lek (te vjetra).te shikojme se i kalon stresi.po nuk i kaloj te shkoj e te falet tek don.likja…

 7. vellezerit koke LOQE says:

  ja ngeli RAMA jashte, po ju vellezerve kush do tu QINTE robte e shtepise

  1. BallForti says:

   Shko thuaja perball ketyre vellezerve ti kete gje

   Te sfidoj une personalisht.
   Te siguroj qe do te bejne te q..ish motren tende

   1. O BALL FORTI.SA FORT I PASKE MOR FRIK KTO DY TI…TY TA PASKAN BER PLAKEN KTA DY QEROSAT…IK E LOQE SE SJEMI KE KAPO KAPLLANI KTU…TI E KE MOR FRIK KUR E KE PA KE PORTOKALLIA…

   2. ball kari forte says:

    BALLROBQIRI

    Vur emrin tend se do shikosh si te qihet jo vetem MOTRAT ty e atyre

    meqe po me sfidon personalisht, vur te pakten numrin e motres
    se me siguri do jesh nje nga moterqiret

 8. Loku says:

  Rames ju qifte i madh e i vogel po nuk ja shkerdheu ketyre rraceqenve

 9. Mahatma Bushati says:

  “Taulant”, sa te paguan Argita per nje koment kunder qeverise?

 10. Pe Korçe says:

  Behuni dy ne Portokalli tani. Idioter te pashprese!

 11. Beni says:

  Para ca kohesh jam befasuar kur nje miku im i perbashket me Ledio Lakon i cili me befasoi kur me tha qe Ledio pelqen meshkujt pra ishte PeDe.

 12. apolonacademy says:

  mer nga dhite e bej zabite , mire ja beni luajini fene o qelbesira se ju sollen nga gopi semes ne tirane e ju dhane mundesine te ndertoni jeten , pse mos te beni pordhicka ju legena qe der dje ishin pabuksa e bythpalare , kot nuk thone qe fukarai kur behet mbret harron dhe baben e vet dhe ju plera lako kako mako e varios carois

 13. Tutu says:

  Ky as gallataxhi nuk eshte… ka 10 vjet qe ne nje vrime i bie kavallit… cun kurve..

 14. Tirona says:

  QAJ HALLIN E VELLAIT TEND MORE IDIOT, SE KU DO TE PERFUNDOJ SI KAMIKAZE I METES, POR RAMES MOS JA QAJ HALLIN.
  RAMA FITON PERSERI ME 25 PRRILL, SE KA GJITHE POPULLIN ME VETE, NDERSA JU QENDRONI MBA TURRES SE METES .

  1. Tetovari2 says:

   Me këtë gjest të kontrollorëve të yshtur nga
   Meta e Sali hajvani PS ka siguruar 88 deputetë.
   VOTONI P .S.

 15. ...na qenka kthyer ne bandit. U terbuan nga rrogat e larta, prandaj sua ndien per hallexhinjte says:

  Tani ky ledio paska hyre ne lekuren e rolit te banditit te Portokallise, edhe ne jeten e perditshme

 16. Olsi says:

  Te pushohen nga puna direkt,dhe tu jepet denimi sipas ligjit.

 17. BRSS says:

  TANI O BAJG SHKO TE PIDHI SATEME MEGJITH VELLA TE SHKERDHEFSHA ROBTE

  1. kokëkallçuku says:

   na more ti me keto fjale

 18. Mali says:

  Për Ledion ene atê të fortin që i dilka zot ktij pidhçi. Ky karin në goj do mori siç e kan mor ene shokt e ktij(me prova jo llafe interneti). Kush do tpysi. Hajt Ropt Nê pidh o Ledio ty vllait ene e di vet ti 😉 herês tjeter kur tkaloj nai xhiro anej ka Sami frashëri do ta skuq kaptinên me shpulla o sum qim.

 19. LILOLABJA says:

  Beji shurren baçes me gjithe vellain , me kembe te mbare ne Reç!
  Rames do i rruani bishtin Ju kermat te ndyra te tranzicionit dhe e di pse se ka vene Shqiperine mbi çdo gje .Shqiperia nuk ka kthim mbrapa kjoeshte diviza e projektit te Rames .Na e moret te keqen o mendje shkurter te Portokallise qe beni humor vetem per diktaturen e injorances.

 20. adrian says:

  Ledjana eshte vetem nje cop homoseksual asgje me shume. Ca lesh aktori !

 21. NjeQytetarOptimist says:

  Pilua do perfundonte ne burg te sigurt pastaj. Je vlla I zgjuar ti besh gropen me te thelle tjetrit..

 22. Protestuesi says:

  Ky eshte kapo kapllani, qe te ben me qesh me ”zorr”!
  Pika ne logjiken qe ke, mor cun budalla! Shkoji per vizite vellait ne burg, se ti i njeh mire regullat e burgut.
  Ta harroje ate vend pune dhe ate rroge ai dhe te gjithe te tjeret!
  Fati atyre, qe do te bejne zevendesimin e tyre. Asnjeri nga keta bandille, qe braktisen qytetaret dhe i lane rrugeve, nuk e meriton te qendroje ne ate detyre.
  Shpresojme se drejtesia do te na thote te verteten mbi kete aventure te ketyre 4.400 dollareshave x 12 = 52.800 dollare ne vit!

 23. Skenderbegasi says:

  Ramadan Kafsha I shloj pellumbat.
  Pirrua I kulles dhe mbi elefant
  nuk kthehet ne ate vend pune.
  E more te uruar e pesuat si
  breshka tek nallbani.
  Ata qe u futen ne pune ua futen.
  Skraparlliu po ben plane nga Vlora si t’ua mari kullen e drejtimi turqeve, por gaboj se duhet te ishte ne Kruje tek gropat e gelqeres, qe te veshgonte “armikun” nga afer e jo ne Vlore.
  U dergoj nje leter urgjente pleqve te Krujes qe dekuroje dhe
  u kerkoj ta ndihmonin, por ata si moshe e shkuar I rekomanduan kontigjentin e OFL te Niklit.
  Te shohim se c’do ndodh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *