VIDEO: Bie në rrjetë peshku më i madhi i dekadës së fundit, plot 400 kg

21 Shkurt 2022, 16:18Turizëm TEMA

Një peshk gjigand është kapur në brigjet e detit Jon.

Peshku është nga më të mëdhenjtë e kapur në dekadën e fundit në Greqi. Ai është zënë nga rrjetat e peshkatarëve.

Sipas SKAI-t, bëhet fjalë për një peshk ton me peshë 390 kilogramë dhe rreth 3 metra të gjatë.

Sipas shitësit të peshkut të marketit, peshku do të dërgohet në tregun europian, ndoshta i prerë në feta.

Edhe pse kërkesa për ton është shumë e lartë nga Azia, për shkak të koronavirusit është shumë e vështirë të transportohet atje.

2 komente në “VIDEO: Bie në rrjetë peshku më i madhi i dekadës së fundit, plot 400 kg”

  1. TE baje kerkes ekstadimi,per peshkun Ton,djali i Nrek Luces, se me siguri atij i ka dal nga rrjetat,dhe ka kalu ne Greqi

  2. rexha 10 says:

    Mose ishte ky peshku i madhe qe ambasadorja e SHBA ne Shqiperi na fliste per dite per ti kapur .S’paska pasur ndonje mundime te madhe ,pasi ai erdhi vete ne rrjeten e peshkatarit .JANE PESHQIT E DETIT ADRIATIKE ,QE PO IKIN NE MYNYRE KLANDESTINE NE GREQI PER TE MOSE RENE NE DUARTE E SPAKUT NE SHQIPERI .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje